Ile osób liczy COG ?

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Ile osób liczy COG ?

Post autor: ronja » czwartek 05 lutego 2015, 20:55

Tak z ciekawości: ile osób jest teraz w COG-u ? 16 ? A może 18 lub więcej ? Qsiaki i dulusy to więcej niż jedna osoba. Kto zatem personalnie podejmuje decyzje, rozstrzyga spory, odpisuje keszerom ? Pytam, bo zasady funkcjonowania OC w części "COG" nie definiują, ilu powinien liczyć członków, a w dotychczasowych wyborach (przynajmniej ostatnich) zasadą był jeden na województwo. Odstępstwa były i kiedyś, jednak myślę, że nowa RR powinna w ramach prac związanych z Regulaminem przyjrzeć się i temu zagadnieniu. Analogicznie zasada "1 to jedna osoba" powinna dotyczyć RR.
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Re: Ile osób liczy COG ?

Post autor: baloniarz » czwartek 05 lutego 2015, 22:56

Obecnie tylko województwo warmińsko - mazurskie nie posiada swojego przedstawiciela w COG. RR2015 szuka obecnie kandydata, który spełnia wymogi i zgodzi się objąć obowiązki w COG. Zasadą było i póki co jest to, że wybieramy jeden NICK na województwo do COG. Podobnie zresztą było w wyborach do poprzednich RR gdzie kandydatem był np E&M a to przecież były dwie osoby.
Powyższa wypowiedź jest moim prywatnym zdaniem a nie całej RR.

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » niedziela 08 lutego 2015, 11:51

Czepiamy sie ?? A jak zmienie nicka na " Czepialscy z zabetonowanego forum OC" to ilu nas bedzie ?? Pewnie kilkanascie procent forumowiczow nadawalaby sie do tego teamu, nie ??
A Qsiakow znam osobiscie, tam decyzje podejmuje jedna osoba.

My
schizofrenicy

/EDIT/ zmiana nazwy teamu na lagodniejsza :)

Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

Post autor: dulus » poniedziałek 09 lutego 2015, 11:33

Fakt jest nas dwoje lecz zadania COGu dzierży tylko jedna osoba.

edit: literówka
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » poniedziałek 09 lutego 2015, 12:46

Belushi pisze:Czepiamy sie ?? A jak zmienie nicka na " Czepialscy z zabetonowanego forum OC" to ilu nas bedzie ?? ....
A Qsiakow znam osobiscie, tam decyzje podejmuje jedna osoba.
dulus pisze:Fakt jest nas dwoje lecz zadania COGu dzierży tylko jedna osoba.
To już jakiś postęp - znaczy się: odpowiedzi.
Zmieniać nicki każdy sobie może. Nie o tym było w moim pytaniu.
Skoro już wiemy, że decyzje podejmują "jedne" osoby, to poproszę jeszcze o info które konkretnie. Człowiek, którego sprawę rozpatruje nick wielogłowy ma prawo wiedzieć, kto stoi z drugiej strony, a nie domyślać się, kto może stać. Chyba proste ?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 58 razy

Post autor: DeepBlue » poniedziałek 09 lutego 2015, 14:07

ronja pisze:Skoro już wiemy, że decyzje podejmują "jedne" osoby, to poproszę jeszcze o info które konkretnie?
Wojtek, skoro chcesz tworzyć nową regułę, która jeszcze kilka tygodni temu nie obowiązywała, to ja sam nie mam nic przeciw temu.
Informuję wobec tego oficjalnie, że w wypadku Dulusów (nick na forum nadal "Dulus"), sprawami COG zajmuje się część męska teamu. Nie czuję się upoważniony do podawania imienia, ani innych danych bliżej identyfikujących użytkowników wspomnianego nicka.
Mam nadzieję, że moja informacja rozstrzyga, które z Dulusów zasiada w COGu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi DeepBlue za post:
dulus
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » poniedziałek 09 lutego 2015, 23:16

DeepBlue pisze: Wojtek, skoro chcesz tworzyć nową regułę, która jeszcze kilka tygodni temu nie obowiązywała, to ja sam nie mam nic przeciw temu. Informuję wobec tego oficjalnie, że w wypadku Dulusów (nick na forum nadal "Dulus"), sprawami COG zajmuje się część męska teamu. Nie czuję się upoważniony do podawania imienia, ani innych danych bliżej identyfikujących użytkowników wspomnianego nicka.
Mam nadzieję, że moja informacja rozstrzyga, które z Dulusów zasiada w COGu.
Ponoć stare reguły oddzieliliście grubą kreską, stąd pytanie o nowe. Trzeba było od początku napisać, że to "męska część teamu" zasiada w COG-u i nie byłoby pytania. O tym rozmawialiśmy w Pile. Imię jest znane wielu osobom, więc to żadna tajemnica. Ale OK.

Pozwolę sobie tylko na małą wątpliwość: system OCPL nie pokazuje nikogo takiego, jak 'Dulus'. Nadal są tylko 'dulus-y' oraz 'OCTest_dulus_y'. Czy zatem mamy:
a) multikonto w serwisie, co jest powodem do podjęcia działań administracyjnych ? Zdaje się, że miało nie być zgody na nie ? Przed grubą kreską nawet karano za to. Nie piszę tu o nicku z Forum, bo dla Serwisu najnormalniej w świecie on nie istnieje - wytłumaczenie dlaczego dalej, w punkcie "b". (Zakładam, ze RR potraktuje powyższe jako zgłoszenie problemu "mk" do wyjaśnienia)
b) oficjalną afiliację Forum jako nierozerwalnej części OCPL ? Przypomnę, że członek COG-u to nick z serwisu, a nie z Forum. Przecież wielokrotnie mówiono już, że Serwis i Forum to dwie różne rzeczy, a tzw. "władze" obu tworów jednoznacznie odżegnywały się od wkraczania w np. rozwiązywanie problemów z drugiej "organizacji". Poza tym COG ma swoje umocowanie w Regulaminie OCPL i stąd wynikają jego dalsze uprawnienia. Nie ma tu nigdzie mowy o łączeniu z Forum. Zatem 'dulus' z Forum to dla Serwisu ktoś inny, niż męska część teamu 'dulus_y'. Tak samo dla szarego usera, stającego przed COG-iem - na Forum ten ktoś może być nawet królem Papuasów, jednak w rozwiązywaniu problemu musi brać udział konkretny, rzeczywisty nick z Serwisu OCPL, a nie liczba mnoga lub avatar z dyskusji.
To poniekąd przypomina, że przez społeczność przetoczyła się już dyskusja na temat kont teamowych czy rodzinnych (np. w kontekście wyborów, głosowań). Jakoś umarła śmiercią naturalną, co dla Regulaminu OCPL i jego "sprawstw" nie do końca jest najlepszym rozwiązaniem. Podobnie, jak teamowi członkowie COG (czy ewentualnie RR). Zdaje się, że to ciekawy problem do rozstrzygnięcia.
Obrazek Obrazek

Art_Bi
Bywalec
Podziękował: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 21 razy

Post autor: Art_Bi » wtorek 10 lutego 2015, 00:58

Nie, no bez jaj, @ronja naprawdę dla Ciebie jest to istotne jakie i ile osób kryje się pod nickiem?
Jak to chcesz sprawdzać i weryfikować?
Dla "standardowych" teamów świadectwo ślubu od proboszcza wystarczy? A dla "mniej standardowych" od Biedronia?

To może w ramach tworzenia nowego regulaminu wprowadźmy też rodzaje wspólnego keszowania, np:
- kazirod-keszing - wyprawa na kesze z członkami własnej rodziny
- pedo-keszing - wyprawa na kesze z młodszymi keszerami
- zoofilo-keszing - wyprawa na kesze z psem, kotem, szynszylą czy gekonem
- sado-maso-keszing - wyprawa na kesze w zimie, w nocy, do lasu, bez GPSa i latarki
- itd/itp
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Art_Bi za post (razem 4):
DezerterRanwersBelushiKlucken
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz

Post autor: Dezerter » wtorek 10 lutego 2015, 08:06

@dulus, spoko wodza. W razie jakichkolwiek urojeń czy tam innych zapędów prokuratorskich, nie ma się czym przejmować.
Wszakże dulus-y(owa) może odmówić zeznań przeciwko bliskiej osobie i nie ma tu znaczenia status konkordatowy, "biedroniowy" czy inny partnerski. A poza tym nie jesteś młodym łebkiem, który da się zajeździć, co nie? :)

@Art_Bi dzięki - "you made my day". A do wykazu dodałbym TWA-keszing - wiadomo... ;)
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » wtorek 10 lutego 2015, 09:50

Art_Bi pisze:Nie, no bez jaj, @ronja naprawdę dla Ciebie jest to istotne jakie i ile osób kryje się pod nickiem? .....
........ To może w ramach tworzenia nowego regulaminu wprowadźmy też rodzaje wspólnego keszowania, np:
- kazirod-keszing - wyprawa na kesze z członkami własnej rodziny
- sado-maso-keszing - wyprawa na kesze w zimie, w nocy, do lasu, bez GPSa i latarki
- itd/itp
Wiesz, nie interesuje mnie aż tak mocno. Po prostu pokazuję pewną sprzeczność regulaminową i wynikające z niej późniejsze konsekwencje. Spory przed RR czy COG-iem bywają bardzo dynamiczne, stąd też nie powinno być jakichkolwiek niedomówień przy późniejszej ocenie toku postępowania.

Natomiast przyznam, że zaskoczyłeś mnie swoimi propozycjami. Że nie mają one nic wspólnego z postawionymi przeze mnie pytaniami, to pikuś. Zatem jak je mam odbierać ? Jako Twoje imaginacje w poszukiwaniu nowych doznań podczas keszingu, czy coś innego ? Sorry, ale nie podłączę się pod ten tok myślenia.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » wtorek 10 lutego 2015, 12:07

@ ronja don't be so serious :D
ObrazekObrazek

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » wtorek 10 lutego 2015, 14:32

ronja, nie za bardzo sie rozdrabniasz ?? Jak ja mam swoje konto, moj kobita ma swoje, moje dzieci maja swoje to razem mamy 4 konta. Jak jedziemy razem to kazde z nas sie wpisuje. Nie wydaje Ci sie to bez sensu ?? Wiec jest jedno konto i juz. Jak keszowanie jest rodzinne to i tak sie o wszystkim mowi i podejmuje decyzje rodzinnie.
I takich kont jak znam zycie i opencache jest sporo.

B
pojedynczy, ale we dwoje
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Iwmali » wtorek 10 lutego 2015, 20:05

ronja pisze: a) multikonto w serwisie, co jest powodem do podjęcia działań administracyjnych ? Zdaje się, że miało nie być zgody na nie ? Przed grubą kreską nawet karano za to. Nie piszę tu o nicku z Forum, bo dla Serwisu najnormalniej w świecie on nie istnieje - wytłumaczenie dlaczego dalej, w punkcie "b". (Zakładam, ze RR potraktuje powyższe jako zgłoszenie problemu "mk" do wyjaśnienia)
b) oficjalną afiliację Forum jako nierozerwalnej części OCPL ? Przypomnę, że członek COG-u to nick z serwisu, a nie z Forum. Przecież wielokrotnie mówiono już, że Serwis i Forum to dwie różne rzeczy, a tzw. "władze" obu tworów jednoznacznie odżegnywały się od wkraczania w np. rozwiązywanie problemów z drugiej "organizacji". Poza tym COG ma swoje umocowanie w Regulaminie OCPL i stąd wynikają jego dalsze uprawnienia. Nie ma tu nigdzie mowy o łączeniu z Forum. Zatem 'dulus' z Forum to dla Serwisu ktoś inny, niż męska część teamu 'dulus_y'. Tak samo dla szarego usera, stającego przed COG-iem - na Forum ten ktoś może być nawet królem Papuasów, jednak w rozwiązywaniu problemu musi brać udział konkretny, rzeczywisty nick z Serwisu OCPL, a nie liczba mnoga lub avatar z dyskusji.
To poniekąd przypomina, że przez społeczność przetoczyła się już dyskusja na temat kont teamowych czy rodzinnych (np. w kontekście wyborów, głosowań). Jakoś umarła śmiercią naturalną, co dla Regulaminu OCPL i jego "sprawstw" nie do końca jest najlepszym rozwiązaniem. Podobnie, jak teamowi członkowie COG (czy ewentualnie RR). Zdaje się, że to ciekawy problem do rozstrzygnięcia.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ale o so chodzi? :roll:
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Iwmali » wtorek 10 lutego 2015, 20:09

Art_Bi pisze: - kazirod-keszing - wyprawa na kesze z członkami własnej rodziny
- itd/itp
Widzę, że ja jestem kompletnie zboczona, bo uprawiam wszystkie keszingi...jeżdżę z mężem i synem, który nie jest pełnoletni, towarzyszy nam jamniczka, no i zdobywam kesze zimą i w nocy w lesie. :lol: Strach się bać co będzie dalej..... :oops:
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » środa 11 lutego 2015, 10:01

Belushi pisze:ronja, nie za bardzo sie rozdrabniasz ?? Jak ja mam swoje konto, moj kobita ma swoje, moje dzieci maja swoje to razem mamy 4 konta. Jak jedziemy razem to kazde z nas sie wpisuje. Nie wydaje Ci sie to bez sensu ?? Wiec jest jedno konto i juz. Jak keszowanie jest rodzinne to i tak sie o wszystkim mowi i podejmuje decyzje rodzinnie.
I takich kont jak znam zycie i opencache jest sporo...
Nie sądzę, bym się rozdrabniał. Nie przeszkadzają mi konta rodzinne, rodzinne keszowanie. Intryguje mnie tylko sytuacja, gdy takie "konto rodzinne czy teamowe" zostaje członkiem COG-u i odpowiedź na pytanie, kto wtedy rzeczywiście jest tym członkiem ? Czy nick, czy konkretna osoba, a może dwie lub trzy lub więcej (bo i takie teamy się zdarzają). Kto konkretnie ponosi wtedy odpowiedzialność za podejmowane decyzje, stawiane werdykty ? Uważam, że Regulamin i stosowny jego odnośnik do reguł COG powinien w sposób jednoznaczny zapisać tę zasadę: jeden członek COG - jeden nick OCPL - jedna osoba, a nie zespół czy grupa lub nieistniejący w OCPL nick z Forum, co jest już swoistym kuriozum, zważywszy na całkowitą rozdzielność i odrębność obu struktur. Analogiczne zapisy powinny dotyczyć także RR.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ