Ogłoszenie

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Re: Ogłoszenie

Post autor: maryush »

alex22 pisze:
Żywcu pisze: Też mam takie spostrzeżenie i jeśli konkurs nierozstrzygnięty, to dorzucam trzy buteleczki swojego browara na opcję 4:1 - z uwzględnieniem, Leone nie zgadza się z wysokością sankcji ale głos oddał za banem.
A zastanawiałeś się and inną wersją głosowania, czy mógł jeden z kandydatów głosować inaczej? 1;2;2 lub 1;1;3 może tak być?
Może warto wreszcie jasno, wyraźnie i publicznie powiedzieć jak kto głosował nad tym banem? Skończą się domysły, spekulacje, wyliczanki i kombinowanie.
Bo tak to się będziemy bawić dłużej niż WOŚP będzie grała.
Nie wszyscy z RR tu pisują, więc niech jeden z tych, którzy piszą poda tutaj jak było głosowane i wreszcie będzie spokój i będzie widać kto ma jakie poglady na tego bana tak naprawdę.
HOWGH.

dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: dzazder »

Prywatny folwark się zrobił w RR, każdy (no może prawie) ciągnie to w swoją stronę napędzany swoimi prywatnymi odczuciami, sympatiami, itp. W obronie decyzji poszczególnych członków RR stają ich koledzy, znajomi. Nikt nie przełoży charytatywnych obowiązków RR ponad swoje prywatne znajomości. To wszystko się prędzej czy później ****.

Ta zabawa wciąga za bardzo...
Za ten post autor dzazder otrzymał podziękowanie:
lupi
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

r00t7 pisze:Chodzi o to że teraz ludzie oczekując cudów. że pogodzimy zwaśnione rody.
Nie, wystarczy, że to Wy nie będziecie zarzewiem waśni, jak to sie stało w przypadku Wołko-bana. Ale jak tego wymagać, skoro Wy się kłócicie nawet we własnym gronie?
Pamiętaj ze jak się Wołki z Lenserem pokłócą to dotyczy to Wołków i Lensera, ale jak się Wy wewnątrz RR kłócicie, to efekty tego dotykają/mogą dotykać cały serwis wraz z keszerami.Wasze kłótnie mają o wiele wiekszą siłę rażenia.
r00t7 pisze:taka czy inna forma zarządzania jest potrzebna, ale duzo osob zaczęło traktować RR jako przedszkolankę z przedszkola, mówiąc pse pani on mnie nazwał baranem. stąd moja propozycja innych rozwiązań, może wtedy ludzie nei mając gdzie sie poskarzyć zaczną słuchac i rozmawiac i między soba się dogadywać.
A myślisz ze jak zamkniesz RR i COG będzie władzą wykonawczą, to ludzie nie bedą tego COGu traktować jak tej przedszkolanki? No co Ty, wczoraj się urodziłeś? ;)
Kłopot jest w tym, że Wy przyjęliście jednak rolę tej przedszkolanki i od razu BAM! postawiliście dziecko do kąta na trzy miechy.

Ale R00t, zobacz, po raz kolejny Tobie się obrywa za Kawiorów, którzy jak lektura wątków z Forum sugeruje, byli spiritus movens tego całego bana, a którzy teraz siedzą cichutko jak trusia, żeby przypadkiem nikt się do nich nie doczepił. To nie jest fair IMO. I mam nadzieję że rozumiesz, że moje komenty są do konkretnych pomysłów, które mi nie bardzo leża, a nie są to osobiste jakies wycieczki.

kuczol
Nowy na forum
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kuczol »

A ja to widzę tak:
-nowe wybory
-chętni sami zgłaszają swoje kandydatury
-my wybieramy Przewodniczącego
-Przewodniczący wybiera sobie osoby-z którymi chce współpracować-do Rady
-Rada, uwzględniając wnioski użytkowników, sporządza plan działania na czas kadencji
...i teraz najważniejsze:
-najwyższą władzę ma Zjazd, który może odwołać całą Radę, Przewodniczącego lub poszczególnego członka
-na Zjazd wybierani są przedstawiciele województw
-Zjazd powoływany jest w razie potrzeby lub w połowie kadencji, podczas którego Radnym udzielane jest lub nie absolutorium na dalsze bycie w Radzie
-Zjazd uchwala zmiany regulaminowe oraz podejmuje najważniejsze decyzje.
Taki system władzy działa z powodzeniem w niektórych organizacjach pozarządowych.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

maryush pisze:
r00t7 pisze:Chodzi o to że teraz ludzie oczekując cudów. że pogodzimy zwaśnione rody.
Nie, wystarczy, że to Wy nie będziecie zarzewiem waśni, jak to sie stało w przypadku Wołko-bana. Ale jak tego wymagać, skoro Wy się kłócicie nawet we własnym gronie?
Pamiętaj ze jak się Wołki z Lenserem pokłócą to dotyczy to Wołków i Lensera, ale jak się Wy wewnątrz RR kłócicie, to efekty tego dotykają/mogą dotykać cały serwis wraz z keszerami.Wasze kłótnie mają o wiele wiekszą siłę rażenia.
r00t7 pisze:taka czy inna forma zarządzania jest potrzebna, ale duzo osob zaczęło traktować RR jako przedszkolankę z przedszkola, mówiąc pse pani on mnie nazwał baranem. stąd moja propozycja innych rozwiązań, może wtedy ludzie nei mając gdzie sie poskarzyć zaczną słuchac i rozmawiac i między soba się dogadywać.
A myślisz ze jak zamkniesz RR i COG będzie władzą wykonawczą, to ludzie nie bedą tego COGu traktować jak tej przedszkolanki? No co Ty, wczoraj się urodziłeś? ;)
Kłopot jest w tym, że Wy przyjęliście jednak rolę tej przedszkolanki i od razu BAM! postawiliście dziecko do kąta na trzy miechy.

Ale R00t, zobacz, po raz kolejny Tobie się obrywa za Kawiorów, którzy jak lektura wątków z Forum sugeruje, byli spiritus movens tego całego bana, a którzy teraz siedzą cichutko jak trusia, żeby przypadkiem nikt się do nich nie doczepił. To nie jest fair IMO. I mam nadzieję że rozumiesz, że moje komenty są do konkretnych pomysłów, które mi nie bardzo leża, a nie są to osobiste jakies wycieczki.
doskonale Cię rozumiem.

Do cogu moga strzelac, a odpowiedź winna być iż cog jest od problemów z keszami.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

dzazder pisze:Prywatny folwark się zrobił w RR, każdy (no może prawie) ciągnie to w swoją stronę napędzany swoimi prywatnymi odczuciami, sympatiami, itp. W obronie decyzji poszczególnych członków RR stają ich koledzy, znajomi. Nikt nie przełoży charytatywnych obowiązków RR ponad swoje prywatne znajomości. To wszystko się prędzej czy później ****.

Ta zabawa wciąga za bardzo...
TERAZ nagle przejrzałeś na oczy? A przeciez dopiero co wysmażyłeś na Blogu w obronie Rady Rejsu taką epistołę, że prosze siadać!
Zacytuję:
dzazder pisze: [...]
RR zostało wybrane przez całą społeczność. Może nie zostali wybrani ludzie, na których głosowałeś, ale skoro akceptujesz takie zasady wyboru to zaakceptuj tych, którzy wybrani zostali. Nie będę bronił RR, ale nie rozumiem czemu niektórzy są tak krytycznie nastawieni. Za wprowadzenie regulaminu, który nie każdemu się podoba (mi też się nie podoba, bo niektóre punkty są ze sobą niespójne lub niedoprecyzowane). Każda decyzja konsultowana z resztą społeczności? To po co w ogóle RR? Niech każdy rzuca sobie pomysłem, techniczni przygotuję ankietę i głosujmy! Chyba właśnie po to wybieramy jakichś przedstawicieli, żeby ktoś pewne rzeczy robił za nas. Wiadomo, że nie każdemu się każda decyzja spodoba. Ale normalny człowiek wzruszy ramionami i po prostu przy następnych wyborach lepiej przemyśli, na kogo zagłosuje. Niestety, zawsze znajdzie się jakiś krzykacz, który będzie wszczynał aferę stukając w klawiaturę najgłośniej ze wszystkich. Owszem, ma prawo się wypowiedzieć, ale nie może być tak, że akceptowane jest zdanie tego, który krzyczy najgłośniej i niekoniecznie ma najwięcej racji!
[...]
Mój apel jest prosty. Ludzie, których wybraliśmy powinni pokazać większa jaja od byle krzykacza i nie rzucać białego ręcznika. Fakt, że 5 krzykaczy drze ryja jacy jesteście źli nie oznacza, że 1000 osób nie zabierających głosu w dyskusji myśli podobnie. Wielu ludzi stoi za Waszymi plecami! I nie w celu wydymania Was, jak ci krzykacze! Znacznie więcej ludzi Was wspiera niż krytykuje! Nie poddawajcie się tak łatwo. Nie przyznawajcie przed wszystkimi, że źle wybraliśmy! Bo jeśli tak łatwo i szybko rezygnujecie to znaczy, że ktoś popełnił błąd. Albo Wy kandydując, albo my głosując na Was. A Polak mylić się nie lubi i zawsze ma rację, więc udowodnijcie, że tę rację mieliśmy wybierając właśnie Was! Macie jeszcze czas do terminowego końca Waszych kadencji, więc wykorzystajcie go jak najlepiej. A jakiś pieniacz zawsze się znajdzie, takiego trzeba olać i nie przejmować się tym co mówi.
I co, odwołasz to wszystko teraz? Czy nadal będziesz tym, jak samo to określiłeś "kolegą, znajomym, który staje w obronie decyzji poszczególnych członków RR"? Czy nadal będziesz nazywał tych, którzy walczą z ta prywata i piętnują złe działania RR "krzykaczami, pieniaczami"?

Choragiewka, kurde balans... :evil:
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
miklobit

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

alex22 pisze:
Żywcu pisze: Kolega trochę się pogubił i nie dostrzegł, co poprzednia rada uchwaliła i zdaje się powinna stosować nowa: OBOWIĄZKI I ZADANIA RR
Kolego PKT 6 nie został do tej pory obgadany, ani w żaden sposób przegłosowany, więc RR nie ma rzecznika.
Kolego mam wrażenie, że o powyższej regulacji dowiedziałeś się z mojego posta... i zamiast podziękować, przeprosić za niestosowanie się do obowiązujących regulacji, brniesz w "falandyzacjach"...
Za potwierdzenie moich spostrzeżeń niech posłuży ta polemika z sąsiedniego wątku.

alex22
Forumator
Podziękował;: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: alex22 »

r00t7 pisze:Alexie wklejaj pełne cytaty, przypominam że słowa NIE TY BĘDZIESZ O TYM DECYDOWAŁ odnosiły się do tego że groziłes dożywotnimi banami na OC-Team. I do tego napisałem że nie o tym będziesz decydował.

Ankietę - musiałem wstawić jako JA. Przecież nie oderwiesz się od koryta i nie zagłosujesz za rozwiązaniem, musi to zrobić za nas lud.

oto pełen cytat:
Przechwytywanierr2.PNG
Z postu WYKASOWAŁEM tylko zwrotkę wierszyka mojego autorstwa-oczywiście będzie opublikowany w całości i trochę później.
Ogłoszenie wisi w KĄCIKU COG-2014, uważam, że różnicę zdań powinno poznać szersze grono OC-TEAM. Póki co oni muszą się zadecydować i uznać czy sprawa jest na tyle ciekawa, aby ją upubliczniać.
alex22 pisze: A czy Twoja jedno osobowa decyzja jest poprawna i słuszna. Dlaczego używasz swoich uprawnień do rozgrywania prywatnych celów?
Czy taką decyzję możesz podjąć sam, czy nie powinieneś poinformować o ankiecie innych członków RR, a decyzja powinna być wspólna? Tak wygląda Twoja praca, nikogo się nie słuchasz, jesteś Bogiem?
Piszę tu, wiesz dlaczego, aby było przy świadkach kolego. Zgodnie z regulaminem wchodzi następna osoba, boisz się że będzie niezależna i bezstronna. Takich właśnie nam teraz trzeba. Przekręt nie wyszedł więc trzeba tuszować i następnymi się nie przejmować.
Jak dla mnie i reszty członków, ankieta jest bez zasadna i nie potrzebna, kryzys powstał z powodu jednej osoby i powinien zostać wyjaśniony tu i teraz. Czekam na Twoja decyzję Krzyśku. POD DYWAN, czy NA TABLICE? Eee żartowałem, tu nie będzie jednoosobowych decyzji, to nie RR.
Głosujemy wspólnie, a co, też sobie założę ankietę.
Uprawnieni do głosowania wszyscy widzący wątek, aby było jasno i przejrzyście, czyli tak po mojemu alexowemu, a nie po staremu.
Każdy oddaje jeden jawny głos "DYWAN" LUB "TABLICA", bez zbędnych komentarzy. Każdy jest świadomy swojego głosu i nie może go zmieniać (uwaga będę co 10 sekund robił skriny). Za zrobienie wałka w głosowaniu poprzez zmianę decyzji po jej wpisaniu BAN DOŻYWOTNI z OC TEAM.
Zapraszam uczciwych do głosowania, którym zależy na przejrzystości i normalnej przyszłości. Bo wierzą, że tacy tutaj są.
Pozdrawiam.
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]

dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: dzazder »

maryush pisze:...
Po co te nerwy? Nie zaatakowałem Ciebie w żadnym poście, ani w tym wpisie na blogu.

Nadal uważam, że RR jest potrzebne. Skąd miałem wiedzieć ponad miesiąc temu, że samo RR jest tak skłócone ze sobą? Wpis powstał po odejściu Pyry z RR. Nie chciałem, żeby sytuacja stała się standardem, ale jak widać, szeregi RR opuszczają kolejne osoby i dochodzimy do sytuacji, w której w RR będą pojawiać się ludzie, którzy byli w drugiej połowie stawki kandydatów podczas głosowania.
I co, odwołasz to wszystko teraz? Czy nadal będziesz tym, jak samo to określiłeś "kolegą, znajomym, który staje w obronie decyzji poszczególnych członków RR"? Czy nadal będziesz nazywał tych, którzy walczą z ta prywata i piętnują złe działania RR "krzykaczami, pieniaczami"?
Nigdy nie broniłem decyzji poszczególnych członków RR. Znam osobiście tylko jednego z nich, często się widywaliśmy na spotkaniach, nigdy się nie pokłóciliśmy (przynajmniej ja nic osobiście do K&J nie miałem) i nie stanę murem za żadną ich decyzją. Co więcej, uważam że ban dla Wołka jest bezsensowny i nie naprawi tej sytuacji, ale po co mam to mówić głośno, skoro ktoś mi zaraz powie, że Wołka też znam i jestem stronniczy. Niech RR "rządzi" skoro zostało wybrane, a przy kolejnych wyborach zostanie rozliczone ze swoich decyzji (albo być może wcześniej, jak się okazuje).

Określenia dotyczące "krzyakczy" i "pieniaczy" nie były skierowane do tych, którzy walczą z prywatą - zapewniam Cię, że jak pisałem cokolwiek na bloga, to był to okres gdy na topie były GryfGate i Pandora (to już była walka z prywatą? Jeśli tak, to sorry, może coś źle zrozumiałem w tych sporach). Odniosłem wtedy wrażenie, że zwykli użytkownicy przelewają swoje żale i frustracje na bogu ducha winnych RR'owców, co doprowadziło do sytuacji, w której członkowie RR rezygnowali ze swoich stanowisk, a nawet z zabawy w opencaching (przynajmniej takie informacje się pojawiły), co było dla mnie dużym szokiem. Minęło prawie półtora miesiąca (data publikacji mojego wpisu nie pokrywa się z datą jego napisania) i więcej rzeczy wychodzi na jaw. Walka z prywatą zaczęła się przy okazji bana dla Wołka - tak jak to odbieram, no ale ok, może się mylę, może dopiero gdy pojawia się sprawa, której szczegóły znam lepiej to widzę co na czym polega. Może już wcześniej tak to wyglądało. Co nie zmienia faktu, że jak się ludzie nie ogarną (od RR zaczynając, nie trzeba od razu wymieniać ludzi, wystarczy, że sami zaczną patrzyć na pewne sprawy rozsądniej) to daleko na tym wózku nie zajedziemy.

@maryush - osobiście Cię nie znam, pisząc kiedykolwiek o jakichś "krzykaczach", nigdy nie miałem na myśli Ciebie, więc sorry jeżeli poczułeś się w jakiś sposób dotknięty. Ciebie zapamiętałem jedynie z inicjatywy tworzenia nowego regulaminu, za co chwała Tobie i wszystkim, którzy się w to zaangażowali. Kątem oka widziałem tam NORMALNĄ dyskusję, w przeciwieństwie do wielu innych pseduo dyskusji poruszanych na forum czy fejsbuku.

A już w ogóle ekstra, że zostałem odebrany jako obrońca RR - nigdy tak nie było i nigdy nie miało to tak wyglądać, no ale trudno, nie zawsze wszystko jest odbierane tak, jakbyśmy chcieli :)

Pozdrawiam!
Za ten post autor dzazder otrzymał podziękowania (total 2):
lupisnieeegu
ObrazekObrazekObrazek

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

r00t7 pisze:Alexie wklejaj pełne cytaty, przypominam że słowa NIE TY BĘDZIESZ O TYM DECYDOWAŁ odnosiły się do tego że groziłes dożywotnimi banami na OC-Team. I do tego napisałem że nie o tym będziesz decydował.

Ankietę - musiałem wstawić jako JA. Przecież nie oderwiesz się od koryta i nie zagłosujesz za rozwiązaniem, musi to zrobić za nas lud.

oto pełen cytat:
Przechwytywanierr2.PNG
@R00t7, dlaczego jako Ty? Prywata?? Własnie o tym trzeba dyskutować. Dogadac się. Zwłaszcza tam, u Was, na "wysokim" szczeblu.
...

Obrazek Obrazek

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

dzazder pisze: Nadal uważam, że RR jest potrzebne. Skąd miałem wiedzieć ponad miesiąc temu, że samo RR jest tak skłócone ze sobą? Wpis powstał po odejściu Pyry z RR. Nie chciałem, żeby sytuacja stała się standardem, ale jak widać, szeregi RR opuszczają kolejne osoby i dochodzimy do sytuacji, w której w RR będą pojawiać się ludzie, którzy byli w drugiej połowie stawki kandydatów podczas głosowania.
Ja też się zgadzam z tym, że RR jest potrzebne. Ale nie na zasadach jakie są teraz, bo trzeba się naprawde nieźle nakombinować, by nie znaleźć w niektórych przypadkach wspomnianych "krzykaczy" wśród "wysoko postawionych".
Z RR odchodza ludzie, którzy nie mają pomysłu na prowadzenie dalej tej bryczki zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, przepisami OC i własnymi, porządnymi przekonaniami. Uciekają Ci, którzy boją się stać dalej na swoim miejscu nawet wtedy, gdy obok staje ktoś, kogo prywatnie nie lubią. Uciekają Ci, którzy nie umieją oddzielić prywaty od działalności na cześć ogółu.
dzazder pisze:Ciebie zapamiętałem jedynie z inicjatywy tworzenia nowego regulaminu, za co chwała Tobie i wszystkim, którzy się w to zaangażowali. Kątem oka widziałem tam NORMALNĄ dyskusję, w przeciwieństwie do wielu innych pseduo dyskusji poruszanych na forum czy fejsbuku.
I tak to powinno wyglądać - współpraca, a nie prywatne banialuki. Ci, którzy mają do siebie żal, niech go sobie wylewają przeciwko sobie, nawet na forum publicznym, prosząc innych o opinię w tym temacie - po to jest forum. Ale Jesli te żale są wylewane w wątkach, które mają na celu zrobienie czegoś wspólnie... eeee...
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

subo pisze:

oto pełen cytat:
Przechwytywanierr2.PNG
@R00t7, dlaczego jako Ty? Prywata?? Własnie o tym trzeba dyskutować. Dogadac się. Zwłaszcza tam, u Was, na "wysokim" szczeblu.
pisałem już. Bo Leone zaporponował taki wątek i nikt się tam rzeczowo za bardzo nie wypowiadał. Początkowo i ja byłem sceptyczny. Ale pomyślałem że może warto zapytać ogół keszerów ? nie wolno mi ? jaka znów prywata ?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

@ Dzazder: No stary, ale tak to własnie wygladało - że w Twojej wizji RR to święci rycerze w lśniących zbrojach, a wszyscy, którzy się ich czepiają (w tym również ja) to krzykacze i pieniacze. Jeśli kogoś krytykujesz (k&p) to pisz konkretnie o kogo Ci chodzi, używając nicków, imion, bo inaczej dostaniesz to co dostałeś - ktoś się poczuje urazony, komuś się zrobi przykro, ktoś Cię nie zrozumie itd.
Zresztą to jest część zachowania prawdziwego faceta - jak masz coś do kogoś to mówisz wprost - ty, ty i ty, schrzaniliście to i to. A nie takie rzucanie w powietrze zawoalowanych żalów. Tak to tylko prezes PiSu robi, a chyba akurat jego to nie chcesz nasladować, mam nadzieję ;)
Więc może warto ten wpis na blogu uzupełnić o erratę - o kim konkretnie mówisz jako o krzykaczach i pieniaczach, a o kim nie? Pomyśl.

A ten wątek o Regulaminie oddolnym to nie kątem oka obserwuj, tylko się aktywanie włączaj chłopie, bo samo się nie zrobi! ;)
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
subo

Awatar użytkownika
rowerowytomysl
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: rowerowytomysl »

Takie pytanie.
Z każdą kadencją rady są takie chryje ?. Czy to po raz pierwszy ?

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Bywały poprzednio scysje i wybryki, ale taki pełnowymiarowy 'Talent show' jest pierwszy raz. I - mam nadzieję - ostatni.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

ODPOWIEDZ