Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
szysek
Nowy na forum

Re: Sprawa nieprawidłowości w głosowaniach do RR

Post autor: szysek » środa 12 listopada 2014, 20:51

Jak nic ban alexowi się należy. Dla mnie jako zwykłego kowalskiego który chce po prostu szukać ,zakładać i tym podobne to jest jakaś chora sytuacja.

Klucken
Bywalec

Post autor: Klucken » środa 12 listopada 2014, 20:58

ban alexowi, likwidacja wszystkich logów z wszystkich udowodnionych podwójnych kont, archiwizacja skrzynek tych kont, ustalenie nowych zasad - jest co robić.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
yoshio
Bywalec
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Post autor: yoshio » środa 12 listopada 2014, 21:01

od dłuższego czasu obserwuję milcząco to forum-szopkę, która tu zachodzi i myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy, a tu proszę...
alex... nie znam człowieka, ale zastanawiam się, gdzie są ci, którzy go do tej pory bronili?
widzę, że nadal będę miał co czytać w wolnych chwilach w pracy, a wydawało mi się, że forum chwilowo przycichło.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi yoshio za post:
Sowa7

Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Podziękował: 38 razy
Otrzymane podziękowania: 27 razy
Kontakt:

Post autor: wallson » środa 12 listopada 2014, 21:04

To co zostało tu pokazane wygląda źle :( Bardzo źle...

Przestrzegam jednak przed ferowaniem wyroków na podstawie poszlak a nie dowodów. Pracowałem kilka lat w największym serwisie społecznościowym
dla fotografów i pewnie oszołomów było tam równie dużo co tu. Problemów z multikontami mieliśmy tam codziennie po kilka, mieliśmy specjalne narzędzia
do wyławiania takich przekrętów. Ze swojego doświadczenia wiem jednak, że nie ma nic jednoznacznego. Jednakowe IP nic nie znaczy, widziałem
specjalistów którzy i IP potrafili przekręcić. Tak jak zostało to wcześniej powiedziane, np. sieć osiedlowa może mieć jedno IP zewnętrzne.

Z ferowaniem wyroków zaczekałbym aż wypowie się sam zainteresowany. Alex ;) Pora chyba zabrać głos!
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi wallson za post:
szysek
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » środa 12 listopada 2014, 21:07

yoshio pisze: .....alex... nie znam człowieka, ale zastanawiam się, gdzie są ci, którzy go do tej pory bronili?....

Nie wywołuj wilka z lasu :wink:

Awatar użytkownika
LadyMoon
Bywalec

Post autor: LadyMoon » środa 12 listopada 2014, 21:12

Jak nic - koniecznie nowe wybory i na nowych zasadach.
Przykre, że takie sytuacje mają miejsce. Jak widać - nikomu już ufać nie można... :(

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 273 razy
Otrzymane podziękowania: 200 razy

Post autor: r00t7 » środa 12 listopada 2014, 21:13

Wallson, poza ip jest szereg innych wpisow na serwerze, ktore sie zapisuja kiedy sie logujesz.
Przekrecic tzn zaimprowizowac IP jest mega trudno wiem bo pracuje w dziale bezpieczenstwa sieci jednej ze strategicznych spolek panstwowych. Kiedy klasa adresow IP sie zgadza ta sama pula dla jednego routera corowego ktory jest charakterystyczny dla uslugodawcy, traceroute prowadzi przez jeden punkt, adresy ip to pula ( user celowo rozlaczal modem, po ponownym podlaczeniu nowe ip ale pula ciagle pozostaje ta sama) i te dane sie zgadzaja to jest to bardzo mocny dowod.

tapnięte
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post (razem 4):
art_noisenorbert_SzarlihPan i Pani Smith
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Kontakt:

Re:

Post autor: wallson » środa 12 listopada 2014, 21:14

r00t7 pisze:Wallson, poza ip jest szereg innych wpisow na serwerze, ktore sie zapisuja kiedy sie logujesz.
Przekrecic tzn zaimprowizowac IP jest mega trudno wiem bo pracuje w dziale bezpieczenstwa sieci jednej ze strategicznych spolek panstwowych. Kiedy klasa adresow IP sie zgadza ta sama pula dla jednego routera corowego ktory jest charakterystyczny dla uslugodawcy, traceroute prowadzi przez jeden punkt, adresy ip to pula ( user celowo rozlaczal modem, po ponownym podlaczeniu nowe ip ale pula ta sama) i te dane sie zgadzaja to jest to bardzo mocny dowod.
Ok rozumiem :(
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » środa 12 listopada 2014, 21:22

No jak już ktoś zadał sobie tyle trudu , w podliczeniu wyborów z 2014 proponuję iść dalej bo nie wydaje mi się aby dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł z dodatkowymi kontami, to jest zdecydowanie wyćwiczona praktyka.
Obrazek

piotrmichal
Bywalec

Post autor: piotrmichal » środa 12 listopada 2014, 21:24

Ban na zawsze dla wszystkich kont delikwenta i sfałszowane wybory. Co do wyborów powinna być blokada: jeden głos z jednego IP. Oczywiście też do obejścia, ale zawsze coś.
piotrmichal
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Otrzymane podziękowania: 32 razy

Post autor: Karls » środa 12 listopada 2014, 21:29

etnamars pisze:A nam jest przykro. Bardzo.
Bo nie na taką "uczciwość" w zabawie, żeśmy od 2009r - pracowali.

Przykro nam jest, bo jedna z osób na którą oddano "dziwne głosy" od początku zarzucała nam fałszerstwo, i powątpiewała "skąd te 200 głosów się znalazło".
Przykro nam też jest tym bardziej, że daliśmy się sprowokować, co skończyło się odejściem z RR.
I też wszystkich, którzy na nas głosowali - przepraszamy za wycofanie się.
To jak to wszystko działało do tej pory - już nie zadziała, bo jak się okazuje - nie można liczyć na uczciwość. Teraz trzeba podwójnej kontroli...
Masz trochę racji ale teraz przez te kłótnie jest tyle bałaganu, że ma to jedną zaletę - potem długo już nie będzie nowych bo wszyscy zobaczą dokąd to prowadzi. Tak więc nie poddawajmy się, wybory wymagają w prawdzie powtórzenia ale może i dobrze się stało. Wartościowe osoby które pod wpływem impulsu odeszły będą miały szansę wrócić, nieuczciwi będą mieli mniejsze szansę bo wyszło szydło z worka. Stara gwardia wytrzyma :) najwyżej kilku sezonowych keszerów umknie ze społeczności. Trochę optymizmu i dystansu do sprawy. To przede wszystkim zabawa i nie zapominajmy o tym.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Karls za post (razem 2):
art_noisePaniMaga
ObrazekObrazekObrazek

subo
Wyjadacz
Podziękował: 91 razy
Otrzymane podziękowania: 15 razy

Post autor: subo » środa 12 listopada 2014, 21:31

r00t7 pisze:
PaniMaga pisze:Nie wygląda dobrze ta sytuacja, ale chcę tylko podać jeden fakt. Jedna z tych osób wypisanych w kontach, a mianowicie Lalek112233 to na pewno nie jest konto fałszywe. Jest to moja własna była uczennica, którą zapoznałam z keszowaniem. Mieszka w Gorzowie i nigdy nie miała styczności z Alexem (a przynajmniej z tego co mi wiadomo).
Skoro jest taki jeden przypadek to może niekoniecznie jest tak jak to wygląda na pierwszy rzut oka...
no i patrz : taki Lalek112233 ma od razu inny schemat głosowania. Głosy na My_key i Sebastian, a nie powtarzalny klucz.
@R00t7: to po cholerę piszesz, że Lalek jest lewym kontem alex22? Lalek112233 jest mi nieznany akurat, ale Outlandera znam osobiście i nie wiem po ki czort to wszystko. Z drugiej strony nie możesz wymagać, by każdy miał niepowtarzalny klucz głosowania.
r00t7 pisze:Wallson, poza ip jest szereg innych wpisow na serwerze, ktore sie zapisuja kiedy sie logujesz.
Przekrecic tzn zaimprowizowac IP jest mega trudno wiem bo pracuje w dziale bezpieczenstwa sieci jednej ze strategicznych spolek panstwowych. Kiedy klasa adresow IP sie zgadza ta sama pula dla jednego routera corowego ktory jest charakterystyczny dla uslugodawcy, traceroute prowadzi przez jeden punkt, adresy ip to pula ( user celowo rozlaczal modem, po ponownym podlaczeniu nowe ip ale pula ciagle pozostaje ta sama) i te dane sie zgadzaja to jest to bardzo mocny dowod.
a co powiesz na logowania z urządzeń mobilnych, typu smartfon? Ja praktycznie za każdym razem gdy się loguję, to pokazuje mi różne adresy IP - i to niekoniecznie ze Szczecina, w którym mieszkam, ale m.in. z Warszawy, raz miałem Toruń, a parę razy z....Texasu (lokalizacja wskazana z historii lokalizacji urządzenia via google).

Druga kwestia, to kwestia ujawnienia danych o głosowaniu. Głosowanie miało być anonimowe, więc IMHO, R00t, nie powinieneś ujawniać takich informacji. W pierwszej kolejności powinieneś - nieważne jak bardzo jesteś skłócony z Alexem22 - zgłosić się do niego po wyjaśnienia. Historyjki typu multi konto albo multiuser należy bardzo rozważnie opowiadać.

Ta cała wojna tutaj, a raczej tam, u Was, na stołkach, jest już co najwyżej żenująca. Jeśli chcecie nowych wyborów, to je sobie zorganizujcie, bo na razie tylko sobie po mordach dajecie i w dupie macie cały Serwis, bo póki co nad pewnymi aspektami pracy Serwisu pracują inni, zupełnie niezależni i NORMALNI ludzie. Pragnę tylko zauważyć, że najpierw, zanim ogłosicie nowe wybory, powinniście wyczerpać listę RR z puli kandydatów rezerwowych, a nie odtrącać wszystkich i dalej w tan wyborczy! Krzysiek, jeśli dysponujesz dowodami potwierdzającymi Twoje słowa, to powinieneś je rozpatrywać z pozostałymi członkami RR. Brak Wam ludzi? Nie wojujcie o stołeczki i wyssane z palca, niczego nie dowodzące, stanowiska, tylko zabierzcie się do roboty.

Przeraża mnie jeszcze jedna rzecz, że mówią, że to Alex wpływa na innych, a, jak widzę w tym wątku, to większość osób Tobie podtrzymuje siedzisko.

Inni niech też się zastanowią.

Gdzie stara (naprawdę stara) RR?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi subo za post:
miklobit
...

Obrazek Obrazek

subo
Wyjadacz

Post autor: subo » środa 12 listopada 2014, 21:32

Klucken pisze:ban alexowi, likwidacja wszystkich logów z wszystkich udowodnionych podwójnych kont, archiwizacja skrzynek tych kont, ustalenie nowych zasad - jest co robić.
Nowe zasady i propozycje rzucajmy tutaj:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=30&t=8144
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec

Post autor: aniolekdiabelka » środa 12 listopada 2014, 21:33

Ja z tej listy lustys znam osobiście :)
Więc ja bym na początek dobrze wszystko i wszystkich sprawdziła...

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » środa 12 listopada 2014, 21:35

@subo czekałem na Twój post :) ale poczekam na post zainteresowanego. Wiem że wyniki wyborów nie powinny byc ujawniane, ale to już przegięcie pały. A dowody są mocniejsze niż Ci się wydaje, piszesz o smartfonach itp - nie wiesz co piszesz ;) każde urządzenie dostaje IP szczególne dla takiego urządzenia i tak ze smartfonów nie dostaniesz IP komputera i na odwrót.

nasza kłotnia nic tu nie ma, mój nick też tam wystepuje że na mnie te konta głosowały. nie mówię że 100% tych kont musi być multi, ale ponad 20 kilka na pewno i w razie co jest na to twardy dowód. I to bardzo unikalny.
Obrazek Obrazek Obrazek

Zablokowany