COG 2014

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: COG 2014

Post autor: subo »

Piostu pisze:
subo pisze:......Jeśli schowam kesza w niebezpiecznym miejscu, a Twoim dzieciom zabraknie oleju w głowie i stanie się komuś krzywda, to kogo będziesz winił? Czy nie widzisz, o co mi chodzi?.....
A możesz mi wyjaśnić, dlaczego ja przy zakładaniu mam przestrzegać regulaminu, którego jeszcze nie ma, a Ty i Twoje dzieci nie muszą przestrzegać obecnego regulaminu ?
3.1 Zakładając konto w Serwisie, Użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego Regulaminu. Osoby niepełnoletnie lub nie posiadające pełnej zdolności do czynności prawnych mogą korzystać z Serwisu wyłącznie za zgodą i pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za ich wszelkie, wynikłe z tego, czynności lub zaniechania.
Dlatego trąbię cały czas o zmianie regulaminu, która ma polegać na uszczegółowieniu zapisów, a wierz mi - jestem osobą, która regulaminu przestrzega jak niewielu.

Co do dzieci - naprawdę nie znasz osób poniżej 18 roku, które keszują same?
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: KTHM »

Cieszę się, że post nie został przysypany innymi, że go zauważyliście.
Oczywiście wiele sugestii jest żywcem zerżniętych z GC. Są po prostu po mojej myśli.
Niektóre to nasze własne zalecenia (np. 150 m), które nie stały się częścią regulaminu.
Co do "rozdawania" keszy nieaktywnych/zawieszonych keszerów - to sugestia, propozycja pod rozwagę czy też dyskusję, do tego nie najlepsza.
Może i kontrowersyjne są niektóre z nich, może istnieje prawdopodobieństwo utracenia xx % keszy ... może propozycji nie uwzględnią poprawiacze Regulaminu.
Jednak wydaje się, że regulamin mamy dość łagodny jak na tak drapieżne czasy. Ktoś kiedyś przez brak podkładki w naszym regulaminie może próbować nas zawiesić, nawet "przypadkowo" łamiąc rękę na naszych keszach.
Zmiany (uściślenia) w regulaminie są potrzebne. Może nie uda się ich wprowadzić w tym roku.

I teraz odpowiedzi do "odpowiedzi":
- maryush - (wybory) nie wiem jak wybierali inni, może tak jak sugerujesz wybrali najbardziej keszujących
- maryush - (regulamin) co do zbieżności regulaminów OC i GC pisałem wyżej
- Lza - (zlikwidowanie 80% keszy w mp) zaproponuj coś innego lub zbij mi argumenty dot. zgód i Parków
- mauritius - (skan zgody) zamiast skanu oświadczenie zakładacza, że ma zgodę i bierze za to swoją odpowiedzialność ? OC bezie wtedy kryte
- Teokryt - (odległość 150m) 140m, 120m, 50m, ... jakakolwiek wartość
- Doc_with_the_dog - (rozdawanie keszy) to było jednak za bardzo po bandzie, wstydzę się :<
- subo - nie odpowiadam bo się zgadzam
- sajmon - (Parki) taka rola i zadanie naszego reprezentanta by Parki się zgodziły, jeżeli chodzi o umocowanie prawne keszowania w Parkach to mogę trochę pomóc, ale bez naszego poprawionego regulaminu za dużo nie zdziałamy
- sajmon - (Lasy) tu z prawem nie pomogę, ale znajdą się znawcy prawa leśnego wśród użytkowników OC
- sajmon - (BEZWZGLĘDNY ZAKAZ) podtrzymuję, o tym mówi nawet POLSKIE PRAWO
- sajmon - open nie znaczy norules
- TolBoy - open nie znaczy norules, moze się zdarzyć, że open będzie closed

Podtrzymuję: powinny być uściślenia czego nie można przy zakładaniu, jakie tereny omijamy, na jakie musi być zgoda

W Firmie mam regulamin, jest w nim napisane "Wykonywanie zadań Firmy i dbanie o jej dobre imię jest powinnością wszystkich pracowników". Jest też tam napisane wiele innych mądrych słów, które stosuje bo muszę, które stosuje bo stosowanie ich chroni moje siedzisko, które stosuje bo inaczej mogę zacząć szukać innej Firmy. Ta mi się podoba.

Jeżeli damy narzędzia i podstawy prawne OC by broniło się przed zarzutami to najprawdopodobniej pozwolimy by OC jeżeli przyjdzie taka konieczność broniło nas.
Tyle.

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy

Odp: Re: COG 2014

Post autor: Piostu »

subo pisze:
Piostu pisze:
subo pisze:......Jeśli schowam kesza w niebezpiecznym miejscu, a Twoim dzieciom zabraknie oleju w głowie i stanie się komuś krzywda, to kogo będziesz winił? Czy nie widzisz, o co mi chodzi?.....
A możesz mi wyjaśnić, dlaczego ja przy zakładaniu mam przestrzegać regulaminu, którego jeszcze nie ma, a Ty i Twoje dzieci nie muszą przestrzegać obecnego regulaminu ?
3.1 Zakładając konto w Serwisie, Użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego Regulaminu. Osoby niepełnoletnie lub nie posiadające pełnej zdolności do czynności prawnych mogą korzystać z Serwisu wyłącznie za zgodą i pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za ich wszelkie, wynikłe z tego, czynności lub zaniechania.
Dlatego trąbię cały czas o zmianie regulaminu, która ma polegać na uszczegółowieniu zapisów, a wierz mi - jestem osobą, która regulaminu przestrzega jak niewielu.

Co do dzieci - naprawdę nie znasz osób poniżej 18 roku, które keszują same?
Oczywiscie że znam. Jednak mam świadomość tego, że żadna zmiana regulaminu nie powstrzyma ich przed podjęciem ryzyka. Niezależnie od tego czy kesz tam jest czy go nie ma to i tak tam wejdą. Taki wiek po prostu. A to że wejdą i stanie im się coś to nadal będzie to wina rodzica, ponieważ to on nie upilnował swojego dziecka, a nie zakladacza skrzyni. To trochę tak jakbyś chciał obwiniac urząd że nie wyburzyl pustostanu w którym dzieciak sobie zrobił krzywdę.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
ObrazekObrazek

subo
Wyjadacz

Re: Odp: Re: COG 2014

Piostu pisze: Oczywiscie że znam. Jednak mam świadomość tego, że żadna zmiana regulaminu nie powstrzyma ich przed podjęciem ryzyka. Niezależnie od tego czy kesz tam jest czy go nie ma to i tak tam wejdą. Taki wiek po prostu. A to że wejdą i stanie im się coś to nadal będzie to wina rodzica, ponieważ to on nie upilnował swojego dziecka, a nie zakladacza skrzyni. To trochę tak jakbyś chciał obwiniac urząd że nie wyburzyl pustostanu w którym dzieciak sobie zrobił krzywdę.
Dlatego można wprowadzić zmiany polegające na wpisie, że skrzynki ekstremalnie niebezpieczne będą dostępne tylko dla doświadczonych keszerów, na przykład.

Poza tym niwelowanie "nielegalnych" miejscówek też ograniczy pewne zabiegi. Zostawienie otwartych drzwi w mieszkaniu sprzyja niektórym - okazja czyni złodzieja. Nie będzie też zawistnych zgłoszeń, o jakich czytamy ostatnio.
...

Obrazek Obrazek

subo
Wyjadacz

Mode, poproszę o osobny wątek na tę dyskusję....
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 142 razy

Post autor: łowca »

Piostu pisze: A możesz mi wyjaśnić, dlaczego ja przy zakładaniu mam przestrzegać regulaminu, którego jeszcze nie ma,
Jest, jest. I to od bardzo dawna. Trochę niedoskonały, czasem łamany - ale jest.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

rubeus
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: rubeus »

@TolBoy

Open - nie znaczy róbta co chceta, nie ma zasad. Odnosi się to głównie do sfery "programowej" i bardziej "społecznościowej" zasady funkcjonowania.

Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mauritius »

Moim zdaniem szukamy problemu tam gdzie nie trzeba. Obecny regulamin moim zdaniem jest dobry i jeżeli pojawia się temat nieregulaminowej skrzynki to albo jest ewidentne zlamanie prawa przez zakladającego albo sluży do zatargów pomiędzy użytkownikami co było pokazane nawet w tym temacie.

To co moim zdaniem jest realnym problemem to słabe albo beznadziejne kesze i tu rozwiązanie proponowałbym takie: Każdy kto chce żeby jego skrzynka została zaakceptowana musi w opisie 1. umiescic uzasadnienie (dlaczego chce akurat w tym miejscu założyć, co jest tu tak ciekawego) jeżeli Cog uzna uzasadnienie za słabe może odrzucic. 2. Zdjęcie samej skrzynki. 3. Szerokiego zdjecia miejaca ukrycia, Warto też nadać role cogowi bardziej nauczyciela niż urzędnika który tylko na regulamin może sie powołać.
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 339 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy

Post autor: parlando »

mauritius, ale dlaczego przerzucać tyle zadań na COG? Ocena zależy przecież głównie od szukających (jest też przez to bardziej obiektywna). Dlatego proponowałbym automatyczne przełączanie kesza do stanu "Tymczasowo niedostępna" po osiągnięciu danej (niskiej) oceny, a odblokowanie następowałoby po przesłaniu zdjęcia poprawionego kesza. Należałoby przy tym zmienić trochę system liczenia średniej oceny, np. tak jak kiedyś proponował chyba Teokryt - branie pod uwagę np. 5-10 ostatnich ocen i liczenie od nowa, po wznowieniu skrzynki.
Osobiście jestem przeciwny zmianom, które nakładałyby dodatkowe obowiązki dla zakładających dobre kesze. To będzie czynnik demotywujący do tworzenia keszy, a zmiany powinny "uderzać" w zakładających "gnioty".

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy
Kontakt:

Post autor: Lza »

A mi przyszedł do głowy taki pomysł, można by archiwizować z automatu skrzynki z oceną "słaba" :-)
To rozwiąże również problem virtuali do googlowania :-P

No i keszerzy jakby się nie lubili, to mogą się umówić w grupie, pozakładać dodatkowe konta i doprowadzić skrzynkę nie lubiango kolegi do oceny 'słaba' :-)
COG - odciążony, RR odciążona..
Ostatnio zmieniony piątek 25 lipca 2014, 12:42 przez Lza, łącznie zmieniany 1 raz.

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Zwiększyć role oceny keszy i kesze które spadną do słabej - automatycznie usuwac z mapy przneoszac ja do "tymczasowo niedostępnych" jak autor ne umie zrobic dobrego kesza ze kazdy sadzi słaba to nie zasługuje na mape. posiadanie znakomitego/dobrego kesza powinno umożliwiać założenie tylu skrzynek ile mamy znakomitych bez kontroli cogu. Jak kto samo same normalne - to co drugi kesz idzie przez cog. poniżej przeciętnej - wszystkie ida przez COG.

Oczywscie kontrola cogu by znikała jeśli ktos by zarchiwizował tego słabego, przeciętego kesza.

No i zmiana nazw ocen na bardziej dotkliwe. słaby kesz to nie słaby tylko marny, mierny, żałosny, żenada.

edit: ubiegliscie mnie, nie moglem wysłac postu bo ciągle była wiaodmosc i nie moglem odpowiedzieć...

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy
Kontakt:

Post autor: Lza »

Hehe, teokryt, tym razem nasze umysły kroczą tymi samymi ścieżkami. :mrgreen:

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

to teraz niech RR klepnie zmianę i koduj :P Ta zmiana nie zdewastuje dobrych keszy, nie dorzuci cogowi wiadra keszy do sprawdzania.
Jedynie cog bedzie usiał co jakis czas lotnie sprawdzic czy ktos nie zrobił copy&paste i znów nie posadził.

I mam prośbe tez o prosta rzecz której mi bardzo brakuje przy zgłaszaniu kesza - więcje kategorii, zeby np zmiast pisac litanie mozna było zaznaćzyć :
Nieprawidłowe kordy, kolizja z inna skrzynką, skrzynka niewłsciwa, skrzynka niebezpieczna (np w działającej skrzyne elektrycznej albo na szklaku kolejowym), skrzynka łamie regulamin, skrzynka zawiera nieprawidłowe atrybuty. Równeiz miło by było zgłaszać cogowi bez wysyłania maila autorowi skrzynki że się zgłosiło problem ze skrzynką jako jawny użytkownik. Anonimowo było by może więcej zgłoszeń ale nie byo by potem nieprzyjemności że jakiś "iksinski" przyczepił sie do moich keszy tylko "COG mowi ze dostaje anonimowe skargi na kesza".

Pyra
Wyjadacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Post autor: Pyra »

Witam
Mocno zeszliśmy z tematu, ale co tam...
Jeśli chodzi o słabe kesze, to COG ma od jakiegoś czasu, nowe narzędzie w postaci "weryfikacja wszystkich keszy użytkownika". Uważam to za wystarczające, bo już po pierwszych trzech, widać podejście zakładającego do tematu.
Co do ocen, to one też bywają subiektywne, zależne od doświadczenia i upodobań szukających. Są rejony, gdzie skrzynka jest znakomita, a w innym, ta sama ledwo załapała by się na normalną.
Zmiany będą...
Niecierpliwym polecam bajkę "Wół minister" I. Krasickiego :wink:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mauritius »

parlando pisze:mauritius, ale dlaczego przerzucać tyle zadań na COG?
Nie chcę przerzucać dodatkowych zadań na COG a jedynie unormować jego działanie. Bo słabe skrzynki powstają głównie z tych 3 powodów:
- nieciekawe miejsce
- słabe pudełko
- beznadziejne ukrycie

Taka weryfikacja moim zdaniem by pomogła więcej do zrobienia miałby ten kto chce założyć. (i oczywiście mówię tylko o pierwszych 3 skrzynkach)
Obrazek

ODPOWIEDZ