arogancja COGu

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

arogancja COGu

Post autor: Sebastian » środa 18 czerwca 2014, 00:28

Niedawno wysłałem zgłoszenie do COGu, prośbę o odarchiwizowanie jednej z moich skrzynek, oto odpowiedź :

Witam,
zajmujemy się zgłoszeniem dotyczącym skrzynki Stuknęło mi właśnie 6 lat !!! .
Ciężki a nawet niemożliwy jest proces odarchiwizowania tej skrzynki.
COG nie zajmuje się skrzynkami umieszczonymi w okolicach Somalii.
Pozdrawiam,
szanto/COG
-----Original Message-----
Subject: Nowe zgłoszenie problemu na OC PL (OP81DE)
Dnia 17-06-2014 20:10 użytkownik sebastian wysłał nowe zgłoszenie problemu.
Dotyczy ono skrzynki OP81DE - Stuknęło mi właśnie 6 lat !!!
(http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=34305).
Powód zgłoszenia: Inny
Treść zgłoszenia:
------------------- początek ------------------
Proszę uprzejmnie o odarchiwizowanie skrzynki. Decyzję podjąłem pochopnie, a kesz znajduje się w miejscu ewentu - Pomorska Kupalnocka, więc fajnie gdyby uczestnicy spotkania mogli go zdobywać.
Pozdrawiam - Sebastian
------------------- koniec -------------------

Jeżeli członek COG i OC-Team zamiast napisać - "proszę zmienić współrzędne skrzynki na właściwe", pomóc w rozwiązaniu problemu, pisze coś takiego, nie wyobrażam sobie jak są traktowani początkujący użytkownicy serwisu. Jakbym trochę zaczynał rozumieć dlaczego serwis GC zdobywa najważniejszą pozycję w Polsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Re: arogancja COGu

Post autor: Rob » środa 18 czerwca 2014, 09:40

Bo przecież każdy wie, że w GC panuje większa wolność niż w OC :twisted:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 266 razy
Otrzymane podziękowania: 198 razy

Post autor: r00t7 » środa 18 czerwca 2014, 09:56

sebastian, proszę Cię, który to już raz archiwizujesz wszystko ?

szanto ma racje że nie odwiesza kesza umieszczonego w somalii. trzeba było pozmieniać wszystko na powrót jak było i dopiero zwrócić się do COG. Co szanto ma biegać za Tobą ? Tobie powinno zależeć by sprawę odwrócić. Tyle w temacie
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post (razem 3):
fredzioszantosubo

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz

Post autor: Whatever » środa 18 czerwca 2014, 10:23

Zawsze można pójść na gc skoro tam jest lepiej ;-)

Pozdrawiam
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » środa 18 czerwca 2014, 11:13

Każdy medal ma dwie strony.

Z jednej, rzeczywiście Sebastian często pochopnie archiwizuje*, a później prosi o odwieszenie swoich skrzynek, z drugiej odpowiedź COGu nie jest ani miła, ani uprzejma (a prośba uprzejma była), ani tym bardziej dowcipna (bo chyba taki miał być ten przytyk o Somalii).

Odwieszenie skrzynki przez COG to są dokładnie CZTERY kliknięcia i trochę przescrollowania ekranu. O wiele mniej niż zostało napisane w odpowiedzi, czy w tym wątku.

* może zaradzi na to jakiś addon do przeglądarki, który zablokuje mniej lub bardziej przypadkowe zmiany statusu skrzynek? :wink:

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy
Kontakt:

Post autor: szanto » środa 18 czerwca 2014, 17:44

Sebastian pisze: Niedawno wysłałem zgłoszenie do COGu, prośbę o odarchiwizowanie jednej z moich skrzynek, oto odpowiedź :
[...]Ciężki a nawet niemożliwy jest proces odarchiwizowania tej skrzynki.
COG nie zajmuje się skrzynkami umieszczonymi w okolicach Somalii.
Pozdrawiam,
szanto/COG
Całkiem przypadkiem i to z nudów raczej tutaj zajrzałem - i cóż widzę? :shock:
Nasz kolega 'Sebastian':
- liczba znalezionych skrzynek: 2979 ; :!:
- liczba przeniesionych skrzynek: 30; :!:
- liczba uczestnictw w spotkaniach: 61; :!:
- liczba wszystkich założonych skrzynek: 83 :!:
- liczba wszystkich aktywnych skrzynek: 0 [zero] :shock: (w momencie składania wniosku o odarchiwizowanie)
poczuł się urażony tym faktem, ze COG [w mojej skromnej acz z poczuciem humoru] osobie odmówił aktywowania skrzynki umieszczonej na kontynencie afrykańskim na terytorium Somalii. :lol:
No bo skoro osoba z tak ogromnym doświadczeniem w zdobytych i założonych skrzyniach składa prośbę o odarchiwizowanie skrzynki to COG [nadal w mojej skromnej osobie] mniema, że wszystkie dane zostały przed zgłoszeniem dokładnie sprawdzone [skoro skrzynia została zarchiwizowana to musiała mnieć już wcześniej, przed archiwizacją, takie kordy [???], prawda?
No chyba, że to była nieudana prowokacja [ostatnio mamy ich pełno] skompromitowania COGu. 8)
To prawda, nie wszystkie osoby muszą mieć poczucie humoru. Ja akurat mam.
Jeżeli kolega Sebastian nie ma i poczuł się urażony zwróceniem mu uwagi na przedłożenie własnej skrzyni z tak odwróconymi kordami w tak oczywisty sposób jak kategoryczna odmowa - wielkie przepraszam.
Sprawa ma też 'drugie dno'. Myślę, że Sebastian, gdyby chciał się o nim dowiedzieć, powinien porozumieć się z LM.

A co do faktu:
Sebastian pisze: [...]nie wyobrażam sobie jak są traktowani początkujący użytkownicy serwisu[...]
uprzejmie informuję, że traktuję ich z ogromną wyrozumiałością i cierpliwością. Oni maja prawo popełniać błędy i je popełniają.
Nie mam jej jednak do przemądrzalców z takim dorobkiem jak Sebastian. 8)
Mieszanie tutaj GC jest nie na miejscu. To ich problem jak nas traktuje ich zarząd i jakie mają zalecenia i wytyczne aby tepić na każdym kroku Opencaching.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi szanto za post (razem 2):
Hernfredzio
Obrazek ObrazekObrazek

Agatha
Wyjadacz

Post autor: Agatha » środa 18 czerwca 2014, 20:37

Sebek... wyluzuj:)

Pyra
Wyjadacz

Post autor: Pyra » środa 18 czerwca 2014, 22:57

Witam
Padły tutaj mocne słowa, jednak niezbyt adekwatne do sytuacji, cytuję za słownikiem języka polskiego:
"► arogancja

wyrażanie przesadnej, pyszałkowatej, bezczelnej pewności siebie połączone z ostentacyjnym lekceważeniem innych"
Niestety nie dopatrzyłem się w wypowiedzi COGu znamion takiego zachowania, można jedynie zauważyć żartobliwy ton wypowiedzi, tym nie mniej zgodny z:
cytat z regulaminu:
"1.4 Serwis działa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i podlega prawu polskiemu. Nieważność któregokolwiek zapisu Regulaminu nie ogranicza jego ważności w pozostałych częściach. W sprawach nie uregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego."
O czym COG poinformował, w sposób do którego można mieć zastrzeżenie j.w.

"Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień", proponuję więc symbolicznie podać sobie rękę.
Pozdrawiam
Pyra

Awatar użytkownika
LadyMoon
Bywalec
Podziękował: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 6 razy

Post autor: LadyMoon » środa 18 czerwca 2014, 23:21

Pozwolę sobie zabrać głos w tym temacie: sprawa została już wyjaśniona, zarówno z szanto jak i z samym prowodyrem całego zamieszania - sebastianem, skrzynka została już odarchiwizowana i myślę, że temat ten można będzie spokojnie już zamknąć.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi LadyMoon za post:
art_noise

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował: 216 razy
Otrzymane podziękowania: 78 razy

Post autor: Sebastian » środa 18 czerwca 2014, 23:57

Sprawę udało się wyjaśnić, dziękuję za pomoc. Przepraszam za to, że pozwoliłem ponieść się emocjom, OC-Team i osoby z COG.

Temat do zamknięcia i jeszcze raz przepraszam, szczególnie kolgę Szanto, który zajmował się tą sprawą.
Ostatnio zmieniony czwartek 19 czerwca 2014, 00:22 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Sebastian za post:
art_noise
Obrazek

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: szanto » czwartek 19 czerwca 2014, 00:06

Bez urazy.
Pozdrawiam.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował: 216 razy
Otrzymane podziękowania: 78 razy

Post autor: Sebastian » czwartek 19 czerwca 2014, 00:33

Dzięki, Szanto, jak napisał Pyra - "proponuję więc symbolicznie podać sobie rękę." Jutro jeżeli pomyślene wiatry poniosą mnie na Pomorze, mam ochotę odwiedzić wspaniałą, Twoją skrzynkę, którą wszyscy bardzo polecają. Niech już zapanuje zgoda, bo łączy nas Geokeszing, a ja szybciej wyrażam emcję niż pomyślę :oops:
Pozdrawiam - Sebek
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Sebastian za post:
LadyMoon
Obrazek

Zablokowany