Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Post autor: Highlander »

parlando pisze: Zobacz, że jeśli kandydat przedstawia program i zostanie wybrany, to zawsze może być z niego rozliczony. Moim zdaniem to wystarczy.
Wg mnie idea programów wyborczych się nie sprawdziła. Po pierwsze nie wszyscy te programy publikują, a i tak ich kandydatury przechodziły (czyli mogła być to osoba popularna poprzez wydarzenia / spotkania w realu). Po drugie im bardziej jakiś pomysł kandydata dotykał kwestii developmentu kodu serwisu OC, tym bardziej zwycięski kandydat nie miał wpływu na możliwość jego wcielenia w życie. Bo realną możliwością wprowadzania zmian dysponuje RT. Być może każdy program wyborczy powinien być opiniowany przez RT pod kątem jego wykonalności jeszcze przed wyborami :)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Highlander pisze: Po drugie im bardziej jakiś pomysł kandydata dotykał kwestii developmentu kodu serwisu OC, tym bardziej zwycięski kandydat nie miał wpływu na możliwość jego wcielenia w życie. Bo realną możliwością wprowadzania zmian dysponuje RT. Być może każdy program wyborczy powinien być opiniowany przez RT pod kątem jego wykonalności jeszcze przed wyborami :)
Ale co RT może napisać o jakimś pomyśle ?
Że jest niewykonalny ? Nie ma takich..
Że jest pracochłonny ? To oczywista oczywistość widoczna zwykle bez technicznego przygotowania.
Że nikt nie jest zainteresowany zrobieniem czegoś ?

Skoro ktoś kandyduje do RR to zakładamy, że potrafi pociągnąć innych do współpracy.

Poza tym, ostatni przykład (mobilniaki) pokazuje, że techniczna relizacja decyzji która istotnie dotyka twórców (zakładacze to dla mnie twórcy, reszta to konsumenci :D ) może być wykonalna przez zmianę JEDNEJ linijki w JEDNYM pliku. Albo jednej linijki w jednym punkcie regulaminu :evil: .
Ja się właśnie bardziej boję takich pomysłów kandydatów (a potem członków) RR , które można z dnia na dzień wprowadzić, bo one dają łatwą mozliwość wykazania się, że "robimy" , "działamy" , "reagujemy na nieprawidłowości" bez wnikania w istotę problemu.

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

miklobit pisze: Ale co RT może napisać o jakimś pomyśle ?
Że jest niewykonalny ? Nie ma takich..
Że jest pracochłonny ? To oczywista oczywistość widoczna zwykle bez technicznego przygotowania.
Że nikt nie jest zainteresowany zrobieniem czegoś ?
Może oszacować nakład realizacji w roboczodniach i poinformować ile taka realizacja by zajęła czasu. Pamiętam dobrze niektórych członków RR (poprzednich kadencji) którzy informowali na forum że zatwierdzonych pomysłów do realizacji mają całą listę, ale nie ma komu tego zrobić. Może coś się zmieniło i programiści się nudzą - nie mam dostępu do takich informacji.

Oczywiście że pomysły sprowadzające się do poprawki linijki kodu / przestawienia parametru systemowego są łatwe w realizacji. Ale już np dodanie kolejnego rodzaju skrzynki / atrybutu już takie proste nie jest.

Taki offtop: Fajnie jakby nastąpił jakiś zdecydowany ruch w kwestii own cache, które z powodu limitu 1 na konto znowu pączkują w kategorii mobilnych - albo zdjąć limit, albo objąć mobilne monitoringiem COG i pilnować tej furtki.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: zaborz »

krystiant pisze:
zaborz pisze:więc dla­tego nie wy­pada
w ich sze­regi się zak­ra­dać!
Dajesz nam delikatnie do zrozumienia, że do RR nie zamierzasz kandydować? :wink:
Tak też to można interpretować ;) :D

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Highlander pisze:Wg mnie idea programów wyborczych się nie sprawdziła.
To chyba uproszczenie. Można mówić, że my (jako wyborcy) w okresie kampanii nie wykazaliśmy się należytą dociekliwością pytając kandydata w jak zamierza realizować program (choć przed ostatnimi wyborami było całkiem nieźle jeśli chodzi o dyskusje nad programami). Ale właśnie, tu potrzeba przekierowania do programu, a nie do strony statystyk. Być może nawet każdy kandydat powinien mieć założony z automatu wątek z programem na forum (czy go napisze, czy nie:)). Zdając proste pytania odnośnie przedstawionego programu można łatwo ocenić, czy ktoś ma determinację i możliwości, a także czy nie obiecuje "gruszek na wierzbie".
Równie dobrze można skreślać kandydata, który nie przedstawi programu (już ktoś proponował).
Highlander pisze:Bo realną możliwością wprowadzania zmian dysponuje RT
Tu masz absolutną rację. Ja żałuję, że RT nie wychodzi często z propozycjami pomysłów na OC. Być może geocaching nie potrzebuje już radykalnych zmian, bo formuła jest ukształtowana. Jednak myślę, że dobrze poznać pomysły (jeśli takowe są) od RT. Czasami zdarzają im się wpadki jak np. "lajki" (choć gdyby to był system plusowania i minusowania logów, to nawet byłbym za:)), czy min. 500 znalezień do założenia GŚ, ale generalnie nie rzutuje to na całokształt.
Highlander pisze:Być może każdy program wyborczy powinien być opiniowany przez RT pod kątem jego wykonalności jeszcze przed wyborami
Członkowie RT to też wyborcy i najczęściej czynni keszerzy, są również programiści wśród keszerów. Jak najbardziej takie pytania należy zadawać.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

got100 pisze:
lavinka pisze:Akurat Alexa pamiętam jako bardzo aktywnego uczestnika eventowego, ale jak widać nie jest to kryterium uczciwości.

ale jego trzydziestu pomocników już nie znasz, prawda?
Jak 99% kont w serwisie. Nawet z poziomu zakładacza nie jestem w stanie skontrolować wszystkich wpisów w logbookach mych skrzynek. Kto się wpisał naprawdę, a kto tylko wirtualnie. Liczę na uczciwość znalazców.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

RT to moim zdaniem jednak trochę zapracowani ludzie, którzy nie zawsze mają czas, siłę i ochotę. Ale też widzę pewną rozbieżność interesów. Jak trzeba zablokować jakiś typ skrzynki, to nagle czas mają. Jak trzeba dodać nowy atrybut, np. skrzynka niedostępna zimą, o który proszę od pięciu lat - to nagle wszystko jest trudne, nie ma czasu, a babcia choruje.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Geogosia
Bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: Geogosia »

No dobra, emocje opadły, ale co władza zamierza zrobić z wpisami renatki898, bunkrowca, szafki i innych krokodyli? Konta przemianowano na nieaktywne, ale logi zostały, a wraz z nimi przekłamane, śmiem przypuszczać - zawyżone oceny skrzynek oraz rekomendacje.

Łącznie ww. (str.1) loginy przyznały 17 rekomendacji (12 dla: Alex22 oraz 5 dla: Arishia). Apeluję o usunięcie tych wpisów, a przede wszystkim o usunięcie rekomendacji. Dlaczego? Dlatego, że tworzą fałszywy obraz. Wspomnę tylko, że dziwnym zbiegiem okoliczności jest to ścisła czołówka rekomendowanych keszyków w Szczecinie (!).

Dla ciekawskich OP rekomendowanych (ZAWSZE 4 te same skrzynki):

własność: Alex22 - OP3127; OP3108; OP3052
własność: Arishia - OP3152

Ja rozumiem, że pewnie dochodzenie trwa, że wszystko wymaga czasu, ale wg mnie czas posprzątać ten "burdel"...

PS Ciekawe czy wyjazd służbowy szafki z mężem się udał (http://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=1250462). Parodia :D
Za ten post autor Geogosia otrzymał podziękowanie:
azhag
Obrazek

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: snp »

Geogosia pisze:Łącznie ww. (str.1) loginy przyznały 17 rekomendacji (12 dla: Alex22 oraz 5 dla: Arishia). Apeluję o usunięcie tych wpisów, a przede wszystkim o usunięcie rekomendacji. Dlaczego? Dlatego, że tworzą fałszywy obraz. Wspomnę tylko, że dziwnym zbiegiem okoliczności jest to ścisła czołówka rekomendowanych keszyków w Szczecinie (!).

Zdobyłem 3/z 4 wymienionych keszy jeszcze w 2011 - to faktycznie są kesze gwiazdkowe. Podejrzewam, że nie jeden szczeciński keszer wiele się na nich nauczył i może zastosował podobne rozwiązania.
Za ten post autor snp otrzymał podziękowanie:
subo
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Whatever »

Tyle że nikt nie mówi że te kesze są słabe ;-)
Chodzi o chamskie kombinowania z multikont.
Za ten post autor Whatever otrzymał podziękowania (total 2):
Geogosiaazhag
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: snp »

Skoro te multikonta są już znane, to niech osoby zainteresowane wyślą do COG zagłoszenia o usunięcia logów i tyle. NIe wiem czy jest sens kopać tego trupa dalej, nawet na FB sięjuż zmiarkowali.
ObrazekObrazek

Geogosia
Bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: Geogosia »

snp pisze:Skoro te multikonta są już znane, to niech osoby zainteresowane wyślą do COG zagłoszenia o usunięcia logów i tyle. NIe wiem czy jest sens kopać tego trupa dalej, nawet na FB sięjuż zmiarkowali.
Ale ja "nie kopię trupa", nie piszę: "och, dlaczego ktoś taki, ktoś z takim stażem tak zrobił? To niemoralne, to niesprawiedliwe (...)". Ja chcę poprowadzić merytoryczną dyskusję i zgodnie z zasadą wyznawaną przez niektórych: "nie zamiatać spraw pod dywan". Chcę, by tę sprawę zamknięto i załatwiono do końca.

A co do trupów... ile minęło czasu od startu Gryfa? A temat wciąż na tapecie i jakoś nikt nie chce przytulić się do zasady: "zmiarkujmy się". :)

Zgłoszenie oczywiście wystosuję. Chamstwo trzeba tępić :D
Obrazek

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Post autor: szanto »

Obrazek ObrazekObrazek

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

Geogosia pisze:No dobra, emocje opadły, ale co władza zamierza zrobić z wpisami renatki898, bunkrowca, szafki i innych krokodyli? Konta przemianowano na nieaktywne, ale logi zostały, a wraz z nimi przekłamane, śmiem przypuszczać - zawyżone oceny skrzynek oraz rekomendacje.

Łącznie ww. (str.1) loginy przyznały 17 rekomendacji (12 dla: Alex22 oraz 5 dla: Arishia). Apeluję o usunięcie tych wpisów, a przede wszystkim o usunięcie rekomendacji. Dlaczego? Dlatego, że tworzą fałszywy obraz. Wspomnę tylko, że dziwnym zbiegiem okoliczności jest to ścisła czołówka rekomendowanych keszyków w Szczecinie (!).

Zauważ tylko, że z tych "lewych" kont rekomendacje przy wspomnianych skrzynkach trafiły się w tych skrzynkach łącznie jakieś 6 razy, co przy 122 rekomendacjach dla tych skrzynek jest śmieszną wartością.

Chyba nie uważasz, że po 1-2 rekomendacje w tych skrzynkach zaciemniają faktyczną ilość przyznanych gwiazdek? Zapewne to nie jedyne rekomendacje nadane nie tylko w tych skrzynkach nie tylko z tych lewych kont. Wzięliśmy na tapetę tylko jednego usera i tylko jego skrzynki... Myślę, ze takich przypadków jest więcej.
...

Obrazek Obrazek

dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: dzazder »

subo pisze:Chyba nie uważasz, że po 1-2 rekomendacje w tych skrzynkach zaciemniają faktyczną ilość przyznanych gwiazdek? Zapewne to nie jedyne rekomendacje nadane nie tylko w tych skrzynkach nie tylko z tych lewych kont. Wzięliśmy na tapetę tylko jednego usera i tylko jego skrzynki... Myślę, ze takich przypadków jest więcej.
Ale to chyba nie ma być usprawiedliwieniem dla takiego użytkownika, prawda? Oczywistym jest, że skoro potwierdzono, że są to konta fejkowe (bo rozumiem, że to już potwierdzone) to się kasuje te konta wraz ze wszystkimi wpisami, itp.

A teraz czekam na odpowiedź, że regulamin nie zabrania zakładania dodatkowych kont i przyznawania sobie z nich gwiazdek :lol:
Za ten post autor dzazder otrzymał podziękowanie:
azhag
ObrazekObrazekObrazek

Zablokowany