Adwentowy Kalendarz Quizowy 2014 - przekaz myśli

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

sewel
Nowy na forum

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2014 - przekaz myśli

Post autor: sewel » poniedziałek 22 grudnia 2014, 22:52

Czy do zaliczenia AKQ trzeba mieć zaliczone wszystkie zagadki? Bo ja mam tyko kilka i po rozwiązaniu ostatniej nie wyświetla i żadnych kordów.

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » poniedziałek 22 grudnia 2014, 23:08

sewel pisze:Czy do zaliczenia AKQ trzeba mieć zaliczone wszystkie zagadki? Bo ja mam tyko kilka i po rozwiązaniu ostatniej nie wyświetla i żadnych kordów.

Tak, trzeba mieć "zaliczone" wszystkie zagadki.

Awatar użytkownika
glivec
Stały bywalec

Post autor: glivec » wtorek 23 grudnia 2014, 00:05

23:0 :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mglica
Nowy na forum

Post autor: Mglica » wtorek 23 grudnia 2014, 09:00

s-artur pisze:Zanim wszyscy znikną z forum. Kalendarz się skończył - powieje pustką.

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt, dużo prezentów i bardzo dużo keszy na Nowy Rok !!!

ale jeszcze poproszę hinta do ostatniej zagadki.

Artur ta zagadka jest na prawdę najłatwiejsza ...
Zapomnij o choince, kominku, psie, świeczkach stroiach ścianach i dywanach, nawet tulipany nic nie znaczą :P jak już pozbędziesz się tła, będziesz wiedział o co chodzi ;)

no..i Wesołych Świąt :)))

fortepian
Nowy na forum

Post autor: fortepian » wtorek 23 grudnia 2014, 10:18

Znalazłem finał w Gdańsku i czuję pewien niedosyt... spodziewałem się sprytnie schowanej, wyczepistej skrzynki, a tu zwykły przysypany klipsiak, na którym jaskrawo stoi choinka, jedynie logbook był w miarę ładny.
Jednak patrząc po zdjęciach w nocy wyglądało to zupełnie inaczej, kesz w "betonowym domku", który był ładnie wypełniony, jakieś worki z prezentami... w tym momencie okazuje się, że tak naprawdę nie skrzynka, a event ma sobą coś prezentować. Ale dlaczego dużo gorszą zabawę mają mieć osoby, które z jakiegoś powodu w evencie uczestniczyć nie mogły i po skrzynkę poszły kilka godzin później?
Dodatkowo, patrząc na sposób ukrycia sądzę, że w ciągu tygodnia zniknie choinka a z nią prawdopodobnie i kesz, a osoby, które przyjdą po niego za tydzień odejdą z kwitkiem. Czy naprawdę to tak ma wyglądać?
Chciałem dokańczać AKQ2013 i robić poprzednie ale mi się odechciało, skoro nawet nie będę miał pewności, że skrzynki tam jeszcze są?

ZielonaPlazma
Bywalec

Post autor: ZielonaPlazma » wtorek 23 grudnia 2014, 14:14

fortepian pisze:Znalazłem finał w Gdańsku i czuję pewien niedosyt... spodziewałem się sprytnie schowanej, wyczepistej skrzynki, a tu zwykły przysypany klipsiak, na którym jaskrawo stoi choinka, jedynie logbook był w miarę ładny.
Jednak patrząc po zdjęciach w nocy wyglądało to zupełnie inaczej, kesz w "betonowym domku", który był ładnie wypełniony, jakieś worki z prezentami... w tym momencie okazuje się, że tak naprawdę nie skrzynka, a event ma sobą coś prezentować. Ale dlaczego dużo gorszą zabawę mają mieć osoby, które z jakiegoś powodu w evencie uczestniczyć nie mogły i po skrzynkę poszły kilka godzin później?
Dodatkowo, patrząc na sposób ukrycia sądzę, że w ciągu tygodnia zniknie choinka a z nią prawdopodobnie i kesz, a osoby, które przyjdą po niego za tydzień odejdą z kwitkiem. Czy naprawdę to tak ma wyglądać?
Chciałem dokańczać AKQ2013 i robić poprzednie ale mi się odechciało, skoro nawet nie będę miał pewności, że skrzynki tam jeszcze są?
Nie strasz mnie nawet... Na początku kalendarza pytałam się Gdańśkich keszerów, czy jeśli przyjadę do GD po świętach w styczniu, to czy skrzynka będzie jeszcze możliwa do podjęcia. Wszyscy mnie zapewniali, że tak.
Jeśli odejdę z kwitkiem, to się mocno wkurzę :evil:
(powtórka z rozrywki - w zeszłym roku też miałam cały kalendarz rozwiązany, a skrzynki nie podjęłam).
Obrazek

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Elvis7 » wtorek 23 grudnia 2014, 15:30

@ Finał w Gdańsku

Zgodnie z informacjami od założyciela gdańskiego finału - jest on dostępny na kordach!

fortepian
Nowy na forum

Post autor: fortepian » wtorek 23 grudnia 2014, 16:37

Elvis7 pisze:Zgodnie z informacjami od założyciela gdańskiego finału - jest on dostępny na kordach!
na razie...

Chciałem napisać, że mogę się założyć, że finał w ciągu miesiąca zniknie - ale zdałem sobie sprawę, że to bez sensu, bo mógłbym sam przyjść i go zabrać :D

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » wtorek 23 grudnia 2014, 22:20

@fortepian: Zawsze samodzielne podejmowanie kesza będzie się różniło od podejmowania w grupie oraz od podejmowania w ramach eventu... A finał, po rozwiązaniu zagadek to zwykły kesz... Pierwotnie zresztą nie było eventów. Te zaczęto robić w późniejszych edycjach żeby było milej.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » wtorek 23 grudnia 2014, 23:15

Za to kesz w Warszawie pełen profesjonalizmu i przeżyje kolejne sezony AKQ. Dzięki Łowca!
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » środa 24 grudnia 2014, 00:29

fortepian pisze:Znalazłem finał w Gdańsku i czuję pewien niedosyt... spodziewałem się sprytnie schowanej, wyczepistej skrzynki, a tu zwykły przysypany klipsiak, na którym jaskrawo stoi choinka, jedynie logbook był w miarę ładny.
Witam!
Zawsze można założyć swoją własną skrzyneczkę, z której będzie się zadowolonym :)
Pozdrawiam!
Tomanek111
ObrazekObrazek

fortepian
Nowy na forum
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: fortepian » środa 24 grudnia 2014, 00:45

krystiant pisze:@fortepian: Zawsze samodzielne podejmowanie kesza będzie się różniło od podejmowania w grupie oraz od podejmowania w ramach eventu... A finał, po rozwiązaniu zagadek to zwykły kesz... Pierwotnie zresztą nie było eventów. Te zaczęto robić w późniejszych edycjach żeby było milej.
Nie do końca oto mi chodziło... bo to oczywiste, że w grupie fajniej itd. Ale jeśli finał ogranicza się właściwie do eventu (doceniam wkład włożony w przygotowanie tych wszystkich bajerów, które oglądać mogłem niestety tylko na zdjęciach), a kesz nie jest jakiś specjalnie ładny ani sprytnie schowany i jeszcze trzeba się babrać w ziemi, to okazuje się, że różnica w trakcie tych paru godzin jest ogromna.
Gdyby był fajnie schowany to przynajmniej byłaby radość z odnalezienia. A żal mi osób, które na finał będą próbowały się wybrać za miesiąc - i prawdopodobnie już go tam nie zastaną. Event jest ważny, zgadzam się, ale nie można zapominać o skrzynce, która jednak jest tutaj najważniejsza!
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi fortepian za post (razem 2):
tondallas

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » środa 24 grudnia 2014, 09:00

Tomanek111 pisze:Zawsze można założyć swoją własną skrzyneczkę, z której będzie się zadowolonym :)
W sensie, żeby ją sobie potem znaleźć? :lol:
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » środa 24 grudnia 2014, 22:03

Ajger pisze:
Tomanek111 pisze:Zawsze można założyć swoją własną skrzyneczkę, z której będzie się zadowolonym :)
W sensie, żeby ją sobie potem znaleźć? :lol:
Nieee, po prostu, aby nie marudzić, że wkład pracy innych jest do d... :lol: skoro można zrobić lepszą :lol:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BaracudaV
Bywalec

Post autor: BaracudaV » niedziela 28 grudnia 2014, 14:24

:!: mPanowie nie cytujcie postu bezpośrednio poprzedzającego Waszą wypowiedź, dziękuję. :wink:

:?: Poczęstuje ktoś odpowiedziami do AKQ13 :? :?: Plis, plis, plis... :D

Edyta: Thx wszystkim za odpowiedzi i kordy... :wink: W dalszym ciągu nie ogarniam co autor miał na myśli tzn co nim kierowało... :?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 grudnia 2014, 20:24 przez BaracudaV, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
żeszuf stolica imitacji

ODPOWIEDZ