Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

subo
Wyjadacz

Re: Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Post autor: subo » czwartek 13 listopada 2014, 15:19

r00t7 pisze: I teraz. Dowody poza excelem są (w excelu jak już pisałem jest zrzut z CAŁYCH wyników wyborów, ktore są dostępne w bazie co RT może potwierdzić), ale musza zostać napisane tak by Wszyscy zrozumieli bo póki co jest to wiedza techniczna, a dodatkowo poruszać się trzeba ostrożnie tak nie została ujawniona informacja która może zachodzić za prywatne życie użytkownika - niektórzy lubuja się z wchodzeniem w życie prywatne z butami - ja nie.
Jejku...przedstaw w końcu te dowody, bo na razie tylko piszesz, że je masz.

Ja na przykład mam dowody na to, że RR jest skorumpowana i omamiona przez Nieznanego Mąciciela.
...

Obrazek Obrazek

Leone
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Leone » czwartek 13 listopada 2014, 15:23

alex22 pisze:Jakieś nowe zasady panują w RR, czy to jest zwykła zemsta za ujawnienie w kąciku COGu 2014 moderacji postów przez Admina Rady Rejsu, którym jest r00t7?
Trochę przypomina mi to całkiem niedawne działanie wobec dezerterów...
alex22 pisze:Dlaczego nikt z członków nie poinformował mnie, o zablokowaniu konta alex22.
Jeśli faktycznie tak było, było to niewłaściwe. Aczkolwiek wątpię, aby nastąpiło takie niedopatrzenie.
alex22 pisze:Na podstawie jakich dowodów i przez kogo dostarczonych taka decyzja została wydana w trybie kilku godzin?
Ja też czekam na podanie do publicznej wiadomości tych informacji...
alex22 pisze:Dlaczego decyzja o zblokowaniu konta została podjęta w ograniczonym składzie 4 osobowym?
Ponieważ większość głosów została osiągnięta.
alex22 pisze:Dlaczego w pierwszym poście podanych jest 31 nicków, a w linku jest ich o wiele więcej wprowadzając tym samym użytkowników forum w błąd. Na jakiej podstawie uznaliście, że przykładowe konto: "outlander.", "krokodyle" czy "lustys" jest moim kontem? Jaki to klucz pozwolił stwierdzić moje powiązania z tymi wszystkimi kontami?
ponieważ 31 jest potwierdzonych a reszta to konta, które były co najwyżej podejrzane. I okazuje się, że te tylko podejrzane się oczyszczają, a potwierdzone nie. Love it ^^
alex22 pisze:Proszę o wskazanie tych kolejnych 30 kont, o które mnie oskarżacie, a które nie głosowały w tych wyborach.
Myślę, że się doczekasz za jakiś czas ;D
alex22 pisze:Zgodnie z tym co jest na FB, informacja a w zasadzie zapytanie r00t7 o jakieś konta padła 6 listopada. W wątku na temat jego grzebania w panelu Administracyjnym Forum, gdzie jako Admin RR zmienił treść mojego posta, oraz kilku swoich. Do tej pory nie uzyskałem jasnej odpowiedzi na ten temat w zamian zostałem zaatakowany na kilku frontach.
teraz to ja poproszę o dowody. na jakiej podstawie oskarżasz r00ta o nadużywanie admina forum? proszę o podanie do publicznej wiadomości dowodów.
alex22 pisze: Ustosunkowałem się do jego zapytania dwukrotnie:
[ obraz ]
Z postu usunąłem kilka wyrazów aby nie zaogniać pewnych spraw.

[ obraz ]
To nie ustosunkowanie się do zarzutów tylko próba przeniesienia punktu ciężkości na zupełnie inny temat.
alex22 pisze: I na koniec ponawiam moje pytanie, na które nie uzyskałem wyjaśnienia, ale może na ogólnym forum je wyjawisz:
alex22 pisze: -w jakim celu wszedłeś na forum RR i z konta ADMIN Rada Rejsu przeedytowałeś swój post z 22.10.2014, oraz MÓJ POST z 25.10.2014, co zostało szczegółowo opisane w kąciku COG 2014?
Ja wyżej. Proszę o podanie dowodów na przeedytowanie. Screens or it didn't happen.
nec temere nec timide
Obrazek
mój profil
moja wizytówka

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz

Post autor: Dezerter » czwartek 13 listopada 2014, 15:34

subo pisze:Mój Drogi Dezerterze, zerknij uważnie - Atyde zwróciła uwagę nie na fakt złamania regulaminu czy "cóś", ale na to, że bez żadnej informacji o swoim zamierzeniu przywróciliście jako COG wpis Atyde do własnego kesza, nie informując o tym również pozostałych członków COG. Treść komentarza nie miała znaczenia, bo podejrzewam, że każdy komentarz w ten sposób "transportowany" spotkałby się z taką reakcją Atyde. I nie tylko jej.
Mój drogi subo! Gdzie byłeś wtedy, gdy w sposób "regulaminowy" traktowano innych użytkowników. A przy okazji cytowania "regulaminów" przez zaciekle atakujących, padły zarzuty i kłamstwa. Dziś mówią o prawie przez wielkie "P", a im samym nazbierało się paragrafów (raczej z KK niż OC).

Nie krzyczałeś wtedy HAŃBA! Tak nie wolno! W regulaminie OC nie ma zakazu wjazdu do lasu. Organizator ma TTFa! O zgrozo, pokażcie mi gdzie to jest napisane, że nie może mieć - zapytał subo. - Jak to? Nie wolno dzwonić po hinta na keszu? A na jakiej podstawie kolego alex22, twierdzisz, że Dezerter dzwonił do założyciela? A może rozmawiał z wróżką Margaret - skonstatował subo.
Nie! nic takiego nie było z Twojej strony.
Ja Tobie powiem gdzie wtedy byłeś. Siedziałeś sobie przed kompem, prawie tak jak teraz i słałeś posty: "bo ta jedna grupa latała z organizatorami...", "czyli frajerstwo...", "Ronja, przybliżysz temat?". Tyle, że wtedy to byli "oni", a teraz "som my". To może teraz ochłoń nieco się zastanów i się tak mocno po jednej ze stron nie opowiadaj. Tym samym dasz koledze alexowi22 nieco przestrzeni na odpowiedź. Czekamy...
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

subo
Wyjadacz

Post autor: subo » czwartek 13 listopada 2014, 15:58

A jaki jest stopień urazy przy posiadaniu Multikont a zabieraniu komuś, kto z buta zapier...ł przez las, satysfakcji, że był pierwszy, drugi czy trzeci...? Czy przy gryfgate stałeś dumnie i odpowiadałeś na pytania, czy tłumaczyłeś się z wypiekami na twarzy i oczami jak 5zł Pyrze?

Nie widziałem, domniemam, z zasłyszenia, z przeczytania itp...

Widziałeś dowody, o których wspomina R00t?
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PUG-Bielany
Stały bywalec
Podziękował: 7 razy
Otrzymane podziękowania: 23 razy

Post autor: PUG-Bielany » czwartek 13 listopada 2014, 16:01

Czy wy żeście wszyscy powariowali? To jest żenada ,co tu się wyprawia.O ile do niedawna mnie to wszystko bawiło,to teraz jest mi najzwyczajniej bardzo smutno.Co się z wami stało ludzie? Pomyśleć ,że kawałek plastiku gdzieś ukryty może prowadzić do wojen,inwektyw ,oskarżeń wzajemnych,szpiegowania...itd.Czy nie widzicie że to chore? Gdzie się podziały te czasy,gdzie keszer na keszera mógł liczyć,każdy mógłby się spodziewać pomocy jeżeli by takowej potrzebował.Tak,tak tęsknie do czasów Wojtka,Snufferów,Meli,Olgierda i innych,do czasów I-szych zlotów.Mimo że nie jestem aktywny ostatnio,to jest mi na sercu dobro tego serwisu,dzięki któremu przeżyłem niesamowite chwile,poznałem fajnych ludzi,że mam pasję która zajęła mi piątą część życia.Do czego to wszystko prowadzi zastanówcie się i ochłonijcie,proszę Was.Nie wiem,czy nie lepiej by było zastosować zasadę grubej kreski,koniec wszystko co było,to było,zaczynamy od nowa.Wiecie, kiedyś dawno,jak idea wyborów i jakiejś "Rady Rejsu" dopiero wchodziła w życie,podskórnie czułem ,że nic z tego dobrego nie będzie.Bo wszędzie tam gdzie jest "władza" choćby tak śmieszna jak tu,to prędzej czy później musi dojść do takiego czegoś jak tu się odbywa.Do powstania grupek,frakcji,obozów.Jakież to prestensje można mieć do polityków,za to że nie umią ze sobą rozmawiać,jak tutaj się odbywa to samo.Tylko powód jest śmieszny.Nic nie mówiłem wówczas,bo pomyślałem,może nie mam racji,są mądrzejsi ode mnie, w końcu to tylko zabawa.Wyszło jak wyszło.Ogarnijcie się ludzie proszę Was jako stary keszer ,nie zniszczie tego co sami przecież stworzyliśmy.To są tylko pudełka pochowane w terenie ,nic więcej.Pozdrawiam serdecznie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi PUG-Bielany za post (razem 15):
zyratena-katowiceMiMPyLeoneKikaJanoronjakrystiantesemBelushiyurraslavinkazabojałowcaopoliensis

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Podziękował: 65 razy
Otrzymane podziękowania: 35 razy

Post autor: Dezerter » czwartek 13 listopada 2014, 16:50

subo pisze:A jaki jest stopień urazy przy posiadaniu Multikont a zabieraniu komuś, kto z buta zapier...ł przez las, satysfakcji, że był pierwszy, drugi czy trzeci...? Czy przy gryfgate stałeś dumnie i odpowiadałeś na pytania, czy tłumaczyłeś się z wypiekami na twarzy i oczami jak 5zł Pyrze?

Nie widziałem, domniemam, z zasłyszenia, z przeczytania itp...
To pytasz, stwierdzasz czy błądzisz? Uważaj, bo już kilku takich było, którzy coś tam (u)słyszeli.
A z tym "popylaniem" po xTFa przez las z buta (zapomniałeś dodać: ciągając za sobą małe dzieci, w nieludzkim upale, bez wody, wśród paproci i kleszczy...), to mówisz za siebie, czy za kogoś? Bo akurat Twój stosunek do wszelakich podiów i certów to ja znam bardzo dobrze.
Jak nie rozumiesz o co pytam, to nie odpowiadaj. Od gryfgejt się odczep, a od Pyry się odp... Za dużo czytasz...między wierszami.
subo pisze:Widziałeś dowody, o których wspomina R00t?
Tak, są tutaj
Wielce ubolewam nad banem dla "szafki". Od miesięcy planowałem wspólną wizytę z nimi(?) na Wolinie. Czekałem tylko aż zaczną tą swoją służbową podróż. Teraz widzę, że się raczej nie doczekam :)

A Ty widziałeś dowody na gryfgate? Bo różnica między "gryfgate" a "usergate" polega na tym, że moje 11-stronicowe sprawozdanie (plus mapa i foty) wysmażyłem tylko na prośbę RR, podczas gdy kwity z drugiej strony leciały potokiem (np. publicznie). A dzisiaj, gdy RR domaga się wyjaśnień ws przekrętu, to z drugiej strony tylko smutne popiardywanie słychać. No i Ciebie, drącego się w niebo-głosy..
Skończyłem :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Dezerter za post (razem 2):
got100szysek
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

subo
Wyjadacz

Post autor: subo » czwartek 13 listopada 2014, 17:40

Dezerterzy pisze: Tak, są tutaj
Ja tam widzę listę głosowań... Kto ustalił, że niektóre konta są "dziwne"?

...ech... masa takich...
...

Obrazek Obrazek

etnamars
Forumator
Podziękował: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 184 razy

Post autor: etnamars » czwartek 13 listopada 2014, 17:59

Ta...
Dobra, tam o multikontach to żadna nowość. Antycypowałem to w maju:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 6&p=119182 -> pkt 2 programu. :twisted:

Ale z tym banem dla alexa22 toście droga Rado przesadzili. Już pomijając prawno merytoryczne wątpliwości (najpierw się rozwiązujecie, a później ogłaszacie z datą wsteczną!! ban), to tak naprawdę nie jest to żadne rozwiązanie.

Mawiają, że "Agresja jest oznaką słabości"
Boicie się go? Takie "oko za oko"? Że niby Wołka pomścimy? I to też jedną parą rąk, która podpisała się pod banem dla Wołka.
Kurde, znowu wiersze mam pisać? Amnesty opencaching powoływać?

Jeśli rzeczywiście wybory są nieważne to też nie macie legitymacji do podejmowania jakichkolwiek decyzji. W każdym normalnym ustroju, przywrócona została by na czas "bezkrólewia" ostatnia ważna RR z 2013/14 roku - do czasu wprowadzenia porządku, spokoju i przeprowadzenia uczciwych wyborów.

Tak naprawdę obecne "kary" takie jak ban, czy ban statystyczny nie są żadnym rozwiązaniem (pozostałość "średniowiecza"), a guziki do nich (tak często odpalane) powinny zostać usunięte spod palców RR.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi etnamars za post (razem 2):
ronjazaboja

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » czwartek 13 listopada 2014, 18:20

etnamars pisze:
Jeśli rzeczywiście wybory są nieważne to też nie macie legitymacji do podejmowania jakichkolwiek decyzji. W każdym normalnym ustroju, przywrócona została by na czas "bezkrólewia" ostatnia ważna RR z 2013/14 roku - do czasu wprowadzenia porządku, spokoju i przeprowadzenia uczciwych wyborów.
nie byłbym taki pewny czy i tamte są całkiem OK. Podobny zestaw kont, głosujący kluczem na konkretne osoby. Dlatego wszystko musi byc NOWE. Gruba kreska jak to ktoś wspomniał gdzieś
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec
Podziękował: 20 razy
Otrzymane podziękowania: 20 razy

Post autor: aniolekdiabelka » czwartek 13 listopada 2014, 18:21

Ohhh Droga RR... NIKT nie udzielił odpowiedzi na proste pytanie...
Hipokryzja goni hipokryzje. Szkoda.
Zróbcie coś z tym szybko, bo już to się nikomu nie podoba.
RR ogłosiło, że są bogami i poszli królować do nieba. Czasem tylko r00t7 schodzi z niebios żeby pogrzmić...
Wpuśćcie tam kogoś nowego, albo przywróćcie do RR Alexa, bo to co Wy robicie jest chore. Nic z tego nie wychodzi.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi aniolekdiabelka za post:
Atyde

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » czwartek 13 listopada 2014, 18:33

apropo poprzedniej rady:

https://www.dropbox.com/s/j07za8eurp00p ... .xlsx?dl=0

znajome konta ? kurczę, wzorowi głosujący ;) klucz nieco inny ale dwa pierwsze głosy zawsze te same ;) opis kolumn jak w pierwszym skoroszycie

@aniolekdiabelka - Twoje pytanie: ja tam nic na sumieniu nie mam, nic a nic. Można prześwietlić głosowania, w których mozna było głosy na mnie oddawać.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » czwartek 13 listopada 2014, 18:47

r00t7 pisze:apropo poprzedniej rady:

https://www.dropbox.com/s/j07za8eurp00p ... .xlsx?dl=0

znajome konta ? kurczę, wzorowi głosujący ;) klucz nieco inny ale dwa pierwsze głosy zawsze te same ;) opis kolumn jak w pierwszym skoroszycie
Łooooo matko, i na mnie głosowali... Jestem skończony :oops: Chyba będę musiał siedzieć cicho, może za jakiś czas zapomnicie...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Atyde
Nowy na forum

Post autor: Atyde » czwartek 13 listopada 2014, 18:49

Jak ktoś jest komuś niewygodny i przeszkadza to zawsze znajdzie się sposób na to aby się go pozbyć. RR zadziała teraz w trybie natychmiastowym zamiast dobrze zapoznać się z materiałami dowodowymi, aczkolwiek to nie są dowody.
Jak miałam problem z członkiem COG, który zachował się niezgodnie z zasadami, to zamykaliście mi usta ("bo to delikatna sprawa"), teraz wywlekliście wszystko na światło dzienne, szybki osąd. A ilu z Was, którzy rzucili taki szybki osąd zapoznało się z całą sprawą bardzo dokładnie, ile osób to przeanalizowało?
Powiem to samo co kilku moich poprzedników, skoro znalazło się wśród listy kilka kont autentycznych, to może jest tych kont dużo więcej. Ja znam mało osób osobiście na OC, bo nie chodzę na spotkania, ale np outlandera też poznałam. O kilku osobach słyszałam, więc wątpię aby to było multikonta.
Może byśmy tak sprawdzili głosy na r00t7'a - myślę, że tam też znajdziemy klucz i pewne konta, które będą pasować. Szczególnie, że widać wielką zażyłość między niektórymi osobami.
r00t7 bronił Dezerterów teraz Dezerterzy są przeciwko Alex22 i przytakują r00t7.
Po tych moich ostatnich przygodach z COG i RR mogę śmiało twierdzić, że r00t7 nie jest krystalicznie czysty i na pewno ma coś za uszami. Stąd taka szybka reakcja, gdy ALex22 próbował wyciągnąć na światło dzienne nieuczciwe działanie na forum przez r00t7.
Szybko Ci się to udało zrobić.
Leone - smakuje Ci zadek r00t7?
Jak chcecie coś zrobić to przeszpiegujcie wszystkich i na pewno coś znajdziecie.
Mam nadzieję, że wygra prawda a manipulanci zamkną "gęby".
Przywróćcie Alex22 do RR i dajcie mu czas na wytłumaczenie tej sytuacji. A jak nie to r00t7 też powinien dostać bana i zostać usunięty z RR za swoje machloje na forum i edycję wpisów swoich i innych.
Skoro wszyscy mają takie same prawa to r00t7 też powinien zostać potraktowany tak samo, chyba, że to wszystko dzieje się za sprawą r00t7 i jego przydupasów. Długo tak jeszcze będziecie kręcić wałki na boku i udawać uczciwych? Wszystko i tak wyjdzie na jaw.
Pewien pan niedawno przekonał się, że jak się chce znaleźć prawdy to ją się znajdzie choćby po paru latach.
A wracając do głosów to ja też głosowałam na ALex22 i dlaczego nie ma mnie na liście? Czyżbym głosowała niezgodnie z tym absurdalnym kluczem, który z każdą chwilą okazuje się, że jest nieprawdziwy, bo osoby fikcyjne okazują się żywe?

Podsumowanie:
Alex22 niesłusznie został usunięty z RR i powinien zostać przywrócony.
Obrazek

Geogosia
Bywalec
Podziękował: 39 razy
Otrzymane podziękowania: 32 razy

Post autor: Geogosia » czwartek 13 listopada 2014, 19:19

chyba nikt zdrowo myślący nie uwierzy w to, że X podejmuje 20 skrzynek, później nie pojawia się na OC przez pół roku, rok (...) i NAGLE bierze udział w głosowaniu. Sytuacja się powtarza z osobą Y, następnie Z. Powtarza się klucz. Do tego dochodzi IP. Przecież tu nie trzeba wyższego wykształcenia, żeby zrozumieć o co chodzi. A niektórzy wyjeżdżają z aprobatą do multikont, opanujcie się, bo aż żal mi was. Czy matki, ojcowie, opiekunowie i inni tacy nie nauczyli was zasad, etyki, dobrych manier, savoir - vivre? Czy wszystko musi zostać spisane w regulaminie? A co tylko nie jest = dozwolone? Szczerze współczuję niektórym, że muszą żyć ze świadomością swojej głupoty. Musicie mieć przykrą codzienność.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Geogosia za post (razem 8):
ŻywcuNannetteronjaqzderatena-katowiceorionezSzarlihKlucken
Obrazek

Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: wallson » czwartek 13 listopada 2014, 19:23

Root... nie wiem po co powstał ten wątek. Ukryj go, zablokuj albo co jeśli masz taką moc sprawczą.
Nie przynosi on nikomu chluby... ani Alexowi, ani Tobie, ani RR, ani całemu Opencachingowi.
Upubliczniłeś coś na szybko, nie do końca sprawdzone (kilka rzekomych multikont okazało się być
jednak prawdziwymi userami), wiele osób (w tym ja mam) poważne wątpliwości czy w tej sytuacji
mieliście do tego prawo i czy blokada była zgodna z regulaminem (zależy jak go interpretować).
Zrób to póki czarno na białym nie zostanie pokazane że Alex jest winny lub nie, bo do tej pory
widziałem jedynie poszlaki (choćby nie wiem jak były mocne).

Powiem szczerze! Nie podoba mi się, że zabierasz głos w sprawie Alexa, bo nie jesteś w tej
sytuacji osobą bezstronną i choćbyś się zarzekał, to Twoje decyzje nie będą do końca sprawiedliwe.
Powstało tu jedno wielkie bagno, w którym ludzie obrzucają się błotem... powiem więcej,
szczecińskie bagno rozlało się właśnie na cały kraj. Jaki to ma sens?
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl

Zablokowany