Skrzynki nieznalezione - zgłaszanie do COG

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy
Kontakt:

Skrzynki nieznalezione - zgłaszanie do COG

Post autor: szanto » niedziela 10 sierpnia 2014, 22:23

Witam,
obecnie [2014-08-10; 22:00] w systemie Opencaching.pl jest 75 skrzynek z czterema i więcej nieznalezieniami.
Z trzema wpisanymi a więc potwierdzonymi DNF'ami jest ponad 220!
Oznacza to, że wybieramy się na poszukiwania ponad dwustu skrzynek, których fizycznie nie ma.
Zaginęły. Zostały skasowane. Rozgrabiono je.
Może parenaście sztuk z tych dwustu jest tak dobrze schowane, że kolejnych trzech poszukiwaczy ich nie znalazło i wpisało to w logu internetowym. A ilu nie znalazło i nie wpisało?
Ludzie nie lubią wpisywać swoich nieznalezień. Może nie potrafiłem znaleźć? Może napad ślepoty? E, lepiej nie wpiszę. Po co ma się wydać, że nie potrafiłem jej znaleźć. Tak myśli większość.
Nieznalezienie wpisuje keszer pewny swojej wartości i pewny tego, że skrzynki nie ma. Co piąty? Dziesiąty? Pewnie tak.
Zachęcam więc tych, którzy wpisali, że skrzynki nie ma o napisanie najpierw do jej właściciela, a po braku reakcji, minimum po tygodniu, do COG'u, że jest problem ze skrzynką. Że jej po prostu nie ma.
COG zajmie się sprawą i zmieni jej status na tymczasowo niedostępną albo zaarchiwizuje nieistniejącą skrzynkę.
Od tego jesteśmy. Nie jest to dla nas problem a pożytek będzie ogromny.
Mapa skrzynek oczyści się z pozornie istniejących keszy a wielu, wielu poszukiwaczy nie straci czasu czukając skrzynki, której od dawna nie ma.
Pewnie, że przed poszukiwaniami można poczytać wpisy poprzedników ale ja osobiście i pewnie wielu z Was tak nie robi [jak i nie zagląda do spoilera] nie chcąc psuć sobie zabawy. W opisach często wpisujący spoilerują, nawet mimowolnie i niechcący coś tam podpowiedzą.
Dlatego ja ich nie czytam.
I idę do skrzynki, która jest jako aktywna a po niepowodzeniach w szukaniu dokładam swój wpis o jej nieznalezieniu.
I na tym koniec. A powinienem zgłosić to właścicielowi, który albo już nie bawi się w Opencaching albo bawi się na swój sposób, mając w głębokim poważaniu to co mu ludzie wpisują do dziennika.
Proszę tutaj, jako członek COG, o zgłaszanie takich skrzynek.
Zróbmy trochę porządku. To na prawdę niewiele pracy dla Was zgłosić takiego kesza, i dla nas - aby zrobić z nim porządek.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi szanto za post (razem 3):
NannetteRanwerspan_ryba
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Kontakt:

Re: Skrzynki nieznalezione - zgłaszanie do COG

Post autor: szanto » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 12:53

Acha,
zapomniałem może dodać, że jeśliby zdażył się przypadek zgłoszenia problematycznej skrzynki do COG'u i nikt odpowiedzialny by sie zgłoszonym problemem nie zajął - bardzo proszę napisać o tym fakcie właśnie tutaj.
Nie wyobrażam sobie aby zgłoszony problem mógł być pominięty ale licho nie śpi. Zawsze może zdażyć się jakaś awaria komputera, zaniki internetu czy zwyczajny urlop operatora COGu, który spowoduje pominięcie problemu.
Można też tutaj umieszczać informacje o zgłoszonych problemach czy też sugerować różne sposoby ich rozwiązania.
Postarajmy się trochę wspólnie posprzątać Opencaching, pozamiatać nieczynne, zaginione skrzynki a tym samym i zwolnić miejsce do założenia kolejnego kesza właśnie tym miejscu.
Obrazek ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 17:11

Hej. Dzięki za ten temat. Jakiś czas temu zmieniłem nieco miejsce ukrycia przy http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=9786 o czym napisałem w logu, później jeszcze dodatkowo do właścicielki. Nie dostałem jednak odpowiedzi, więc napisałem do COGowicza poprzez wiadomość email (w obu przypadkach nie korzystałem z opcji zgłoszenia problemu ze skrzynką). Poprosiłem o dodatkową próbę kontaktu z właścicielką, COG-owską edycję opisu kesza, bądź polecenie przywrócenia kesza na oryginalne miejsce, ale tu także nie doczekałem się odpowiedzi/reakcji...
Nie wiem, czy w takiej sytuacji korzystać jeszcze z formularza i oficjalnie zgłosić problem ze skrzynką?
Inne skrzynki z mojej okolicy, którym warto się przyjrzeć, to
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=10361
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=5716
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=11382
ich akurat nie sprawdzałem, ale wierzę ostatnim logom:)

Pyra
Wyjadacz
Podziękował: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 67 razy

Post autor: Pyra » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 17:19

Witam
parlando pisze:...
Nie wiem, czy w takiej sytuacji korzystać jeszcze z formularza i oficjalnie zgłosić problem ze skrzynką?
...
Tak, to jest najprostsza i najpewniejsza metoda.
Poza tym, łatwiej COGowi kontrolować co się z keszem dzieje, bo jest na liście zgłoszeń.

Pozdrawiam
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Pyra za post:
parlando

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 18:35

szanto pisze:...I idę do skrzynki, która jest jako aktywna a po niepowodzeniach w szukaniu dokładam swój wpis o jej nieznalezieniu.
I na tym koniec. A powinienem zgłosić to właścicielowi, który albo już nie bawi się w Opencaching albo bawi się na swój sposób, mając w głębokim poważaniu to co mu ludzie wpisują do dziennika.
Proszę tutaj, jako członek COG, o zgłaszanie takich skrzynek.
Zróbmy trochę porządku. To na prawdę niewiele pracy dla Was zgłosić takiego kesza, i dla nas - aby zrobić z nim porządek.
Drobna uwaga: właściciel, który się nie bawi ma generalnie w poważaniu fakt zgłoszenia, więc nie tedy droga. To COG powinien monitorować dyskusyjne czy bardzo nieaktywne kesze i inicjować stosowne ruchy. Każdy region ma swojego przedstawiciela, więc możliwości są.

Prosisz o zgłaszanie tutaj keszy w imię zrobienia porządku. Idea pewnie słuszna, chociaż moim zdaniem będzie wywołaniem demonów. Już widzę te dyskusje na forum ... Z prostymi sprawami COG sobie nie radzi, a tu proponuje otwartą platformę do linczu. Odważne, jednak proszę o przemyślenie postulatu i jego ewentualnej formuły realizacji.
Obrazek Obrazek

KEISOR
Stały bywalec

Post autor: KEISOR » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 20:14

szanto pisze:Zachęcam więc tych, którzy wpisali, że skrzynki nie ma o napisanie najpierw do jej właściciela, a po braku reakcji, minimum po tygodniu, do COG'u, że jest problem ze skrzynką. Że jej po prostu nie ma.
Zgadzam się w 100% z ronja, że pisanie do właściciela jest zupełnie bez sensu, bo jak się założyciel bawi to z reguły reaguje od razu. A tam gdzie skrzynka jest "nieczynna" od roku czy dwóch i brak reakcji to sprawa jest oczywista. Choć znam przypadki... aaaa nieważne.
Wracając do tematu to się fachowo chyba nazywa "martwy przepis" czy tak jakoś :wink:
ronja pisze:...Z prostymi sprawami COG sobie nie radzi...
Tu akurat się nie zgodzę. Zgłosiłem już "kilka" skrzynek do COGu i z tego co pamiętam to wcześniej czy później wszystkie trafiły do piachu.

Generalnie jestem na tak.

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: szanto » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 21:09

ronja pisze: [...]Drobna uwaga: właściciel, który się nie bawi ma generalnie w poważaniu fakt zgłoszenia, więc nie tedy droga. To COG powinien monitorować dyskusyjne czy bardzo nieaktywne kesze i inicjować stosowne ruchy. Każdy region ma swojego przedstawiciela, więc możliwości są.[...]
Prosisz o zgłaszanie tutaj keszy w imię zrobienia porządku. Idea pewnie słuszna, chociaż moim zdaniem będzie wywołaniem demonów. [...]
Mamy regulamin, którego któż jak nie COG ma przestrzegać?
Zasada jest taka:
- najpierw zgłoszenie do właściciela kesza;
- przy braku reakcji przez tydzień - zgłoszenie do COG'u.
Jak właściciel nie logował się od roku i nie podejmie tematu - skrzynka po tygodniu idzie do archiwum i miejscówka jest zwolniona.
Jak logował sie w czasie 12 miesięcy i też tematu nie podejmie - skrzynka dostaje status tymczasowo niedostępna.
Problem rozwiązany w miarę, bo już nikt jej nie pójdzie szukać.

ronja - je nie wywołuję demonów. Wkurza mnie ignoracja właścicieli skrzynek nieznajdywanych i niczym nie potwierdzona ich bytność na mapie, choć powinny być dawno poarchiwizywane.
My jako COG nie za bardzo mamy możliwość własnej ingerencji w takie skrzynki. Brakuja nam uprawnień.
Natomiast zajmiemy się każdym zgłoszeniem problemu dokonanym poprzez wpis na stronie problematycznego kesza.
Twoim też, jak zechcesz coś zgłosić.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Post autor: Highlander » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 21:40

szanto pisze:Witam,
obecnie [2014-08-10; 22:00] w systemie Opencaching.pl jest 75 skrzynek z czterema i więcej nieznalezieniami.
Z trzema wpisanymi a więc potwierdzonymi DNF'ami jest ponad 220!
Proponuję aby sprawdzić, czy są to osobne DNF'y czy grupowe. Najprostsza automatyczna metoda, choć nie do końca dokładna to DNF logowane w różnych dniach. Ja miałem takie sytuacje że 3 osoby szukały razem, nie znalazły choć kesz był, i trach 3 x DNF leci, a kolejni szukający się sugerowali i też szybciej odpuszczali.

Z tego co pamiętam to członkowie COG mieli dostęp do takiego specjalnego raportu który wyszukiwał takie kesze, tylko że za mojej kadencji pro-aktywne działanie COG nie było do końca mile widziane (nie ma zgłoszenia = nie szukać problemów na siłę) więc nie korzystaliśmy aktywnie z niego. Jeśli teraz to podejście się zmienia to super.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: szanto » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 21:55

Highlander pisze:[...]
Z tego co pamiętam to członkowie COG mieli dostęp do takiego specjalnego raportu który wyszukiwał takie kesze, tylko że za mojej kadencji pro-aktywne działanie COG nie było do końca mile widziane (nie ma zgłoszenia = nie szukać problemów na siłę) więc nie korzystaliśmy aktywnie z niego. Jeśli teraz to podejście się zmienia to super.
I nic się nie zmieniło.
To znaczy ciągle mamy dostęp do sprawdzenia takich nieznajdywanych skrzynek.
Sam napisałem do dziesięciu właścicieli takich keszy a po braku reakcji z ich stony - zgłosiłem je po pięć jako podejrzenie braku kesza w terenie.
Prawie wszyscy zajęli się tematem i wyprostowali problem.
Jednak od jednego członka, wstyd przyznać - COG'u otrzymałem szereg dobrych rad aby przestać zajmować się tematem, bo zgłoszona do archiwizacji skrzynka z jego regionu jest autorstwa tak zasłużonego keszera, że powinniśmy sami ją utrzywywać w dobrej kondycji a jego samego po rękach całować, że w ogóle chciał ją założyć.
Ale sam tematem czy jej reaktywacją zająć się nie chciał.
Ale to już jest nasza wewnętrzna, czyli COG'u sprawa.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 22:15

szanto pisze:.....Mamy regulamin, którego któż jak nie COG ma przestrzegać?
Zasada jest taka: .....................
Skoro znana jest zasada, to po co dodatkowa opcja w postaci wpisów na forum, o których piszesz w swoim poście z godz. 11:53 ?
Cytuję:
Można też tutaj umieszczać informacje o zgłoszonych problemach czy też sugerować różne sposoby ich rozwiązania.
Sygnalizuję problem, który sami sobie wygenerujecie, tworząc otwartą formułę na forum. Na marginesie - w zamkniętym już wątku o COG-u pojawiło się kilka zgłoszeń, które świetnie wpisują się w Twoją prośbę zgłaszania keszy problematycznych. Coś z nimi zrobiliście ? Chyba nie, bo większość jest aktywna w serwisie. Niby proste zadanie, a jednak ominięte szerokim łukiem. Więc jak to jest ? Zmieniliście formułę wewnątrz COG-u, czy jak ?
ronja - je nie wywołuję demonów. Wkurza mnie ignoracja właścicieli skrzynek nieznajdywanych i niczym nie potwierdzona ich bytność na mapie, choć powinny być dawno poarchiwizywane.
COG nie jest od wkurzania się. Guzik kogoś mogą obchodzić Wasze prywatne odczucia. Skoro jesteście w COG-u, to przynajmniej na czas kadencji musicie być krystaliczni, neutralni, obiektywni, bezstronni, bez wplątywania w funkcję emocji. Myślę, że to minimum, które można utrzymać do następnych wyborów (może nie wszyscy dadzą radę, co już mieliśmy okazję zaobserwować, ale reszta powinna sobie poradzić).
My jako COG nie za bardzo mamy możliwość własnej ingerencji w takie skrzynki. Brakuja nam uprawnień.
Natomiast zajmiemy się każdym zgłoszeniem problemu dokonanym poprzez wpis na stronie problematycznego kesza.
Twoim też, jak zechcesz coś zgłosić.
Tu akurat łaski nie robicie. Natomiast przypomnę, że pewne kompetencje COG-u pozwalające na inne reakcje, niż tylko wyczekiwanie na zgłoszenie, zostały już opisane dawno, np. tutaj albo tutaj. Do tego macie Punkt 2 Regulaminu. Czego chcecie więcej ? Macie pełne uprawnienia do ingerencji w kesze naruszające interes Serwisu - wystarczy przeczytać i zastosować.
Kiedyś w COG-u było 5 ludzi, teraz jest Was 16. Chyba dacie radę w swoich województwach (plus ewentualnie na zastępstwie tam, gdzie członek COG-u np. stracił zaufanie) ?
Obrazek Obrazek

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » środa 13 sierpnia 2014, 19:40

Ja tam zgłaszam kesza od razu do Cogu, nie do właściciela. Wysyłajac od COGu Mail laduje i u właściciela i w Cogu, cog widzi czy cos sie dzieje przez tydzień po tygodniu - zawiesza. I niemowie o tych dzie nie ma bo nie znlazłem ale gdzie na pewno nie ma bo znalazłem resztki pudełka, albo po konsultacji wiadomo że przepadł. również zgłaszam jak sa serie nieznalezień w róznych terminach (tak było swego czasu w olsztynei gdzie przyjechałem i zgłosiłem 6 keszy do archiwizacji)
PIsanie do autora kesza jeśłi si enie logował od miesiąca nie ma sensu. Ktos kto ma soje kesze codzienie rano zagląda na zakładkę moje kesze albo czyta powiadomienia przychdozace na mail. Reszta ma w poważaniu zabawę.

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: szanto » środa 13 sierpnia 2014, 21:15

Teokryt pisze:Ja tam zgłaszam kesza od razu do Cogu, nie do właściciela.
Takiego zgłoszenia COG ma prawo nie przyjąć do rozpatrzenia.
Nie chce Ci się chłopie zaangżować osobiście w temat, masz dawkę determinacji tylko na jedno zgłoszenie ?
COG ma także inne sprawy na głowie niż rozpatrywanie jedynie zgłoszeń o archiwizacji keszy i takie postępowanie dodaje nam dodatkowej pracy. Zaznaczam - społecznej pracy.
Dlatego z reguły odrzucamy takie zgłoszenie bezpośrednio do COGu.
Najpierw do właściciela. Często przynosi to skutek natychmiastowy.
Brak reakcji przez tydzień - zgłaszaj do COG.
Bardzo Ciebie i innych o to proszę.
Obrazek ObrazekObrazek

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » środa 13 sierpnia 2014, 21:45

Ale po co pisać do właściciela który nie logował się pół roku?
Dostaje powiadomienia na mail ze jest skrzynka nieznaleziona - jelsi tak to powienien podjać próby jej naprawy badź archiwizacji. Jesli nie czyta powiadomień od OC o swoich skrzynkach to nie przeczyta także maial od uzytkowniak. sprawdzałem. Naprawdę nie ma sensu pisac do osób ktore gre porzuciły.

Te co pozgłaszałem w Olsztynie były już dawno porzucone z nieznalezieniami od roku a autor przepadł.

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: szanto » środa 13 sierpnia 2014, 21:55

Teokryt pisze:Ale po co pisać do właściciela który nie logował się pół roku?
Dostaje powiadomienia na mail ze jest skrzynka nieznaleziona - jelsi tak to powienien podjać próby jej naprawy badź archiwizacji. Jesli nie czyta powiadomień od OC o swoich skrzynkach to nie przeczyta także maial od uzytkowniak. sprawdzałem. Naprawdę nie ma sensu pisac do osób ktore gre porzuciły.
Bo takie są obecne zasady i taki jest regulamin.
Twoje tłumaczenie jest podobne to tego, że po co stać w środku nocy na skrzyżowaniu pod czerwonym światłem skoro z przeciwnego kierunki nikt nie nadjeżdża ? I tak bym zdążył bezpiecznie przejechać a takie stanie nie ma sensu.
Mamy taki regulamin i zobowiązuje on nas do jego przestrzegania.
Skrzynek zgłaszanych bezpośrednio do COGu nie rozpatrujemy z zasady jego przestrzegania.
Możesz wnieść propozycję jego zmiany ale nie możesz zmieniać go samodzielnie.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował: 321 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy

Post autor: art_noise » środa 13 sierpnia 2014, 22:22

Może i system się już udoskonalił, ale za moich COGowych czasów COG i tak nie wiedział czy wcześniej problem był zgłaszany właścicielowi skrzynki. Ja nie zgłaszam do COGu skrzynek bo na takie nie trafiam, ale jak trafię i zobaczę że właściciel nie logował się długo, albo ma 1-2 nieznalezienia i nic z tym nie robi - zgłoszę bezpośrednio do COG.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi art_noise za post:
Teokryt
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ