COG 2014

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 172 razy
Otrzymał podziękowań: 256 razy

Re: COG 2014

Post autor: ronja »

"W pierwszych słowach mego listu ..." - tak kiedyś pisano :D
Szanto, podaj proszę punkt Regulaminu, który upoważnia Cię do takich tekstów, jako - podkreślam specjalnie - członka COG . Twoje doświadczenie w ramach OCPL jest zdecydowanie mniejsze, niż osoby, do której w taki mało inteligentny sposób startujesz. Może więc popytaj starszych, poczytaj archiwa COG. Nigdzie tam nie znajdziesz stanowiącego "prawo" zapisu, zabraniającego odwieszenia kesza po 6 miesiącach i ponownego jego zawieszenia. Kwestie smaku pozostaw specjalistom, bo jak widać, sam masz z nimi kłopot. Bzdurna reakcja, dyskredytująca członka COG i tak naprawdę odbierająca mu prawo do zasiadania w tym gremium.

"Drugie słowa": Może RR zareaguje jednak szybko i dokona rekonstrukcji COG-u w oparciu o kryteria doświadczenia i kompetencji społecznych, bo coś widać nie zadziałało w kryterium uznaniowości. Przypomnę, że członek COG nie musi być z danego województwa, a powinien być rzeczywistym autorytetem.
Obrazek Obrazek
subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

alex22 pisze:
JEDNO Z LEPSZYCH ZGŁOSZEŃ wolfpacka, MÓJ TOP ONE: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=9204
Treść zgłoszenia: "No tak - na zdjęciu jak byk "zakaz fotografowania" a autor robi zdjęcie, łamiąc tym samym przepisy."
Gratuluję polotu...
hahaha :) Powód zgłoszenia: Autor sfotografował tabliczkę zakaz fotografowania.

Ludzie, przestańcie sobie robić na złość, idziecie na beznadziejną wojnę. Zgłaszajcie to, co faktycznie łamie regulamin. Jeśli ktoś - ok, przytoczę: Wolfpack - uważa, ze skrzynka w jakiś sposób łamie regulamin, to niech ją sobie zgłasza. Jeśli COG uzna, że skrzynka łamie postanowienia regulaminu, to niech ją zawiesi. Jeśli nie poda powodu, albo jest on naprawdę błahy, to znaczy, że COG jest co najmniej nieoczytany - żeby nie powiedzieć niedouczony.

@Alex22 - przyznam, że zaskoczyła mnie lista, którą wkleiłeś. Warto może zachęcić zgłaszających do wyjaśnień i "polubownego" załatwienia sprawy?

Osobiście dwa razy zwrócono mi uwagę na kesza, w którym zawarłem "reklamę" - tj. opis, w którym zawarłem odnośnik do strony ośrodka świadczącego usługi - nieważne jakie, ważne że. Spoko, przyjąłem to do wiadomości, zmieniłem opis tak, by był zgodny z regulaminem i po sprawie. Ale jeśli ktoś zgłasza skrzynkę, bo ma do mnie żal/bo mnie nie lubi/bo uwiodłem jego żonę/męża/córkę/psa?

Proszę Was....

Drogi COG'u! Bądź łaskawy dla Tych-Którzy-Dają-Ci-Zajęcie, bowiem nie wiedzą, co czynią. Teorie spiskowe, to tylko przykrywka dla Użalających-Się-Nad-Sobą.

Niech każdy z Was, drodzy Keszerzy, zastanowi się, czy dana skrzynka jest rzeczywiście łamiąca regulamin....
...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 363 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy

Post autor: r00t7 »

ronja pisze: "Drugie słowa": Może RR zareaguje jednak szybko i dokona rekonstrukcji COG-u w oparciu o kryteria doświadczenia i kompetencji społecznych, bo coś widać nie zadziałało w kryterium uznaniowości. Przypomnę, że członek COG nie musi być z danego województwa, a powinien być rzeczywistym autorytetem.
A co tu jest z COGiem nie tak ? bo jakoś nie widzę, każdemu może zdarzyć się błąd. Szanto w tamtej kadencji zrobił wiele dobrego, wiele osób naprowadził na właściwe tory zakładania keszy chociażby, proponuję zwiedzić kilka jego keszy w pomorskim - dają przykład.

Po drugie każdemu może się coś wymsknąć, ale od razu odwoływać ? no proszę Cię.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 123 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy

Post autor: krystiant »

alex22 pisze:A tak wygląda praca COGu, który lekko mija się z powołaniem jako instytucja, która ma rozwiązywać problemy. Tu okazuję się, że jedyną drogą rozwiązania zgłoszenia jest SZANTAŻ i nazywanie mnie CWANIAKIEM. Czy w taki sposób powinien pracować COG? Chyba nie na tym polega jego misja.
Nie ciebie nazwał cwaniakiem, tylko regularne odwieszanie i zawieszanie kesza...
alex22 pisze: "Witam,
wpłynęło do nas zgłoszenie dotyczące skrzynki A133- Kamuflaż.
Takiego cwaniactwa wprost nie cierpię.
Albo aktywujesz swoją skrzynkę albo ją archiwizuję.
W przypadku braku reakcji na tę wiadomość, po upływie tygodnia skrzynka zostanie zarchiwizowana.
W razie pytań, proszę o kontakt na cog@opencaching.pl.

Pozdrawiam,
szanto/COG"

Czytając regulamin nie znalazłem nigdzie zapisu na temat jak długo mogę trzymać skrzynkę w stanie "tymczasowo niedostępna". Sam byłem za skróceniem tego okresu z 9 m-cy do 6m-cy dla nie aktywnych keszerów, aby ich skrzynki szybciej się archiwizowały.
Tu jest inna sytuacja, proszę się nie kierować się swoją opinią i cierpieniami, a jedynie tym co mamy zapisane w regulaminie, którego COG powinien przestrzegać.
Problem w tym, że ten kesz jest regularnie odwieszany co niecałe pół roku (żeby sie nie zarchiwizował z automatu) i ponownie zawieszany... Żeby szanto po tygodniu go nie zawiesił wystarczy, że zrobisz to teraz i teoretycznie nie będzie się mógł "przyczepić" :twisted:

Takie sztuczne przedłużanie stanu "tymczasowo niedostępna też mi się nie podoba...
Niestety zdaję sobie sprawę, że nie da się skutecznie za pomocą regulaminu ukrócić takie praktyki, bo nawet jeśli byłby zapis, że tylko raz, czy dwa razy można tak sobie przedłużyć stan TN to po prostu kesze będą odwieszane i bez reaktywacji czekały na kilka nieznalezień... To ja już wolę, że jest TN - przynajmniej wiadomo, że nie ma po co szukać (choć pamiętam z majówki na Wolinie, że to czasami tak nie działa)

@Alex22 - Mam do ciebie sporo szacunku za ilość i jakość twoich keszy ale nie rozumiem dlaczego tego kesza po prostu nie reaktywujesz lub zarchiwizujesz zamiast zasłaniać się "kruczkami" regulaminowymi?
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 2):
Doc_with_the_dogszanto
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Geogosia
Bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: Geogosia »

krystiant pisze:@Alex22 - Mam do ciebie sporo szacunku za ilość i jakość twoich keszy ale nie rozumiem dlaczego tego kesza po prostu nie reaktywujesz lub zarchiwizujesz zamiast zasłaniać się "kruczkami" regulaminowymi?
@krystiant - żeby użytkownik Alex22 tylko z jedną skrzynką tak czynił...
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

r00t7 pisze:A co tu jest z COGiem nie tak ? bo jakoś nie widzę, każdemu może zdarzyć się błąd. Szanto w tamtej kadencji zrobił wiele dobrego, wiele osób naprowadził na właściwe tory zakładania keszy chociażby, proponuję zwiedzić kilka jego keszy w pomorskim - dają przykład.
Po drugie każdemu może się coś wymsknąć, ale od razu odwoływać ? no proszę Cię.
Jeżeli to jest błąd, a nie świadomie napisane słowa, to tym bardziej COG sam z siebie powinien wyciągnąć konsekwencje w stosunku do swojego członka. Co mamy w mailu ? Arogancję, próbę reakcji z pozycji siły, groźbę i brak rzeczowego argumentu. Jakiś nowy styl COG-u ? Stado się zradykalizowało, bo siły wroga stoją u bram ? Gdzie szanto znalazł rażące naruszenie Regulaminu, upoważniające do zdecydowanych działań ? (Tu delikatnie przypomnę, że w COG-u wisi moje zgłoszenie, które jest znacznie bardziej krytycznym dla społeczności i nadal nie doczekałem się oficjalnego stanowiska w tej sprawie sprawie). Chwała szanto za zrobienie wiele dobrego w tamtej kadencji. Super, że ma świetne kesze w pomorskim - chętnie je odwiedzę i docenię, jeśli na to zasługują. Dzisiaj jednak przegiął i stracił twarz. Jak sobie więc wyobrażasz, Szanowny COG-u, że bez tej twarzy będziesz chciał podejmować ważne dla wszystkich decyzje ? Bo ja średnio :( A ponoć macie być najlepszymi z najlepszych i dawać przykład ...
Obrazek Obrazek
subo
Wyjadacz

@Geogosia: nie wieszajmy psów na jednym Userze. Rozejrzyj się wokół - co widzisz? Same poprawne keszyki?
...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

Ja mam jednak inne podejście do całego tematu. Wydaje mi się grzeczne zwyczajowo, że jeśli kesza nie ma, to go zawieszam, daję sobie tym samym szansę na jego reaktywację. Jeśli natomiast nie mogę tego zrobić, to odpuszczam i albo sama archiwizuję, albo kesz po upływie terminu to robi. Czasami sie okazuje, że ktoś założy w tym miejscu coś lepszego, a ja mam dużo frajdy z poszukania nowego kesza. I nic się nie dzieje ;)
Uważam, że Szanto ma słuszne podejście. Trzymanie się sztywno regulaminu "bo nie ma napisane itp" jest dziwne, bo gdzie jest np napisane, że wolno zrobić kupy do kesza ? hę? no nie ma! a wszyscy wiedzą, że grzecznie jest tego nie robić ;)

I już poza tematem. Jest piękna pogoda, naprawdę cudowna, która nastraja optymistycznie do wszystkiego. Dajcie spokój kłótniom i nagonkom, bo przykro się robi jak się to czyta...
Za ten post autor Nannette otrzymał podziękowania (total 2):
VendredoAgatha
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Geogosia pisze: ...żeby użytkownik Alex22 tylko z jedną skrzynką tak czynił...
Pamiętasz, jak "rozmawialiśmy" ze sobą o Twoim keszu na kirkucie ? Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło w ocenie: mieliśmy dobry kontakt, akceptowaliśmy siebie jako strony dyskusji, w efekcie zrobiłaś coś lepszego od pierwowzoru. Nie sądzisz, że właśnie taki sposób rozmowy był/jest lepszy, niż obecnie preferowany w Szczecinie lub zaprezentowany przez szanto ?

To dalej nie do Ciebie :D Cały system zaakceptował fakt możliwości "technicznego" (można to nazwać inaczej) zawieszania i odwieszania keszy. Może dlatego, że wielu "ważnych" też tak robiło ? Mści się teraz brak umieszczenia stosownego zapisu w obowiązujących regułach, więc absolutnie nie powinniśmy używać argumentów o niestosowności takiego rozwiązania. Niech władza najpierw zrobi jakiś porządek (wprowadzi np. kodyfikację zachować akceptowanych i nie, która będzie obowiązującym rozszerzeniem Regulaminu) i wtedy możemy odwoływać się do konkretów.
Obrazek Obrazek
Geogosia
Bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: Geogosia »

ronja pisze:Pamiętasz, jak "rozmawialiśmy" ze sobą o Twoim keszu na kirkucie ? Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło w ocenie: mieliśmy dobry kontakt, akceptowaliśmy siebie jako strony dyskusji, w efekcie zrobiłaś coś lepszego od pierwowzoru. Nie sądzisz, że właśnie taki sposób rozmowy był/jest lepszy, niż obecnie preferowany w Szczecinie lub zaprezentowany przez szanto ?
Oczywiście, że pamiętam. Wzięłam sobie do serca Twoją radę, ponieważ była słuszna. Zmieniłam lokalizację, bo faktycznie pierwsza była wybrana przeze mnie niepoprawnie. Jeszcze raz dziękuję za tamtą miłą rozmowę i ponownie zapraszam w moje okolice.

Jeśli zaś chodzi o sprawę odwieszania i zawieszania skrzynek, to niestety takie poczynania świadczą o lekceważeniu drugiej strony, czyli innych keszerów (poszukujących). Ronja, czy chciałbyś w przedziale czasowym <KLIK (skrzynka gotowa do szukania); KLIK (skrzynka będzie czasowo niedostępna)> znaleźć się na miejscu, na kordach, usilnie starając się znaleźć coś, co tak naprawdę zostało zreaktywowane zza monitora? Zdarzyła mi się taka sytuacja wielokrotnie, nie wspominam takich incydentów miło. Nie zagłębiam się w regulaminowe kruczki, w całą politykę, w koligacje, zwyczajnie wymagam dobrych manier. Szacunku dla drugiego człowieka. Przestrzegania pewnych zasad. To tak dużo?
Obrazek
subo
Wyjadacz

F5, F5, F5....
Za ten post autor subo otrzymał podziękowanie:
Lza
...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 123 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy

Post autor: krystiant »

ronja pisze:Niech władza najpierw zrobi jakiś porządek (wprowadzi np. kodyfikację zachować akceptowanych i nie, która będzie obowiązującym rozszerzeniem Regulaminu)
Naprawdę chciałbyś kilkudziesięciu stron zasad naszej zabawy? Kto by to przeczytał? Chyba tylko poszukiwacze luk, żeby zrobić na złość i po swojemu i żeby pokazać, że moja racja jest mojsza...
Ja jestem zdania, że zdrowy rozsądek powinien wystarczyć - niestety życie pokazuje, że nie wszystkim... :? (i nie mam w tym momencie nikogo konkretnego na myśli)
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 2):
r00t7Doc_with_the_dog
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
subo
Wyjadacz

Jak się ktoś przyczai gdy któryś z potencjalnych założycieli będzie rozpiżdżał ścianę w jakimś domu, żeby takiemu plombę sprzedać, to będzie inna gadka. Kto wtedy wspomni regulamin?
...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

krystiant pisze:Naprawdę chciałbyś kilkudziesięciu stron zasad naszej zabawy? Kto by to przeczytał? Chyba tylko poszukiwacze luk, żeby zrobić na złość i po swojemu i żeby pokazać, że moja racja jest mojsza...
Ja jestem zdania, że zdrowy rozsądek powinien wystarczyć - niestety życie pokazuje, że nie wszystkim... :? (i nie mam w tym momencie nikogo konkretnego na myśli)
Tak, chciałbym. Wtedy nie byłoby uznaniowości, kumoterstwa czy odsądzania od czci i wiary. Nie trzeba do tego kilkudziesięciu stron i nie byłoby takich ruchów, jak ten dzisiejszy. Kto by to czytał ? Każdy. Wystarczyłoby zrobić tak jak z poprzednią zmianą Regulaminu: dalsze korzystanie z serwisu wymagało kliknięcia w stosowny guzik przy logowaniu. Świadomi ludzie zapoznają się ze zmianą. Co z resztą ? To jedyna szansa, że ktoś przeczyta "na starcie". Reszta może to zrobi, gdy wyjdzie jakiś kanał. Czyli jak w normalnym życiu. Ktoś przeczytał wszystkie akty normatywne, mające wpływ na jego życie ? W zdecydowanej większości społeczeństwa nie, co wcale nie zwalnia z obowiązku ich przestrzegania.
Nie byłoby też pomysłem "od czapy", gdyby RR i COG miały opisany kodeks norm i postępowania (jawny, dostępny dla wszystkich). Dzisiaj widać, że sam sobie skrobie rzepkę, a wybór do składu jest wystarczającą legitymacją do rządzenia.
Geogosia pisze:...Ronja, czy chciałbyś w przedziale czasowym <KLIK (skrzynka gotowa do szukania); KLIK (skrzynka będzie czasowo niedostępna)> znaleźć się na miejscu, na kordach, usilnie starając się znaleźć coś, co tak naprawdę zostało zreaktywowane zza monitora? ...
Też mi się zdarzyło - takie (niepisane lecz jeszcze obowiązujące) prawo właściciela kesza. Nie zakładam w tym przypadku złych intencji, raczej przypadek.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
mauritius
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 363 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy

Post autor: r00t7 »

ronja pisze:
krystiant pisze:Naprawdę chciałbyś kilkudziesięciu stron zasad naszej zabawy? Kto by to przeczytał? Chyba tylko poszukiwacze luk, żeby zrobić na złość i po swojemu i żeby pokazać, że moja racja jest mojsza...
Tak, chciałbym. Wtedy nie byłoby uznaniowości, kumoterstwa czy odsądzania od czci i wiary.
za bardzo chcesz dorównać OC do GC. takie reguły zabiją w końcu ducha zabawy, a i tak znajdą się tacy co będa kruczków szukać.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ