Ogłoszenie

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Re: Ogłoszenie

Post autor: miklobit »

Leone pisze:Tej Radzie nie udało się zająć ŻADNĄ istotną kwestią. Miesiąc temu zaproponowałem aby zrobić porządek na forum, do tej pory czekam na wdrożenie pomysłu. Chętni byli, ale nie daliśmy im uprawnień w odpowiednim czasie. Ja ich nie mam. Olaliśmy temat kont organizacji i kwestię alertów o finałach quizów. Bardzo żałuję, że na tych kilkaset postów, które spłodziliśmy udało się podjąć decyzje tylko i wyłącznie personalne. Nie wymyśliliśmy niczego, co mogłoby pchnąć serwis i nie sądzę abyśmy wymyślili, bo w tej atmosferze jest to prawie niemożliwe.
Jeśli po sprawach o których piszesz ( istotnych ale nie załatwonych) zostają na wewnętrznym forum slady w postaci pomysłów, dyskusji, które ew kolejna rada może popchać dalej do przodu, to PROSZĘ nie kontynujcie wspomnianej tu (skandalicznej) praktyki, że rada na koniec kadencji kasuje swoje forum.
Niech kolejne rady będą mądrzejsze o Wasze doświaczenia ale i o Wasze błedy :idea:
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
subo

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

Nowe wybory to jeszcze nie koniec świata. Według mnie byłyby wskazane gdyż w tej chwili już większość RR nie została wybrana w pierwszej turze, a nastroje agresji sięgają zenitu.

Pojawiło się pytanie - czy ktoś w ogóle zechce kandydować ?

Można odwrócić system - zamiast zgłaszać bezsensownych kandydatów, a potem zagryzać palce do północy - czy potwierdzą, czy zrezygnują - NIECH ZGŁASZAJĄ SIĘ SAMI. A użytkownicy spośród chętnych wybiorą RR.

Drugie istotne pytanie - to czy ta ankieta będzie uwzględniona?

To jest duży błąd poprzednich kadencji (w tym i mój i dzisiaj bardzo żałuję) że nikt nie wypracował procedur odwoławczych dla RR (dla konkretnego członka jak i dla całej RR). Nie mielibyśmy wątpliwości co zrobić w takiej sytuacji. Nie było wtedy takiej potrzeby, w kolejnych radach pracowały zgrane zespoły i nikt nie myślał o takiej sytuacji. Teraz ona nastąpiła i w zasadzie nie wiadomo co dalej.

To powinno być zadaniem priorytetowym dla następnych.
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

otóż to, nie ma jasnej formuły rozwiązania RR, czy też odsunięcia kogoś siłą. Nigdy takie coś nie miało miejsca.

Dlatego piszę o konieczności przegłosowania tego na stronie głównej oc.pl tamte wyniki powinny zobligować administrację OC do zrobienia co trzeba.

następnie kolejnym krokiem będzie posprzątanie tej stajni.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
Pan i Pani Smith
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

r00t7 pisze:otóż to, nie ma jasnej formuły rozwiązania RR, czy też odsunięcia kogoś siłą. Nigdy takie coś nie miało miejsca.
Całe regulacje wyborcze OC są ułomne. Dzięki temu można w każdym momencie zakwestionować funkcjonowanie administracji, czy pojedynczego członka. Kto powołuje komisję wyborczą, kto czuwa nad przebiegiem wyborów, jak wygląda liczenie głosów, jakie są możliwości odwołania się, kontroli poprawności, jaki jest tryb składania protestów. Od początku bazujemy na jakiejś tam "umowie". Jak pokazało życie umowa trwa dotąd, dopóki komuś ktoś się przestanie podobać. Powołujemy RR, która kompetencyjnie jest ułomną, a potem oczekujemy działań "zgodnych z prawem". Tylko jakim (albo czyim) ? Zanim zdecydujemy się na wybory, niech ktoś biegły w piśmie pokusi się o przedstawienie zasad, które uczynią funkcjonowanie organów serwisu bardziej zbliżonym do życia poza OC. W ostatnim czasie okazuje się, że coraz więcej absolwentów prawa zabiera głos w dyskusjach, tyle że nie prawnych a personalnych. Może spróbują pomóc ?
r00t7 pisze:Dlatego piszę o konieczności przegłosowania tego na stronie głównej oc.pl tamte wyniki powinny zobligować administrację OC do zrobienia co trzeba.

następnie kolejnym krokiem będzie posprzątanie tej stajni.
Ciekawe określenie, a przecież piszesz je w kontekście RR. To chyba nie najlepsza ocena własnych działań, szczególnie wobec wizji nowych wyborów :(
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7

co więcej, następna RR powinna być techniczną i OSTATNIĄ. Potem powinno być tak że wybrana zostaje osoba do kontaktów z światem zewnętrznym a opiekę nad skrzynkami - co doskonale robi teraz powinien dalej mieć COG. Ważne sprawy dla rozwoju głosowane winny być na stronie glównej. Mniejsze rozwiąże COG.

nie będą mieli krzykacze gdzie wylewać swoich żali, a serwis ruszy do przodu. Bo teraz jak nie stoi to cofa się do tyłu, wiekszość ludzi odchodzi bo jedyne co tu mają to kłotnia i mącenie.

edit: ronja - ja mam odwagę powiedzieć że w tej chwili to stajnia i w tej chwili RR nie robi nic poza wzajemną kłotnią. Jak można pracować w atmiosferze ciągłych podejrzeń, oskrażeń i gróźb że jak tylko coś źle klikniesz to cię zajedziemy ?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

r00t7 pisze:...
edit: ronja - ja mam odwagę powiedzieć że w tej chwili to stajnia i w tej chwili RR nie robi nic poza wzajemną kłotnią. Jak można pracować w atmiosferze ciągłych podejrzeń, oskrażeń i gróźb że jak tylko coś źle klikniesz to cię zajedziemy ?
Twoje słowa są ważne, chociaż mogą świadczyć, że tak naprawdę przy podejmowaniu własnych decyzji bardziej niż rozwojem kierowaliście się tylko własnym PR-em, chęcią zjedzenia ciastka ale i posiadania go nadal. Byle komuś nie nadepnąć na odcisk.

Propozycja ostatniej Rady może być interesująca i warta rozpatrzenia. Odwołanie się do społeczeństwa to oznaka demokracji. Dotąd też chcieliśmy się do niej odwoływać i wychodziło średnio. Może wzmocniony w kompetencje COG ? Jakaś "rada" rozpatrująca konflikty - wg. mnie musi powstać coś podobnego, bo uciekanie od spraw m/keszerskich tylko spowoduje następne, większe problemy.

Zamknięcie miejsca dla krzykaczy nie spowoduje ruszenia serwisu do przodu - to myślenie magiczne. Inne sprawy blokują rozwój. Za moment będziemy jak dyskietka 5-o calowa.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Leone pisze:W związku z brakiem możliwości porozumienia się wewnątrz RR, samowolką, prywatą i angażowaniem przez niektórych RR w działania, do których RR nie jest przeznaczona, a przede wszystkim w związku z paraliżem wykonawczym, niniejszym rezygnuję z uczestnictwa w Radzie Rejsu w trybie natychmiastowym.
Odkurzam GPS-a i idę w teren.

http://youtu.be/WXECPJBYGjg?t=5m12s
Czy nadal koordynujesz AKQ2014, czy z tego też się wycofujesz?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Leone
Stały bywalec
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy
Kontakt:

Post autor: Leone »

Z akq działam.
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

r00t7 pisze:co więcej, następna RR powinna być techniczną i OSTATNIĄ. Potem powinno być tak że wybrana zostaje osoba do kontaktów z światem zewnętrznym a opiekę nad skrzynkami - co doskonale robi teraz powinien dalej mieć COG. Ważne sprawy dla rozwoju głosowane winny być na stronie glównej. Mniejsze rozwiąże COG.
Rada Techniczna powinna stać z boku - zajmować się kwestiami technicznymi na prośbę ogółu i/lub Rady Rejsu.

Rada Rejsu - powinna istnieć, ale nie wtrącać się w niektóre sprawy. Większość spraw powinien rozpatrywać COG. Oni, jako reprezentanci Rady Rejsu mają służyć POMOCĄ w tej zabawie, tj. wyjaśniać, zwracać uwagę, interpretować, rozstrzygać spory. COG powinien byc bezstronny i jednocześnie ZGODNY. Rada Rejsu powinna być prestiżem - doświadczenie przede wszystkim, nie zaś zamiatanie spraw pod dywan, kumoterstwo i złośliwości. Członek Rady Rejsu nie powinien chwalić się tym, że jest członkiem Rady Rejsu. Powinien stać z boku, skromnie, interweniując w naprawdę ważnych sprawach. Członkiem Rady Rejsu powinna zostać osoba o możliwie najbardziej nieposzlakowanej opinii, taka, która ma szacunek innych uczestników tej zabawy. To bardzo często nie jest łatwe, biorąc pod uwagę konflikty, jakie się tu zdarzają, ale wierzcie mi - znajdzie się tu co najmniej kilka osób, w których można pokładać zaufanie.

COG - na ich barkach powinna spoczywać obsługa serwisu. Kontakt z użytkownikiem, weryfikacja skrzynek, rozwiązywanie problemów - choć charytatywna, niewdzięczna, często stresująca i po prostu trudna praca, to powinna być wykonywana z poświęceniem i oddaniem. Członkowie COG powinni również być życzliwie nastawieni do zabawy, mieć świadomość ludzkiej ułomności, ale mieć nieugięty kręgosłup moralny. Może to zbyt dużo, ale to tak naprawdę bardzo niewiele. Działając razem, nie osobno, o wiele więcej można by zdziałać. Odrzucając waśnie, wczujcie się w wybraną rolę i nie chowajcie się jak ci, którzy do tej pory zrezygnowali. Uciekać jest łatwo, a spróbujcie podjąć się zadania współpracy...
Za ten post autor subo otrzymał podziękowanie:
ronja
...

Obrazek Obrazek

alex22
Forumator
Podziękował;: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: alex22 »

Żywcu pisze: Kolega trochę się pogubił i nie dostrzegł, co poprzednia rada uchwaliła i zdaje się powinna stosować nowa: OBOWIĄZKI I ZADANIA RR
Kolego PKT 6 nie został do tej pory obgadany, ani w żaden sposób przegłosowany, więc RR nie ma rzecznika.
Żywcu pisze: Też mam takie spostrzeżenie i jeśli konkurs nierozstrzygnięty, to dorzucam trzy buteleczki swojego browara na opcję 4:1 - z uwzględnieniem, Leone nie zgadza się z wysokością sankcji ale głos oddał za banem.
A zastanawiałeś się and inną wersją głosowania, czy mógł jeden z kandydatów głosować inaczej? 1;2;2 lub 1;1;3 może tak być?
Nannette pisze:, a nastroje agresji sięgają zenitu.
A tutaj reakcja kolegów, na zgłoszenie które wpłynęło do RR.
Leone pisze:alex, przestań za przeproszeniem, pierdoIić.
jeżeli moderator go nie zamyka, to znaczy, że treści w nim zawarte są akceptowalne. to raz.
kiedy ronja pisał w podobnym stylu, a nawet gorzej bo pisał coś, co zgodnie z KK było groźbami karalnymi, ani ty ani nikt inny nie kiwnął palcem w celu zamknięcia tematu, co więcej, wielu ronji kibicowało i go wspierało. to dwa.
cały ten wątek uważam za prywatny wjazd na dezerterów. nie denerwuje mnie już, mnie po prostu wkurwia taka postawa.
dla mnie to TEN wątek jest do zamknięcia, a tamten, gdzie dezerterzy i ronja prowadzą ożywioną dyskusję, zostawiłbym pod obserwacją moderatora.
r00t7 pisze: JESTEM PRZECIW ZAMYKANIU I OSTRZEŻENIOM. Dezerter próbuje wreszcie merytorycznie punktować ronję. Czyżby kolega z poznania się bał i poprosił o zamknięcie ? chce się chować pod skrzydłami kumpla z RR ?
Nannette pisze: Drugie istotne pytanie - to czy ta ankieta będzie uwzględniona?
r00t7 pisze: na pewno nie ty będziesz o tym decydował. ankietę wstawiłem prywatnie, przecież ta RR już do końca jest skazana na to że nikt jej nie uwierzy ;) stąd zadałem pytanie użytkownikom.
Nannette pisze: To jest duży błąd poprzednich kadencji (w tym i mój i dzisiaj bardzo żałuję) że nikt nie wypracował procedur odwoławczych dla RR (dla konkretnego członka jak i dla całej RR). Nie mielibyśmy wątpliwości co zrobić w takiej sytuacji.
Widzisz Aneto, możemy się nie lubić (kiedyś było inaczej, pamiętasz?), ale możemy mieć podobne zdania, popieram.

Zamiast pisać wolałem zacytować. A teraz proszę mnie potępić za fakt upublicznienia kilku zdań z tajnego forum, które w żadnym wypadku już nim nie jest, bo wszystko z niego wycieka po kilku minutach.
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
r00t7

Alexie wklejaj pełne cytaty, przypominam że słowa NIE TY BĘDZIESZ O TYM DECYDOWAŁ odnosiły się do tego że groziłes dożywotnimi banami na OC-Team. I do tego napisałem że nie o tym będziesz decydował.

Ankietę - musiałem wstawić jako JA. Przecież nie oderwiesz się od koryta i nie zagłosujesz za rozwiązaniem, musi to zrobić za nas lud.

oto pełen cytat:
Przechwytywanierr2.PNG
Przechwytywanierr2.PNG (13.05 KiB) Przejrzano 1326 razy
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

Bany dożywotnie? o hoho! Komuś ewidentnie "władza" uderzyła do głowy.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
majki93
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: majki93 »

A ja to powiem tak:
Tylko RT wypełnia swoje obowiązki należycie, i to oni (albo ktoś ich pokroju) powinni sprawować władzę nad całym serwisem, bo są najbardziej ogarnięci... Nie chcąc narzucać tylu obowiązków RT, proszę, znajdźmy kogoś jeszcze nieskorumpowanego, niekoniecznie super-hiper doświadczonego, komu zależy na serwisie... Jeszcze rok temu należałem do takich osób, ale teraz niestety OC poszło na trochę dalszy plan ze względu na studia i sprawy osobiste...

I pamiętajcie, że istnieje coś takiego, jak kompromis. Nie, nie oznacza to, że każdy osiągnie to, co chciał - przeciwnie - nikt w pełni nie osiągnie tego, co chciał...

Tak więc, ogarnijcie się... Nowe wybory, koniec, kropka.
Za ten post autor majki93 otrzymał podziękowania (total 2):
ronjasubo
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

r00t7 pisze:co więcej, następna RR powinna być techniczną i OSTATNIĄ. Potem powinno być tak że wybrana zostaje osoba do kontaktów z światem zewnętrznym a opiekę nad skrzynkami - co doskonale robi teraz powinien dalej mieć COG. Ważne sprawy dla rozwoju głosowane winny być na stronie glównej. Mniejsze rozwiąże COG.

nie będą mieli krzykacze gdzie wylewać swoich żali, a serwis ruszy do przodu. Bo teraz jak nie stoi to cofa się do tyłu, wiekszość ludzi odchodzi bo jedyne co tu mają to kłotnia i mącenie.

ronja pisze:Propozycja ostatniej Rady może być interesująca i warta rozpatrzenia. Odwołanie się do społeczeństwa to oznaka demokracji. Dotąd też chcieliśmy się do niej odwoływać i wychodziło średnio. Może wzmocniony w kompetencje COG ? Jakaś "rada" rozpatrująca konflikty - wg. mnie musi powstać coś podobnego, bo uciekanie od spraw m/keszerskich tylko spowoduje następne, większe problemy.
Panowie, doskonale wiecie że to nie ISTNIENIE Rady Rejsu jest problemem, tylko jej niedobre działanie w ostatnim czasie. Powodem tego wadliwego działania i wewnętrznych sporów może jest sam skład osobowy tej Rady może coś innego, ale nie próbujcie odwarcać kota ogonem i twierdzić że to sama instytucja RR jest zła i niepotrzebna. Bo jakoś wcześniejsze Rady mogły się dogadywać, i mogły działać i nie było takich jazd jak ostatnio. Więc R00t daj już prosze spokój z tym "Po co w ogóle RR?", bo to że Wy nie dajecie rady w tej działce nie znaczy że idea Rady jest wadliwa. Nie widzisz sensu w Radzie? To po co dwa razy do niej wchodziłeś, po co dwa razy kandydowałeś? Teraz jak daliście ciała, to szukasz winnego w idei Rady? Słabe to.
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
k.mil

Awatar użytkownika
r00t7

otóż nie. Problem jest gdzie indziej. Kiedyś była przerwa w RR i jakos to działało. Chodzi o to że teraz ludzie oczekując cudów. że pogodzimy zwaśnione rody. A tak na prawdę my nie od tego. Ja np. wole taką pracę jak była np. potrzeba kontaktu z KPN, z podmiotami zewnętrznymi itp wtedy doskonale nam się pracowało. Odpisywanie dziennikarzom i osobom które np miały pretensje o używanie ich zdjęć.

natomiast od pewnego czasu (w tamtej RR mniej, w tej więcej) zaczęła się jakaś niezdrowa nagonka i próba natychmiastowego skarżenia się do RR, że oni to tamci to zróbicie cos z nimi. Moim zdaniem konflikty międzyludzkie powinny być rozpatrywane w świecie realnym. RR moze propnowac wyjście z sytuacji, ale ostatnio jak to zrobiła to jeden z jej członków został zaszczuty i zrezygnował w ogóle z OC.

taka czy inna forma zarządzania jest potrzebna, ale duzo osob zaczęło traktować RR jako przedszkolankę z przedszkola, mówiąc pse pani on mnie nazwał baranem. stąd moja propozycja innych rozwiązań, może wtedy ludzie nei mając gdzie sie poskarzyć zaczną słuchac i rozmawiac i między soba się dogadywać.
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ