Przyspieszone Wybory Do RR Anno Domini 2014

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Re: Przyspieszone Wybory Do RR Anno Domini 2014

Post autor: art_noise » piątek 14 listopada 2014, 22:22

dulus pisze:Mnie się np. nie podoba, że u mnie w województwie (zachodniopomorskie) jest COGowicz, który w ogóle nie zna społeczeństwa.
A po co ma znać społeczeństwo?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

Post autor: dulus » piątek 14 listopada 2014, 22:26

art_noise pisze:
dulus pisze:Mnie się np. nie podoba, że u mnie w województwie (zachodniopomorskie) jest COGowicz, który w ogóle nie zna społeczeństwa.
Żeby znać tutejsze problemy "keszerskie". Chyba dlatego jest wybierany jeden COGowicz z województwa, który ma "uznanie " w danym województwie i jest niezależnym arbitrem.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec

Odp: Przyspieszone Wybory Do RR Anno Domini 2014

Post autor: KTHM » piątek 14 listopada 2014, 22:36

Skoro są propozycje by ewentualni przyszli chętni do RR przedstawiali swe programy wyborcze to z chęcią dowiem się jakie mają zdanie o nerwowych (dla forumowiczów) zagadnieniach. Może nie wymienię chronologicznie, może coś pominę, napewno mnie poprawicie / uzupełnicie.
1) Jak / Czy rozwiązać problem nieaktywnych kont ?
2) Co myśli o naszej (w sumie się do prac nie dołożyłem, jednak czuję, że to mój) wersji regulaminu ?
3) Jakie "długie" proponuje Bany za łamanie regulaminu - Bany muszą być, ale nikt nie wie jakum toporem może oberwać
4) Co myśli o założeniu stowarzyszenia
5) Czy chce weryfikować głosujących by wyeliminować multigłosy - przelewy 1zł to nie majątek, mogą zapewnić środki na funkcjonowanie serwisu / stowarzyszenia. Sam mam dwa konta bankowe ale na każdym JEST moje imię i nazwisko
6) Co myśli o wirtualach, mobilach, webach i ownach ?
7) Czy ma pomysł / chęć wpięcia nas w PTTK ?
8) Czy i jak chce weryfikować WSZYSTKIE nowe kesze (jak w pewnym niezaprzyjaźnionym serwisie) ?
9) Czy kadencje powinny być 1, 3, 5 roczne/ letnie, a może do rezygnacji ?

Na razie tyle

"Podyktowane przez Tapatalk"

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » piątek 14 listopada 2014, 23:11

dulus pisze:
art_noise pisze:
Żeby znać tutejsze problemy "keszerskie". Chyba dlatego jest wybierany jeden COGowicz z województwa, który ma "uznanie " w danym województwie i jest niezależnym arbitrem.
Z całym szacunkiem ale nie jest tak do końca , zdecydowanie lepiej obcemu osądzić coś , wyciągnąć konsekwencje itd , niż komuś z wewnątrz lokalnej społeczności . Im więcej znajomych na OC tym więcej wrogów na OC , a co za tym idzie większa nagonka i niezadowolenie z jego decyzji - nie wiem czy przespałeś ostatnie akcję czy nie , ale one dobrze pokazują że Twoja teoria jest błędna ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna
Podziękował: 16 razy
Otrzymane podziękowania: 98 razy

Post autor: Silent A » piątek 14 listopada 2014, 23:50

Ja byłbym za całkowitym pozbawieniem RR uprawnień w serwisie, odcięcia ich od przycisków i innych bezpośrednich form nacisku. RR powienien zająć się ogólnymi pracami koncepcyjnymi i kontaktami ze światem a nie nakładaniem banów, odcinaniem kont - ogólnie zarządzaniem użytkownikami.
Bezpośrednią pracą z użytkownikami niech się zajmie tylko i wyłącznie COG, 16 osób, każdy ogarnia jedno województwo +1-2 osoby do forum. RR mógłby pełnić role kontrolną nad COGiem, rozstrzygać problemy i odwoływać/powoływać COG. W takim układzie mamy rozdzieloną kontrole i "władzę" nad użytkownikami.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Silent A za post:
lavinka
Obrazek

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » piątek 14 listopada 2014, 23:51

chinczyk pisze:
Z całym szacunkiem ale nie jest tak do końca , zdecydowanie lepiej obcemu osądzić coś , wyciągnąć konsekwencje itd , niż komuś z wewnątrz lokalnej społeczności . Im więcej znajomych na OC tym więcej wrogów na OC , a co za tym idzie większa nagonka i niezadowolenie z jego decyzji - nie wiem czy przespałeś ostatnie akcję czy nie , ale one dobrze pokazują że Twoja teoria jest błędna ...

To może zrezygnujesz z cogowania....no wiesz....żeby było lepiej.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » sobota 15 listopada 2014, 00:07

got100, brałeś pod uwagę fakt, że COG-owicz jest narażony na ataki np. roszczeniowych keszerów, którzy mogą zamienić się w geobustersów i w zemście niszczyć skrzynki danego COG-owicza? Moim zdaniem jak najbardziej nieznajomość lokalnego środowiska może być atutem: obiektywne spojrzenie, niezależność itd.

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » sobota 15 listopada 2014, 00:11

parlando pisze:got100, brałeś pod uwagę fakt, że COG-owicz jest narażony na ataki np. roszczeniowych keszerów, którzy mogą zamienić się w geobustersów i w zemście niszczyć skrzynki danego COG-owicza? Moim zdaniem jak najbardziej nieznajomość lokalnego środowiska może być atutem: obiektywne spojrzenie, niezależność itd.

Właśnie dlatego zadałem takie pytanie - patrz wyżej.

Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

Post autor: dulus » sobota 15 listopada 2014, 00:24

parlando pisze:got100, brałeś pod uwagę fakt, że COG-owicz jest narażony na ataki np. roszczeniowych keszerów, którzy mogą zamienić się w geobustersów i w zemście niszczyć skrzynki danego COG-owicza? Moim zdaniem jak najbardziej nieznajomość lokalnego środowiska może być atutem: obiektywne spojrzenie, niezależność itd.
To po co COGowicz jest wybierany z danego województwa, a nie np. z sąsiedniego...
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 20 razy

Post autor: snp » sobota 15 listopada 2014, 00:27

dulus pisze:To po co COGowicz jest wybierany z danego województwa, a nie np. z sąsiedniego...
OK, to niech COG weźmię Arishię....
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi snp za post:
got100
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz

Post autor: pan_ryba » sobota 15 listopada 2014, 00:28

Coś czuję, że zaraz pójdziemy w anonimowość COGowiczów jak na GC... do tego dąży ta dyskusja.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

Post autor: dulus » sobota 15 listopada 2014, 00:29

snp pisze:
dulus pisze:To po co COGowicz jest wybierany z danego województwa, a nie np. z sąsiedniego...
OK, to niech COG weźmię Arishię....

"jestem za" :lol:
Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » sobota 15 listopada 2014, 00:32

got100 pisze:

Właśnie dlatego zadałem takie pytanie - patrz wyżej.
Nie rozumiem potrzeby zastosowania rozważań teoretycznych, kiedy nie są usankcjonowane, ani regulaminem, ani przez RR (której nie ma obecnie). Myślę, że każdy też może się wypowiedzieć, tak jak Ty możesz interpelować, co nie znaczy, że od razu będzie to miało jakiś skutek. Tutaj niby chińczyk się podłożył, bo sam jest COG-u, ale ja nie jestem, a mam podobne zdanie.
Nie wiem. Przedstawiłem tylko wady (tak mi się wydaje) takiego rozwiązania.

edycja:dodanie cytowań (pojawiły się odpowiedzi w międzyczasie)

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » sobota 15 listopada 2014, 08:23

Podłożył czy nie , hehe chciałem zwrócić uwagę na problem , i na to że COG to nie sielanka.
A w odpowiedzi na pytanie dotyczące tego dlaczego COGowicz został wybrany z danego województwa a nie z sąsiedniego , wyjaśniam że ideą tego była pomoc nowym keszerom , idąca nawet w tym kierunku że jadę się z nimi spotkać , pokazuję im co robią źle , tłumaczę co mogą poprawić. Oczywiście w granicach swojego wolnego czasu i zasobności portfela. To nie miała być zasada pracy tylko ewentualność , z której kilkukrotnie skorzystałem.

I to jest nie wątpliwie plus zastosowania członek COG - członek lokalnej społeczności.
Minusem jest zdecydowanie to że czasem nie jesteś w stanie rozwiązać problemu "znajomych" - ale tutaj oddajesz sprawę w ręce albo innego członka COG , albo jak to ja uczyniłem ( co chyba było błędem ) do RR.

COG to tylko ludzie , mam prawo się pomylić , jak i mam prawo nie potrafić ocenić sytuacji ale mam 15 kolegów i koleżanek którzy zapewne mi w tym pomogą .

I to by było tyle w tym temacie.

PS. Anonimowość w COG była już kiedyś przerabiana, i w kwestii samego dobrego smaku lepiej jak pozostanie tak jak jest. Idziesz do sklepu kupić telewizor i sprzedawca który Ci doradza nosi worek na głowie, aby zachować anonimowość - to tak dla porównania.
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » sobota 15 listopada 2014, 09:35

chinczyk pisze:A w odpowiedzi na pytanie dotyczące tego dlaczego COGowicz został wybrany z danego województwa a nie z sąsiedniego , wyjaśniam że ideą tego była pomoc nowym keszerom , idąca nawet w tym kierunku że jadę się z nimi spotkać , pokazuję im co robią źle , tłumaczę co mogą poprawić.
Żeby się spotykać i pomóc nowemu keszerowi, to można poprosić przewodnika - ja tak robiłem jak COG-owałem w rzeszowskim... Ale są inne zalety służenia na "własnym" podwórku - jest większe prawdopodobieństwo, że widziałem zgłaszanego kesza, bo większość znalezień ma się blisko miejsca zamieszkania. No i znając jako tako swoją okolicę łatwiej wyłapać nieprawidłowości typu błędnie wpisane współrzędne, bo po nazwie i opisie można skojarzyć miejsce...
Podsumowując - konflikty łatwiej rozpatrywać osobie z zewnątrz, weryfikacje i zgłoszenia problemów, że tak powiem, technicznych a nie personalnych - lokalsowi.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ