RR - solidne podwaliny.

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Re: RR - solidne podwaliny.

Post autor: Rob »

To może - i piszę to całkiem serio - zbanować na OC mikrusy?
Banowanie do nie jest wyjście i też mają prawo istnieć, szczególnie w miastach. Osobiście nic nie mam do mikrusów, chociaż najbardziej cieszą mnie kesze na łonie natury, nieprzypałowe, które można w spokoju podjąć. Fantów również nie wymieniam, ale jak jesteśmy z dziećmi to radocha dla dzieci też jest jak mogą se poszperać w keszu, więc miło jak wtedy są.
ObrazekObrazek

lilium
Bywalec
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: lilium »

Wymiana fantów nie jest przymusem, też żadko wymieniam ale wrzucam prawie zawsze bo te puste pudła (albo pełne śmieci) mnie irytują.
Co do OC lub GC...
Zakaz zakopywania jest zaj**:)
Naprawdę nie piszę tego z przekąsem, ja po prostu fajnie było widać różnicę w okolicach Jastrzębiej Góry - zakopane w górach śmieci kesze z OC i ładnie pochowane w sprytnych miejscach kesze z GC. Po grzebaniu w hałdzie brudu mój partner przez pewien czas nie chciał się nawet oglądać na skrzynki OC.

Obrazek
Obrazek

Pyra
Wyjadacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Post autor: Pyra »

Witam
Teokryt pisze:Spotkań nie ma z innego zupełnie powodu. Ludzie sa rozproszeni i jeśłi za spotkaniem nie idą skrzynki spotkaniowe a tylko "pogaduchy" to ludziom sie nie chce. Pogadać to ja moge sobie ze znajomymi.
No jakoś nie mogę się z tym zgodzić, mamy w Poznaniu zwyczaj urządzania cyklicznych comiesięcznych eventów "WIO na piwo". Organizują różne osoby. Czasem jest to związane z keszowaniem czasem nie, mimo to, zjawia się całkiem spora grupa osób i to nie tylko "starych wyjadaczy". Kto ma czas i ochotę przychodzi, posiedzieć, pogadać coś ustalić, coś się dowiedzieć... Poknuć jakiś projekt...

Pozdrawiam

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Tego to wam poznaniacy zazdroszcze bo w Warszawie to tylko Eventy "pogaduchowe" typu GC.

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 152 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Post autor: Elvis7 »

Teokryt- nie ma co zazdrościć, trzeba organizować :)

opoliensis
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: opoliensis »

Szukam geokeszy we wszystkich możliwych systemach.

To, że ktoś przeszedł do drugiego systemu ma być powodem do płaczu? Z jakiego powodu? Że nie zaliczę nowej skrzynki do statystyki w serwisie, w którym nazbierałem jak dotąd najwięcej "punkcików"? Bo chyba o to cały ból dupy?

Tragedia by była gdyby ten ktoś w ogóle przestał chować :-)

Teokryt
Wyjadacz

Teokryt- nie ma co zazdrościć, trzeba organizować
Nie jestem wiarygodny do organizowania spotkań.

Elvis7
Podziękował;: 152 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Post autor: Elvis7 »

A to czemu?

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował;: 275 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: r00t7 »

Teokryt pisze:Tego to wam poznaniacy zazdroszcze bo w Warszawie to tylko Eventy "pogaduchowe" typu GC.
obserwuję to u kilku osób, najłatwiej jest narzekać, ale samemu działać to już nie bardzo ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Teokryt
Wyjadacz

a) bo jestem dośc kontrowersyjny jako geokeszer
b) bo wydarzeinie powinno nieść coś ze sobą a nie tylko pogaduchy
c) trzeba zainwestowac trochę srodków, czasu ;-)

Narzekam na to że sam nie jestem godzien zorganizowania wydarzenia. Jakos to mi sie wydaje że to powinny robić osoby które wiedzą do czego to służy.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Teokryt pisze:a) bo jestem dośc kontrowersyjny jako geokeszer
b) bo wydarzeinie powinno nieść coś ze sobą a nie tylko pogaduchy
c) trzeba zainwestowac trochę srodków, czasu ;-)
Bzdura po trzykroć.
Kontrowersyjny byłem nie raz i nie dwa i raczej mi to nie przeszło, a jednak z powodzeniem zorganizowałem kila Warszaw Nocą.
Byłem na niejednym spotkaniu służącemu wyłącznie pogaduchom i zawsze było fajnie.
Jedynymi środkami, jakie inwestowałem w spotkania, to kilkanaście kartek z planem działania.... a czas... no cóż - jak keszujesz, to i tak go poświęcasz... trochę smutne, że zużywając go tak dużo na forum nie chcesz go użyć na ogarnięcie eventu.

Jeżeli jednak się przełamiesz, to pisz śmiało, chętnie podzielę się moimi doświadczeniami.
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowanie:
r00t7
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Teokryt
Wyjadacz

Jestem spoza Warszawy i od paru miesięcy unieruchomiony. Niemniej może coś zorganizuję, w lipcu..

Awatar użytkownika
snieeegu
Bywalec
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: snieeegu »

We Wrocławiu dobrze się bawimy na cyklicznych (mniej więcej co półtora miesiąca) spotkankach - WROCŁAWSKIE SPOTKANIE by lenser1 (odbyło się już 4 razy w ciągu ostatnich kilku miesięcy), odbyły się też 3 edycje OGNISKA (też lenser1) - nieraz w terenie, a gdy nie po drodze było z pogodą, to udało się znaleźć lokal i zgromadzeni też dobrze się bawili. Te co prawda były tylko OC, ale jak pokazują liczby, Wrocław nie zasypia :) Ostatnio (koniec marca) odbył się w Sudetach event OC/GC w ramach zawodów PTTK (by rotour i karmel1998). Kolejne spotkanie już w czerwcu pod Jelenią Górą - też OC/GC. A z różnych źródeł wiem, że na OC/GC powstanie w wakacje jeszcze jedno spotkanie, a jak i ja się sprężę, to może i dwa :) Także na GC we Wrocławiu niedawno (koniec marca) odbyło się spotkanie związane z GeoCoinami. Bawimy się tu w większym gronie nie tylko w ramach OC. Przy większości spotkań nie powstają u nas nowe, dedykowane kesze, lecz mimo tego zawsze znajdą się chętni na zaliczenie paru ownów i mobilniaków przy kuflu, a przede wszystkim - są chętni na rozmowę o wspólnej pasji i nie tylko :) Ostatnim większym spotkaniem we Wroclawiu, przy którym ruszyła seria keszy, był event "Ciemno już!" użytkownika dżazder (wówczas premierę miało 6 keszy + kesz finałowy) a miało to miejsce w sierpniu 2013. Także jak widać można się bawić i z keszami nowymi, i z keszami wybitnie spotkaniowymi, i bez keszy też jakoś można - ale przede wszystkim trzeba się bawić z KESZERAMI :). Czasem OC-only, czasem OC/GC. Wystarczy chcieć. Cieszę się, że mamy w regionie osoby, którym zależy.
Za ten post autor snieeegu otrzymał podziękowanie:
lupi

paprotek
Stały bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: paprotek »

Teokryt pisze:Niewazne co my innowacyjnego wymyślimy GC zawsze będzie miało lepsze możliwości.
Ehm słucham? Jak każda korporacja, oni są konserwatywni aż do bólu. Ze wszystkim mają problemy. Nawet ze skrzynką 10m od nieczynnej bocznicy w lesie, bo tam trzeba 46 czy 61 m. Nawet nie okrągła liczba, bo wtedy każdy głupi by się domyślił, że to liczba z sufitu. A tak to nie każdy głupi się domyśli :D

Wielu użytkowników domaga się przywrócenia webcamów i virtuali, a GC zrobił tylko waymarki, i całkowicie je schrzanił.

A co do jakości, to wystarczy spojrzeć ile GC w Polsce ma wypasionych skrzynek. Czyli rozmiar large. nawet nie 10% tego co na OC. Bo przez konieczność sprawdzania, czy skrzynka nie złamie którejść z 500 wytycznych, brakło zasobów na kreatywność. Lepiej wrzucić do plecaka 100 probówek i rozrzucić je gdzie popadnie :D
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

rubeus
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: rubeus »

Ciągnąc offtop. Teokryt - zakładaj spotkanie, jeśli termin mi będzie pasował i zostanie opublikowany z wyprzedzeniem, abym mógł sobie swoje sprawy pukładać, to się pojawię. Bo choć kesze OC to raczej od wielkiego dzwona znajduję, to z ludźmi warto się spotykać 8) .

Co do "pogaduchowych" eventów. Organizowałem takie OC/GC, bo uważałem, że to dobra okazja w chłodniejsze miesiace, aby ludzie mogli sobie na spokojnie pogadać z innymi keszerami, podpytać się na żywo o jakieś techniczne duperele, czy problemy z keszami. Przestało mi się chcieć, m.in. przez marudzących, że takie spotkania są be, ale żeby samemu coś zorganizować o innej formule... Na GC też widzę, że większe "tłumy" pojawiają się tylko gdy:
a) za uczestnictwo w spotkaniu można dostać jakąś "odznakę" do statystyk
b) można zgarnąć większą ilość keszy przy okazji wycieczki/spotkania
c) jest to event typu CITO (działanie na rzecz środowiska - sprzątanie śmieci w parku/lesie, sadzenie drzew itp. ) - ale też nie zawsze...

Nie raz już słyszałem a i sam dościwadczyłem, że w innych miastach ludzi przychodzi dużo więcej - nawet na typowo siedzące eventy (Kraków, Gdańsk ), tylko u nas w Warszawie jakoś keszerzy nie skorzy do integracji. I to nie zależnie do systemu, z którym się bawią :(

ODPOWIEDZ