Adwentowy Kalendarz Quizowy 2014

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2014

Post autor: Belushi » piątek 28 listopada 2014, 21:01

brasia pisze: Przecież Wielkanoc przypada zawsze 14 dnia, miesiąca nisan (wg kalendarza hebrajskiego) i też nie ma tu wyjątku. Dla przypomnienia Boże Ciało 60 dni po Wielkanocy.
Co nie przeszkadza im byc swietami ruchomymi, prawda ?? Ale juz nie wnikam, bedzie to bedzie, teraz trzeba sie martwic, zeby wogole cos z tego bylo...

B

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » piątek 28 listopada 2014, 21:13

Silent A pisze: O terminie decyduje autor skrzynki, nie przypominam sobie abyś był autorem AKQ. Jak ci sie termin nie podoba załóż własny kalendarz i wtedy możesz sobie swobodnie ustalać termin rozpoczęcia i zakończenia jak Tobie pasuje. Jeśli chcesz korzystać ze skrzynek innych osób musisz to zrobić na ich zasadach.
Smieszny jestes. A kto jest tutaj autorem skrzynki ?? Zakladajacy ?? Pomyslodawca ??

Skrzynki sygnuja:
2011 -alex22 - nie znam goscia, ale z tego co tu czytam, wybitny keszer o milionie twarzy
2010-2013 - kret - nieistniejacy fizycznie osobnik podpisujacy sie jako "Geokeszerow polaczone sily"
Zolza- pomyslodawca skrzynek nie loguje sie od powyzej 12 miesiacy.

Wiec moze Ciebie zapytam- kto jest autorem skrzynki ?? Kolego z RT, oswiecisz maluczkiego ??

Albo lepiej nie, bez sensu, po co bic piane. Po cholere sie odzywalem, jak tu sa sami Wszystkowiedzacy Bogowie Keszy. Kiedys przez takich odpuscilem keszowanie na 2 lata. Teraz tesknie za ZYRem, Makosem, PUBem i innymi z tamtych czasow. Pora do nich dolaczyc....

B
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

anut
Bywalec

Post autor: anut » sobota 29 listopada 2014, 09:42

Atmosfera iście świąteczna ;) Ja czekam z niecierpliwością na wspólną zabawę przy kalendarzu i spotkanie przy finale :)

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » sobota 29 listopada 2014, 13:04

Tak to już jest, jak zima idzie...
Silent A pisze:O terminie decyduje autor skrzynki, nie przypominam sobie abyś był autorem AKQ. Jak ci sie termin nie podoba załóż własny kalendarz i wtedy możesz sobie swobodnie ustalać termin rozpoczęcia i zakończenia jak Tobie pasuje. Jeśli chcesz korzystać ze skrzynek innych osób musisz to zrobić na ich zasadach.
A w temacie..., to Silent A przegiął. Parę osób chciało przesunięcie finału o 1 dzień, reszta nie chce. OK. Ale wypowiedź Silenta A jest zwyczajnie prostacka.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował: 119 razy
Otrzymane podziękowania: 255 razy

Post autor: maryush » niedziela 30 listopada 2014, 09:41

Uaktualnione pliki .pdf wrzucone. Sorry że totyle trwało, nie znalazłemoryginalnych coreli,musiałem rzeźbić z .pdfów ;/

Ponizej link do wzorków logbooków i certów z roku 2014:

https://www.dropbox.com/sh/diemdzclyx9f ... Jlu9a?dl=0

Sprawdźcie czy link u Was działa, powinno być tam 7 plików.

Logbooki w formie trójkątnej, udającej choinkę. Certy w formie stożków (należy wyciac i skleić jedną krawędz, otrzymuje się wtedy taką niby choinkę).

Jest dodana strona herbowa dla Gdańska i Koszalina - druga strona pliku z herbami.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi maryush za post:
got100

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » niedziela 30 listopada 2014, 11:06

Leone nawalił, co było do przewidzenia od początku organizacji akq. Dziś już dostałem już 2 maile z prośbą o potwierdzenie hasła. Może ustalmy, że patyki koordynuja dalej działania, bo za chwilę będzie sytuacja, że 15 osób będzie nagle zaangażowane w zbieranie haseł.

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec

Post autor: Driver » niedziela 30 listopada 2014, 11:45

taaa...
Think. Feel. Drive.

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 152 razy
Otrzymane podziękowania: 66 razy

Post autor: Elvis7 » niedziela 30 listopada 2014, 12:06

Dla wytłumaczenia - Leone wczoraj napisał do mnie smsa, że nie da rady dokończyć tego procesu stąd moje maile. W większości wypadków dostałem info, że Patyki już hasłą dostali więc chyba proces przebiega troche dziwnie ale bezboleśnie. Poza moim bólem za "ciepłe słowa" jakie dostaje za to tylko, że chciałem pomóc.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Elvis7 za post (razem 5):
starypatykBelushiłowcakajetannton

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz

Post autor: pan_ryba » niedziela 30 listopada 2014, 13:59

Ale przyznam, że to smutne, że na stronie głównej zamiast ogłoszenia dotyczącego tak ważnego geokeszerskiego wydarzenia, wisi tylko info o wyborach do RR...
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
BaracudaV
Bywalec

Post autor: BaracudaV » niedziela 30 listopada 2014, 18:48

A ja się już nie mogę doczekać pierwszej zagadki, "młody" :wink: stażem jestem i lubię ten stan :lol: czego i wam życzę. Wierzę że pomimo wszystkiego sprzysięgłego przeciw, AKQ i finały udadzą się i przyjemnie spędzimy wspólnie ten czas bez animozji i całego tego forumowego "syfu"...
Obrazek
żeszuf stolica imitacji

starypatyk
Wyjadacz

Post autor: starypatyk » niedziela 30 listopada 2014, 20:17

Cześć!
Elvis7 pisze:Dla wytłumaczenia - Leone wczoraj napisał do mnie smsa, że nie da rady dokończyć tego procesu stąd moje maile. W większości wypadków dostałem info, że Patyki już hasłą dostali więc chyba proces przebiega troche dziwnie ale bezboleśnie. Poza moim bólem za "ciepłe słowa" jakie dostaje za to tylko, że chciałem pomóc.
Bardzo dziękuję Elvisowi za pomoc - na pewno się przyda. Ustaliłem też, że Elvis zajmie się zebraniem współrzędnych skrzynek finałowych. Proszę kontaktujcie się z nim bezpośrednio.

Dostałem już zdecydowaną większość odpowiedzi do zagadek. Mam więc nadzieję, że część techniczna zadziała bez (nadmiernych :wink:) zgrzytów.

Pozdrawiam,
Darek Olszewski (starypatyk)
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » niedziela 30 listopada 2014, 20:27

Elvis7 pisze:Dla wytłumaczenia - Leone wczoraj napisał do mnie smsa, że nie da rady dokończyć tego procesu stąd moje maile.
A więc wszystko na szczęście w miarę ogarnięte i podzielone, choć przyznam że Twój mail wprowadził u mnie trochę niepokoju na 15 godzin przed startem :)
pozdrawiam

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 152 razy
Otrzymane podziękowania: 66 razy

Post autor: Elvis7 » niedziela 30 listopada 2014, 20:43

dallas pisze: A więc wszystko na szczęście w miarę ogarnięte i podzielone, choć przyznam że Twój mail wprowadził u mnie trochę niepokoju na 15 godzin przed startem :)
pozdrawiam
Wybacz, chciałem dobrze ;) wybaczcie, że tak późno wrzuciłem informację na forum - byłem poza domem i miałem ograniczony dostęp do Internetu.

Teraz zgodnie z informacją Staregopatyka potwierdzam, że zbiorę współrzędne skrzynek finałowych.

Deadtime do podania tych danych to 16 grudnia! Oczywiście finały mogą być założone później (oby przed 22 ;).

Mój mail do kontaktu: oc.elvis7@gmail.com
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Elvis7 za post (razem 3):
art_noiseyoshioglivec

Awatar użytkownika
umyk-gaska
Bywalec
Kontakt:

Post autor: umyk-gaska » poniedziałek 01 grudnia 2014, 00:05

pierwsza zagadka to prościzna ;)

milos12345
Bywalec

Post autor: milos12345 » poniedziałek 01 grudnia 2014, 00:10

I zaczęło się :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 grudnia 2014, 00:34 przez milos12345, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ