Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Post autor: got100 »

aniolekdiabelka pisze: To są dowody? To jeśli ja wkleję coś takiego do nowego wątku tylko, że na inną osobę z RR, też tak będzie rozwiązana sprawa?

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/nor ... -pl-ffffff

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: k.mil »

łowca pisze:
aniolekdiabelka pisze: Dobrze, a dowodów winy jak nie było tak nie ma.
A co jest na pierwszej stronie tego wątku?
Poszlaki, któremu można każdemu przypisać.

Wszystko zostało już wystawione na publiczny lincz jednak możemy podejść do sprawy spokojnie, bez zbędnych komentarzy i niezdrowych emocji. Skupmy się na faktach. Ja, z jednej strony człowiek który zna Alexa od kilku lat, z drugiej jednak członek zespołu, który z racji pełnionej funkcji musi postawić obiektywizm ponad wszystko i czasem nawet kolegę kopnąć w tyłek proszę o podejście do sprawy poważnie bo gra toczy się o sporą stawkę.
Więc albo trollujemy, wysyłamy sobie wzajemnie memy albo rozmawiamy. Rozmawiamy = odpowiadamy sobie konkretnie na pytanie, nie czepiamy się pojedynczych słówek lub nie wprowadzamy niezwiązanego z wątkiem tematu i co najważniejsze nie przekręcamy cytowanych słów.

Rozmawiać o winie nie możemy bez przedstawienia konkretnych dowodów. Dalsze posty bez nich uważam za bezzasadne.
Ostatnio zmieniony czwartek 13 listopada 2014, 11:22 przez k.mil, łącznie zmieniany 1 raz.
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

k.mil pisze: Poszlaki, któremu można każdemu przypisać.
Na podstawie wielokrotnie słabszych 'poszlak' zwanych wzorcami zachowań, banki potrafią zablokować transakcje kartowe albo przelewy.
No, chyba że ktoś twierdzi, że R00t7 sfabrykował te obrazki.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
lavinka
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
norbert_
Bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: norbert_ »

Ciekawe jakie tu mamy tajne dane osobowe. Wszyscy (są wyjątki) ukrywają się za nickiem i nawet domowe kordy są fałszywe. To już jakaś paranoja z tą ochroną danych osobowych zwłaszcza w tej zabawie. Boicie się żeby was ktoś po pryszczu na nosie nie rozpoznał? Wasze najskrytsze dane już dawno krążą w sieci a poczta zapełnia się spamem. Jedyna rada to wyrzucić komputer, telefon i nie brać żadnych kredytów. Na ulicę też radzę wychodzić o zmierzchu i w kapturze a na każdym rogu zmieniać obuwie co by po śladach nikt za nami nie trafił. Niech boi się ten co oszukuje i ma coś do ukrycia bo wie, że źle robi. "Na złodzieju czapka gore", to stare powiedzenie jest nadal aktualne, kto najwięcej ma coś przeciwko zwalczaniu takich nieuczciwości ten widać nie wszystko ma u siebie jak należy. Bawmy się uczciwie nie jak w "MISTRZU"OP75B2
Pozdrawiam
Norbert Zdrojewski
Szczecin

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

A ja dalej czekam na ustosunkowanie się Alexa do zarzutów. Bo mam dziwne wrażenie, że już był, pisał na forum i nie odniósł się do nich. Na razie tylko działają Jego, jak to pięknie ujął Qbacki, Pełnomocnicy.
Hej Alex! Napisz coś, bo wszyscy czekamy :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

Doc_with_the_dog pisze:A ja dalej czekam na ustosunkowanie się Alexa do zarzutów. Bo mam dziwne wrażenie, że już był, pisał na forum i nie odniósł się do nich. Na razie tylko działają Jego, jak to pięknie ujął Qbacki, Pełnomocnicy.
Przegapiłeś :)
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 97#p124897

Co prawda też mam nadzieję że alex jeszcze się odezwie, ponieważ podlinkowany post w moim odbiorze jest kontratakiem, a nie odpowiedzią na zarzuty przedstawione w pierwszym poście, ale jako taki post już jest :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: aniolekdiabelka »

Ani razu nie napisałam, że Alex22 jest niewinny, tak samo jak winny.
Czekam na dowody. Dlaczego? Dlatego, że znalazły się osoby, które są na "czarnej liście" a są zwykłymi użytkownikami. Dlaczego zagłosowali podobnie? Bo ludzie którzy startują/głosują, polecają sobie wzajemnie osoby, które uważają, że warto aby były w RR. A ludzie głosują ufając sobie wzajemnie.
Takie to trudne, dać konkretne dowody? Niech każdemu szczena opadnie i będzie koniec zawodów kto da więcej...

Pełnomocnicy
Super, może jeszcze jakieś inne określenia? Widzę, że już jestem dopisana do "podwładnych Alexa22". Miło mi.
Alex22 bądź moim bogiem.
Obudźcie się. Chcę poznać konkrety. Nikogo nie będę karać ani nagradzać, bez powodu, jedynie z poszlakami i domysłami "bo tak mogło być".

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: k.mil »

łowca pisze: Na podstawie wielokrotnie słabszych 'poszlak' zwanych wzorcami zachowań, banki potrafią zablokować transakcje kartowe albo przelewy.
Czy jesteśmy aż tak dużym organem aby porównywać się do banków? Czy jesteśmy jakimkolwiek organem? Czy w jakikolwiek sposób Alex pozostając niezbanowany do czasu przedstawienia i rozpatrzenia dowodów mógłby zaszkodzić całemu OC skoro nie zrobił tego do tej pory będąc w RR?
Temat banków jest jednak ciekawy. Nie znam się jednak na tym. Co robią w dalszej kolejności? Badają sprawę i w razie gdy poszlaki nie potwierdzają się przywracają poprzedni stan?

Nikt nie powinien twierdzić, że r00t cokolwiek fałszuje, tak samo jednak jak nikt nie powinien twierdzić że mówi prawdę. Nikt nie powinien ufać na słowo tak samo Alexowi jak i r00towi. To nie powinno tak działać w zdrowym systemie. Potrzeba nam konkretów.

No chyba, że jednak wspólnie wszyscy idziemy w drugą stronę i robimy z tego niezłą rozrywkę:
Doc_with_the_dog pisze:Hej Alex! Napisz coś, bo wszyscy czekamy :D
- Born stupid?
- Try again!

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: Jano »

Piostu pisze:
Doc_with_the_dog pisze:A ja dalej czekam na ustosunkowanie się Alexa do zarzutów. Bo mam dziwne wrażenie, że już był, pisał na forum i nie odniósł się do nich. Na razie tylko działają Jego, jak to pięknie ujął Qbacki, Pełnomocnicy.
Przegapiłeś :)
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 97#p124897
Nie przegapił :)
Właśnie o tym pisał Doc ... był, a jakoby go nie było.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: aniolekdiabelka »

Oooo dobra inicjatywa, ja też proszę pozostałych członków RR o odpowiedź na to pytanie:

Macie dodatkowe konta?

Głosowaliście z nich kiedykolwiek?

XD

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

k.mil pisze:
łowca pisze: Na podstawie wielokrotnie słabszych 'poszlak' zwanych wzorcami zachowań, banki potrafią zablokować transakcje kartowe albo przelewy.
Temat banków jest jednak ciekawy. Nie znam się jednak na tym. Co robią w dalszej kolejności? Badają sprawę i w razie gdy poszlaki nie potwierdzają się przywracają poprzedni stan?
Gdyby teraz z mojego konta wyszedł przelew całości środków do Australii, to powinien zostać zawieszony, a pracownik banku powinien do mnie zadzwonić z pytaniem, czy to ja zlecałem ten przelew.

Tutaj r00t7 opisał grupę kont, które zawsze się logują jedno po drugim, zawsze z tej samej klasy IP, zawsze logują znalezienia tych samych skrzynek, i wszystkie głosowały w wyborach wg identycznego wzorca. Owszem, to mogą być grupki dzieci z Domu Dziecka, które z wychowawczynią chodzą szukać skrzynek w okolicy. Nie wiem (nie pamiętam, czy r00t to napisał) czy te znajdowane skrzynki są ciągle w tej samej okolicy - czy też po całej Polsce rozsiane.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 410 razy

Post autor: krystiant »

Z jednej strony w wątku obok dyskutujecie nad zapisami odnośnie multikont i podobno dobrym wyjściem ma być 1 osoba = 1 konto, ale jak ja z rodziną bym tak zrobił to po keszowaniu z jednego IP po kolei logowałyby się 4 różne osoby i logowały te same kesze. W głosowaniu pewnie byłoby tak samo, bo znamy te same osoby... I w efekcie dostalibyśmy bana :shock:
Na chwilę obecną uważam, że Alex22 powinien mieć zdjętego bana, bo nie zrobił nic sprzecznego z regulaminem - Wołkowi bana zdjęto, bo jego lubimy, a Alexa nie? Coś mi to pachnie moralnością Kalego...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 2):
suboaniolekdiabelka
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Whatever »

Krystian - nie , kwestia, jest taka 1. Ustawianie wyborów, wieczne kombinowania na oc, sterta multikont.
Vs
2. Podworkowa sprzeczka z wzajemnymi prowokacjami a na koniec z banem danym przez "kumpla" po znajmosci.

Chyba jednak to nieco inny kaliber
Za ten post autor Whatever otrzymał podziękowania (total 5):
Nannetter00t7mieszkogot100Geogosia
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

krystiant pisze:Z jednej strony w wątku obok dyskutujecie nad zapisami odnośnie multikont i podobno dobrym wyjściem ma być 1 osoba = 1 konto, ale jak ja z rodziną bym tak zrobił to po keszowaniu z jednego IP po kolei logowałyby się 4 różne osoby i logowały te same kesze. W głosowaniu pewnie byłoby tak samo, bo znamy te same osoby... I w efekcie dostalibyśmy bana :shock:
Na chwilę obecną uważam, że Alex22 powinien mieć zdjętego bana, bo nie zrobił nic sprzecznego z regulaminem - Wołkowi bana zdjęto, bo jego lubimy, a Alexa nie? Coś mi to pachnie moralnością Kalego...

Co innego jest nazwać kogoś baranem, a co innego oszukiwać kolegów przez parę lat, przyznawać sobie rekomendacje i głosować na siebie w wyborach ( i to wiele wiele razy). W Szczecinie już dawno podejrzewaliśmy tego użytkownika o matactwa, teraz mamy dowody.

Piostu
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

krystiant pisze:Z jednej strony w wątku obok dyskutujecie nad zapisami odnośnie multikont i podobno dobrym wyjściem ma być 1 osoba = 1 konto, ale jak ja z rodziną bym tak zrobił to po keszowaniu z jednego IP po kolei logowałyby się 4 różne osoby i logowały te same kesze. W głosowaniu pewnie byłoby tak samo, bo znamy te same osoby... I w efekcie dostalibyśmy bana :shock:
OK, z tym że 4 konta to nie 20. Poza tym w wątku obok r00t7 napisął że próbował skontakować się mailowo z kilkoma nickami, i dostał zwrotki że mail już nie istnieje ( tutaj: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 86#p124886 ) .... W Twoim przypadku chyba by tak nie było, prawda ?

Co do Alexa - również uważam że, na chwilę obecną ten ban (moralnie słuszny) nie ma podstawy regulaminowej .... niestety.
ObrazekObrazek

Zablokowany