Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

opoliensis
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re:

Post autor: opoliensis »

Whatever pisze:Ja proponuje przestać pisać aby pisać i poczekać co ma do powiedzenia na ten temat sam zainteresowany.
Nie ma co liczyć na więcej. Odpisał już coś w stylu "to nie ja puściłem bąka". Cała sytuacja świetnie wpisuje się w poprzednie dziecinne zachowania, np. zawieszanie "na złość" keszy, bo w daną okolicę wybierają się keszerzy, których ten osobnik nie lubi.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Re: Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Post autor: maryush »

Qbacki pisze:
maryush pisze:
Qbacki pisze:zastosuj wykładnię celowościową, a nie literalną.
może wyjdzie coś innego ;)
Nie watpię. Jednakowoż, albowiem nie ja pisałem ten paragraf, nie czuję się przeto uprawnionym do stosowania pierwszej, a skazany jestem wyłącznie na tę drugą ;)
ale jesteś zdrowo myślącym facetem i wiesz jak to czytać, aby osiągnąć cel, jaki ma realizować ten przepis.
a jako że nie Ty go pisałeś nie oczekuje wykładni autentycznej.
Dziekuję za komplement ;)
Natomiast byłobym nieco ostrożniejszy i nie aspirowałbym do posiadania WIEDZY o celu jaki ten przepis miałby realizować. Byłbym skłonny raczej do ZAKŁADANIA, iż cel ten jest taki a taki.
Ale w takiej sytuacji sąd o tym czy Alex ten przepis złamał czy też nie musiałbyś uzależnić od JEGO postrzegania celu tego zapisu. A chcac wymagać od niego wykładni o którą Ci chodzi jego też musiałbyś obdarzyć ww komplementem i uznać za zdrowo myslącego faceta. Dasz radę? ;)

Niestety wydaje mi się że nasze, nie ukrywam, przyjemne i inspirujące rozważania musimy odłożyć na inną okazję, bo obawiam się że towarzystwo może się okazać nimi znużone ;)
Qbacki pisze:i tak możemy się bawić, pisać 1000 paragrafowe regulaminy, a potem komentarze do niego jak to odczytywać, itd.
o to chodzi?
Dlatego na kazdym kroku postuluję - reguła jak najprostrza, bez wyjątków, bez furtek, bez mozliwości obchodzenia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Podziękował;: 65 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Dezerter »

subo pisze:Kochany, napisaliście sami, że przywróciliście wpis, bo jednak coś wnosił do tematu. Wypowiadaliście się jako Autorzy skrzynki, a przywracanie wpisów to domena COGu. Nie było wspomniane o tym, że pytaliście kogokolwiek o zdanie w tym temacie, więc uznano, że popełniliście samowolkę. Tak się nie robi i o to była awantura.
Kochany, nie! Awantura była m.in. o to, że kolega alex22 NIE ZŁAMAŁ regulaminu, bo nikt mu nie kazał przelogować mobilniaka...jakaś śmieszna ciotka wiki to mu nakazywać nic nie będzie! A co dopiero Dezerterzy. Skoro regulamin nie zabrania/nie nakazuje tego czy owego, to może warto pograć wg zasad własnych? JASNE! Efekt mamy dzisiaj. Jedni zniesmaczeni, drudzy oburzeni, innym przykro. Na szczęście jest też grupa, wg której "Nic się nie stało, kochani nic się nie stało...to regulamin posralo" :)
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

Dezerterzy pisze:
subo pisze:Kochany, napisaliście sami, że przywróciliście wpis, bo jednak coś wnosił do tematu. Wypowiadaliście się jako Autorzy skrzynki, a przywracanie wpisów to domena COGu. Nie było wspomniane o tym, że pytaliście kogokolwiek o zdanie w tym temacie, więc uznano, że popełniliście samowolkę. Tak się nie robi i o to była awantura.
Kochany, nie! Awantura była m.in. o to, że kolega alex22 NIE ZŁAMAŁ regulaminu, bo nikt mu nie kazał przelogować mobilniaka...jakaś śmieszna ciotka wiki to mu nakazywać nic nie będzie! A co dopiero Dezerterzy. Skoro regulamin nie zabrania/nie nakazuje tego czy owego, to może warto pograć wg zasad własnych? JASNE! Efekt mamy dzisiaj. Jedni zniesmaczeni, drudzy oburzeni, innym przykro. Na szczęście jest też grupa, wg której "Nic się nie stało, kochani nic się nie stało...to regulamin posralo" :)
Mój Drogi Dezerterze, zerknij uważnie - Atyde zwróciła uwagę nie na fakt złamania regulaminu czy "cóś", ale na to, że bez żadnej informacji o swoim zamierzeniu przywróciliście jako COG wpis Atyde do własnego kesza, nie informując o tym również pozostałych członków COG. Treść komentarza nie miała znaczenia, bo podejrzewam, że każdy komentarz w ten sposób "transportowany" spotkałby się z taką reakcją Atyde. I nie tylko jej.
...

Obrazek Obrazek

Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Agatha »

W regulaminie nie na słowa o multikontach, bo zasada jedno konto =jeden user jest oczywista. Nie ma też zapisu o tym, że nie wolno robić kupy do kesza. Dlaczego? Bo to oczywiste? Według mnie tak :)
Za ten post autor Agatha otrzymał podziękowania (total 3):
Kikadzazderart_noise

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Czy ktoś coś ma jeszcze do pokazania czy wylało się wszystko?

dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: dzazder »

Agatha pisze:Nie ma też zapisu o tym, że nie wolno robić kupy do kesza.
A nie wolno? Ups... :oops:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

Agatha pisze:Nie ma też zapisu o tym, że nie wolno robić kupy do kesza
A takie przypadki się zdarzały i nie było za to bana :lol:
Bardzo konkretne pytanie - za co Alex22 dostał bana - bo na razie widzę, że bana dostał, bo tak zostało przegłosowane. Wiem, że dużo osób Alexa nie lubi, pewnie mają swoje powody, mi jeszcze nic złego nie zrobił, nie mam szczególnych powodów żeby go bronić, ale nie chciałbym żeby w osądach kierowano się tu jakimiś osobistymi uprzedzeniami... Jak mi się zdarzy komuś nadepnąć na odcisk (np. trzem członkom RR) to też poszukacie na mnie kija i przegłosujecie bana?
Mi chodzi tylko o to, żeby wszystkich traktować jednakowo, niezależnie od tego czyj to kolega, jakie ma zasługi dla OC, czy ile keszy znalazł...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

krystiant pisze:
Agatha pisze:Nie ma też zapisu o tym, że nie wolno robić kupy do kesza
A takie przypadki się zdarzały i nie było za to bana :lol:
Bardzo konkretne pytanie - za co Alex22 dostał bana - bo na razie widzę, że bana dostał, bo tak zostało przegłosowane. Wiem, że dużo osób Alexa nie lubi, pewnie mają swoje powody, mi jeszcze nic złego nie zrobił, nie mam szczególnych powodów żeby go bronić, ale nie chciałbym żeby w osądach kierowano się tu jakimiś osobistymi uprzedzeniami... Jak mi się zdarzy komuś nadepnąć na odcisk (np. trzem członkom RR) to też poszukacie na mnie kija i przegłosujecie bana?
Mi chodzi tylko o to, żeby wszystkich traktować jednakowo, niezależnie od tego czyj to kolega, jakie ma zasługi dla OC, czy ile keszy znalazł...
Patrz, a ja się przyznałem do Multikonta i nikt na mnie psów nie wiesza :D
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

k.mil pisze:
łowca pisze:
No chyba, że jednak wspólnie wszyscy idziemy w drugą stronę i robimy z tego niezłą rozrywkę:
Doc_with_the_dog pisze:Hej Alex! Napisz coś, bo wszyscy czekamy :D
A na jakiej podstawie twierdzisz, że ja mam z tego rozrywkę? Czekam, aż wypowie się alex. Jak domniemuję, wszyscy na to czekamy.
Był już raz, zamiast ustosunkować się do zarzutów, wolał wysmażyć posta na temat starych, odgrzewanych kotletów, wytykając r00towi "lewe" logi, do których wyżej wymieniony się przyznał i przeprosił kilka ładnych lat temu. A kilka lat w OC to już nawet nie są wieki, to jest cała era.

Kilka osób pisze, że nie ma dowodów. A jakich Wy chcecie dowodów w tej sytuacji?
Jak dla mnie to co jest pokazane + milczenie alexa jest wystarczającym dowodem na to, że zarzucane mu czyny są prawdą.
Znając wcześniejsze "numery" wykręcane przez alexa, uważam, że w końcu się odezwie i poczęstuje nas jakąś miałką historią.
Za ten post autor Doc_with_the_dog otrzymał podziękowania (total 2):
atena-katowiceMiMPy
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Agatha »

Gdyby miał te konta tylko do podniesienia atrakcyjności własnych keszy, dawał sam sobie gwiazdki prawił sam sobie komplementy w logach... Byłoby to żałosne, ale pewnie i trochę zabawne. Ale fałszowanie wyborów? Bez jaj ...

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Teraz pewnie dzwoni po wszystkich znajomych i szuka "właścicieli" tych wszystkich kont :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

alex22
Forumator
Podziękował;: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: alex22 »

Jakieś nowe zasady panują w RR, czy to jest zwykła zemsta za ujawnienie w kąciku COGu 2014 moderacji postów przez Admina Rady Rejsu, którym jest r00t7?
Dlaczego nikt z członków nie poinformował mnie, o zablokowaniu konta alex22. Na podstawie jakich dowodów i przez kogo dostarczonych taka decyzja została wydana w trybie kilku godzin? Dlaczego decyzja o zblokowaniu konta została podjęta w ograniczonym składzie 4 osobowym?
Dlaczego w pierwszym poście podanych jest 31 nicków, a w linku jest ich o wiele więcej wprowadzając tym samym użytkowników forum w błąd. Na jakiej podstawie uznaliście, że przykładowe konto: "outlander.", "krokodyle" czy "lustys" jest moim kontem? Jaki to klucz pozwolił stwierdzić moje powiązania z tymi wszystkimi kontami?
Proszę o wskazanie tych kolejnych 30 kont, o które mnie oskarżacie, a które nie głosowały w tych wyborach.

Zgodnie z tym co jest na FB, informacja a w zasadzie zapytanie r00t7 o jakieś konta padła 6 listopada. W wątku na temat jego grzebania w panelu Administracyjnym Forum, gdzie jako Admin RR zmienił treść mojego posta, oraz kilku swoich. Do tej pory nie uzyskałem jasnej odpowiedzi na ten temat w zamian zostałem zaatakowany na kilku frontach.
Ustosunkowałem się do jego zapytania dwukrotnie:

Obrazek
Z postu usunąłem kilka wyrazów aby nie zaogniać pewnych spraw.

Obrazek

I na koniec ponawiam moje pytanie, na które nie uzyskałem wyjaśnienia, ale może na ogólnym forum je wyjawisz:
alex22 pisze: -w jakim celu wszedłeś na forum RR i z konta ADMIN Rada Rejsu przeedytowałeś swój post z 22.10.2014, oraz MÓJ POST z 25.10.2014, co zostało szczegółowo opisane w kąciku COG 2014?
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: lupi »

Alex, to glosowałeś na siebie z mulitkont czy nie? Proste pytanie.
Za ten post autor lupi otrzymał podziękowania (total 7):
atena-katowicesnieeegudzazderMiMPyr00t7KikaTomal_C
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

poza kolejnymi atakami na mnie na ostatnie pytanie odpowiem. I odpowiadałem i tam na kąciku COG - pokazałem Ci screeny z panelu administracyjnego z tych dni, nie ma sladu po żadnej edycji.

I teraz. Dowody poza excelem są (w excelu jak już pisałem jest zrzut z CAŁYCH wyników wyborów, ktore są dostępne w bazie co RT może potwierdzić), ale musza zostać napisane tak by Wszyscy zrozumieli bo póki co jest to wiedza techniczna, a dodatkowo poruszać się trzeba ostrożnie tak nie została ujawniona informacja która może zachodzić za prywatne życie użytkownika - niektórzy lubuja się z wchodzeniem w życie prywatne z butami - ja nie.

atakowanie, mącenie - próba odwrócenia kota ogonem ?
Obrazek Obrazek Obrazek

Zablokowany