Adwentowy Kalendarz Quizowy 2014 - przekaz myśli

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
geesoos
Bywalec
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2014 - przekaz myśli

Post autor: geesoos »

ZielonaPlazma pisze:Zagadka 6 rozwalona, ale nie odbyło się bez pomocy...
Niemniej uważam, że zagadka mimo tego, że ma kilka etapów jest logiczna (jak się wie o co chodzi! ;) ) i ciekawa. Podobała mi się, chociaż sama bym nie rozwiązała tego (to znaczy podejrzewam, że w końcu wpadlibyśmy na dobry trop, ale z początku nawet jak się robi dobrze, to nie widać efektów, co zniechęca do pójścia dalej w tym kierunku... Dobra, zamotałam, może ktoś będzie wiedział o co mi chodzi ;) )
Przy 6 zmylil mnie trochye tytul, kombinowalem nie w ta strone ;) Jednak po to jest forum zeby sobie pomagac i jak nie daje rady sam to poprosic o pomoc, jednak o wiele wiecej satysfakcji daje zagadka rozwiazana samodzielnie, szasem warto odpuscic sobie na dzien albo 2, zeby podczas kolejnego podejscia sprobowac innego spojrzenia (mi to niestety nie wychodzi ;) chociaz wiem ze warto)
Moim zdaniem bez pierwszego etapu byloby latwiej, aczkolwiek nie wiem czy nie za latwo.
Irytuje mnie tylko troche naskakiwanie na tworce zagadki i zatwierdzajacych, poswiecili swoj czas zeby dostarczyc nam rozrywki, a obrazanie sie na caly swiat za to ze nie da sie czegos w czasie 2 minut rozwiazac moim zdaniem jest niestosowne.
W poprzednich kalendarzach zagadke ta zaliczyc by mozna do srednio trudnych albo nawet niezbyt trudnych. Na mysl przychodzi mi zeszloroczna deprywacja sensoryczna, nad która spedzilem prawie tydzien zanim sie podala ;) ale nie przyszlo mi na mysl zeby obwiniac za to caly swiat.
Jak ktos sie nie chce bawic, to niech sie nie bawi, na tym zakoncze.
Za ten post autor geesoos otrzymał podziękowania (total 6):
Elvis7zolty_serKalinkagrrruszamateuszAZLSkulls Seekers

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 251 razy
Otrzymał podziękowań: 306 razy

Post autor: Pawel brasia »

geesoos pisze: Moim zdaniem bez pierwszego etapu byloby latwiej, aczkolwiek nie wiem czy nie za latwo.
Dla osoby nie związanej z tematem zagadka i tak pozostawałaby dość trudna.
geesoos pisze: Irytuje mnie tylko troche naskakiwanie na tworce zagadki i zatwierdzajacych, poswiecili swoj czas zeby dostarczyc nam rozrywki, a obrazanie sie na caly swiat za to ze nie da sie czegos w czasie 2 minut rozwiazac moim zdaniem jest niestosowne.
Zagadka trudna lub pracochłonna OK, ale jeśli zagadka ma niejednoznaczne rozwiązanie (tutaj posiłkując się wikipedią wychodzą złe wyniki) to nie jest OK. W jeden z moich zagadek właśnie dlatego aby rozwiązanie było jednoznaczne podałem źródło, choć pewnie jeśli ktoś skorzysta z innego też będzie dobrze.
geesoos pisze: Na mysl przychodzi mi zeszloroczna deprywacja sensoryczna, nad która spedzilem prawie tydzien zanim sie podala ;) ale nie przyszlo mi na mysl zeby obwiniac za to caly swiat.
Ale rozwiązanie było dokładnie jedno.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
glivec
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
glivec
Stały bywalec
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: glivec »

A co do "deprywacji sensorycznej" z ubiegłego roku to była prawdziwa bomba.
Trudna, ale chyba jednak łatwiejsza od tegorocznej szóstki. Kilku z nas rozwiązało ją już w pierwszej godzinie od publikacji (i to bez pomocy autora).

Nie znaczy to jednak że jestem przeciwnikiem trudnych zagadek. Radochę dają nawet te rozwiązane przy pomocy podpowiedzi innych. W ubiegłym roku hintów potrzebowałem przy około 25% zagadek. W tym roku jak na razie to ok 014,286% 8)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
geesoos
Bywalec
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: geesoos »

brasia pisze: Dla osoby nie związanej z tematem zagadka i tak pozostawałaby dość trudna.
A czy nie o to chodzi ze w kalendarzu pojawiaja sie zagadki z roznych dziedzin? Troche zaspojleruje, ale napisze ze pomimo, ze na lotnisku pracuje to sam nie wpadlem na drugi etap...Przy 7 tez latwiej mialy osoby zajmujace sie tematem kart i kont bankowych...
edit
w zeszlym roku jedna zagadka dotyczyla dosc skomplikowanych wzorow chemicznych i nikt za mocno nie narzekal ;)
koniec edita
brasia pisze: Zagadka trudna lub pracochłonna OK, ale jeśli zagadka ma niejednoznaczne rozwiązanie (tutaj posiłkując się wikipedią wychodzą złe wyniki) to nie jest OK. W jeden z moich zagadek właśnie dlatego aby rozwiązanie było jednoznaczne podałem źródło, choć pewnie jeśli ktoś skorzysta z innego też będzie dobrze.
wikipedia jest tworzona przes uzyszkodnikow, stad bledy, nie moze byc traktowana jako 100% wiarygodne zrodlo, a podanie zrodla w przypadku tej zagadki byloby zbyt duzym ulatwieniem.
brasia pisze:
Ale rozwiązanie było dokładnie jedno.
tutaj tez bylo jedno, a tak jak pisalem wczesniej mamy forum do pomocy, sam pomoglem znalezc wlasciwe wyniki, tak jak i mi udzielono pomocy. Poprzedniego posta napisalem poirytowany sposobem w jaki niektorzy probuja obwiniac kogos za swoje bledy.

Awatar użytkownika
grrrusza
Stały bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: grrrusza »

"Deprywacja sensoryczna" była genialna w swojej prostocie. Można było godzinami wpatrywać się w rysunek nic nie widząc, aż tu nagle mały pyk i wszystko jasne. Ale przecież dobrze, że są różne rodzaje zadań. I nic nie szkodzi, że nie w każdym każdemu pyknie :)
Za ten post autor grrrusza otrzymał podziękowanie:
geesoos

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

brasia pisze: Zagadka trudna lub pracochłonna OK, ale jeśli zagadka ma niejednoznaczne rozwiązanie (tutaj posiłkując się wikipedią wychodzą złe wyniki) to nie jest OK. W jeden z moich zagadek właśnie dlatego aby rozwiązanie było jednoznaczne podałem źródło, choć pewnie jeśli ktoś skorzysta z innego też będzie dobrze.
To ciekawe bo ja robiłem tylko wg wikipedii i wszystko wyszło za pierwszym razem bez żadnego błędu.
Obrazek

Klebek
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Klebek »

8:0 - dzis (zbyt) szybko - czas operacyjny 15 sekund :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 grudnia 2014, 18:50 przez Klebek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glivec
Stały bywalec

Mam 8:0
Obrazek Obrazek Obrazek

milos12345
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: milos12345 »

8:0
Sympatyczna

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Post autor: Karls »

7 min i po zagadce ;). Lekka, łatwa i przyjemna. No to 8:0.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
umyk-gaska
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: umyk-gaska »

dzisiaj bardzo prosto ;)

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: 5nip3r »

8:0 chyba najszybciej jak dotąd. Ale nie narzekam, że za szybko :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
glivec
Stały bywalec

Właśnie jedna ze skrzynek OC poprawia swoje statystyki odwiedziń. Już je zwielokrotniła. Był przed chwilą moment, że przybywało jej kilkadziesiąt na minutę :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Skulls Seekers
Bywalec
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Skulls Seekers »

8:0 :)
Bardzo przyjemne, z chęcią odwiedzę kiedyś przy okazji.
Obrazek

mateuszAZL
Nowy na forum
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: mateuszAZL »

8:0
Szybka akcja w 5 minut :)
Dobranoc :)
Obrazek Obrazek Obrazek