Półroczna blokada forum.

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wrzos
Stały bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Półroczna blokada forum.

Post autor: Wrzos »

Chłopaki i dziewczyny widzę że mój post raczej nie znalazł poparcia. Wszystko sprowadziło się kolejnego bicia piany. Opencaching istnieje i mam nadzieję że jeszcze długo będzie istniał, nie takie złe są te nasze organy rządzące. Dajcie im sprawować swoją władzę, a będzie dobrze.
Jeszcze raz apeluję o blokadę forum. Może gdyby tak umieścić propozycję blokady na stronie serwisu i przeprowadzić referendum to inaczej by się głosy rozłożyły, i ludzie przegłosowali by czasową blokadę.
Od razu ogłaszam że nie mam żadnych tam facebooków czy innych forów i nie mam zamiaru przenosić tam kłótni na inne serwisy. Mamy spotkania, zloty spotkajmy się tam i pogadajmy - to powinny być lepsze kanały a nie wypisywanie tych obraźliwych pierdół. Opencaching nie potrzebuje takiej chorej zawziętości i wrogości, to w końcu TYLKO ZABAWA, zresztą chyba połowa a może i większość piszącym na forum już dawno o tym zapomniała.
Za ten post autor Wrzos otrzymał podziękowanie:
łowca

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Wrzos pisze:Jeszcze raz apeluję o blokadę forum. Może gdyby tak umieścić propozycję blokady na stronie serwisu i przeprowadzić referendum to inaczej by się głosy rozłożyły, i ludzie przegłosowali by czasową blokadę.
A jaką masz wizję kontroli społecznej nad procesami w serwisie, bo mimo wszystko dopuściliśmy do wyborów i nadaliśmy jakieś tam uprawnienia innym ?
Może zamiast blokady forum (poza niektórymi wątkami/działami) wprowadzić np. półroczne moratorium na pewne zachowania (kodeks do szybkiego dopracowania) ? Kto się dostosuje, będzie przestrzegał zasad. Kto nie, narazi się na szybki odstrzał. Takie nowe otwarcie, w imię interesu wszystkich. Propozycja równa dla każdego.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

ronja pisze: Może zamiast blokady forum (poza niektórymi wątkami/działami) wprowadzić np. półroczne moratorium na pewne zachowania (kodeks do szybkiego dopracowania) ? Kto się dostosuje, będzie przestrzegał zasad. Kto nie, narazi się na szybki odstrzał. Takie nowe otwarcie, w imię interesu wszystkich. Propozycja równa dla każdego.
Dlaczego tylko półroczne? Pewne zachowania są niedopuszczalne per se.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

Witam!
Wydaje mi się, że sama blokada forum nie wiele da, bo zagląda tutaj coraz mniej osób. Bardziej szkodliwe jak dla mnie są wpisy w logach dokonywane przez ludzi, którym nie zależy już na zabawie, a po prostu na niszczeniu tejże i całej społeczności. Ja bym proponował totalny reset emocji dla wszystkich poprzez wywalenie wszystkich niepotrzebnych i kłótliwych postów (też brałem w nich udział), które są mielone nie wiadomo po co, podanie sobie łapki, zorganizowanie eventu pojednania, wypicia morza piwa, zaliczenia tysiąca ownów i mobilniaków. Zasady tej zabawy są takie proste i chyba nie trzeba ich komplikować (no chyba, że komuś na tym zależy). Nienawiść nie trwa wiecznie zaprawdę powiadam Wam :).
Pozdrawiam!
Tomanek111
Za ten post autor Tomanek111 otrzymał podziękowania (total 3):
pluszakiatena-katowiceWrzos
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Wrzos, zaproponowałeś przymknięcie Forum, ale jak sam zauważyłeś pomysl nie spotkał się z aprobatą. Ludzie tego nie chcą, podali też powody. Teraz dalej proponujesz przepchnięcie tego pomysłu, poprzez pytanie o zdanie ludzi, którzy w ogóle nie korzystają z Forum. To tak jakby pytać Warszawiaków jakiego koloru mają być autobusy w Krakowie. A jak na głównej OC też nie będzie większości za zamknięciem Forum to zaczniesz pytać mugoli, żeby tylko Forum zamknąć? Coś się tak na to uparł? ;)
Jedynym sposobem na zakończenie kłótni jest zlikwidowanie powodu kłótni, a nie kanału. Bo jak zamkniesz Forum to się kłótnie przeniosą do logów keszy na OC, albo na fejsa, na geospotkania czy gdzie tam jeszcze. W chorobie trzeba leczyć źródła, a nie objawy.
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
miklobit

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 317 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

maryush pisze:Wrzos, zaproponowałeś przymknięcie Forum, ale jak sam zauważyłeś pomysl nie spotkał się z aprobatą. Ludzie tego nie chcą, podali też powody. Teraz dalej proponujesz przepchnięcie tego pomysłu, poprzez pytanie o zdanie ludzi, którzy w ogóle nie korzystają z Forum. To tak jakby pytać Warszawiaków jakiego koloru mają być autobusy w Krakowie. A jak na głównej OC też nie będzie większości za zamknięciem Forum to zaczniesz pytać mugoli, żeby tylko Forum zamknąć? Coś się tak na to uparł? ;)
Jedynym sposobem na zakończenie kłótni jest zlikwidowanie powodu kłótni, a nie kanału. Bo jak zamkniesz Forum to się kłótnie przeniosą do logów keszy na OC, albo na fejsa, na geospotkania czy gdzie tam jeszcze. W chorobie trzeba leczyć źródła, a nie objawy.
maryush - jak doprowadzisz zwaśnione strony do podania sobie rąk, to powinni wręczyć Ci keszerską pokojową nagrodę nobla.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

A nie wystarczy żeby przynajmniej przestali do siebie strzelać?
Bo do tego to czasem wystarczy poczekać aż stronom zabraknie naboi ;)

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

maryush pisze:A nie wystarczy żeby przynajmniej przestali do siebie strzelać?
Bo do tego to czasem wystarczy poczekać aż stronom zabraknie naboi ;)
Do siebie niech strzelają ile chcą, tylko dlaczego cywile na tym cierpią ?
Re: Ban
Post przez kawior&jardo » poniedziałek, 27 października 2014, 23:16

Decyzją RR użytkownik Wołki.Lca dostał bana czasowego do dnia 27.01.2015 za naruszenie punktu 3.5 regulaminu. Biorąc pod uwagę fakt poprzedniego bana w bardzo podobnej sprawie, termin ten może zostać wydłużony jeśli w/w nie wypełni nałożonych na niego zobowiązań.

Zmieniono błąd w dacie.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

W wielu wątkach porusza się różne jednostki chorobowe, którymi zainfekowany jest organizm...
Przyjmując ten porządek powtórzę z innego wątku.
Nie trzeba zamykać forum, było by tu spokojniej - głoszeń by było mniej i ankiet oraz zapalnych postów... gdyby: Rada Rejsu stosowała się do przyjętych regulacji, jej funkcjonowania :!:
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
ronja

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Odp: Półroczna blokada forum.

Post autor: KTHM »

Szanowne i szanowni.
Na oc.pl trafiłem jak prawdopodobnie większość przypadkiem. Na forum też. Gdybym trafił dziś to bym wybył zanim bym przybył.
Ostatnio forum czytam codziennie (tapek się grzeje mniej więcej raz na godzinę) jak powieść sensacyjną: jest akcja! Sie dzieje sie.
Zgadzam się, że jak mi ktoś w kaszę dmucha to ja jego ..... mać. Są niedomówienia więc je wyjaśniam. I nie piszcie, że to tylko pojemniki po lodach z kartką z zeszytu. Dla forumowiczów to już nie tylko to. Do tego dochodzą charaktery, temperamenty, pieniactwo, zawiść, wszystkie te pożądane do rozwoju danego społeczeństwa cechy. Jednak ...
Moja prośba do moderatora/ów jest następująca:
1) jeżeli kiedyś zakończy się intymny dla forum wątek proszę by moderator zapodał go do kosza. Jak poznać, że wątek jest intymny? Jeżeli gc może po jego przeczytaniu drzeć z nas łacha to jest intymny. Kiedy się skończył wątek? Przestały pojawiać się posty dwa tygodnie temu, modetator wysyła e-list do wszystkich uczestników wątku z prośbą o pozwolenie na zamknięcie, czas wyrażenia zgody np. tydzień, inaczej zgoda milcząca.
2) kosz uaktywnia się u nowego forumowcą po minimum kwartale od pierwszego zalogowania i po 20 zalogowaniach i po 5 postach.
3) w finale z ogólnodostępnej części forum znika cały ten smaczek/smrodek, zostaje jedynie wiedza potrzebna do szukania pojemników po lodach.
Nie jestem za cenzurą ale w nowej firmie też od razu mi nie powiedzieli, że szefa bije sekretarka a kierowca to ekshibicjonista.
Oczywiście wszelkie terminy są umowne. Tyle.

"Podyktowane przez Tapatalk"

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

@KTHM : to że smród smierdzi i że nie jest to miłe to zrozumiałe. Ale to co proponujesz to zamiecenie śmierdzących spraw pod dywan tylko po to, zeby GC nie darło z nas łacha. A ja już wolę zeby darło łacha niż mówiło że u nas władza robi przekręty, że nie mozna nic powiedzić, że to tylko tak pięknie wygląda, bo się niewygodne sprawy zamiata zeby nikt nie widział. I niestety to byłaby prawda.
Wiesz, lukier na wierzchu może i ładnie wyglada, ale jeśli pod nim jest zapleśniałe ciasto, to ja z takim tortem bym wolał nie mieć do czynienia.
Tak, są emocje, są burze, ale coś mam nadzieję dobrego się w nich rodzi - jasny obraz że społeczność OC nie pozwoli na przekręty, że społeczność potrzebuje transparentności. Może też to że RR zajmuje się lub nie zajmuje się takim i takim typem spraw. A jak to wszystko pójdzie do kosza to za rok, dwa trzy znów będzie to samo, bo kolejne Rady zapomną co i jak ma wyglądać, a co nie może. To jak z historią - "ten kto nie zna historii, jest skazany na wieczne jej powtarzanie".

A to że mozemy rozmawiać grzeczniej to racja. W końcu jak to mówią - "to, ze jesteśmy wrogami na wojnie, nie oznacza, że nie możemy pozostać cywilizowani" ;)
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
miklobit

Dana i Piotr
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Dana i Piotr »

Nie warto blokować forum. Ma ono swoje zalety. Nie znając osobiście większości użytkowników można, na podstawie ostatnio publikowanych postów, wyrobić sobie opinię, na kogo na pewno się nie będzie głosować w ewentualnych wyborach.
Za ten post autor Dana i Piotr otrzymał podziękowania (total 3):
Geogosiadulusazhag

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Odp: Re: Półroczna blokada forum.

Post autor: KTHM »

Dana i Piotr pisze:Nie warto blokować forum. Ma ono swoje zalety. Nie znając osobiście większości użytkowników można, na podstawie ostatnio publikowanych postów, wyrobić sobie opinię, na kogo na pewno się nie będzie głosować w ewentualnych wyborach.
I nastała cisza. Przedwyborcza ?

"Podyktowane przez Tapatalk"

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Re: Odp: Re: Półroczna blokada forum.

Post autor: Żywcu »

KTHM pisze:I nastała cisza. Przedwyborcza ?
Oby 8)

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

Blokada forum, forumowiczow pod mur i wyszczelac, a co. W koncu to max 10% calej populacji OC. Nikt za nimi plakac nie bedzie. I tak nie chodza na puszki tylko wciskaja na forum F5, zeby moc sie popisac elokwencja.

B
po-ranny szyderca z forum
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

ODPOWIEDZ