Ban

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Podziękował;: 65 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Ban

Post autor: Dezerter »

Cześć tu Agata* :) Właśnie wróćiłam z pracy i jadę zaraz keszować - napisałabym z własnego konta na forum ale niestety od 28 lutego nie zostało mi tutaj konto aktywowane :) Pozdrawiam Kamilu - z bazowego konta Dezertera.

Agata (Wcześniej Dezerterzy)
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

alex22
Forumator
Podziękował;: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: alex22 »

Szarlih pisze: A poza tym, u nas wszędzie da się dostać bez włamania
Tak w ramach przypomnienia dla kłamczuszków ze Szczecina: http://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=1051565
Z logów można wyczytać, że prawdopodobnie administracja szpitala, bo do niego prowadzi tunel 3 krotnie wysyłała w tamto miejsce ekipę remontowo- budowlaną dzięki Twojemu got keszowi, którego nie potrafisz odpuścić.

Tutaj kolejna dewastacja miejsca, gdzie got ukrył kesza i po zamurowaniu nie odpuścił:
http://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=1076911
Polecam poczytać wszystkie logi związane w wykuciem otworu wejściowego.

Tutaj niestety wejście jest kilka metrów od okien budynku, więc chyba nie starczyło dowagi na kolejne kucie w betonie: http://opencaching.pl/viewlogs.php?cach ... wlogsall=y

Kolejna skrzynka, gdzie wykiwana ochrona poradziła sobie z problemem pałętających się keszerów po posesji:
http://opencaching.pl/viewlogs.php?cach ... wlogsall=y

I an koniec historia z przecięciem 2 kłódek, które wisiały na włazie wejściowym do opelotki:
http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP7A87
Tutaj podobna sytuacja: http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP7A8D
W obu tych przypadkach nikt nie zastanowił się nad tym, że got wyłamał zabezpieczenia miejskie i dla niepoznaki założył swoje kłódki.
Oczywiście jego wersja będzie całkiem inna- było otwarte. Temat włamów został już poruszony na forum, ale autor nie ustosunkował się do nich nabierając wody w usta i udając, że o niczym nie wie:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 75#p120873

A tu wklejam ponownie kawałek dyskusji na ten temat z GC, taką mamy dzięki gotowi opinię:
" Krzysztof Sowa Żeby nie być gołosłownym, wspomniane patologie na OC
> przejawiają się po przez bardzo częste zakopywanie skrytek w ziemi i tym
> samym niszczenie środowiska, zawijanie je w plastikowe worki, których
> później odwijanie w wersji zawilgoconej i ubłoconej przypomina grzebanie w
> ****, zostawianie w skrytkach śmieci czy zakładanie skrytek w miejscach
> szczególnie niebezpiecznych. Jako że cały czas monitoruje co się u nich
> dzieje, w ostatnim czasie zauważyłem też akty wandalizmu po przez
> rozłupywanie zamurowanych bunkrów aby założyć w nich skrytkę lub też
> zakładanie keszy w miejscach opuszczonych aczkolwiek będących pod nadzorem
> ochrony z wskazówkami w jaki sposób zrobić "w konia" stróża żeby dostać
> się do środka, co tak naprawdę równoznaczne jest z włamaniem! Nic więc
> dziwnego, że ani PTTK ani też żadne samorządy czy instytucje nie chcą z
> nimi współpracować. Poza tym jaki jest sens bawienia się jedynie wśród
> grupki wzajemnej adoracji skoro można śmiało to robić w wymiarze globalnym
> na całym świecie?
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kazio i lila
Nowy na forum
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: kazio i lila »

A kapliczki krzyże przydrożne i kościoły - w kontekście obrazy uczuć też???
Kurcze u nas połowa keszy do bani

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

kazio i lila pisze:A kapliczki krzyże przydrożne i kościoły - w kontekście obrazy uczuć też???
Kurcze u nas połowa keszy do bani
Jeśli chodzi o ranienie uczuć religijnych keszera, to jego sprawa, czy zgłosi ten fakt do COG. Warto jednak pamiętać, że jesteśmy krajem, gdzie, mimo panującej "władzy" katolickiej jest mnóstwo innych wyznań, jak również ateizm. Dlatego COG powinien rozpatrywać to w kwestii globalnej. Prawo karne natomiast obowiązuje nas bez względu na wyznanie czy pochodzenie. To nie jest tak, że Żydzi mogą wypier...ć dziury w czyichś domach, zaś Arabowie tylko i wyłącznie wybijać zamki i kłódki w schronach.

Jeśli jest otwarte - ok, wchodzę na własne ryzyko, jeśli zamknięte, to oznacza, że mnie ktoś tam nie chce. Druga kwestia, to taka, czy wiem, że dany otwarty obiekt należy do jakiegoś jawnego i aktywnego podmiotu bądź osoby. Jeśli ktoś lub coś ewidentnie daje mi znać kolejnymi zabezpieczeniami o niechęci wtargnięcia, to nie próbuję dalej.
...

Obrazek Obrazek

Geogosia
Bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: Geogosia »

maryush pisze: 3. Opis Pruski schowek - OP89JF.
Ja chyba śnię!!!! Idź na tego kesza, zobacz co tam jest na ścianach - całe mnóstwo oryginalnych rysunków sprzed wielu, wielu lat. Powtarzam: oryginalnych!! Nawet w opisie skrzynki masz malutki fragmencik na zdjęciu, spójrz - to jest autentyczny, HISTORYCZNY rysunek. Wy całkowicie oszaleliście, brak mi słów.
maryush pisze:No trudno, oby do grudnia, drugi raz się namówić nie dam, nie ma głupich.
Myślisz, że ktoś Cię ponownie wybierze? Nie ma głupich.
Obrazek

Awatar użytkownika
kazio i lila
Nowy na forum

Tak czy inaczej to jest czyjaś własność - włazimy tam i grzebiemy - sądzicie ,że jesteśmy tam mile widziani???
tak czy inaczej myślimy, że żaden urbeks, żadna opuszczona willa itp nie są w tych czasach bezpańskie to jest czyjaś własność ( może kupiona za przysłowiową złotówkę) ale jednak - problem jest wtedy gdy ktoś postawi tabliczkę " zakaz wstępu" ile razy tak było????????

Awatar użytkownika
kazio i lila
Nowy na forum

kto nigdy nie wszedł na zaorane (prywatne pole) niech rzuci kamieniem!!!!
i czym to się różni od penetracji ciekawego urbeksu???
włazicie z buciorami na czyjąś własność i to jest ok???
my to samo robimy!!!
nie można się zwariować - dajcie spokój bo dyskusja wkracza na bardzo niebezpieczne (śmieszne) tory
Ostatnio zmieniony piątek 19 czerwca 2015, 19:12 przez kazio i lila, łącznie zmieniany 3 razy.

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

No to może zamiast śnić, warto by było odnieść się do tego, co wkleił alex22? Tak dla równowagi. Ja tam jestem postronny obserwator, ale logi o niszczeniu murów i przecinaniu kłódek, to pamiętam jeszcze z czasów I wojny gryfowej. Bo z tych logów wynika, że w Szczecinie zamiast geocachingu mamy zwykły wandalizm.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Kipcior
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Post autor: Kipcior »

W pełni popieram zdanie Ajgera. Przytoczone przykłady pokazują działania niezgodne z prawem, a do tego robione z pełną premedytacją. Oni mi zamurują to ja pójdę z narzędziami robić kolejną dziurę. Jeśli to ma być postawa tego uwielbianego przez całą grupę "wiernych słuchaczy" gota, to coś mi tu nie pasuje - ja tego nie kupuje w każdym razie.
Ponadto rzeczywiście obrońcom gota przydałoby się trochę zimnej wody na ostudzenie. Ja rozumiem, można dyskutować, można kwestionować decyzje itd, ale trzeba to robić w sposób spokojny i cywilizowany. Tymczasem z wypowiedzi co niektórych osób po prostu zieje jadem. Jeśli zależy Wam na pomocy koledze to proponuję zaprzestać najeżdżania na wszystkich tych, którzy mają prawo się nie do końca z Wami zgadzać, bo efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Awatar użytkownika
Szarlih
Bywalec
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Szarlih »

Słyszeliście o takiej grupie jak Podziemny Szczecin? ale nic....
A co z włamami na MRU? Chyba nawet kiedyś znalazłem zdjęcie z włamu keszerów

subo
Wyjadacz

Szarlih, może miałeś okazję poznać jednego z tej grupy. Jest keszerem, porozmawiaj z nim o wejściach do schronów, podziemi itp. Zwróć uwagę, że w swoich programach nie do końca i nie wszędzie pokazują wejścia do schronów, podziemi itp. Nie podają informacji, które sprawią, że "dzieciaki" - czyli niedojrzali psychicznie ludzie - wchodzą gdzieś kiedyś. Inteligentni ludzie zadają sobie trochę trudu ze znalezieniem wskazówki, wiedząc doskonale, czy tam chcą wejść czy nie i czy jest im to potrzebne. Poza tym chłopaki z PS wchodzą (wchodzili, sorrki, to było parę lat wstecz) do otwartych miejsc. Nie pokazują, że wybijają dziury, czy coś. Nie wchodza do "prywatnej opelotki" Gota, czy zabytkowej willi za płotem ze znakiem "wstęp wzbroniony".

O MRU nawet nie ma co dyskutować, bo jeśli jest otwarte wejście, które nie jest zamurowane, od lat, to tam wchodzą. Części, które interesują dane gminy porobili własne, zamknięte trasy (MRU Pniewo i Pętla Boryszyńska)
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Szarlih
Bywalec

Podziemny Szczecin to nie tylko filmy na YT. A pozatym w Szn są inni ludzie którzy chcieli dostać się pod ziemie, więc rozwalili. Nawet ostatnio będąc na keszach, usłyszałem o tym rozmowę w tramwaju

subo
Wyjadacz

@Szarlih: Keszowałeś w Tramwaju????????????????
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Szarlih
Bywalec

Tak, wpisywałem się do 10 mobilniaków podarowanych prosto do rąk. Nie, przemieszczałem się nim
Za ten post autor Szarlih otrzymał podziękowanie:
szysek

subo
Wyjadacz

Ech, Szarlih...
Screenshot 2015-06-19 20-12-25.jpg
Screenshot 2015-06-19 20-12-25.jpg (72.79 KiB) Przejrzano 1965 razy
...