COG 2014

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Re: Re:

Post autor: łowca »

dulus pisze:
maryush pisze:Dulus, ale o co biega, bo nie do końca kumam. Masz żal do RR, że zgłosiłeś się do pracy w COGu i Cię nie wybrali? To może ich zapytaj dlaczego, co Ci po naszych tutaj zgadywankach w temacie przyczyn?
Nie, nie ja się nie zgłaszałem do żadnego COGu !
Ja tylko chce dostać odpowiedź od użytkownika łowca co to znaczy doświadczony keszer i dlaczego młody keszer (z jakimś doświadczenie na OC), nie nowicjusz nie może być w COGu bo jest niby nie doświadczony (chyba życiowo) ?
Do samej weryfikacji skrzynek może być wystarczające doświadczenie 'keszerskie', jakkolwiek mierzone. Latami, ilością znalezień, założeń, gwiazdek, kombinacją powyższych. Może być - bo nie musi. Bo mogę pokazać palcem keszera z kilkuletnim doświadczeniem, przewodnika, ze znalezieniami idącymi w tysiące, a który sadzi skrzynki co najwyżej poprawne, dość często kontrowersyjnie umieszczone. I absolutnie nie nadającego się do weryfikacji skrzynek początkujących zakładaczy. Zgadywanie, kogo mam na myśli, sobie daruj.

Ale COG to nie tylko weryfikacja, czy ten słoik po musztardzie w dziupli (mikromagnetyk w płocie, ..... ) jest zgodny z regulaminem . To również rozstrzyganie zgłoszeń o nieregulaminowości skrzynki. Nie wiem, w jakim procencie, ale w coraz większym pojawiają się sytuacje, ze keszer A zgłasza skrzynki keszera B ze złośliwości, z chęci dokuczenia. I nie chodzi tylko o aktualny przypadek 'Wołki vs Lenser' - takie złosliwe zgłoszenia wypłynęły w tym roku na forum co najmniej dwukrotnie, a w poprzednich latach też się zdarzały. Ile razy taki złośliwe zgłoszenia zostały przez COG załatwione po cichu, bez szumu na forum - nie wiem. Do rozpatrywania tego typu zgłoszeń - zdarzeń - które są de facto konfliktami między keszerami - potrzebna jest dojrzałość. Taka dojrzałość, którą nabiera się z wiekiem, której człowiek uczy się w życiu codziennym. I przeciętny czterdziestolatek ma takiej dojrzałości, umiejętności łagodzenia sporów, umiejętności proponowania rozwiązań które będą satysfakcjonować obie strony więcej, niż przeciętny student.
r00t7 pisze: a mnie się wydaje że od rozwiązywania problemów ze SKRZYNKAMI.
Problemy międzyludzkie powinny być załatwiane poza OC.
Teoretycznie tak - ale jak ludzie swoje międzyludzkie konflikty wciągnęli do OC, to ktoś musi je rozstrzygać. Padło na COG i RR, więc lepiej żeby tam byli ludzie dojrzali, a nie "młodzi, prężni, gwałtowni"
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
subo
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: dulus »

łowca pisze: Padło na COG i RR, więc lepiej żeby tam byli ludzie dojrzali, a nie "młodzi, prężni, gwałtowni"
Czy wszystkich młodych ludzi musisz wsadzać do jednego wora ? Dlaczego student, lub człowiek po studiach musi być gorszy od czterdziestolatka w mediacjach międzyludzkich ? Każdy człowiek jest inny. Niektóry student jest mądrzejszy, nawet życiowo niż nie jeden czterdziestolatek.
łowca pisze: Taka dojrzałość, którą nabiera się z wiekiem, której człowiek uczy się w życiu codziennym. I przeciętny czterdziestolatek ma takiej dojrzałości, umiejętności łagodzenia sporów, umiejętności proponowania rozwiązań które będą satysfakcjonować obie strony więcej, niż przeciętny student.
OC jest zabawą, a nie walką o życie i śmierć o której decyduje COG. Urząd ten nie musi mieć doświadczenia życiowego na poziomie czterdziestolatka. Tylko DOŚWIADCZENIE w serwisie i najwyżej w mediacjach międzyludzkich (a to nierówna się z wiekiem +40)

W OC bawi się różny przekrój wiekowy i dlaczego Ci młodzi są z początku skreśleni ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

łowca pisze:przeciętny czterdziestolatek
łowca pisze:przeciętny student.
dulus pisze:Niektóry student
dulus pisze:nie jeden czterdziestolatek.
Dulus, mam nadzieję, że zauważasz tę subtelną różnicę. Czyli że nalezysz do "niektórych", a nie do "przeciętnych".
dulus pisze:W OC bawi się różny przekrój wiekowy i dlaczego Ci młodzi są z początku skreśleni ?
Łowca nie tak napisał. Napisał tak:
"lepiej żeby tam byli ludzie dojrzali, a nie "młodzi, prężni, gwałtowni"
Nie skreślił, nie napisał, że młodzi nie mogą być dojrzali.
Jeśli będziesz przekręcał, naciagał słowa to znów się pokłócicie, a po co? ;)
dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: COG 2014

Post autor: dzazder »

Jak tak patrzę na "gwałtowność" co niektórych keszerów w regionie to aż się boję, że na starość też się zrobię taki konfliktowy :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

maryush pisze:
Łowca nie tak napisał. Napisał tak:
"lepiej żeby tam byli ludzie dojrzali, a nie "młodzi, prężni, gwałtowni"
Nie skreślił, nie napisał, że młodzi nie mogą być dojrzali.
Jeśli będziesz przekręcał, naciagał słowa to znów się pokłócicie, a po co? ;)
Ok, może trochę źle to ująłem.
Może powinno być tak: Dlaczego młodzi ludzie mają mniejsze szanse ?

I ja się z nikim nie kłócę i nie zamierzam tego robić. Chce się bawić i cieszyć w OC i nikomu tej przyjemności nie zabierać.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator

dulus pisze:Ok, może trochę źle to ująłem.
A mają mniejsze? RR tak gdzieś stwierdziła? Bo pamietaj że to RR wybiera COG , a nie Łowca ;)
Myślę że pytanie powinno brzmieć: Dlaczego gwałtowni/niedojrzali ludzie mają mniejsze szanse ?
A odpowiedź: Bo są gwałtowni/niedojrzali.

;)
dulus pisze:I ja się z nikim nie kłócę i nie zamierzam tego robić. Chce się bawić i cieszyć w OC i nikomu tej przyjemności nie zabierać.
I to jest bardzo dobre podejście, którego nie zmieniaj ;)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

maryush pisze: A mają mniejsze? RR tak gdzieś stwierdziła? Bo pamietaj że to RR wybiera COG , a nie Łowca ;)
I całe szczęście :lol: Bo inaczej miałbym więcej siwych włosów.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

maryush pisze:
dulus pisze:Ok, może trochę źle to ująłem.
A mają mniejsze? RR tak gdzieś stwierdziła? Bo pamietaj że to RR wybiera COG , a nie Łowca ;)
Myślę że pytanie powinno brzmieć: Dlaczego gwałtowni/niedojrzali ludzie mają mniejsze szanse ?
A odpowiedź: Bo są gwałtowni/niedojrzali.
To nie było pytanie do RR. Zadałem te pytanie bo chciałem poznać zdanie użytkownika łowca, a nie RR.

Pytanie dotyczyło MŁODYCH, a nie gwałtownych/niedojrzałych, a moim zdaniem nie jest to to samo. Jest dużo przykładów na naszym forum "starszych" i również gwałtownych/niedojrzałych.

Myslę, że nie ma co dalej ciągnąć tematów "starych", "młodych", "gniewnych" czy "niedojrzałych" bo będzie się ciągnął i ciagnął i nic nie zmieni.

Pozdrawiamy.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Ale co Ty chcesz zmieniać? Mniejsze szanse młodych? Ale przecież tak NIE JEST, sam to wymyśliłeś zadając takie pytanie. To tak samo jak ktoś spytałby Ciebie "Dlaczego bijesz żonę?", mimo że nie bijesz. Ale ten ktoś się będzie upierał że chce poznać Twoją odpowiedź i masz mu tutaj natychmiast powiedzieć, dlaczego ją bijesz! ;)
Nie dostaniesz dobrej odpowiedzi na pytanie oparte na błędnym założeniu zawartym w tym pytaniu. W tym przypadku błednym założeniem były mniejsze szanse młodych i próbowałem Cię z tego błednego założenia wyprowadzić. Ale jesli się upierasz przy swoim pytaniu...to faktycznie nie ma co ciagnac tematu. Pozdrawiam wszelako.
Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec

A czy ja napisałem, że młodzi nie mają szans ? A może napisałem, że RR tak napisała ? Czy, że użytkownik łowca tak uważa ?
I ja nie chce nic zmieniać i nic takiego nie napisałem. A "nie zmieni" na końcu mojego zdania miało sens taki, że ta dyskusja nic nie wniesie.
I proszę mi tu nie insynuować żadnych zmian z mojej strony.

Ja kończe temat z mojej strony.
Obrazek Obrazek
Geogosia
Bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: Geogosia »

a tam Dulus-y, szkoda nerwów i czasu na tę dyskusję. Lećmy robić staty, a ci starzy (antonim słowa: młodzi), nieprężni i niepragnący się wykazać niech dalej się tutaj zabijają między sobą! :lol:

Tak sobie myślę, że warto by było wykonać badanie statystyczne pt.: "zależność między wiekiem użytkownika forum OC a poziomem jego pieniactwa". Sądzę, że wyniki nie byłyby zaskakujące...

Hej, Wy - doświadczeni! Gdzie zatem te Wasze zdolności do mediacji, rozwiązywania sporów? Gdzie Wasze perfekcyjne rozeznanie w temacie relacji interpersonalnych? Bo jaki temat się otworzy, to wszędzie emanują od Was cechy, których brak zarzucacie młodym. :lol:
Za ten post autor Geogosia otrzymał podziękowanie:
dulus
Obrazek
subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

No i wychodzi pęd za statami... Oj, Gosiu...
Za ten post autor subo otrzymał podziękowanie:
ronja
...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Geogosia pisze: Bo jaki temat się otworzy, to wszędzie emanują od Was cechy, których brak zarzucacie młodym. :lol:
Rozumiem, że zarzucamy młodym brak dojrzałosci i opanowania, tak?
Więc to akurat chyba dobrze, że emanują od nas te cechy (dojrzałość i opanowanie), prawda? :D
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
k.mil
Geogosia
Bywalec

Re:

subo pisze:No i wychodzi pęd za statami... Oj, Gosiu...
Oj, Kacper... masz z tym jakimś problem? Jedni lubią piłkę nożną, inni śpiewać. Jedni lubią szukać kilku skrzynek, inni kilkudziesięciu. Co w tym złego? Czy wyrządzam komuś tym krzywdę? Czy obrażam kogoś? Czy mieszam z błotem? Czy prowokuję zbędne dyskusje? Robię to, co sprawia mi przyjemność. Jednocześnie nie marnuję czasu na klepanie w klawiaturę na forum i ekscytowanie się wszystkim i niczym.
Obrazek
Geogosia
Bywalec

maryush pisze:
Geogosia pisze: Bo jaki temat się otworzy, to wszędzie emanują od Was cechy, których brak zarzucacie młodym. :lol:
Rozumiem, że zarzucamy młodym brak dojrzałosci i opanowania, tak?
Więc to akurat chyba dobrze, że emanują od nas te cechy (dojrzałość i opanowanie), prawda? :D
Masz rację, o jedno zaprzeczenie za dużo.

Oczywiście miałam na myśli to, że emanują od was cechy, których dojrzali i opanowni ludzie powinni się już dawno (w procesie dorastania) wyzbyć.
Obrazek
ODPOWIEDZ