Maryush - (Anty)program 2.0. No dobra, 1.5.

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Maryush - (Anty)program 2.0. No dobra, 1.5.

Post autor: maryush »

Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy.
Równie dobrze mogę być to ja.

Namawiali, namawiali, no i namówili, zgłosiłem się. Poniżej mój (Anty)program wyborczy.

Kto Ty jesteś?

Cześć, nazywam się Mariusz i kandyduję w wyborach do Rady Rejsu. Po trzydziestce, ukochana żona, wspaniały synek, dwa koty. Urodzony na Warmii, wychowany na Śląsku, studia we Wrocławiu, obecnie zamieszkały w Warszawie. Strzelec, urodziny mam za kilka dni, więc jak ktoś chce mi przysłąć prezent to adres podam na PW ;)
Keszuję od kwietnia 2011. Poza keszowaniem interesuję się dobrym piwem (niedługo sam będę coś po trochu warzył), stolarstwem i kowalstwem. I żeglarstwem. I wędkarstwem.

Dlaczego chcesz do RR?

Nie chcę. Tak naprawdę to ani trochę mi się nie pali żeby być w RR. Do szukania i zakładania skrzynek wcale nie potrzeba być w Radzie Rejsu, to w niczym nie pomaga. Do pracy na rzecz Serwisu też bytność w RR nie jest wymagana - mogę nadal pomagać innym jako Przewodnik, mogę pisać tutoriale, czy nową wersję Regulaminu nie należąc do Zespołu OC. Więc nie chcę być w RR.
Tylko że jeszcze bardziej nie chcę, żeby sprawy w RR wyglądały tak, jak wyglądają teraz. Afera goni aferę, działania są podejmowane albo zbyt pochopnie, albo w złym kierunku, albo ze złych pobudek. Nie podoba mi się to. I jeśli mogę to zmienić, to powinienem, tyle jestem Serwisowi winien za tę kupę zabawy jaką mam z szukaniem keszy.
I nie ukrywam że dodatkową motywacją do kandydowania były głosy kilku osób, których zdanie bardzo szanuję, a które to osoby namawiały mnie do zgłoszenia się.

A ty co, ostatni sprawiedliwy?

Nie, ani nie ostatni, ani nie pierwszy, ani nawet taki super sprawiedliwy też nie. Ale myślę że przynajmniej uczciwy. Nie mam i nigdy nie miałem żadnych multikont na OC, nigdy nie robiłem żadnych wałków. Nie należę do żadnej kliki, bandy czy innej grupy trzymającej władzę. Rozgrywki personalne mnie kompletnie nie interesują, nawet plotkować nie umiem.
Za to można się ze mną dogadać, wystarczy mieć logiczne i praktyczne argumenty.

Dobra, a konkrety, jakieś plany?

Nie mam zamiaru obiecywać nikomu złotych gór, żeby potem żadnej z tych obietnic nie dotrzymać. Mieliśmy w Radzie Rejsu ostatnio wielu takich właśnie członków - naobiecywali w swoich programach, naobiecywali, a potem nic nie zrobili. Mnie taka ciuciubabka z wyborcami nie bawi.
Ale co mogę? Mogę to co zrobię czy w Radzie będę czy nie - dokończę to co z Łowcą zaczęliśmy czyli oddolną inicjatywę Regulaminową. Oczywiście będąc w Radzie głosowałbym za przyjęciem tak opracowanego Regulaminu, a nie będąc mogę tylko liczyć na takie działanie wybranej RR.
Mogę i będę pracował nad poprawą skrzynek w Serwisie, bo to one są sednem tej zabawy i żródłem przyjemności w geocachingu. Swoich własnych skrzyne - przede wszystkim, ale też wszystkich innych. Czyli nie dla powrotu wirtuali, które IMO zaniżają jakość keszy. Czyli więcej tutoriali z cyklu "jak robić dobre kesze". Czyli nie dla wprowadzania nieprzemyślanych pomysłów i zasad. Zasady i przepisy to zresztą osobna sprawa. Jestem przeciw regulowaniu wszystkiego liczbami, wskaźnikami, procentami czy innymi współczynnikami. Zasady, regulaminy mają być proste, jasne, krókie i zwięzłe. Brzytwę Okhama noszę ciągle w kieszeni.
Cytat z mojego programu sprzed dwóch lat:
"Co ja mogę dać RR? Jednej rzeczy na pewno będę bronił - wolności keszerów. Do tworzenia keszy (ale nie wbrew regułom), do domniemania niewinności, póki nie będzie dowódów winy, do współdecydowania o tym jak ma wyglądać nasza zabawa. Za cel nadrzędny służby w RR uważam dbanie o to, żeby keszowanie było radością i przyjemnością. Nie promowanie turystyki, integracja z kim/czymkolwiek, czy inne chwytliwe hasła. Tylko dobra, przyjemna zabawa graczy. Cała reszta to środki do tego celu. Tak to widzę."
W tej materii nic a nic się nie zmieniło, ickiem na wancie nie jestem. Właściwie to prawie cały ówczesny program jest nadal aktualny. Może prócz mojego stosunku do efektów pracy obecnie ustępującej Rady. Jeśli chcecie poczytać tu tutaj jest link:

Wybory do RR 2012/2013 - Antyprogram Maryusha

Żeby nie przeciągać - pytajcie, drążcie, możecie nawet dowalać, jeśli z sensem i logicznie. Wygrać w wyborach się nie spodziewam, bo znalezień mam za mało, a statystyki powyborcze wiadomo co pokazują ;)

Aha, żeby było widać co ja za jeden:

Obrazek
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowania (total 8):
r00t7BaracudaVsajmonsnieeegudzazderElvis7suboRanwers

Awatar użytkownika
LadyMoon
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Maryush - (Anty)program 2.0. No dobra, 1.5.

Post autor: LadyMoon »

Wielkie brawa za odwagę :!:

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

Fajnie, że się zgłosiłeś - mój głos masz (i może moje "multikonto" namówię :wink: ) :!:
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
Lza

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Driver »

Hmmm... na stronie głównej widzę ogłoszenie:
"- 1 grudnia 2014 - ogłoszenie listy kandydatów i ich programów wyborczych
- 1-13 grudnia 2014 kampania wyborcza "
Listy nie ma, a jest pierwszy program... parcie na szkło...?? :mrgreen: choć w programie jest napisane że nie chcesz...

Wiadomo że każdy serwis musi być rozwijany, a w tym wątku nie znalazłem nic o tym. Zamierzasz jakoś wspomóc rozwój serwisu? Jakiś magiczne opcje, czarna gwiazdka, antygwiazda? :wink: Brakuje mi innowacji w programie.
Think. Feel. Drive.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Post autor: deg »

No to rozpoczynamy zmasowany atak personalny ;)

W programie zawarłeś swoje zdanie o wirtualach. Napisz proszę jeszcze - co myślisz o keszach mobilnych? ?ak należy Twoim zdaniem rozwiązać ten problem (1 na osobę / powrót do starych zasad / całkowicie zlikwidować / wprowadzić procenty ;) i inne wzory matematyczne (napisałeś, że jesteś przeciwny procentom ;) ))?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 98 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Zanim przejdziemy do dyskusji o konkretach to potwierdzę spostrzeżenie Drivera, że nie ma jeszcze listy kandydatów. Jeżeli ilość chętnych będzie nie większa niż 5, to każdy zgłoszony i tak wejdzie bez jakiegokolwiek programu. :twisted:

A teraz pytania:
o virtualach już wiemy, bardzo ładnie :)
1. podobnie jak przedmówca, proszę o stanowisko co do mobilniaków.
2. jakie jest Twoje nastawienie na promocję serwisu i czy to w ogóle jest potrzebne?
3. Co z nowym regulaminem? Czy nadal powinien być wyłącznie pupochronem dla serwisu, czy będzie kładziony większy nacisk na ustalone w nim przepisy (np. umieszczanie skrzynek z dala od ścieżek w parkach narodowych i rezerwatach, eksploracja obiektów wymagających "włamywania się do cudzej własności", wejścia na prywatne tereny zakładowe z wyraźnie zaznaczonymi zakazami wstępu). Jakiekolwiek stanowisko i tak spowoduje kolejne bicie piany ich zwolenników i przeciwników.

Cała pozostała brudna robota to właściwie zadanie COGu i wytycznych regulaminu więc ograniczam się jedynie do tych drobnych 3 pytań.

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 158 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: Elvis7 »

A ja zapytam jeszcze o jedną rzecz - jakie jest Twoje zdanie w zakresie nowych typów skrzynek? Coś w stylu educache (z oc.uk) czy EC (z gc).

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Driver pisze: Listy nie ma, a jest pierwszy program... parcie na szkło...?? :mrgreen: choć w programie jest napisane że nie chcesz...
Maryush nie chce, ale musi :)I dobrze, że udało się go namówić.

Maryush, fajnie, że postanowiłeś kandydować, o staty się nie martw (ponoć linki ze strony głosowania mają prowadzić do programów, nie statystyk).
Nie obiecujesz cudów, tylko rzetelną pracę na rzecz OC (co już w sumie robisz przy Regulaminie2.0 - szacun). Mam nadzieję, że zapał nie minie (choć zapewne nie raz dostaniesz kopa).
Potrzebny w naszych 'władzach' będzie ktoś z tak merytorycznym podejściem i potrafiący ogarnąć to wszystko zarówno od strony teoretycznej (regulaminy, itp), jak i praktycznej (extra certy, skrzynki, tutoriale itp).
Jak poprzednicy prosiłbym o ustosunkowanie się do tematu mobilniaków/ownów.
A tak wogóle jak dla mnie najlepszy na tą chwilę kandydat.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Tak na szybko, zanim uzbiera się więcej:
Driver pisze:Hmmm... na stronie głównej widzę ogłoszenie:
"- 1 grudnia 2014 - ogłoszenie listy kandydatów i ich programów wyborczych
- 1-13 grudnia 2014 kampania wyborcza "
Listy nie ma, a jest pierwszy program... parcie na szkło...?? :mrgreen: choć w programie jest napisane że nie chcesz...
Oczywiście że mam parcie na szkło! Takie brązowe w kształcie butelki z etykietką "Piwo rzemieślnicze", tudzież "domowe". Parcie jest duże, bo mam takiego szkła pół piwnicy ;)
A poważniej - nie wiem w jakiej formie RR miało zamiar publikować zebrane programy kandydatów, a mi zależało żeby nad moim programem można było dyskutować publicznie i łatwo - stąd post na Forum.
A czy to jest parciem na szkło? Sądzę że gdyby tak było, to pewnie puściłbym ten post już 17go października, a nie czekał do ostatniej możliwej godziny zgłaszania kandydatur ;)
Driver pisze:Wiadomo że każdy serwis musi być rozwijany, a w tym wątku nie znalazłem nic o tym. Zamierzasz jakoś wspomóc rozwój serwisu? Jakiś magiczne opcje, czarna gwiazdka, antygwiazda? :wink: Brakuje mi innowacji w programie.
Innowacją na pewno będzie nowy Regulamin, odpowiadający rzeczywistośći jaką mamy dzisiaj.
Natomiast nie jestem przekonany że serwis niekomercyjny jakim jest OC potrzebuje rozwoju poprzez innowacje żeby spełniać swoją rolę i w ogóle istnieć. Rozwój przez innowacje jest kluczowy dla projektów które mają przynosić zyski finansowe i działają w środowisku konkurencyjnym - wtedy aby realizować ten cel (zyski) jedyną droga jest lepiej się sprzedawać niż konkurencja (która oczywiście nie śpi). A my? Czy koniecznie musimy "lepiej się sprzedawać" niż GC? Albo inne serwisy geokeszowe?
Nie sądzę że innowacje są dobre tylko dlatego że są innowacjami. To co nowe nie zawsze jest lepsze tylko dlatego że jest nowe. Mielismy przykłady - skrzynki wirtualne - nowy ciekawy pomysł, innowacyjny w stosunku do oryginalnego pomysłu na geocaching Dave'a Ulmera. I co? nie sprawdziło się, odeszliśmy od tego. Był pomysł, bardzo innowacyjny, keszy WIGO. I gdzie są teraz?
Za to uważam że zamin zabierzemy się za rozwój innowacjami powinniśmy zadbać o to żeby to co już mamy działało sprawnie i nie rodziło problemów. Zasady działania RR, Regulamin, inwazja słabych mikrusów itd - mamy co robić, mamy co naprawiać/poprawiać.
Ale nie jest też tak że że zamykam się na wszystkie nowe pomysły. Chodzi o to żeby były przemyślane. Podałeś kilka przykładów - czarna gwiazdka, antygwiazdka. Pomysł ciekawy, ale jeśli się głębiej zastanowić to ja widzę w nim raczej potencjalne źródło niesnasek i kłótni między keszerami niż pożytku. Juz widze te wszystkie obrzucania się antygwiazdkami w odwecie za przyznaną antygwiazdkę. Świetny sposób na kolejne antagonizmy między keszerami - "nie lubię CIę, bo dałeś mi czarną gwiazdkę!", albo "no poczekaj, też Ci dam czarną, jeszcze pożałujesz!". Przecież już teraz słychać głosy że zielone są rozdawane po znajomości, a co będzie jak wprowadzimy czarne? ;)
Czyli zanim zaczniemy robić dobudówki do naszego "domu", sprawmy żeby fundamenty były dobre - sprawdźmy co nam nie działa, co nam przeszkadza w tym co mamy teraz, już.
deg pisze:No to rozpoczynamy zmasowany atak personalny ;)
Spoko, jakoś przeżyję ;)
Choć wolałbym dyskusję merytoryczną, ona do czegoś prowadzi - może ja kogoś do czegoś przekonam, może ktoś przekona do czegoś mnie ;)
deg pisze:W programie zawarłeś swoje zdanie o wirtualach. Napisz proszę jeszcze - co myślisz o keszach mobilnych? ?ak należy Twoim zdaniem rozwiązać ten problem (1 na osobę / powrót do starych zasad / całkowicie zlikwidować / wprowadzić procenty ;) i inne wzory matematyczne (napisałeś, że jesteś przeciwny procentom ;) ))?
Problem z mobilniakami to coś co zafundowalismy sobie sami, na własne życzenie, przez ograniczenie w posiadaniu keszy typu OWN. Dlatego najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu (jak zresztą każdego innego) jest moim zdaniem rozprawienie się ze źródłem, a nie z efektem. Leczyć przyczynny, a nie skutki. Innymi słowy byłbym za zniesieniem ograniczenia na OWNy. Powód jest prosty - jeśli ludzie właśnei w ten sposób chcę się bawić, jeśli takie zdobywanie keszy ich cieszy to dlaczego im tego zabraniać? Kto ma frajdę z posiadania 20 OWNów niech je sobie ma, dlaczego ma mnie to jakoś boleć? Jesli będę chciał je zdobyć to to zrobię, jeśli nie, bo OWNY mnie wkurzają, to po prostu ich nie będę podejmował. Ale czemu od razu zabraniać tego innym? Szczególnie że są bardzoe ciekawe OWNy, np. zadaniowe. Bo inaczej, jeśli znów wymyślimy jakiś przepis ograniczający mobilniaki (co już się niestety stało) to za chwilę ludzie znów wymyślą jakiś sposób na jego obejście i będziemy mieli ten sam problem - zamiast ownów mamy mobile, teraz zamiast mobili będą nietypowe albo coś jeszcze innego. To jest droga donikąd.
dallas pisze:Zanim przejdziemy do dyskusji o konkretach to potwierdzę spostrzeżenie Drivera, że nie ma jeszcze listy kandydatów. Jeżeli ilość chętnych będzie nie większa niż 5, to każdy zgłoszony i tak wejdzie bez jakiegokolwiek programu. :twisted:

Mam nadzieję że do tego nie dojdzie ;)
dallas pisze:A teraz pytania:
o virtualach już wiemy, bardzo ładnie :)
1. podobnie jak przedmówca, proszę o stanowisko co do mobilniaków.
2. jakie jest Twoje nastawienie na promocję serwisu i czy to w ogóle jest potrzebne?
3. Co z nowym regulaminem? Czy nadal powinien być wyłącznie pupochronem dla serwisu, czy będzie kładziony większy nacisk na ustalone w nim przepisy (np. umieszczanie skrzynek z dala od ścieżek w parkach narodowych i rezerwatach, eksploracja obiektów wymagających "włamywania się do cudzej własności", wejścia na prywatne tereny zakładowe z wyraźnie zaznaczonymi zakazami wstępu). Jakiekolwiek stanowisko i tak spowoduje kolejne bicie piany ich zwolenników i przeciwników.

Cała pozostała brudna robota to właściwie zadanie COGu i wytycznych regulaminu więc ograniczam się jedynie do tych drobnych 3 pytań.
1.O mobilniakach powyżej. Jeśli coś jest niejasne czy też macie inne zdanie i chcecie żebym miał okazję je poznać - piszcie, chętnie pogadam o temacie.
2. Kiedyś byłem za jak najszerszą promocją geocachingu i Serwisu. Byłem zafascynowanym neofitą, chciałem się dzielić swoim nowym hobby z każdym kto nie uciekał przed moimi "wykładami" wystarczająco szybko. A potem przyszły posty na Wykopie, dziesiątki gimnazjo-keszerów. setki marnej jakości podparapetowców... I moje zdanie na temat promocji uległo zmianie. Czy raczej ewolucji. Już nie jestem za szerzeniem wszem i wobec "dobrej geokeszowej nowiny".
Za to jestem za informowaniem organizacji z jakimi nasza zabawa ma styczność - Nadleśnictwa, Parki Narodowe, Samorządy itp. Ale żeby rozmawiać z takimi organizacjami przyda się profesjonalizacja przekazu. Dobrym pomysłem na początek jest choćby przygotowanie broszurki, czy też ulotki o naszej zabawie. Sam już się do niej przymierzałem, mam nadzieję że uda mi się ją ukończyć i udostępnić. Czy potrzebujemy Stowarzyszenia? IMO nie.
Czyli w skrócie - promowanie wśród ludzi - tak, ale poprzez marketing szeptany, wśród znajomych, a nie poprzez trąbienie i masowe nagonki.
A promowanie wśród organizacji - jak najbardziej, szczególnie jeśli chcemy robić jakieś wspólne z nimi projekty.
3.Nigdy nie uważałem że Regulamin mam być czyimkolwiek pupochronem. Dlatego tak mnie zdziwił Reg 2.0 wydany jakiś czas temu i wycofany. Za to uważam że zapisy powinny być jasne, krótkie i logiczne. Tylko takie mają szansę na bycie przestrzeganymi a nie naginanymi lub omijanymi.
Co do bicia piany - nie każda dyskusja od razu oznacza bicie piany, czasem wystarczy się wczytać żeby dostrzec sensowne merytoryczne argumenty. Każdy ma prawo do posiadania własnego zdania, nawet jeśli jest to zdanie odmienne od naszego. Jeśli tylko nie jestesmy głusi na argumenty drugiej strony, a ona na nasze to myśle że zazwyczaj daje się wypracowac jakiś kompromis. Ważna jest dobra wola i otwarty umysł.
Elvis7 pisze:A ja zapytam jeszcze o jedną rzecz - jakie jest Twoje zdanie w zakresie nowych typów skrzynek? Coś w stylu educache (z oc.uk) czy EC (z gc).
Nie jestem fanem takich pomysłów. To znaczy nie wydaje mi się żeby zadania jakie przed akurat tymi dwoma typami nie mogły być spełniane przez kesze innego typu. Czy kesz tradycyjny czy nietypowy nie może być edukacyjny lub opowiadać o Ziemi? IMO może.
Natomiast w ogóle nowe typy skrzynek - czemu nie, ale ważne jest żeby faktycznie miały one swoje uzasadnienie i były przemyślane. I tu pojawia się pytanie - czy mamy w Serwisie jaką lukę w typach skrzynek, która wymagałaby stworzenia nowego typu? Pamietajmy że bawimy się w geocaching, nie próbujmy do naszej zabawy właczać za dużo rzeczy które nią nie są, bo wiadomo - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Czyli nie oddalajmy się za daloko od korzeni geocachingu, to nam może raczej zaszkodzić. Jeśli ktoś w tej zabawie szuka czegoś innego, jeśli szukanie pudełek go już nudzi, to może czas zająć się innym hobby? Albo inną odmianę zabaw terenowych - Munzee, 4square itd. Nie starajmy się być wszystkim naraz ;)
Jesli jednak masz jakieś ciekawe pomysły na kesze a czujesz że obecnie dostępne typy ograniczają Cię, to pisz, dawaj znać, jest cały dział na Forum na pomysły. Jeśli pomysł będzie dobry to prędzej czy później uda się go wdrożyć.
sajmon pisze:Maryush nie chce, ale musi :)I dobrze, że udało się go namówić.

Maryush, fajnie, że postanowiłeś kandydować, o staty się nie martw (ponoć linki ze strony głosowania mają prowadzić do programów, nie statystyk).
Nie obiecujesz cudów, tylko rzetelną pracę na rzecz OC (co już w sumie robisz przy Regulaminie2.0 - szacun). Mam nadzieję, że zapał nie minie (choć zapewne nie raz dostaniesz kopa).
Potrzebny w naszych 'władzach' będzie ktoś z tak merytorycznym podejściem i potrafiący ogarnąć to wszystko zarówno od strony teoretycznej (regulaminy, itp), jak i praktycznej (extra certy, skrzynki, tutoriale itp).
Jak poprzednicy prosiłbym o ustosunkowanie się do tematu mobilniaków/ownów.
A tak wogóle jak dla mnie najlepszy na tą chwilę kandydat.
Dzięki ;)
A mobilniaki/owny - powyżej. Jesli coś mogę dodać - dajcie znać. Jesli macie argumenty przeciwne, które mogą mnie przeonać też chętnie posłucham.
A kopy? Niech kopią, byle były to kopy uzasadnione. Nikt nie jest nieomylny, a ja juz najmniej, więc jeśli co robię źle, to poproszę o celnego kopa ;)
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowania (total 2):
Elvis7snieeegu

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec

maryush pisze:Tak na szybko, zanim uzbiera się więcej:
Driver pisze:Wiadomo że każdy serwis musi być rozwijany, a w tym wątku nie znalazłem nic o tym. Zamierzasz jakoś wspomóc rozwój serwisu? Jakiś magiczne opcje, czarna gwiazdka, antygwiazda? :wink: Brakuje mi innowacji w programie.
Innowacją na pewno będzie nowy Regulamin, odpowiadający rzeczywistośći jaką mamy dzisiaj.
Natomiast nie jestem przekonany że serwis niekomercyjny jakim jest OC potrzebuje rozwoju poprzez innowacje żeby spełniać swoją rolę i w ogóle istnieć. Rozwój przez innowacje jest kluczowy dla projektów które mają przynosić zyski finansowe i działają w środowisku konkurencyjnym - wtedy aby realizować ten cel (zyski) jedyną droga jest lepiej się sprzedawać niż konkurencja (która oczywiście nie śpi). A my? Czy koniecznie musimy "lepiej się sprzedawać" niż GC? Albo inne serwisy geokeszowe?
Nie sądzę że innowacje są dobre tylko dlatego że są innowacjami. To co nowe nie zawsze jest lepsze tylko dlatego że jest nowe. Mielismy przykłady - skrzynki wirtualne - nowy ciekawy pomysł, innowacyjny w stosunku do oryginalnego pomysłu na geocaching Dave'a Ulmera. I co? nie sprawdziło się, odeszliśmy od tego. Był pomysł, bardzo innowacyjny, keszy WIGO. I gdzie są teraz?
Za to uważam że zamin zabierzemy się za rozwój innowacjami powinniśmy zadbać o to żeby to co już mamy działało sprawnie i nie rodziło problemów. Zasady działania RR, Regulamin, inwazja słabych mikrusów itd - mamy co robić, mamy co naprawiać/poprawiać.
Ale nie jest też tak że że zamykam się na wszystkie nowe pomysły. Chodzi o to żeby były przemyślane. Podałeś kilka przykładów - czarna gwiazdka, antygwiazdka. Pomysł ciekawy, ale jeśli się głębiej zastanowić to ja widzę w nim raczej potencjalne źródło niesnasek i kłótni między keszerami niż pożytku. Juz widze te wszystkie obrzucania się antygwiazdkami w odwecie za przyznaną antygwiazdkę. Świetny sposób na kolejne antagonizmy między keszerami - "nie lubię CIę, bo dałeś mi czarną gwiazdkę!", albo "no poczekaj, też Ci dam czarną, jeszcze pożałujesz!". Przecież już teraz słychać głosy że zielone są rozdawane po znajomości, a co będzie jak wprowadzimy czarne? ;)
Czyli zanim zaczniemy robić dobudówki do naszego "domu", sprawmy żeby fundamenty były dobre - sprawdźmy co nam nie działa, co nam przeszkadza w tym co mamy teraz, już.
Oczywiście to były przykłady dla żartu, bardziej oczekuję że któryś z kandydatów napisze że chciałby rozwinąć idee geościeżek, czyli najlepszej rzeczy jaka została wprowadzona w serwisie w ostatnim czasie :)
Tam pole do popisu, nowych funkcjonalności jest ogromne, trzeba tylko chcieć i wspierać tą ideologię :)
Think. Feel. Drive.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Driver, geoŚcieżki były innowacyjne, a Mariusz twierdzi, że innowacje nie są nam potrzebne. geoŚcieżki do zlikwidowania. :D :) :lol:

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec

Lza pisze:Driver, geoŚcieżki były innowacyjne, a Mariusz twierdzi, że innowacje nie są nam potrzebne. geoŚcieżki do zlikwidowania. :D :) :lol:
NEEEEEEEEEEEEEEEEE........................

Nawet tak nie piszcie, bo po co ja jeżdżę za nimi :)
A myślę że ktoś musi Cię wspomóc w rozwoju tej opcji serwisu :):)
Think. Feel. Drive.

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Maryush (właściwie to do wszystkich Kandydatów, ale nie chcę spamować w każdym wątku), co sądzisz o obecnym systemie oceniania skrzynek? Czy Twoim zdaniem dobrze odzwierciedlają rzeczywistą jakość kesza? Czy widzisz tu potrzebę zmian?

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 158 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: Elvis7 »

Maryush w ogniu pytań ;)

Innowacje są potrzebne! Dzięki za odpowiedź na moje pytanie - masz racje oc nie może być substytutem innych serwisów itp. Cieszę się, że nie zamykasz się na nowe typy skrzynek.

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Lza pisze:Driver, geoŚcieżki były innowacyjne, a Mariusz twierdzi, że innowacje nie są nam potrzebne. geoŚcieżki do zlikwidowania. :D :) :lol:
Nie wydaje mi sie , by Maryush był totalnie na 'nie' dla innowacji - nowych pomysłów. Co, Maryush?
Z jednej strony pisze, że nie ma parcia na 'innowacyjność', ale jeśli byłaby opcja na nowy typ skrzynki nie mówi nie.
I tak to powinno wyglądać - masz pomysł, który umiesz obronić, to go dyskutujemy i wprowadzamy.
Nic na zasadzie 'nie bo nie' i 'ja tu rządzę, będzie po mojemu!'.
Maryush (mam nadzieję) dopuszcza merytoryczną dyskusję na każdy temat i dlatego go widzę jako dobrego kandydata.
(wiem, słodzę :) )
Geościeżki to była chyba najlepsza 'nowość' i zmiana w serwisie, jaka się trafiła. Zmieniła bardzo (na plus) naszą zabawę. (znów słodzę :) )
Nie sądzę, by ktokolwiek miał chęć blokować taką innowację.

Jeszcze pytanko: Maryush, jak widzisz 'walkę' z 'biedamikrusami'?

Zablokowany