Żółty chinczyk :) - Wybory 2014/2015

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 273 razy
Otrzymane podziękowania: 200 razy

Re: Żółty chinczyk :) - Wybory 2014/2015

Post autor: r00t7 » środa 03 grudnia 2014, 17:26

parlando pisze:
etnamars pisze:Dla przypomnienia i wyjaśnienia, bo zaraz się rozmyje: dziwne rzeczy, jak ta obecnie - ten sam człowiek:
a) jest kandydatem
b) ma pełny dostęp do maszyny liczącej głosy
Czy te uprawnienia są groźniejsze od tych, które posiada r00t7?
do serwera nie posiadam żadnych uprawnień.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post:
parlando
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » środa 03 grudnia 2014, 18:12

etnamars pisze:
Dla przypomnienia i wyjaśnienia, bo zaraz się rozmyje: dziwne rzeczy, jak ta obecnie - ten sam człowiek:
a) jest kandydatem
b) ma pełny dostęp do maszyny liczącej głosy

I tyle. Kwestie podziału (lub łączenia) funkcji to temat na zupełnie inną dyskusję.
A mam tak wielkie parcie na szkło że zmanipuluje wybory tak że wgram razem z Tobą EM , mimo że nawet nie jesteś kandydatem :)

Przy odrobinie zachodu każdy sprawny programista mógłby zrobić z wyborami co by chciał , a Wy znów upatrujecie spisek. Znów łączycie politykę z zabawą. Mimo że My (chyba wszyscy kandydaci) chcemy to definitywnie podzielić.
Obrazek

azhag
Wyjadacz

Post autor: azhag » środa 03 grudnia 2014, 20:03

Obrazek

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » środa 03 grudnia 2014, 20:08

Chińczyk, w zasadzie mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. W świetle tego, co przyniósł nam ostatni miesiąc, czy dalej wysyłasz mnie do specjalisty?
Przypominam wątek http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 17&start=0. Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam, a moderatorów proszę o większą uwagę.

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz

Post autor: Dezerter » czwartek 04 grudnia 2014, 04:06

Szanowne Koleżanki i Koledzy! Nie róbmy tutaj przesłuchania kandydatów na członków "przyszłej" RT, a kandydatów do nowej RR. Każdy z nich reprezentuje odmienny (co sami stwierdzają) poziom tajemnej wiedzy informatycznej. Zatem pytania o mapy, system ocen czy nowe pole w bazie "do ukrywania opisów quizów przed niezalogowanym mugolem" - w stricte technicznej postaci - uważam za niestosowne.

W przypadku map i tak sprawa odbije się (lub nie) od RT, na temat ocen można(?) pogadać po wyborach, a to czy mugol zagląda do skrzynek w celu ich zniszczenia, kradzieży, czy...No właśnie i co? Nowa RR dostawi pole w bazie? nowa RR namówi 500 userów do edycji własnych quizów? Nowa RR spracowanymi ręcami COGu przeklika skrzynki leserów i tych, którym OCPL dawno dynda? I co ja pacze? User ma wolność wyboru, czy chce czy nie chce ukrywać opisy we własnych skrzynkach? OMG! Inżynieria oprogramowania tako rzecze: toż to się będą działy dantejskie sceny - istne piekło! Krzywa błędów na OC poszybuje w górę niczym cena dolara w Rosji (no to akurat jest dobre), szablony eksportu do zmiany (GPX, XML, itd.), wymagane modyfikacje w sofcie "firm trzecich", np C:geo - bo czasowo takie apki padną na pewno...
Kadencja RR jest za krótka na takie eksperymenty. Nie dziękuję! Wolę poświęcić swój czas na testowanie nowej wyszukiwarki :P
A ile trwa założenie konta na OC? Minutę? Jutro jakiś Dirty Harry z "zaprzyjaźnionego serwisu" założy konto, a za tydzień Parlando pozbędzie się kolejnego quizu z terenu - czego mu oczywiście nie życzę ;) I cały misterny plan w piz..

Przejdźmy do pytań:
(1) Jakie szanse i jakie zagrożenia widzisz, we wprowadzeniu jednorazowej "mikropłatności" za rejestrację użytkownika w serwisie opencaching.pl?
Czy ma to obowiązywać tylko nowych użytkowników, czy też warto kiedyś "ściągnąć haracz" od aktualnych uczestników gry?

Ja mam pewne przemyślenia na ten temat, osobiście widzę więcej zalet niż wad. Ale moje pełne uzasadnienie (zdanie) ujawnię dopiero po udzieleniu przez Ciebie (i większość pozostałych kandydatów) odpowiedzi. Być może wtedy zweryfikujesz swoją opinię - czy jako świeżo upieczony członek RR będziesz lobbował za takim rozwiązaniem czy też kategorycznie je odrzucisz. W każdym razie temat "złotówki" za konto nie jest nowy.

(2) Czy jako członek RR lobbowałbyś (lub raczej walczyłbyś niczym Chuck Norris) za zniesieniem możliwości wglądu przez RR/COG/RT do nieopublikowanych skrzynek użytkownika, który pozytywnie przeszedł weryfikację trzech pierwszych skrzynek?

Czy forsowałbyś taką koncepcję:
Trzy weryfikowane skrzynki użytkownika są widoczne dla wyżej wymienionych oraz za pośrednictwem udostępnionego "linka" - dla Przewodnika. Ba, zaufanemu człowiekowi w terenie niech członek pośle zrzut ekranu z kesza. Ba, niech jakiś nadgorliwiec z COGu udostępni koledze hasło do swojego konta(sic!). I niech oni wszyscy patrzą, sprawdzają, niech chodzą po krzakach i niech "weryfikują", byle obiecali, że po FTFa nie polecą ;) Jak coś będzie nie tak, niech któryś z nich "uprzejmie doniesie" do COG, że kesz jest "za mikro", że z dupy, że brzydki, że wszędzie psie kupy, że nielegalny, itd. Ale tylko dla 3 (słownie: trzech) pierwszych skrzynek. A potem "wolnoć Tomku w swoim domku"...

Ale jeżeli, ktokolwiek - choćby szeregowy user - po publikacji "czwartego" kesza Tomka* wyczyta w opisie, że Żuk** jest CH.., a Biedrona*** to K...., to kesz po zgłoszeniu idzie natychmiast do blokady, a Tomek ląduje na dywaniku COG/RR. To czy Tomek dostanie z baniacza, zależeć będzie od jego woli "współpracy" no i jego rokowań na przyszłość. Zawsze można Tomkowi włączyć "stałą" i wtedy do jego keszy dostęp ma ponownie kupa wiary (patrz wyżej).
A "zasądzenie" zmian w keszu / blokady / bana, dotyczyłoby oczywiście wszelkich niezgodności z regulaminem - wulgaryzmy podałem jako przykład ;)

Szanownych Kandydatów proszę o odpowiedź.
Szanowny Elektorat proszę o NIE stawianie mnie pod murem, wszakże ja nie kandyduję ;)

*)**)***) zbieżności pseudonimów niezamierzona i przypadkowa ;)

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » czwartek 04 grudnia 2014, 11:09

etnamars pisze: Jest commiterem, jednak przez ubiegły rok nie doszukałem się ani jednej zmiany (tzw. commita) w jego wydaniu (code: shinoda)
Jest ownerem dwóch issues do których dopisał go Lza, w końcu chinczyk jest adminem. Jednego nie zrozumiał, z drugim nic nie zrobił. Na pewno coś tam zmieniał w uprawnieniach - dodawał uprawnienia RR/COG użytkownikom; niestety - więcej zmian publika nie zna... Tu szansa dla chinczyka na autoprezentację.
To może ja jeszcze w temacie (na korzyść kandydata :D ):
Chińczyk zajmował się również rozwiązywaniem problemów technicznych na blog.opencaching.pl oraz aktualizacją softu bloga.

Awatar użytkownika
snieeegu
Bywalec

Post autor: snieeegu » czwartek 04 grudnia 2014, 18:04

Idźże Sławku założyć te kesze, bo się nie odczepią :D
A tak serio... 200 osób ponoć mogło sprostać warunkom, a tylko 8+chińczyk (który formalnie nie mógł) zechciało stać się kandydatami. Czy to nie świadczy o tym, jak bardzo zdecydowana większość użytkowników NIE MA OCHOTY pchać się w nieświętą RR ? Przecież do poprzedniej RR w wyborach to prawie tłumy waliły... Ale czas pokazał, że jedynym, co udało się osiągnąć, było skrajne nieporozumienie, wzajemne oskarżenia, manipulacje. To ja się cieszę, że w obliczu takiej "wojny" znalazło się aż tylu śmiałków, którzy łatwo mieć nie będą, bo widmo przeszłości nad nimi ciążyć będzie i wisieć będzie, jako ten Miecz Damoklesa... Co więcej niektórzy zgłoszeni kandydaci postulują rozwiązanie rady. To jakby papież chciał dzień po wyborze zlikwidować Watykan :lol:

A nie powinno być czasem tak, że jak ktoś przedstawia rozsądny program, ma posłuch u wielu z nas, jest znany z czegoś fajnego, co na naszym serwisie robi - to powinniśmy z otwartymi rękami przyjąć go i ucieszyć się z jego kandydatury ? Choćby dlatego, że wykazuje bezinteresowną chęć ślęczenia przez najbliższy rok nad monitorem/pod telefonem i roztrząsaniu setek wątpliwych kwestii na OC całkowicie za frytki. Do malkontentów: i tak kampania i głosowanie wszystko zweryfikują. Ale widocznie niektórym zaledwie 9 kandydatów to za wiele, bo się czepiają. Tak, wiem, że obostrzenia względem kandydatów zostały jawnie ustawione i każdy miał czas by je spełnić. Ale jakoś wcześniej ich NIE było i dobrze było - zalew totalnie nieznanych maluczkich keszerów w RR jakoś nie nastąpił, bo wybierano tych dużych (tak sobie tłumaczę sens tych obostrzeń, no bo jak nie w celu eliminacji zbędnego narybku, to po kiego wała niby ? ).

Mój głos chińczyk ma, no chyba że publiczny ostracyzm przeważy i nie będę mógł zagłosować na niego.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował: 174 razy
Otrzymane podziękowania: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu » czwartek 04 grudnia 2014, 19:34

snieeegu pisze:... Tak, wiem, że obostrzenia względem kandydatów zostały jawnie ustawione i każdy miał czas by je spełnić. Ale jakoś wcześniej ich NIE było i dobrze było - zalew totalnie nieznanych maluczkich keszerów w RR jakoś nie nastąpił, bo wybierano tych dużych (tak sobie tłumaczę sens tych obostrzeń, no bo jak nie w celu eliminacji zbędnego narybku, to po kiego wała niby ? ).
Bardzo często, czytając forum mam refleksję: wiem, ale nie powiem... - tu postąpię inaczej.
Taki kształt reguł wyborczych był wynikiem kompromisu wewnątrz ustępującej RR. Po ustaleniu samorozwiązania RR przystąpiła do przygotowania nowych wyborów. Było to po aferze "Alexowej" i w bardzo gorącym czasie, kryzysu zaufania itd. . Padały różne propozycje, jednak z jedną (zakaz kandydowania dla osób z banem) nie mogłem się zgodzić :!: Zaproponowałem takie obostrzenie i przeszło...

Jak z kompromisem, też nie jestem zadowolony ale poszło i powinno być respektowane - wycofanie się z tego, po terminie zgłoszeń kandydatów jest dla mnie kuriozalne :( i z pewnością mojego głosu r00t'owi nie przysporzy.

BTW: Przepraszam kandydata, że w jego wątku taki wywód :oops:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Żywcu za post:
chinczyk

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » czwartek 04 grudnia 2014, 22:59

got100 pisze:Chińczyk, w zasadzie mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. W świetle tego, co przyniósł nam ostatni miesiąc, czy dalej wysyłasz mnie do specjalisty?
Przypominam wątek http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 17&start=0. Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam, a moderatorów proszę o większą uwagę.

Winnym Ci zwrócić honor jak to się u mnie mawia nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Mam nadzieję że nie żywisz urazy za tamte słowa. Jeżeli mnie pamięć nie myli , wyjaśnialiśmy sobie znaczenie moich słów w kontekście tamtej sytuacji.

Odpowiedzi na pytania @Dezerterów

Jakie szanse i jakie zagrożenia widzisz, we wprowadzeniu jednorazowej "mikropłatności" za rejestrację użytkownika w serwisie opencaching.pl?
Czy ma to obowiązywać tylko nowych użytkowników, czy też warto kiedyś "ściągnąć haracz" od aktualnych uczestników gry?

Jestem przeciwny mikropłatnościom w takiej formie jaką poruszasz. Składka (w takiej formie jaka jest) załatwia potrzeby finansowe serwisu w stopniu podstawowym, a zmuszanie kogoś do płacenia na pewno skurczy ilość narybku. Po za tym pozostaje pytanie na co przeznaczyć te pieniądze ? I jak nimi ew. zarządzać OC nie posiada formy prawnej więc możliwości mamy mało. Jeżeli nawet mielibyśmy stowarzyszenie to nie zmuszałbym do płacenia , tylko zachęcał i to nie tylko nowych ale wszystkich.

Czy jako członek RR lobbowałbyś (lub raczej walczyłbyś niczym Chuck Norris) za zniesieniem możliwości wglądu przez RR/COG/RT do nieopublikowanych skrzynek użytkownika, który pozytywnie przeszedł weryfikację trzech pierwszych skrzynek?

Na to pytanie ciężko mi odpowiedzieć , nie widzę podstaw do tego aby to miało stwarzać jakiś problem , przynajmniej do momentu aż ktoś z ww. będzie zgarniał FTF za pomocą takiego podglądania. Bardziej niż za zniesieniem takiej możliwości , byłbym za dopracowaniem mechanizmu zapisywania informacji o tym co user robi na stronie , gdzie klika i co ogląda. Wtedy w uzasadnionych wypadkach łatwo można udowodnić winę .

Czy forsowałbyś taką koncepcję:
Trzy weryfikowane skrzynki użytkownika są widoczne dla wyżej wymienionych oraz za pośrednictwem udostępnionego "linka" - dla Przewodnika...

Nie , mój zamysł wykorzystania przewodnika , wymaga zmian technicznych i polega na dodaniu przez COG przewodnikowi uprawnienia pozwalającego zobaczyć skrzynkę o którą chodzi. Ślad po tym zostaje w bazie i prawdopodobieństwo tego że COG da komu chce i po co chce takie uprawnienia spada przynajmniej o połowę.
Reszta to kwestia zaufania , a minimalnym choćby trzeba obdarzyć współpracowników. Rozumiem że można wysuwać różne teorie na temat ewentualnych przewinień ludzi u władzy. Ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. @Dezerterzy jak dwa pierwsze pytania są dla mnie wartościowe , to historyjka to taka lekka teoria spiskowa.
Niemniej jednak dzięki za chęć, ochotę i czas poświęcony na to aby się przygotować do polemiki.
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował: 119 razy
Otrzymane podziękowania: 255 razy

Post autor: maryush » piątek 05 grudnia 2014, 09:39

chinczyk pisze:Bardziej niż za zniesieniem takiej możliwości , byłbym za dopracowaniem mechanizmu zapisywania informacji o tym co user robi na stronie , gdzie klika i co ogląda. Wtedy w uzasadnionych wypadkach łatwo można udowodnić winę .
http://youtu.be/g5I8wln4i5U
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi maryush za post:
chinczyk

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » piątek 05 grudnia 2014, 13:17

maryush pisze:
chinczyk pisze:Bardziej niż za zniesieniem takiej możliwości , byłbym za dopracowaniem mechanizmu zapisywania informacji o tym co user robi na stronie , gdzie klika i co ogląda. Wtedy w uzasadnionych wypadkach łatwo można udowodnić winę .
http://youtu.be/g5I8wln4i5U
Jak user coś zmienia to wszystkie zmiany i tak są rejestrowane.
Jak tylko ogląda to zwiększanie inwigilacji (poza tym co już można wyciągnąć z logów serwera http) jest stratą czasu bo oglądać można bez wchodzenia na stronę, z plików gpx , z repliki bazy itd.
To jest równie (bez)sensowny pomysł jak ukrywanie współrzędnych czy innych danych dla niezalogowanych..

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » piątek 05 grudnia 2014, 13:56

Pytania do kandydata:

1. Czy będziesz w nowej RR głosować za odblokowaniem tworzenia keszy mobilnych TAK/NIE ( bez ALE/JEŚLI itp.)
2. Czy jesteś za wprowadzeniem instytucji referendum (wg propozycji przedstawionej w wątku
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 95#p123341 lub innej ) - TAK/NIE

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » piątek 05 grudnia 2014, 14:38

miklobit pisze:Pytania do kandydata:

1. Czy będziesz w nowej RR głosować za odblokowaniem tworzenia keszy mobilnych TAK/NIE ( bez ALE/JEŚLI itp.)
2. Czy jesteś za wprowadzeniem instytucji referendum (wg propozycji przedstawionej w wątku
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 95#p123341 lub innej ) - TAK/NIE
Odpowiem pierw na 2 pytanie : zdecydowanie tak , a co za tym idzie co do mobilnych i możliwości ich zakładania pozostawiłbym właśnie głosowaniu w referendum.

Wydaje mi się że referenda to dobry sposób na podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących OC , hejterzy nie będą mogli zwalić winy na RR :P
Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » piątek 05 grudnia 2014, 14:41

miklobit pisze: Jak tylko ogląda to zwiększanie inwigilacji (poza tym co już można wyciągnąć z logów serwera http) jest stratą czasu bo oglądać można bez wchodzenia na stronę, z plików gpx , z repliki bazy itd.
To jest równie (bez)sensowny pomysł jak ukrywanie współrzędnych czy innych danych dla niezalogowanych..
Sory Miłosz ale nie rozumiem tego co napisałeś , kesz jest nieopublikowany i co można go zobaczyć w gpx ? Nie wiem czy ja nie rozumiem Twojej wypowiedzi czy Ty nie wstrzeliłeś się dobrze w temat .
Obrazek

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » piątek 05 grudnia 2014, 21:36

chinczyk pisze:Przy odrobinie zachodu każdy sprawny programista mógłby zrobić z wyborami co by chciał , a Wy znów upatrujecie spisek. Znów łączycie politykę z zabawą. Mimo że My (chyba wszyscy kandydaci) chcemy to definitywnie podzielić.
Co prawda żadne z nas w politykę się nigdy nie bawiło, to w przypadku udziału w wyborach w różnych (mniej i bardziej formalnych) stowarzyszeniach - NIGDY nie zdarzyło się, żeby członkowie komisji skrutacyjnej byli jednocześnie kandydatami do zarządów, władz itp. Jednak patrząc na ostatnie miesiące w OC, to już mało co może kogokolwiek zaskoczyć.

Wy, my...jest jeden polityk, który posługuje się podobną retoryką i buduje swój kapitał na podziałach. Z tych słynnych cytatów - było coś o staniu, że my tu, a oni tam. I o ZOMO było.
O...A to nie Ty pisałeś coś kiedyś o Jaruzelskim, caracie i mieszałeś politykę z zabawą?
http://geo.cnknet.pl/wyborowo-opencaching-owo/
Prawda: czasy się zmieniły i zmienił się punkt siedzenia.

Zablokowany