COG 2014

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 100 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: COG 2014

Post autor: dallas »

Lza pisze:i tym sposobem znika 30% quizów...
Yeeeeaaaaa, super... Zostaną fajne tradycyjne patenty, multi i delektowanie się miejscem :D .
Zacznijmy od znikania tych, co wymagają siedzenia godzinami przy komputerze, bo to głównie one są sprzeczne z koncepcją zabawy - rusz tyłek w teren.
Za ten post autor dallas otrzymał podziękowanie:
Nannette

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: KTHM »

Zaraz zapewne podniosą się głosy sprzeciwu i inne takie, jednak zaproponuję co zaproponować chcę.

Skoro jest kilka osób aktywnych na forum i zależy im na OC, to może podrzucimy kilka propozycji do nowego regulaminu. Bądź do załącznika do regulaminu.

Czasem psioczę / psioczymy na obecny lub poprzednie COG i RR. Prawda jest taka, że ludziska owi robią dużo. Możemy się z tym nie zgadzać (zaleta demokracji), możemy dyskutować, możemy ich zmienić co rok.
Pobieżnie przeglądając coroczne listy RR i COG widzę jednak, że wielu naszych wybrańców ma raczej ugruntowaną pozycję, wybieramy ich z roku na rok. Więc albo popieramy co sobą reprezentują albo wybieramy bezmyślnie. O bezmyślność nas nie podejrzewam.

RR i COG mają i tak od groma roboty, w teren pewnie nie wychodzą tylko jakieś durnoty muszą rozwiązywać.

Zacznę od kilku luźnych zasad/postulatów, których mi w OC brakuje (kolejność losowa):
- proponuję by nasz rzecznik wystosował list do WSZYSTKICH Parków Narodowych z informacjami o OC oraz z prośbą o odpowiedź czy możemy keszować, jeżeli tak to jak i gdzie,
- to samo do Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych,
- w regulaminie/załączniku umieścić zapis o BEZWZGLĘDNYM ZAKAZIE instalowania keszy w obrębie linii elektrycznych, gazowych, kolejowych ... (różne obiekty newralgiczne/strategiczne, gdzie zbliżanie się może być potraktowane jako zagrożenie bezpieczeństwa, terroryzm etc.),
- umieścić zapis w regulaminie/załączniku o konieczności przesłania skanu do COG lub RR z pozwoleniem na zakeszowanie miejsca ogólnie niedostępnego (np. prywatne, kościół, cmentarz, muzeum ...)
- teraz będzie bomba/mina/niezłe_bagno: weryfikować WSZYSTKIE nowe kesze, niezależnie od tego czy ktoś zakłada swój czwarty czy setny. Część weryfikacji można zautomatyzować (np. odległość od najbliższego kesza, położenie w obrębie Jakiegoś Parku Narodowego, ...), część weryfikacji możemy robić my, użytkownicy. Wystarczy, że przy ocenie kesza pojawi się miejsce do zaznaczenia (lub nie) "kesz łamie regulamin OC" plus miejsce na notatkę jaki punkt regulaminu i obowiązkowo zdjęcie. Przy powiedzmy trzech sygnałach kesz jest z automatu zawieszany do wyjaśnienia. Kto nagminnie będzie zaznaczał opcję bez rzeczywistego łamania przepisów powinien zostać zablokowany. Kto nagminnie będzie tworzył łamiące przepisy kesze nie powinien keszy tworzyć. Bardzo totalitarny zapis w regulaminie ale wydaje mi się, że bardzo potrzebny. Szczególnie w dobie pojawiającego się debilizmu rodziców, właścicieli psów, aut jadących przez mola oraz pozostałych przypadków mocno nielogicznego zachowania homo sapiens,
- jeżeli przejdzie punkt powyższy to wprowadzić opcję również do keszy już istniejących,
- zakazać nowych zakopków,
- zakaz niszczenia mienia,
- nakaz rozmieszczania keszy minimum 150 metrów od siebie, chyba że zgodę wyrazi właściciel kesza sąsiedniego. Bezwzględny nakaz zachowania odległości minimum 150 metrów od własnych keszy,
- nakaz umieszczania wszystkich kordów pośrednich (niewidoczne dla użytkowników-poszukiwaczy) dla multaków etc. celem weryfikacji przestrzegania regulaminu.

To na razie tyle. Jeżeli postulat się przyjmie to dorzucę jeszcze kilka pomysłów.

I na koniec. Rozesłać do wszystkich obecnych użytkowników OC list z nowym (jeżeli powstanie) regulaminem. Po zapoznaniu się z nim użytkownik odsyła meil z akceptacją / zaznacza gdzieś, że się zapoznał. Wyznaczyć np. 3 miesięczny okres na akceptację i np. 6 miesięczny na dostosowanie keszy pod nowy regulamin.
W przypadku odmowy zawiesić użytkownika a jego kesze "rozdać" wśród chętnych. Nie stracimy wtedy wartościowych keszy (po takie na pewno ktoś się zgłosi) tych użytkowników, którzy z różnych przyczyn opuścili OC lub nie podoba im się regulamin.
Niektórzy keszują nieregularnie, dlatego jeżeli w końcu się zalogują do OC to wtedy będą musieli zaakceptować regulamin by się "odwiesić".

Pozdrawiam. KTHM
Za ten post autor KTHM otrzymał podziękowania (total 4):
liliumchinczyksnieeeguLeśne oko

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

KTHM pisze:Pobieżnie przeglądając coroczne listy RR i COG widzę jednak, że wielu naszych wybrańców ma raczej ugruntowaną pozycję, wybieramy ich z roku na rok. Więc albo popieramy co sobą reprezentują albo wybieramy bezmyślnie. O bezmyślność nas nie podejrzewam.
To może być też jeszcze coś innego.
Zauważ że osoby, które powtarzają się z kadencji na kadencję w RR to ludzie, którzy mają wysokie liczby znalezień. Przypadek? Nie. Po prostu podczas wyborów, kiedy jest na stronie OC podana lista kandydatów jest obok każdego nicka link do "profilu kandydata". Czy prowadzi on do jego programu wyborczego, przedstawionego (lub najczęściej niestety nie) na Forum OC, gdzie kandydat mógł zaprezentować swoje poglądy na pracę w RR? Ależ skąd. Prowadzi on do stronki przedstawiającej statystyki znalezień danego kandydata. Efekt - dziesiątki głosujących keszerów oddają głosy nie na tych, którzy opisują swoje programy wyborcze i o nich dyskutują, lecz na tych którzy mają dużo znalezień. Czyli wracamy do konkursu popularności, a nie skuteczności w zarządzaniu. Ostatnie wybory tylko nieco pociaszają, bo dostało się do RR dwoje kandydatów, którzy przedstawili swoje (bardzo dobre zresztą) programy. Za to niestety pozostała trója RRowiczów nie zadała sobie nawet tyle trudu zeby napisać czemu chcą kandydować, po co i co mają w planach zrobić będąc w RR. No, ale znalezień mają tysiące, to przecież najwazniejsze, nie? :?
KTHM pisze:Zacznę od kilku luźnych zasad/postulatów, których mi w OC brakuje (kolejność losowa): [...]
A nie łatwiej było po prostu napisać "weźmy regulamin z GC", lub "stańmy się drugim GC"? Przecież to praktycznie te same punkty, które tam są.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

nie można ot tak sobie dysponować cudzymi keszami. To co proponujesz, spowoduje zlikwidowanie 80% keszy w Małopolsce, czyli praktycznie całkowitą likwidację systemu opencaching.pl w tym rejonie.

Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mauritius »

KTHM pisze: - umieścić zapis w regulaminie/załączniku o konieczności przesłania skanu do COG lub RR z pozwoleniem na zakeszowanie miejsca ogólnie niedostępnego (np. prywatne, kościół, cmentarz, muzeum ...)
To z kolei usunęłoby prawie cały ranking keszy gwiazdkowych...
Obrazek

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

- nakaz rozmieszczania keszy minimum 150 metrów od siebie, chyba że zgodę wyrazi właściciel kesza sąsiedniego. Bezwzględny nakaz zachowania odległości minimum 150 metrów od własnych keszy,
No tak, ma dwa kesze od siebie w odległości 147m (serio) wg tego nie mogły by istnieć, mimo że sa ze sobą powiązane i niezwykle trudno było zrobić dalej. No ale trzymamy sie regulaminu. Prawda jest taka że tera mogę otworzyć mapę własności gruntów Warszawy, nałożyć na nią mapę wszystkich keszy w Warszawie. Jestem niemal pewien że 95% z nich narusza prawo własności (bo można zakładać tylko na terenach skarbu państwa).

Generalnie dopisywanie nakazów i zakazów przypomina mi robienie rozbudowanego regulaminu mordującego wszelaką nietypowość. końcu skończy sie na mikrusach przyczepionych do barierek...
Jedno GC już mamy, drugie jest niepotrzebne.

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

maryush pisze:Prowadzi on do stronki przedstawiającej statystyki znalezień danego kandydata. Efekt - dziesiątki głosujących keszerów oddają głosy nie na tych, którzy opisują swoje programy wyborcze i o nich dyskutują, lecz na tych którzy mają dużo znalezień. Czyli wracamy do konkursu popularności...,
Naprawdę Cię to dziwi? Mnie absoutnie. Niech rządzą Ci najbardziej aktywni, to nie może być Stan Tymiński (Ci po 30tce powinni wiedzieć kto to), deus ex machina.
Ktoś kto ma 4 znalezienia w ciągu dwóch lat nie może rządzć, bo albo nie ma czasu na kesze (a tym samym na rzadzenie serwisem), albo po prostu ma to gdzieś.
KTHM pisze: W przypadku odmowy zawiesić użytkownika a jego kesze "rozdać" wśród chętnych.
To chyba jakaś kpina. Powiedz, że to żart...

O ile wybrane władze mają prawo zawiesić użytkownika, o tyle wara Im od keszy. To własność usera (nawet jeśli jest zawieszony).
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

Kthm dobrze prawi. Tylko nie róbcie czegoś w stylu "niech ktoś się tym zajmie " albo "kto się tym zajmie? " tylko niech jeden zajmie się projektem regulaminu, drugi niech napisze do dyrekcji parku.

Pisemne pozwolenie na okeszowanie miejsca tez nie jest ani złe ani głupie. Przynajmniej nie będzie konfliktów. Do roboty panowie, a nie dupy w fotelach.
...

Obrazek Obrazek

subo
Wyjadacz

Jak ktoś chce się w to bawić i zakłada konto na OC,to musi zaakceptować regulamin. Jeśli go nie przestrzega to ma problem a od rozwiązywania problemów i stania na straży regulaminu jest RR i COG. Do dzieła.
...

Obrazek Obrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

KTHM pisze: - proponuję by nasz rzecznik wystosował list do WSZYSTKICH Parków Narodowych z informacjami o OC oraz z prośbą o odpowiedź czy możemy keszować, jeżeli tak to jak i gdzie,
a jeśli nie? - zwijamy zabawki
- to samo do Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych,
j.w. tym samym połowa keszy (w tym wszystkie duże projekty) idzie się titać
- w regulaminie/załączniku umieścić zapis o BEZWZGLĘDNYM ZAKAZIE instalowania keszy w obrębie linii elektrycznych, gazowych, kolejowych ... (różne obiekty newralgiczne/strategiczne, gdzie zbliżanie się może być potraktowane jako zagrożenie bezpieczeństwa, terroryzm etc.),
mam kesza na skrzynce eN i innego w słupie betonowym. mam je zabrać. kesze na barierce wiaduktów też do likwidacji.
- umieścić zapis w regulaminie/załączniku o konieczności przesłania skanu do COG lub RR z pozwoleniem na zakeszowanie miejsca ogólnie niedostępnego (np. prywatne, kościół, cmentarz, muzeum ...)
co do zasady, to na terenie cmentarza keszy się chyba nie zakłada (przynajmniej ja tak mam), choć same place są ogólnodostępne (jak i te przy kościołach
- teraz będzie bomba/mina/niezłe_bagno: weryfikować WSZYSTKIE nowe kesze, niezależnie od tego czy ktoś zakłada swój czwarty czy setny. Część weryfikacji można zautomatyzować (np. odległość od najbliższego kesza, położenie w obrębie Jakiegoś Parku Narodowego, ...), część weryfikacji możemy robić my, użytkownicy. Wystarczy, że przy ocenie kesza pojawi się miejsce do zaznaczenia (lub nie) "kesz łamie regulamin OC" plus miejsce na notatkę jaki punkt regulaminu i obowiązkowo zdjęcie. Przy powiedzmy trzech sygnałach kesz jest z automatu zawieszany do wyjaśnienia. Kto nagminnie będzie zaznaczał opcję bez rzeczywistego łamania przepisów powinien zostać zablokowany. Kto nagminnie będzie tworzył łamiące przepisy kesze nie powinien keszy tworzyć. Bardzo totalitarny zapis w regulaminie ale wydaje mi się, że bardzo potrzebny. Szczególnie w dobie pojawiającego się debilizmu rodziców, właścicieli psów, aut jadących przez mola oraz pozostałych przypadków mocno nielogicznego zachowania homo sapiens,
- jeżeli przejdzie punkt powyższy to wprowadzić opcję również do keszy już istniejących,
tu się zgodzę, choć może nie tak brutalnie. raczej według zasady, że średnia ocen keszy usera musi być powyżej [wartość] - wtedy puszczamy.
innym tematem jest jakość weryfikacji. wszyscy dostają standardowe pytania, na które można odpowiedzieć cokolwiek. przykład z mojego podwórka: istnieje kesz w terenie, pojawia się nowy (świeżaczek) który przeszedł przez COG w odległości poniżej wymaganych (a może sugerowanych?) 150m. nikt tego nie sprawdził. oba pokazują to samo miejsce. gdy pojawiły sie pytania w komentarzach, stary kesz dziwnie zniknął... o wymaganej odległości jeszcze za chwilę.
dlaczego? może też magnetyków? np. finały PPL to zakopki. sam mam zakopane wiadra z bogatym wyposażeniem (czasami potrzebnym do zaliczenia kesza), mam je powiesić na drzewie?
- zakaz niszczenia mienia,
to jest oczywiste
w miastach może się trafić (i zapewne trafia), że są ciekawe obiekty bliżej niż 150m wtedy co? pomnik 'A' będzie okeszowany, kościół 'B' już nie? sądzę, że jeśli kesze pokazują inne miejsca (często na innej ulicy), to czemu nie mogą być bliżej niż 150m? dokładność GPS jest chyba większa...
- nakaz umieszczania wszystkich kordów pośrednich (niewidoczne dla użytkowników-poszukiwaczy) dla multaków etc. celem weryfikacji przestrzegania regulaminu.
bardziej po to, by COG mógł podpowiedzieć zakłądaczowi "halo, tu tuż obok jest finał quizu. przemyśl temat, by nie było kichy (a najlepiej rozwiąż quiz :) )

To na razie tyle. Jeżeli postulat się przyjmie to dorzucę jeszcze kilka pomysłów.

I na koniec. Rozesłać do wszystkich obecnych użytkowników OC list z nowym (jeżeli powstanie) regulaminem. Po zapoznaniu się z nim użytkownik odsyła meil z akceptacją / zaznacza gdzieś, że się zapoznał. Wyznaczyć np. 3 miesięczny okres na akceptację i np. 6 miesięczny na dostosowanie keszy pod nowy regulamin.
W przypadku odmowy zawiesić użytkownika a jego kesze "rozdać" wśród chętnych. Nie stracimy wtedy wartościowych keszy (po takie na pewno ktoś się zgłosi) tych użytkowników, którzy z różnych przyczyn opuścili OC lub nie podoba im się regulamin.
Niektórzy keszują nieregularnie, dlatego jeżeli w końcu się zalogują do OC to wtedy będą musieli zaakceptować regulamin by się "odwiesić".

Pozdrawiam. KTHM
nie podoba mi się 'zabieranie' i 'rozdawanie'. co to? nacjonalizacja i kołchoz? keszowanie centralnie sterowane?
to chyba w 'tym drugim' serwisie kesze po publikacji stają się własnością firmy? tu to wygląda trochę inaczej i dlatego nazywa się OPEN
na upartego zrobię kesza w paczce po fajkach rzuconej pod słup. i tu jest pole do popisu, by tak się nie dało, bo niestety teraz słabe kesze weryfikują szukający (czasami przeklinając). dlatego:
-jasne wytyczne, jak powinien wyglądać pojemnik (wodoszczelny a nie np obudowa po długopisie)
-dokumentacja zdjęciowa pojemnika i miejsca ukrycia
-weryfikacja minimum 5-10 pierwszych keszy, dopóki ich średnia ocen nie przekroczy zadanej wartości (w sumie to sam jestem ciekaw, jaką mam średnią:) ),
-podniesienie limitu znalezień, plus minimum x keszy gwiazdkowych, może do tego staż (kesza nie założy sezonowo-wakacyjna gimbaza, która zapomina o zabawie z początkiem szkoły, a badziewne kesze zostają)
-chcesz założyć quiz lub multi - minimum znalezione x quizów i multi
-może jakiś sposób na zweryfikowanie usera i jego keszy przez przewodnika przed dalszą zabawą (zakładaniem)?
wtedy kesze będą może lepsze (nawet kosztem ich ilości).
pozdrawiam

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 410 razy

Post autor: krystiant »

sajmon pisze:
KTHM pisze: - proponuję by nasz rzecznik wystosował list do WSZYSTKICH Parków Narodowych z informacjami o OC oraz z prośbą o odpowiedź czy możemy keszować, jeżeli tak to jak i gdzie,
a jeśli nie? - zwijamy zabawki
Tak. I historia zna takie przypadki... Mamy automat wykrywający, czy kesz jest na terenie PN, czy obszaru "Natura 2000" - można to wykorzystać i takie kesze skierować do weryfikacji, a w przypadku PN obowiązkowo wymagać zgody na ukrycie.
sajmon pisze: może do tego staż
Uważam, że to dobry pomysł, choć i pół roku mogłoby nie wystarczyć, ale powinno odsiać tych z najbardziej słomianym zapałem... Bo potem zostaje mnóstwo keszy, którymi nikt się już nie zajmuje. Ale z drugiej strony - dopóki taki kesz jest sprawny, to brak opieki nie przeszkadza, a jak zniknie to COG, po zgłoszeniu i braku reakcji go zawiesi, więc jakiś straszny problem to nie jest.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
subo
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

subo
Wyjadacz

sajmon pisze: mam kesza na skrzynce eN i innego w słupie betonowym. mam je zabrać. kesze na barierce wiaduktów też do likwidacji.
dlaczego? może też magnetyków? np. finały PPL to zakopki. sam mam zakopane wiadra z bogatym wyposażeniem (czasami potrzebnym do zaliczenia kesza), mam je powiesić na drzewie?

w miastach może się trafić (i zapewne trafia), że są ciekawe obiekty bliżej niż 150m wtedy co? pomnik 'A' będzie okeszowany, kościół 'B' już nie? sądzę, że jeśli kesze pokazują inne miejsca (często na innej ulicy), to czemu nie mogą być bliżej niż 150m? dokładność GPS jest chyba większa...
[/quote]

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. W lesie i tak nie wolno naruszać ściółki, więc i tak wiele świetnych maskowań pójdzie w diabły. Zachowajmy zdrowy rozsądek - niech COG zadecyduje o tym, ale jesli będize panowac tutaj taka anarchia to nikt nic nie zdziała.
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
TolBoy
Bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

COG 2014

Post autor: TolBoy »

Jedni mają ochotę z serwisu OPEN!!! zrobić GC
Po to powstał serwis OPEN aby nie było żadnych nakazów, zakazów i innych wymyślnych przepisów rodem z GC.
Jeśli ktoś chce schować kesza przy torach bo tak mu się podoba to założyciel nikogo na siłe nie zmusza do podejmowania kesza. Jedni zakopują kesze ale nikt nie jest zmuszany aby sobie rączki pobrudzić.
Za rok są kolejne wybory, napiszcie swoje programy i może ktoś was wybierze.

Mi odpowiada sytuacja taka jaka jest i jedynie RR może coś zmienić która została demokratycznie wybrana.
Jak mi się decyzje nie będą podobały będę głosował na kogoś innego albo przeniose się do innego serwisu OPEN!.

p.s
przepraszam za ortografie ale zawsze miałem "kapy" z pola

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
Za ten post autor TolBoy otrzymał podziękowanie:
dzazder
GPSmap 64st, Edge 800

Obrazek Obrazek Obrazek

subo
Wyjadacz

TolBoy pisze:Jedni mają ochotę z serwisu OPEN!!! zrobić GC
Po to powstał serwis OPEN aby nie było żadnych nakazów, zakazów i innych wymyślnych przepisów rodem z GC.
Jeśli ktoś chce schować kesza przy torach bo tak mu się podoba to założyciel nikogo na siłe nie zmusza do podejmowania kesza. Jedni zakopują kesze ale nikt nie jest zmuszany aby sobie rączki pobrudzić.
Za rok są kolejne wybory, napiszcie swoje programy i może ktoś was wybierze.

Mi odpowiada sytuacja taka jaka jest i jedynie RR może coś zmienić która została demokratycznie wybrana.
Jak mi się decyzje nie będą podobały będę głosował na kogoś innego albo przeniose się do innego serwisu OPEN!.
Nikt nie ma zamiaru robić GC z OC. Poza tym GC jest komercyjnym serwisem, mimo, że się tego wypiera. Ktoś zarabia na tym kasę. A tu nikt tego nie chce.

Jeśli schowam kesza w niebezpiecznym miejscu, a Twoim dzieciom zabraknie oleju w głowie i stanie się komuś krzywda, to kogo będziesz winił? Czy nie widzisz, o co mi chodzi?

Programy to mogą pisać sobie kandydaci do sejmu albo na prezydenta. Tutaj liczą się fakty, a nie ściemnianie. Jeśli nie widzę zmian to z całym szacunkiem, ale ni hu hu to nie idzie w dobrą stronę. No i zauważyłem jedno - niewiele osób z tak szczytnym planem później, po wyborach, realizuje go. Jeśli zauważyłeś istotne zmiany, to szacun. Ja w takim razie muszę iść do okulisty.
Zakładaj skrzynki gdzie chcesz, byle regulaminowo. Jeśli zechcesz założyć kesza w miejscu, które nie jest dozwolone, albo godzi w czyjąś godność, szacunek itp. to ja osobiście chciałbym taką skrzynkę zgłosić do moderacji - po to jest COG by to zrobił, a COGu nie wybierałeś Ty, niestety. Szczerze - OC tworzymy my. Ludzie, którzy się w to bawią. I zapytaj się siebie, dlaczego tu się bawisz, nie zaś na OC. Czy dlatego, że jest "open"? Czy dlatego, że nie musisz płacić paru euro za konto premium? Czy nie za to, że każdy może tworzyć ten portal? Jeśli tak - twórz go z innymi.
...

Obrazek Obrazek

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy

Post autor: Piostu »

subo pisze:......Jeśli schowam kesza w niebezpiecznym miejscu, a Twoim dzieciom zabraknie oleju w głowie i stanie się komuś krzywda, to kogo będziesz winił? Czy nie widzisz, o co mi chodzi?.....
A możesz mi wyjaśnić, dlaczego ja przy zakładaniu mam przestrzegać regulaminu, którego jeszcze nie ma, a Ty i Twoje dzieci nie muszą przestrzegać obecnego regulaminu ?
3.1 Zakładając konto w Serwisie, Użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego Regulaminu. Osoby niepełnoletnie lub nie posiadające pełnej zdolności do czynności prawnych mogą korzystać z Serwisu wyłącznie za zgodą i pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za ich wszelkie, wynikłe z tego, czynności lub zaniechania.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ