Ogłoszenie

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Leone
Stały bywalec
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy
Kontakt:

Ogłoszenie

Post autor: Leone »

W związku z brakiem możliwości porozumienia się wewnątrz RR, samowolką, prywatą i angażowaniem przez niektórych RR w działania, do których RR nie jest przeznaczona, a przede wszystkim w związku z paraliżem wykonawczym, niniejszym rezygnuję z uczestnictwa w Radzie Rejsu w trybie natychmiastowym.

Nie będę swoim nazwiskiem firmować działań, z którymi absolutnie się nie zgadzam.

Nie zgadzam się na manipulacje i autorytarne zapędy alexa,
Nie zgadzam się na wieczne niezdecydowanie r00ta i strzępienie języka w setkach nic nie wnoszących postów,
Nie zgadzam się na personalne przepychanki i teorie spiskowe kawiorów,
Nie zgadzam się na instrumentalne traktowanie RR przez jej członków w celu osiągnięcia własnych korzyści (zwłaszcza alex i kawiory).
Nie zgadzam się na brak konsekwencji i zmianę decyzji po każdym proteście użytkowników. Rada odpowiada za swoje decyzje i nie może zmieniać zdania jak chorągiewka, gdy znajdzie się kontestator. Zawsze będzie ktoś niezadowolony a cała sztuka polega na tym, aby było ich jak najmniej.
Nie zgadzam się na sposób, w jaki RR potraktowała wołków.lca. 3 miesiące bana za wulgaryzmy? Ktoś w to wierzy?
Nie zgadzam się na sposób, w jaki RR potraktowała Dezerterów. Niech nikt mi nie mówi, że odwołanie ich z COG-u wiązało się z niewłaściwym wykonywaniem przez nich obowiązków. Wykonywali je dobrze, oczywiście popełniając błędy, ale kto z nas nie popełnia błędów?

Działania RR to jak dotąd tylko i wyłącznie rozgrywki personalne pomiędzy użytkownikami, od których RR powinna się odciąć. A skoro nie umiecie odstawić na bok wzajemnych animozji i działać obiektywnie, to bawcie się sami. Tej Radzie nie udało się zająć ŻADNĄ istotną kwestią. Miesiąc temu zaproponowałem aby zrobić porządek na forum, do tej pory czekam na wdrożenie pomysłu. Chętni byli, ale nie daliśmy im uprawnień w odpowiednim czasie. Ja ich nie mam. Olaliśmy temat kont organizacji i kwestię alertów o finałach quizów. Bardzo żałuję, że na tych kilkaset postów, które spłodziliśmy udało się podjąć decyzje tylko i wyłącznie personalne. Nie wymyśliliśmy niczego, co mogłoby pchnąć serwis i nie sądzę abyśmy wymyślili, bo w tej atmosferze jest to prawie niemożliwe.

Jeśli pozostali członkowie obecnej RR mają jaja i wystarczająco poczucia odpowiedzialności za serwis, też zrezygnują i dadzą szansę tym, którzy się dogadają. Pamiętajcie, że OCPL to nie wasze prywatne poletko, na którym możecie robić co chcecie. Nasi koledzy poszukiwacze przeniosą się gdzieś indziej. Obecnie wygrywamy z innymi serwisami tylko tym, że serwis jest po polsku i ma dużą i darmową bazę gpx-ów. Tylko jak długo uda nam się tak ciągnąć?

Odkurzam GPS-a i idę w teren.

http://youtu.be/WXECPJBYGjg?t=5m12s
Za ten post autor Leone otrzymał podziękowania (total 16):
Żywcunorbert_Sowa7Teriangot100piotrmichalWołki.LcasnieeegudzazderSlaMar78AgathaPawel_Kamarvettaiffunart_noise i jeszcze jeden użytkownik
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: Ogłoszenie

Post autor: art_noise »

Smutne to.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Agatha »

To mamy nowe wybory czy Atena wchodzi do RR?

piotrmichal
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: piotrmichal »

Już od początku to wszystko jakoś nie zagrało. Ja bym proponował nowe wybory.
piotrmichal
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
taiffun
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: taiffun »

Agatha pisze:To mamy nowe wybory czy Atena wchodzi do RR?
Przesunąłbym punkt ciężkości pytania w stronę tego, czy ktokolwiek ma ochotę tam teraz wchodzić w ogóle, jeśli już.
Natomiast w wypadku nowych wyborów, jak podobnych sytuacji uniknąć.

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

:O.

Ten zarzad kolegialny jakim jest RR właśnie sie skompromitował definitywnie. Żadnych wchodzeń kolejnych z listy. Konieczne nowe wybory.

Proponuje wybory "przewodniczącego" rady i 5 członów rady zwykłej. głos przewodniczącego ma moc dwóch głosów.

Co to daje? Wszystkie decyzje rady przechodzą przez przewodniczącego rady. Jak przewodniczący się nie zgadza z efektami pracy rady - nie podejmuje zmian. O wszystkim pisze. Jednocześnie przewodniczący jest rzecznikiem i jedyn osoba do prezentowana publicznych stanowisk rady.
Zastanawiam się tylko czy w ogóle do wyborów dojdzie. Do czasu rozwiązania wyborów proponuję jedną osobę z dotychczasowej rady jako komisarza zastępczego bez prawa podejmowania znaczących decyzji dotyczących serwisu.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Teokryt pisze::O.

Ten zarzad kolegialny jakim jest RR właśnie sie skompromitował definitywnie. Żadnych wchodzeń kolejnych z listy. Konieczne nowe wybory.

Proponuje wybory "przewodniczącego" rady i 5 członów rady zwykłej. głos przewodniczącego ma moc dwóch głosów.

Co to daje? Wszystkie decyzje rady przechodzą przez przewodniczącego rady. Jak przewodniczący się nie zgadza z efektami pracy rady - nie podejmuje zmian.
Jeśli przewodniczący ma głos mocniejszy niż cała reszta rady to ta cała reszta nie jest w ogóle potrzebna, bo co by nie uradziła to i tak decyzja należy do przewodniczącego. Równie dobrze mógłby on sobie istnieć sam jeden.
Po drugie jeśli nawet pięć zwykłych głosów nie przebija jednego przewodniczącego to jego głos nie ma siły dwóch głosów lecz co najmniej sześciu, prosta matematyka się kłania.
Dalej - na jakiej zasadzie wybiera się przewodniczącego? Losowaniem?
Sorry, ale nie jest to przemyślany pomysł, do mnie nie przemawia. Na problemy w RR nie pomoże dodawanie nowych paragrafów, zasad liczenia głosów itp. Pomóc może tylko szczerość, uczciwość i dobra wola Radnych.

Teokryt pisze:Zastanawiam się tylko czy w ogóle do wyborów dojdzie. Do czasu rozwiązania wyborów proponuję jedną osobę z dotychczasowej rady jako komisarza zastępczego bez prawa podejmowania znaczących decyzji dotyczących serwisu.
A jak wybiorą tego komisarza, skoro nie mogą się digadać w tak prostej sprawie jak wyłączenie Wołkom bana?

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Leone pisze:Nie zgadzam się na sposób, w jaki RR potraktowała wołków.lca. 3 miesiące bana za wulgaryzmy? Ktoś w to wierzy?
Leone, mogę zrozumieć rozgoryczenie jeśli jest tak jak piszesz, ale jedno pytanie do powyższego - gdzie byłeś gdy RR dawała Wołkom bana? Czy nie byłeś wtedy członkiem tej Rady?

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

maryush pisze:
Leone pisze:Nie zgadzam się na sposób, w jaki RR potraktowała wołków.lca. 3 miesiące bana za wulgaryzmy? Ktoś w to wierzy?
Leone, mogę zrozumieć rozgoryczenie jeśli jest tak jak piszesz, ale jedno pytanie do powyższego - gdzie byłeś gdy RR dawała Wołkom bana? Czy nie byłeś wtedy członkiem tej Rady?
Był. Głosował na nie. Został przegłosowany.

EDIT: w innym wątku to już jest. Ale nie każdy czyta wszystkie wątki.
Ban dla Wolki.Lca
Za banem głosowali: Alex22, Kawior&Jardo, LadyMoon
Przeciwko głosowali: R00t, Leone
Ostatnio zmieniony środa 05 listopada 2014, 00:50 przez art_noise, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Teokryt
Wyjadacz

Komisarzem zostaje ten kto w radzie jest najdłużej jak do tej pory czyli r00t.

Moze z tym głosem przewodniczącego nie jest zbyt ok ale przewodniczący by sie przydał w jakiejś formie. Bo w tej chwili rada i jej zdecentralizowanie funkcjonuje patologicznie. Kazdy jest swoim rzecznikiem.
A tak to Przewodniczący jako jedyny miałby prawo do ogłaszania poczynań członków rady. Rada miała by charakter doradczo-stanowiący - np członek delegowany do kontaktów z RT. Rada tworzy projekty które Przewodniczący moze odwołac, usunać, ale także poprzeć lub zmodyfikować. Moze to nie jest idealne ale prawa demokratyczne nie działaja u nas.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

Teokryt pisze:...A tak to Przewodniczący jako jedyny miałby prawo do ogłaszania poczynań członków rady. Rada miała by charakter doradczo-stanowiący - np członek delegowany do kontaktów z RT. Rada tworzy projekty które Przewodniczący moze odwołac, usunać, ale także poprzeć lub zmodyfikować. Moze to nie jest idealne ale prawa demokratyczne nie działaja u nas.
Kolega trochę się pogubił i nie dostrzegł, co poprzednia rada uchwaliła i zdaje się powinna stosować nowa: OBOWIĄZKI I ZADANIA RR
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
Nannette

Teokryt
Wyjadacz

A to obecna RR się do tego stosuje?

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Teokryt pisze:A to obecna RR się do tego stosuje?
A jak myślisz :mrgreen:

Gdyby się stosowała, znacznie spokojniej było by na forum i pewnie mniej tych ogłoszeń i ankiet by było :wink:

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

art_noise pisze:
maryush pisze:
Był. Głosował na nie. Został przegłosowany.

EDIT: w innym wątku to już jest. Ale nie każdy czyta wszystkie wątki.
Ban dla Wolki.Lca
Za banem głosowali: Alex22, Kawior&Jardo, LadyMoon
Przeciwko głosowali: R00t, Leone
Znalazłem tylko wątek z Twoją i Piostu dedukcją na temat układu głosowania, ale nie widzę nigdzie jasnej informacji od kogokolwiek z RR, prócz R00ta, gdzie by podawał jak Radni głosowali. Jeśli masz taki post to ja uprzejmie poproszę o linka, bo coś mi tu nie do końca się zgadza.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

maryush pisze:Znalazłem tylko wątek z Twoją i Piostu dedukcją na temat układu głosowania, ale nie widzę nigdzie jasnej informacji od kogokolwiek z RR, prócz R00ta, gdzie by podawał jak Radni głosowali.
Też mam takie spostrzeżenie i jeśli konkurs nierozstrzygnięty, to dorzucam trzy buteleczki swojego browara na opcję 4:1 - z uwzględnieniem, Leone nie zgadza się z wysokością sankcji ale głos oddał za banem.

ODPOWIEDZ