Żółty chinczyk :) - Wybory 2014/2015

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Żółty chinczyk :) - Wybory 2014/2015

Post autor: chinczyk »

Aby nie powielać http://opencaching.pl/chinczyk/ oto moje wypociny i przemyślenia.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Żółty chinczyk :) - Wybory 2014/2015

Post autor: Driver »

Żeby nie było pusto i że pytam się wybranych :)

Chętnie usłyszę stanowisko dotyczące:

1. rozwoju geościeżek
2. typów mobilna, virtual czy own

Dzięki :D
Think. Feel. Drive.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Co trzeba było zrobić, żeby mimo niespełniania warunków ustawionych przez ustępującą RR zostać zalegalizowanym kandydatem?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: got100 »

łowca pisze:Co trzeba było zrobić, żeby mimo niespełniania warunków ustawionych przez ustępującą RR zostać zalegalizowanym kandydatem?

Łowca, Ty rasisto.. :wink:

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

łowca pisze:Co trzeba było zrobić, żeby mimo niespełniania warunków ustawionych przez ustępującą RR zostać zalegalizowanym kandydatem?
Po prostu być żółty ... ;)

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Driver pisze:Żeby nie było pusto i że pytam się wybranych :)

Chętnie usłyszę stanowisko dotyczące:

1. rozwoju geościeżek
2. typów mobilna, virtual czy own

Dzięki :D

Ad1. Geościeżki to dla mnie trochę niewiadoma , dlatego że z tego co wiem Łza publicznie podawał do wiadomości że nie będzie dalej rozwijał geoscieżek , czyli jak prowadzimy polemikę na ich temat , to wpierw trzeba by znaleźć kamikadze który podejmie się rozwijania od strony kodu , tego modułu OC. A dopiero później zastanawiać się co zmieniać.
Co do samych zmian to na prawdę nie mam zdania, ani pomysłów do usprawnienia ścieżek na ten moment, ale wydaje mi się że wystarczyłoby posłuchać głosu uczestników zabawy , przegłosować najbardziej przydatne i można by było działać.

Ad2. Mobilne skrzynki mi nie wadzą, jeżeli tylko nie zatracają swojego sensu. Projekt Miklobita bardzo mi się podoba , pomysłowy , pokazujący że mobilniaki mogą by świetną inicjatywą. Jak padło by glosowanie o przywrócenie możliwości rejestrowania mobilniaków zagłosowałbym za.
Virtual to dla mnie typ bez szans, z racji że jestem zwolennikiem skrzynek wyczesanych , a co za tym idzie uważam że wszędzie da się posadzić kesza, jak nie bezpośrednio to w okolicy i zmusić zadaniem , zagadką keszera aby poszedł zobaczyć to co keszem chcę mu pokazać , dlatego uważam że virtuale nie mają racji bytu.
Owny - ciężko wypowiedzieć się mi na ten temat , nie posiadam swojego. Zdobywałem owny na spotkaniach , to mój cały kontakt z tym typem keszy. W zasadzie spotkania bardzo urozmaicają i taki ich cel.

Dzięki za pytania !
Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

chinczyk pisze:
Po prostu być żółty ... ;)

Pozdrawiam
A widzisz, a ja pytałem poważnie.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

łowco , wysłałem zgłoszenie wiedząc że nie spełniam wymagań , napisałem dlaczego chciałem kandydować i że bez sensu jest tworzyć kesze , bo mogłem zrobić kilka mikro podparapetników , ale tego nie zrobiłem bo dla mnie liczy się jakość , mam mało keszy bo robię je długo , i porządnie.
Podobno odbyło się głosowanie i stanem 3:1 uznano że można moją żółtą mordkę dopuścić do kandydowania.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Driver »

chinczyk pisze: Ad1. Geościeżki to dla mnie trochę niewiadoma , dlatego że z tego co wiem Łza publicznie podawał do wiadomości że nie będzie dalej rozwijał geoscieżek , czyli jak prowadzimy polemikę na ich temat , to wpierw trzeba by znaleźć kamikadze który podejmie się rozwijania od strony kodu , tego modułu OC. A dopiero później zastanawiać się co zmieniać.
Co do samych zmian to na prawdę nie mam zdania, ani pomysłów do usprawnienia ścieżek na ten moment, ale wydaje mi się że wystarczyłoby posłuchać głosu uczestników zabawy , przegłosować najbardziej przydatne i można by było działać.
Właśnie dlatego pytam o to kandydatów. Łza zrobił dużo dla serwisu tą funkcją, za co zawsze będę wdzięczny, bo jak dla mnie to podstawowa pozycja :mrgreen: Łza miał jeszcze wiele pomysłów, bo są niewykorzystywane punkty, nie ma jakiegoś rankingu, brak opcji filtrowania zdobyta / niezdobyta... itp Mnogość rozwoju jest duża i dlatego chciałbym, aby ktoś w przyszłej RR pilotował te działania, nawet zaczynając od poszukiwania programisty, a może Łza powróci :?:
Think. Feel. Drive.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

chinczyk pisze:łowco , wysłałem zgłoszenie wiedząc że nie spełniam wymagań , napisałem dlaczego chciałem kandydować i że bez sensu jest tworzyć kesze , bo mogłem zrobić kilka mikro podparapetników , ale tego nie zrobiłem bo dla mnie liczy się jakość , mam mało keszy bo robię je długo , i porządnie.
Podobno odbyło się głosowanie i stanem 3:1 uznano że można moją żółtą mordkę dopuścić do kandydowania.

Pozdrawiam
Szkoda w takim razie, że na mojego maila w tej samej sprawie wysłanego do RR nie doczekałem się od tejże RR żadnej odpowiedzi.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Driver pisze:
Właśnie dlatego pytam o to kandydatów. Łza zrobił dużo dla serwisu tą funkcją, za co zawsze będę wdzięczny, bo jak dla mnie to podstawowa pozycja :mrgreen: Łza miał jeszcze wiele pomysłów, bo są niewykorzystywane punkty, nie ma jakiegoś rankingu, brak opcji filtrowania zdobyta / niezdobyta... itp Mnogość rozwoju jest duża i dlatego chciałbym, aby ktoś w przyszłej RR pilotował te działania, nawet zaczynając od poszukiwania programisty, a może Łza powróci :?:
Z tego co mi wiadomo Łza raczej nie wróci do tego , definitywnie powiedział nie , ale za to rrendan okazywał zainteresowanie kiedyś, może jakaś młoda krew by się znalazła.
Jeżeli miałbym się podjąć koordynowania prac nad rozwojem geościeżek to zdecydowanie potrzeba narzędzia ala CRM do zarządzania projektami , aby nic nie uciekło i wszystko było widać. Teraz nie ma niczego nie ma dokumentacji , nie ma informacji i "furtkach" w kodzie do dalszej implementacji itd. Pierw techniczne sprawy a później możemy rozwijać kod dalej - jestem za ale po osiągnięciu wyższych celów.
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował;: 214 razy
Otrzymał podziękowań: 487 razy

Post autor: deg »

Chinczyk - chcesz wejść do RR z pogwałceniem zasad kandydowania do RR. (to nie było pytanie ;) )

Jakie zatem jest Twoje stanowisko dotyczące osób, które nie będą przestrzegać regulaminu uchwalonego zgodnie z wytycznymi Twojego programu?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

deg pisze:
Jakie zatem jest Twoje stanowisko dotyczące osób, które nie będą przestrzegać regulaminu uchwalonego zgodnie z wytycznymi Twojego programu?
W pierwotnej wersji mojego "programu" był punkt dotyczący ławników który miałby rozwiązywać spory na wysokim szczeblu.
Pytanie które zadałeś jest bardzo mocno nieprecyzyjne bo złamaniem regulaminu będzie posadzenie kesza mniej niż 150 m od innego , pod warunkiem że zapis taki w regulaminie się znajdzie.
Złamaniem regulaminu będzie posadzenie kesza na terenie rezerwatu ścisłego , jak i złamaniem będzie posiadanie 100 multikont.
Każde z tych wykroczeń ma zupełnie inny charakter przy pierwszym rozmawiam o przeniesieniu , przy drugim wysyłam mail z informacją o złamaniu tego i tego punktu regulaminu i proszę o archiwizację w ciągu 7 dni , jeżeli to się nie stanie to sam jej dokonam. A w trzecim przypadku nie mogę sam podjąć decyzji.
Zresztą jestem zwolennikiem teorii o pozbyciu się przez RR przycisków ban itd. Oddałbym je właśnie COG , bądź RT ale do użycia tylko po wyroku ławników.

Przy czym w finalnej wersji mojego "programu" sprawa sądu nie znalazła miejsca bo nie potrafiłem rozwiązać problemu powoływania członków tego tworu.
Myślałem o liście generowanej na zasadzie jakiego klucza z pośród aktywnych keszerów którzy powiedzmy zdobyli już 500 skrzynek. Funkcja byłaby wzorowana na ławnikach.

Jednakże na zmiany trzeba czasu m to nie stanie się na tydzień po wyborach , taka jest rzeczywistość. Racjonalnie patrząc takich zmian możesz oczekiwać najszybciej w połowie kadencji , a w najgorszym wypadku takie zmiany może nowa RR zostawi po sobie kolejnej ...

edit -
A po za tym popatrz do czego doprowadziło rozwiązywania konfliktów , łamania regulaminu ustępującą RR , na ich doświadczeniach kolejne RR powinny się uczyć i jak najszybciej zająć się rozwojem OC a nie polityką...
Obrazek

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

chinczyk pisze:
edit -
A po za tym popatrz do czego doprowadziło rozwiązywania konfliktów , łamania regulaminu ustępującą RR , na ich doświadczeniach kolejne RR powinny się uczyć i jak najszybciej zająć się rozwojem OC a nie polityką...
I tak powinno być cały czas. Popieram.
...

Obrazek Obrazek

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: got100 »

Chińczyk, czy mógłbyś się wycofać z wyborów. Coś mi się wydaję, że jeżeli tego nie zrobisz, to będzie trzeba rozpisywać nowe wici. Fakt jest faktem. Jesteś tu nielegalnie.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowania (total 2):
degfortepian

Zablokowany