Adwentowy Kalendarz Quizowy 2014 - przekaz myśli

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skulls Seekers
Bywalec
Podziękował: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2014 - przekaz myśli

Post autor: Skulls Seekers » niedziela 07 grudnia 2014, 11:57

Karls pisze:Moja rada: wrzućcie na luz, jak zagadka nie idzie to wróćcie do niej za dzień lub dwa ze świeżym umysłem, z czasem wszystko się wyjaśni. Nie ma co się denerwować :) poziom musi być. A jak już spędzicie ileś tam godzin(a nie 5 min) i stwierdzicie, że już nie macie pomysłu to zawsze ktoś podpowie (ja również). Jak widzę, że pół godziny od startu minęło i już ludzie pytają o podpowiedzi to jak dla mnie przesada. Nie idźmy po najmniejszej linii oporu, jak nie dla siebie to chociaż z szacunku dla autorów zagadek :)
Trochę się z Tobą nie zgodzę :) Na przykład taka ja zapytałam faktycznie po około pół godziny o pomoc do zagadki nr 7. Nie prosiłam o odpowiedź tylko o wytłumaczenie idei. Może to trochę dziwne, ale z kartami mam kontakt tylko wypłacając pieniądze mamie ;) Nawet nie wiedziałam, że można zrobić coś takiego z nimi jak w tej zagadce.

Dzięki podpowiedzi czego mam szukać, obliczyłam sobie wszystko na spokojnie. Też miałam zabawę i nie uważam żeby to był brak szacunku dla siebie czy twórców. Po prostu nie wyczarowałabym mechanizmu z powietrza :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Skulls Seekers za post (razem 2):
5nip3rgeesoos
Obrazek

Awatar użytkownika
glivec
Stały bywalec

Post autor: glivec » niedziela 07 grudnia 2014, 12:16

Dzięki za support przy 6. Wcześniej przez ponad dobę błądziłem po dalece "niewłaściwych obszarach logicznego wnioskowania" :?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
BaracudaV
Bywalec

Post autor: BaracudaV » niedziela 07 grudnia 2014, 12:18

Karls :wink: mój czas® lubię "marnotrawić" po swojemu™ Jestem świeżakiem ale/i niczego nie muszę, mam wystarczającą ilość pasji żeby móc wybrać coś co sprawi mi satysfakcję bez poczucia zmarnowania czasu, np. przygotowanie finałowej skrzynki. Mam nadzieję że podczas finałowego spotkania zagadki rązwiązywać się będą same w wesołej atmosferze. Tak więc bez emocji proszę, bez emocji i napinki... 8)
Pozdro
Obrazek
żeszuf stolica imitacji

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 88 razy
Otrzymane podziękowania: 148 razy

Post autor: dallas » niedziela 07 grudnia 2014, 12:19

Magr pisze:...nie mam zielonego pojęcia kto zatwierdza takie wynalazki
Leone pisze: Nam przypadła zaszczytna rola koordynacji - zebrania zagadek, weryfikacji rozwiązań przy czym wspólnie postaramy się aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Niestety, okazało się, że w tym roku był to zamek błyskawiczny :lol: na szczęście dopięty w porę przez patyki.

Zeszłoroczne przygotowanie AKQ przez E&M powinno być wpisane do kanonu organizacji takich imprez i to jeszcze w dużej złotej ramce. :!:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post (razem 2):
milos12345muitnelis

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » niedziela 07 grudnia 2014, 12:48

dallas pisze:
Magr pisze:...nie mam zielonego pojęcia kto zatwierdza takie wynalazki
Leone pisze: Nam przypadła zaszczytna rola koordynacji - zebrania zagadek, weryfikacji rozwiązań przy czym wspólnie postaramy się aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Niestety, okazało się, że w tym roku był to zamek błyskawiczny :lol: na szczęście dopięty w porę przez patyki.

Zeszłoroczne przygotowanie AKQ przez E&M powinno być wpisane do kanonu organizacji takich imprez i to jeszcze w dużej złotej ramce. :!:

Dallas, chyba pomyliłeś wątki :evil: https://www.youtube.com/watch?v=qw61wUe0Zpc

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » niedziela 07 grudnia 2014, 13:04

got100 pisze:Dallas, chyba pomyliłeś wątki :evil:
...nieeeeee, ja nadal o zadaniu nr 6.

Awatar użytkownika
glivec
Stały bywalec

Post autor: glivec » niedziela 07 grudnia 2014, 13:16

Teokryt pisze:Leone.

Z tego co wiem z moich 4 ogółem w tym 2 wyczepistych zagadek wrzucono tylko jedną bardzo słabą zagadkę która miała być wyłącznie jakby "zabrakło" zagadek. Za to ta wyczepista została przeze mnie sprawdzona 3 razy i nie wierzę że tam jest jakiś błąd (nauczka po zeszłym roku). Była też jeszcze jedna fajna zagadka którą przygotowywałem kilka godzin specjalnie na AKQ2014 piksel po pikselu, jednak leone nie umiał jej rozwiązać i dlatego nie weszła. IMHO zanim wyślecie zagadki do AKQ wysyłajcie je osobom nie związanym z keszowaniem - jeśłi są w stanie rozwiązać poprawnie bez hintów - to znaczy że zagadka jest ok.
Przyjęcie 6 zagadki zaskoczyło nawet jej autora.
A swoją drogą z Jego wypowiedzi wynika, że ta chyba była najłatwiejsza.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » niedziela 07 grudnia 2014, 13:19

Skulls Seekers pisze:Trochę się z Tobą nie zgodzę :) Na przykład taka ja zapytałam faktycznie po około pół godziny o pomoc do zagadki nr 7. Nie prosiłam o odpowiedź tylko o wytłumaczenie idei. Może to trochę dziwne, ale z kartami mam kontakt tylko wypłacając pieniądze mamie ;) Nawet nie wiedziałam, że można zrobić coś takiego z nimi jak w tej zagadce.

Dzięki podpowiedzi czego mam szukać, obliczyłam sobie wszystko na spokojnie. Też miałam zabawę i nie uważam żeby to był brak szacunku dla siebie czy twórców. Po prostu nie wyczarowałabym mechanizmu z powietrza :)
Rozumiem ale przecież w tym wypadku wszystko co potrzebne znajduje się w zagadce i to w bezczelny sposób. Na PW napiszę Ci o co mi chodzi, bo nie chcę tu spojlerować a bez opisania problemu nie ma sensu tu ciągnąć sprawy :).
ObrazekObrazekObrazek

ZielonaPlazma
Bywalec

Post autor: ZielonaPlazma » niedziela 07 grudnia 2014, 14:01

Zagadka 6 rozwalona, ale nie odbyło się bez pomocy...
Niemniej uważam, że zagadka mimo tego, że ma kilka etapów jest logiczna (jak się wie o co chodzi! ;) ) i ciekawa. Podobała mi się, chociaż sama bym nie rozwiązała tego (to znaczy podejrzewam, że w końcu wpadlibyśmy na dobry trop, ale z początku nawet jak się robi dobrze, to nie widać efektów, co zniechęca do pójścia dalej w tym kierunku... Dobra, zamotałam, może ktoś będzie wiedział o co mi chodzi ;) )

Mam taki apel: dziękuję wszystkim za podpowiedzi, ale nie chcę otrzymywać gotowców!
Napisałam tylko, że męczę się z zagadką 6 i odezwały się dwie osoby, gdzie jedna bardzo fajnie mi podrzucała wskazówki (dzięki!), a druga napisała całe rozwiązanie! Ludzie, ja nawet nie napisałam, że chcę podpowiedź, tylko wyżaliłam się, że jeszcze nie miałam 6 zagadki!

(7:0 - jakby ktoś chciał jakąś WSKAZÓWKĘ, mogę pomóc ;) )
Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz

Post autor: Wołki.Lca » niedziela 07 grudnia 2014, 14:15

Chyba dla nas również nadszedł czas o poproszenie o pomoc z zagadką nr 6. Niestety jak do tej pory na nic nie wpadliśmy i nie mamy nawet pojęcia jak to ugryźć. Z góry dziękujemy za jakąś wskazówkę :D

Awatar użytkownika
Ryba1976
Nowy na forum

Post autor: Ryba1976 » niedziela 07 grudnia 2014, 16:11

Witam i nieśmiało proszę o podpowiedz do 6 zagadki.
Chyba juz nic nie wymyślimy.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BaracudaV
Bywalec

Post autor: BaracudaV » niedziela 07 grudnia 2014, 16:14

Natomiast ja śmiało proszę o podpowiedzi na PW dla zagadek od 4 do 22... :lol:
Obrazek
żeszuf stolica imitacji

Awatar użytkownika
zolty_ser
Bywalec

Post autor: zolty_ser » niedziela 07 grudnia 2014, 16:49

Stara dobra kartka papieru i 7 rozwiązana :D
Szósteczka nadal się broni, ale chyba jestem na tropie ;D Zobaczymy jak to będzie :)

Na razie 6:1 :)
Jak raz przyczyna połączy się ze skutkiem, to potem trudno je rozdzielić
Haruki Murakami Przygoda z owcą

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Podziękował: 20 razy
Otrzymane podziękowania: 15 razy

Post autor: 5nip3r » niedziela 07 grudnia 2014, 18:01

Moim zdaniem 6 bez hinta - nie do zrobienia. Chyba, że ktoś ma bardzo specyficzne zainteresowania. Ja nie mam i gdyby nie pomoc, w życiu bym nie wpadł na rozwiązanie. Człowiek całe życie się uczy.
Nie powiem, że przy tej zagadce leciały głośne [between P & R] RWY :)
7:0, ale bez dumy.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi 5nip3r za post:
bamba
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bamba
Nowy na forum

Post autor: bamba » niedziela 07 grudnia 2014, 19:02

No i poszło 7:0 ale jak krew z nosa.

6 zmarnowała mi sobotę, mojej drugiej połówce również gdyż nie pomagałem w przedświątecznych porządkach :(
Nie spojlerując mogę powiedzieć, że różne strony podają różne wartości i stąd czasami wychodzi wynik z kapelusza
no i ręce opadają żeby działać dalej. Nie piszę, że aż taka zła i nielogiczna jest ta 6 bo tak nie jest...ale jakby np. była jakaś
suma kontrolna albo inna podpowiedź w celu sprawdzenia czy dobrze dedukujemy to naprawdę z bardzo trudnej mogłaby się
zrobić na bardzo ciekawą...a tak błądzimy we mgle i szukamy przyjaznej duszy co poda rękę.
Pozdrawiam all i zbieram siły do następnych.

ODPOWIEDZ