Ogłoszenie #2 (połączone z ankietą)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za nowymi wyborami do RR ?

TAK
102
86%
NIE
17
14%

Liczba głosów: 119

Awatar użytkownika
Wrzos
Stały bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ogłoszenie #2 (połączone z ankietą)

Post autor: Wrzos »

Uwazam podobnie jak miklobit i chinczyk. Jezeli ma to glosowanie na powaznie to powinna byc informacja na stronie serwisu a nie tylko forum.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Ja bym oczekiwał tutaj wypowiedzi wszystkich pozostałych członków RR.
Jeśli większośc z nich potwierdzi, że w obecnym składzie rada nie ma szans na dalsze zgodne, efektywne i wiarygiodne działanie
to sporo czasu i ludzkich emocji mozna by zaoszczędzić.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 363 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy

Post autor: r00t7 »

miklobit pisze:Ja bym oczekiwał tutaj wypowiedzi wszystkich pozostałych członków RR.
Jeśli większośc z nich potwierdzi, że w obecnym składzie rada nie ma szans na dalsze zgodne, efektywne i wiarygiodne działanie
to sporo czasu i ludzkich emocji mozna by zaoszczędzić.
również czekam na to z utęsknieniem, wiedząc jednocześnie że może to być mega atak, coś w stylu : on rozbija RR pisząc na forum ogólnym :) tak tak, za otwarcie się na ludzi... a zresztą ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Driver
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Driver »

Jest już jesień, troszkę dłuższe wieczory, ludzie mają więcej czasu przed kompem i afera goni aferę, rewolucja rewolucję... Co to będzie dopiero w zimie? Jak będzie mróz i już nikomu nie będzie chciało się wyjść z domu. A widać już że moc przed klawiaturą jest duża.
Czy tak ciężko powiedzieć "przepraszam" - bo coś tam zrobiłem (celowo nie wymieniam bo tego w ostatnim czasie dużo)
Jedno słowo - przepraszam... I nie ważne kto jest winien, bo to tylko zabawa!
Ciekaw jestem czy na wiosnę ruszę w teren czy może zobaczę komunikat że taka strona nie istnieje...
Może ktoś założy prosty wątek - przepraszam, i zamkniemy te sprawy, bo ten rok jest jedną tylko aferą!

Oddałem głos w sprawie nowej RR, zobaczymy co się stanie :)
Zgadzam się z miklobitem - ankieta na głównej stronie serwisu.
Za r00tem - zwiększyć limit znalezień aby być uprawnionym do głosowania.

Tylko czy kolejne wybory zamkną sprawę gryfgate, kaszebegate, banów, animozji...
Po tym co widzę to, nie wiele to da, a kolejni ludzie ze środowiska zostaną zmieszani z błotem... ech...

BTW
A można zrobić taki przycisk na forum - "Detonacja komputera przeciwnika - wskaż użytkownika forum" :) :D
Think. Feel. Drive.
etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

To może choć ociupinka czegoś pozytywnego, bo nastroje koszmarne.
Driver pisze: Ciekaw jestem czy na wiosnę ruszę w teren czy może zobaczę komunikat że taka strona nie istnieje...
Nie ma obawy, domena opłacona do lipca 2015 i fundusze na dalsze jej istnienie jeszcze są.
"Czerwony guzik" też w bezpiecznych rękach, więc prawdopodobieństwo że wyskoczy Ci Error 404 - praktycznie zerowe, chyba że RT coś sknoci, ale jak to w opensource można liczyć, że nawet jak jeden zepsuje, to drugi prędzej czy później naprawi.
Oczywiście, w żaden sposób nie mogę Ci zagwarantować, że uda Ci się zalogować, bo możesz (nawet zupełnie przypadkowo) zaliczyć bana pełnego, lub np. statystycznego.

Co do tych całych wojenek, kiedy jak się okazuje w opencachingu najważniejsi są ludzie (a raczej ich konflikty, animozje) - taki sucharek się wspominał.
Przychodzi facet do urologa i na wstępie mówi:
- Dzień dobry, mam taki wstydliwy problem, ale nie będzie się pan śmiał?
- Dzień dobry, jestem lekarzem, różne przypadki widziałem. Proszę pokazać o co chodzi.
Facet się rozbiera, lekarz aż oczy wywala:
- Co się panu stało?
- Bo, panie doktorze - ja przywiązywałem do niego zbyt dużą wagę.
Awatar użytkownika
Driver
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Driver »

etnamars pisze: Oczywiście, w żaden sposób nie mogę Ci zagwarantować, że uda Ci się zalogować, bo możesz (nawet zupełnie przypadkowo) zaliczyć bana pełnego, lub np. statystycznego.
Wiadomo, ten drugi mocno by mnie zabolał :o :o :o :o

Ale całkiem serio, to nie wiem jak wy, ale ja zaczynam martwić się że za niedługo z serwisu nic nie pozostanie... I za czym ja będę jeździł po kraju??
Mam nadzieję że "czerwony guzik" jest dobrze schowany !!!
Think. Feel. Drive.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Driver pisze: Mam nadzieję że "czerwony guzik" jest dobrze schowany !!!
Jest bardzo dobrze schowany, u kogoś odpowiedzialnego w szafie.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: aniolekdiabelka »

No OK, jeśli byłyby nowe wybory... To, Ci co są aktualnie w RR nie będą mogli startować na nowo?
Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Agatha »

Będą mogli. Do ustalenia jest tylko, czy osoby, które kiedykolwiek zrezygnowały same, bądź zostały wyrzucone z oc teamu mogą startować. Na dzień dzisiejszy mogą.
Awatar użytkownika
aniolekdiabelka
Bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: aniolekdiabelka »

Póki co uważam, że to słabe rozwiązanie. Nie lepiej jakby RR sami sie dogadali? Po niektórych postach nadal czuje niesmak... Jeżeli członek RR sam proponuje nowe wybory, to ewidentnie liczy na to, że sam znów zasiadzie w składzie RR, ale może uda się wyrzucić kogoś, kto jest według niego zbędny.
Nie potrafisz rozmawiać, unosisz się dumą, nie lubisz czegoś lub kogoś - zrezygnuj. Choć to też jest słabe rozwiązanie. Poddać się najłatwiej. Z tego co czytam to każdy ma coś za uszami. Jeżeli jednak dojdzie do ponownego głosowania to zagłosuję tak jak w poprzednich wyborach, o ile te osoby będą kandydować, dlatego dla mnie to głosowanie jest niepotrzebne :)

Zamknijcie rozdział. Odpocznijcie dzień od oc. Idzcie na spacer. Odświeżcie umysł. I spróbujcie porozmawiać jak dorośli, doświadczeni keszerzy. To nie jest trudne.
Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki.
Ostatnio zmieniony środa 05 listopada 2014, 17:22 przez aniolekdiabelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 172 razy
Otrzymał podziękowań: 256 razy

Post autor: ronja »

aniolekdiabelka pisze:No OK, jeśli byłyby nowe wybory... To, Ci co są aktualnie w RR nie będą mogli startować na nowo?
Mimo wielu uwag do RR 2014/2015 (w wersji pierwotnej i zmodyfikowanej) uważam, że absolutnie nie powinniśmy komukolwiek ograniczać prawa do startu i bycia wybranym. To wyborcy zdecydują, czy chcą ponownie widzieć poprzedni skład, czy stawiają na kogoś innego. Raczej zadbajmy o sensowne warunki wyborów, czyniące je ważnymi, legalnymi, bez podtekstów i niedomówień.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 2):
miklobitaniolekdiabelka
Obrazek Obrazek
got100
Wyjadacz
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Post autor: got100 »

ronja pisze: ... Raczej zadbajmy o sensowne warunki wyborów, czyniące je ważnymi, legalnymi, bez podtekstów i niedomówień.

Skoro przyspieszone wybory powoli stają się faktem (patrz ankieta powyżej), to faktycznie trzeba zadbać o to, aby były one bez podtekstów i niedomówień - w tej kwestii zgadzam się z kolegą ronją bezsprzecznie. Aby tak się stało na pewno warto pomyśleć o tym, żeby w głosowaniu wzięły udział osoby aktywnie bawiące się w naszą zabawę, mające na swoim koncie przykładowo 80 - 100 skrzynek znalezionych, chociaż jedną założoną lub uczestnictwo przynajmniej w jednym evencie. Wyeliminuje to chociaż w jakimś stopniu drugie, trzecie, czwarte albo i dziesiąte konta co niektórych userów.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowanie:
Dana i Piotr
Ryś
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Ryś »

got100 pisze:przykładowo 80 - 100 skrzynek znalezionych, chociaż jedną założoną lub uczestnictwo przynajmniej w jednym evencie. Wyeliminuje to chociaż w jakimś stopniu drugie, trzecie, czwarte albo i dziesiąte konta co niektórych userów.
Co do ilości skrzynek znalezionych: nie jest to zły pomysł. Jednak znam paru aktywnych keszerów, którzy nie lubią zakładać skrzynek i nie uczestniczą w spotkaniach. Dlaczego miałoby to im uniemożliwiać głosowanie?
To już prędzej, żeby keszer w dniu wyborów miał zalogowane znalezienia keszy w ciągu miesiąca od ogłoszenia "kampanii wyborczej".
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

got100 pisze: Aby tak się stało na pewno warto pomyśleć o tym, żeby w głosowaniu wzięły udział osoby aktywnie bawiące się w naszą zabawę,
got100 pisze:mające na swoim koncie przykładowo 80 - 100 skrzynek znalezionych, chociaż jedną założoną lub uczestnictwo przynajmniej w jednym evencie. Wyeliminuje to chociaż w jakimś stopniu drugie, trzecie, czwarte albo i dziesiąte konta co niektórych userów.
Czy problem jest z tymi którzy zostali wybrani czy z tymi ktorzy wybierają ?
Czy możesz wskazać z nicków userów - posiadaczy kilku kont (z których wszytkie uprawniają do głosowania wg aktualnych zasad) ?
Poza tym - w czym są gorsi Ci co nic nie załozyli ani nie zaliczyli eventu ?
To są pomysły na nowe podziały a nie na nowe otwarcie :evil: .
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
Ryś
nefryt
Nowy na forum
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: nefryt »

Może z tą jedną założoną skrzynka i jednym ewentem to niekoniecznie, ale podwyższenie ilości znalezionych skrzynek to już dobry pomysł. Np do 50?
ODPOWIEDZ