Ban

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Ban

Post autor: Iwmali »

łowca pisze: Problemem są dwie zwaśnione strony. Błagam, tylko nie pisz tu jeremiad jak to z tych dwóch stron jedna tylko jest zwaśniona, a druga z sercem na dłoni i uśmiechem na twarzy dąży do zgody.

Problemem są dwie zwaśnione osoby, które nie mogą się dogadać, i które to osoby RR próbuje zdyscyplinować.
A może Ty masz konstruktywny pomysł na ich zdyscyplinowanie? Taki, który będzie uczciwy i sprawiedliwy dla obu stron? Daj go RR na talerzu.

Nie masz? A to policz swoje wypowiedzi w tym wątku. Ile z nich zawiera wyrażenia 'RR musi' , 'obowiązek RR', 'natychmiast' i inne słówka wpływające na sytuację uspokajająco i łagodzące zaogniony problem?
Co Ty możesz wiedzieć o kłótniach i waśniach w Szczecinie, od kogo od alexa22? Człowiek ów jest niereformowalny, jest pokłócony prawie ze wszystkim w Szczecinie i poza nim, najlepiej traktować wszystkich równo i dać bana całemu Szczecinowi, no z małymi wyjątkami... ja zgłaszam się jako następna do bana.
A powiedz co Ty robisz dla uspokojenia sytuacji? Dolewasz oliwy do ognia. Poczytaj sobie programy wyborcze kandydatów do RR wtedy zobaczysz co obiecywali, niestety nie potrafią, a może nie chcą się do nich stosować. Na pewno nikt nie obiecywał stosować banów zamiast rozmowy.
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

maryush pisze:Cytat z mojego programu sprzed dwóch lat:
"Co ja mogę dać RR? Jednej rzeczy na pewno będę bronił - wolności keszerów. Do tworzenia keszy (ale nie wbrew regułom), do domniemania niewinności, póki nie będzie dowodów winy, do współdecydowania o tym jak ma wyglądać nasza zabawa. Za cel nadrzędny służby w RR uważam dbanie o to, żeby keszowanie było radością i przyjemnością. Nie promowanie turystyki, integracja z kim/czymkolwiek, czy inne chwytliwe hasła. Tylko dobra, przyjemna zabawa graczy. Cała reszta to środki do tego celu. Tak to widzę."
W tej materii nic a nic się nie zmieniło, ickiem na wancie nie jestem. Właściwie to prawie cały ówczesny program jest nadal aktualny. Może prócz mojego stosunku do efektów pracy obecnie ustępującej Rady. Jeśli chcecie poczytać tu tutaj jest link:

Wybory do RR 2012/2013 - Antyprogram Maryusha
Nic dodać, nic ująć!

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Iwmali pisze: A powiedz co Ty robisz dla uspokojenia sytuacji? Dolewasz oliwy do ognia.
Tak, apelując o spokój i odzajączkowanie się od RR chociaż na chwilę dolewam oliwy do ognia.
A Ty pisząc
Człowiek ów jest niereformowalny, jest pokłócony prawie ze wszystkim w Szczecinie i poza nim,

albo
Normalnie cyrk!
czy też
obowiązkiem RR jest krótka informacja dla nas nędznych keszerów
faktycznie uspokajasz sytuację.

Polecam melisę - powinna pomóc.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

A oto wycinek programu wyborczego DeepBlue:
Po wejściu do RR mam zamiar postarać się aby:
- zabawa jaką jest geocachnig była nadal zabawą;
- Forum OC przestało być miejscem niepotrzebnych utarczek słownych na linii RR – społeczność, nic nie wnoszących do istoty dyskusji;
- większość decyzji podejmowanych przez RR była skutkiem „konsultacji społecznych”;
- nie kierować się ani sympatiami ani animozjami przy podejmowaniu decyzji;
- nowy Regulamin OC choćby w małej części zadowolił największych malkontentów.

Awatar użytkownika
k.mil
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 79 razy

Post autor: k.mil »

Iwmali pisze:A oto wycinek programu wyborczego DeepBlue:
(...)
- Forum OC przestało być miejscem niepotrzebnych utarczek słownych na linii RR – społeczność, nic nie wnoszących do istoty dyskusji;
No któż to mógł przewidzieć, że Iwmali się tak uaktywni. Zapewne wtedy nie dopisywałby do programu swojego walki z wiatrakiem.

Iwmali, powtórzę pytanie Łowcy, jaki masz konstruktywny pomysł na rozwiązanie tej sytuacji?
- Born stupid?
- Try again!

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

maryush pisze:
Piostu pisze:
maryush pisze:.....
3. Narady RR są co wtorek w formie videokonferencji. Będzie spokój, będzie dyskusja i głosowanie nad zdjęciem bana/banów. Na razie IMO do spokoju w sprawie jeszcze daleko.
Proszę o informację, czy Narada się odbyła i czy dyskutowana na niej była kwestia banów ?

Pozdrawiam
Tak, narada się odbyła, jak co wtorek.
Czy kwestia banów była, czy nie była dyskutowana i ewentualnie jaki był, czy nie był efekt tej dyskusji - myślę, że to jest wiedza zarezerwowana dla zbanowanych użytkowników - jesli oni zechcą się z Toba podzielić taką informacją, w porządku.
@maryush,
bardzo proszę o nie dopisywanie pytań do moich postów.
NIE ZAPYTAŁEM o WYNIK ewentualnej dyskusji, zapytałem tylko CZY BYŁ poruszany temat.
Chyba nie zaprzeczysz, że jedynymi osobami, które mogą udzielić pewnej i rzetelnej odpowiedzi na to pytanie, są Członkowie RR ?
Kończąc tego posta uściślę, bo może za mało czytelnie to napisałem: Na tą chwilę NIE INTERESUJE mnie przebieg, ani rezultat tej ewentualnej dyskusji, tylko fakt czy takowa była prowadzona.

Pozdrawiam
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Iwmali pisze:Tiaaaaaaaaaaaa, to jest ciekawe co piszesz, wczoraj rozmawiałam z gotem100 i okazuje się, że on jako główny zainteresowany nie ma bladego pojęcia o naradzie i o decyzjach, które zapadły...
Skąd wiesz, że zapadły jakieś decyzje? Po co wprowadzasz do obiegu informacje o których nie możesz wiedzieć czy są prawdą czy nie są? Proszę, przestań.
Iwmali pisze:chyba, że dzisiaj już wie, albo ktoś się mija z prawdą i nie przypuszczam, żeby to był got100. Goty wczoraj przed 23 nic nie wiedziały o efektach narady RR.
Nie podoba mi się Twoja sugestia że kłamię, mijam się z prawdą.
Ale odpowiem, bo nie jestem obrażalski.
Praktyka jaką z kolegami z RR wypracowaliśmy wyglada tak, że decyzje i działania podejmujemy wspólnie. Tak samo oficjalne komunikaty które wychodzą z podpisem Rada Rejsu. Dlatego najpierw jest narada i dyskusja (która często kończy się bardzo późnym wieczorem), potem, zazwyczaj dnia następnego jeden z nas przygotowuje treść komunikatu, mejla, informacji itd. i umieszcza ją w dokumencie, do którego linka wysyła pozostałym członkom RR w tym celu, abo reszta mogła się z nim zapoznać i zaakceptować lub zaproponowac swoje korekty. W ten sposób komunikaty nie są dziełem jednej osoby lecz kolegialnym, Rady Rejsu. Umówiliśmy się że komentarze/poprawki sugerujemy w ciągu 48 godzin od rozesłania linka, po uwierz lub nie, my też mamy jakieś życie, pracę i rodziny poza byciem w RR. Spać też od czasu do czasu musimy. I czasem zdarza się że któryś z pięciu Radnych nie ma dostepu do sieci, bo np. keszuje w leśnych ostepach. Dlatego po 48 godzinach jeśli nie ma dalszych uwag tekst uznajemy za uzgodniony i mozliwy do wysyłki. Dzięki takiemu podejściu komunikaty RR są nasze wspólne i wspólnie bierzemy za nie odpowiedzialność.
Powyższe nie znaczy jednak że RR wyda jakiś komunikat dla publiczności tylko dlatego że publiczność jest ciekawska. Iwmali, nie jesteś stroną w tej sprawie, pamiętaj o tym proszę.
Iwmali pisze:Moim skromnym zdaniem jeśli ta sprawa jest upubliczniona na forum to obowiązkiem RR jest krótka informacja dla nas nędznych keszerów o decyzji WIELKIEJ RADY.
Po pierwsze przypomnij sobie kto ten wątek zaczął. Nie RR.
Po drugie mylisz się bardzo - RR nie ma obowiązku informować publicznie o tym jak się toczy sprawa między RR a pojedynczym keszerem. Co więcej, uważam że RR nawet nie ma prawa upubliczniać pewnych szczegółów (m.in. dlatego to nie RR upubliczniła korespondencję), a to prostej przyczyny że RR jest winna dyskrecję keszerom. Zwyczajem Serwisu jest jedynie podanie do wiadomości faktu zastosowania bana i podanie przyczyny. To, ze jesteście ciekawscy i głodni ploteczek nie jest dla nas argumentem zmuszającym nas do upubliczniania wszystkiego, jeśli chodzi o sprawy związane z konkretnym keszerem.
Po trzecie - bardzo proszę, nie mów o keszerach per "nędzni", to nieładnie i nieuprzejmie. Proszę o chociaz odrobinę szacunku wobec keszerów.
I po czwarte - jeśli pisząc "WIELKA RADA" miałas na myśli Radę Rejsu 2015 to przesadziłaś. Ja mam tylko 177 cm wzrostu, koledzy może nieco więcej, ale chyba żaden nie sięga dwóch metrów, więc cóż to za wielkość.
Iwmali pisze:
maryush pisze:.....
3. Narady RR są co wtorek w formie videokonferencji. Będzie spokój, będzie dyskusja i głosowanie nad zdjęciem bana/banów. Na razie IMO do spokoju w sprawie jeszcze daleko.
Kurcze przecież Ty sam o tym napisałeś??? :shock: Dla mnie było logiczne, że po naradzie zainteresowani otrzymają info. Normalnie cyrk!
I znów nadinterpretacja, domysły, przeinaczenia. W zacytowanym fragmencie mojej wypowiedzi nie ma ANI SŁOWA o komunikatach. I jeszcze bezczelnie twierdzisz, że sam o tym napisałem. Dorabiasz sobie teorie a mi próbujesz dorabiać słowa, których nie wypowiedziałem.
Piostu pisze:
maryush pisze: Tak, narada się odbyła, jak co wtorek.
Czy kwestia banów była, czy nie była dyskutowana i ewentualnie jaki był, czy nie był efekt tej dyskusji - myślę, że to jest wiedza zarezerwowana dla zbanowanych użytkowników - jesli oni zechcą się z Toba podzielić taką informacją, w porządku.
@maryush,
bardzo proszę o nie dopisywanie pytań do moich postów.
NIE ZAPYTAŁEM o WYNIK ewentualnej dyskusji, zapytałem tylko CZY BYŁ poruszany temat.
Chyba nie zaprzeczysz, że jedynymi osobami, które mogą udzielić pewnej i rzetelnej odpowiedzi na to pytanie, są Członkowie RR ?
Kończąc tego posta uściślę, bo może za mało czytelnie to napisałem: Na tą chwilę NIE INTERESUJE mnie przebieg, ani rezultat tej ewentualnej dyskusji, tylko fakt czy takowa była prowadzona.

Pozdrawiam
Piostu, jesli chcesz być dokładny, to zauważ, że ja tez nie napisałem że pytałeś o wynik, prawda? Odpowiedziałem na pierwszą część Towjego pytania, potem na drugą powiedziałem że nie mogę udzielić odpowiedzi Tobie. Dodałem że na temat wyniku też nie odpowiem, ale nie twierdzę że o niego zapytałeś.
Nie, nie zaprzeczę że członkowie RR mogą udzielić, ale zaprzeczę że moim zdaniem mogą udzielić jej TOBIE oraz komukolwiek, kto nie jest STRONĄ w sprawie. Zrozum, to tak samo jakbyś Ty dostał bana, to RR nie będzie na prawo i lewo udzielać w TWOJEJ sprawie informacji na prawo i lewo każdemu kto tylko zapyta. Tak pojmuję pojecie dyskrecji, którą jesteśmy winni każdemu jednemu keszerowi.
Ostatnio zmieniony czwartek 18 czerwca 2015, 14:47 przez maryush, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
krystiant

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

k.mil pisze:
Iwmali pisze:A oto wycinek programu wyborczego DeepBlue:
(...)
No któż to mógł przewidzieć, że Iwmali się tak uaktywni. Zapewne wtedy nie dopisywałby do programu swojego walki z wiatrakiem.

Iwmali, powtórzę pytanie Łowcy, jaki masz konstruktywny pomysł na rozwiązanie tej sytuacji?
W tej chwili to jest musztarda po obiedzie, tych banów w ogóle nie powinno być, proste? Proste. Wiadomo przecież, że alex22 już nie zakłada keszy i ich nie loguje, on po prostu chciał załatwić gota100 i to mu się udało, mając przy tym czyste rączki! I to jest odpowiedź na Twoje pytanie k.mil. Teraz trudno znaleźć wyjście z tej sytuacji, podobnie było kiedyś z wołkami....

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

maryush pisze:
3. Narady RR są co wtorek w formie videokonferencji. Będzie spokój, będzie dyskusja i głosowanie nad zdjęciem bana/banów. Na razie IMO do spokoju w sprawie jeszcze daleko
Kurcze przecież Ty sam o tym napisałeś??? :shock: Dla mnie było logiczne, że po naradzie zainteresowani otrzymają info. Normalnie cyrk!
I znów nadinterpretacja, domysły, przeinaczenia. W zacytowanym fragmencie mojej wypowiedzi nie ma ANI SŁOWA o komunikatach. I jeszcze bezczelnie twierdzisz, że sam o tym napisałem. Dorabiasz sobie teorie a mi próbujesz dorabiać słowa, których nie wypowiedziałem.
Może i jestem bezczelna, ale Ty do tej pory nie podałeś konkretnego powodu, jak got działa niekorzystnie na wizerunek OC.
Swoją drogą brzmi to coraz ciekawiej... ociemniała, bezczelna, może wkrótce będę głupia albo nienormalna, bo to lepiej brzmi. :(

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

maryush pisze:(....)
Piostu, jesli chcesz być dokładny, to zauważ, że ja tez nie napisałem że pytałeś o wynik, prawda? Odpowiedziałem na pierwszą część Towjego pytania, potem na drugą powiedziałem że nie mogę udzielić odpowiedzi Tobie. Dodałem że na temat wyniku też nie odpowiem, ale nie twierdzę że o niego zapytałeś.
Nie, nie zaprzeczę że członkowie RR mogą udzielić, ale zaprzeczę że moim zdaniem mogą udzielić jej TOBIE oraz komukolwiek, kto nie jest STRONĄ w sprawie. Zrozum, to tak samo jakbyś Ty dostał bana, to RR nie będzie na prawo i lewo udzielać w TWOJEJ sprawie informacji na prawo i lewo każdemu kto tylko zapyta. Tak pojmuję pojecie dyskrecji, którą jesteśmy winni każdemu jednemu keszerowi.
Rozumiem i szanuję dyskrecję którą przedstawiacie jako RR i jako pojedyncze jednostki.
Powiem więcej: podoba mi się takie podejście do tego tematu.

Właśnie dlatego nie pytam ani o przebieg tej dyskusji, ani o jej rezultat. Natomiast wydaje mi się że stwierdzenie czy takowa była prowadzona nie narusza dobra ani jednej (RR) ani drugiej (zbanowani) strony.
Może żeby lepiej to zobrazować posłużę się przykładem:
Jeśli pójdę do lekarza, który zajmuje się moim znajomym i zapytam go czy były podjęte jakieś działania w celu przywrócenia go do pełni zdrowia i mi odpowie: "TAK" lub "NIE" to nie jest to naruszaniem żadnej tajemnicy, ani dyskrecji.
Jeśli natomiast zapytałbym o coś związanego z procesem leczenia, albo o cokolwiek innego, bezpośrednio związanego albo z pacjentem lub lekarzem, to już przekroczyłbym ogólnie pojęte normy i odpowiedź na to pytanie byłaby wręcz niestosowna ze strony lekarza.
Na takiej samej zasadzie widać nieraz w mediach wypowiedzi rzeczników szpitali: "Pacjent w tym momencie jest pod opieką lekarską, trwają konsultacje dotyczące dalszego procesu leczenia..." itp.

Przynajmniej ja tak to widzę.
Przykład de facto kiepski, ze względu na przysięgę Hipokratesa, ale pierwszy jaki mi przyszedł do głowy.

Przy okazji poruszę jeszcze jeden temat, który mnie zaciekawił, a poruszyłeś go po moim poprzednim poście. Pozwól że zacytuję interesujący mnie fragment:
maryush pisze: (....)
Praktyka jaką z kolegami z RR wypracowaliśmy wyglada tak, że decyzje i działania podejmujemy wspólnie. Tak samo oficjalne komunikaty które wychodzą z podpisem Rada Rejsu. Dlatego najpierw jest narada i dyskusja (która często kończy się bardzo późnym wieczorem), potem, zazwyczaj dnia następnego jeden z nas przygotowuje treść komunikatu, mejla, informacji itd. i umieszcza ją w dokumencie, do którego linka wysyła pozostałym członkom RR w tym celu, abo reszta mogła się z nim zapoznać i zaakceptować lub zaproponowac swoje korekty. W ten sposób komunikaty nie są dziełem jednej osoby lecz kolegialnym, Rady Rejsu. Umówiliśmy się że komentarze/poprawki sugerujemy w ciągu 48 godzin od rozesłania linka, po uwierz lub nie, my też mamy jakieś życie, pracę i rodziny poza byciem w RR. Spać też od czasu do czasu musimy. I czasem zdarza się że któryś z pięciu Radnych nie ma dostepu do sieci, bo np. keszuje w leśnych ostepach. Dlatego po 48 godzinach jeśli nie ma dalszych uwag tekst uznajemy za uzgodniony i mozliwy do wysyłki. Dzięki takiemu podejściu komunikaty RR są nasze wspólne i wspólnie bierzemy za nie odpowiedzialność.
(...)
Innymi słowy, jeśli przedmiotowa dyskusja miała miejsce, to zbanowani dowiedzą się o jej wynikach najwcześniej w czwartek, a najpóźniej w piątek wieczorem ?
Czy taki sam system komunikatów obowiązuje w przypadku hipotecznej niesłusznie nałożonej kary? (Podkreślę, żeby nie było niedomówień: w tym miejscu odcinam się od bana dla gotów i alexa)
Innymi słowy: jeśli w środę zostanę ukarany, i tego samego dnia dostarczę dowody swojej niewinności, to czy najbliższy możliwy termin anulowania kary przypada na przyszły czwartek?
ObrazekObrazek

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: got100 »

Witamy. Maryush, rozczuliłeś nas tą dbałością o nasze interesy i tą dyskrecją. Jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni, za to, że tak stanowczo nie puszczasz pary z ...buzi oraz za to, że tak po ludzku podchodzisz do wszystkich spraw związanych z serwisem. Zatem jeżeli chodzi o naszego bana, to dajemy RR zielone światło na forum, piszcie i uzasadniajcie. To było po pierwsze, po drugie, maryush, pięknie żonglujesz słowami, świetnie dobierasz cytaty, Twoje wypowiedzi są błyskotliwe, naprawdę można się na nie nabrać, jednak my, do tej pory, nie doczekaliśmy się odpowiedzi na trzy nurtujące nas i zadawanie już wielokrotnie pytania:

- W jaki sposób przewlekle działaliśmy na szkodę OC - prosimy o szczegóły, co w tym przypadku rozumiecie przez słowo przewlekle, jakie to były działania,kiedy, co i jak.

- Dlaczego pomimo spełnienia wymogów RR, zostało nam zablokowane konto, oraz

- W jaki sposób prowadziliśmy wojnę z użytkownikiem alex22 po otrzymaniu bana.

Prosimy o odpowiedź tu, na forum.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowania (total 2):
Geogosiaszysek

Jażdżu
Bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Jażdżu »

dziecinada

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Post autor: Wołki.Lca »

Jażdżu pisze:dziecinada
No własnie :lol: Ale tak to już jest jak władza dostanie się w nieodpowiednie ręce.

Mariuszku ... to właśnie na takie odpowiedzi liczyłeś zadając pytania przez te wszystkie lata do RR itp na forum ???
Walisz jakieś smutny ! A to nie chodzi o jakieś pierdoły tylko o zbanowanie uczestników którzy wiele wnieśli do naszej zabawy, i to na czas nieokreślony.
Za co ? Za działanie na szkodę OC :lol:
UZASADNIJCIE TO !!! Przecież macie zielone światło
Szczerze nie interesuje nas konflikt Gota z. Alexem, interesuje nas BAN i domagamy się szczegółów, bo jakieś granie wariata nam tu śmierdzi z daleka.
Ostatnio zmieniony czwartek 18 czerwca 2015, 20:15 przez Wołki.Lca, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
k.mil
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 79 razy

Post autor: k.mil »

got100 pisze:Witamy. (...)
Got, czy czujesz się niewinny?
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

k.mil pisze:
got100 pisze:Witamy. (...)
Got, czy czujesz się niewinny?
Nie zapomniałeś wrzucić fotek opisów kesza? To miał być jakiś argument, że Goci najeżdżają na biednego Alexa 22 (konta). Trochę głupio wyszło, że poprosiłem o sprawdzenie Twojego blefu, nie? Po raz kolejny Cię o to proszę. Podołasz wyzwaniu? Czy czepianie się innych całkowicie Cię absorbuje?
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ