stronniczość COG-u

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

omen1975
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

stronniczość COG-u

Post autor: omen1975 »

Chciałbym poruszyć pewny niewygodny temat który dotyczy stronniczości COG-u o której słyszy się coraz częściej. Opiszę temat na przykładzie sytuacji ,która mnie dzisiaj spotkała a mianowicie umieszczenia komentarza w jednej ze skrzynek ewentowych.

Pojawiła się niedawno skrzynka ewentowa, której treść dosyc mocno zbulwersowała trójmiejskie środowisko keszerów. Pojawiało się mnóstwo wpisów zarówno w samaym opisie ewentu jak i na fejsbukowym profilu OC Trójmiasto. Wydawało mi się, że pole komentarza w danej skrzyneczce służy własnie do zamieszczania wypowiedzi będącej komentarzem ale dzisiaj dowiedziałem się, że jednak tak nie jest. Okazuje się, że jest to zabronione a komentarze są usuwane. Mało tego - nie wszystkie - tylko te niewygodne. Czy to aby na pewno tak ma działać ????? Mamy szukać skrzynek i wpisywac tylko że znaleziona/nieznaleziona lub też będę/nie będę na spotkaniu ??? Poniżej cytat będący komentarzem COG-u:
Witam,

bardzo proszę traktować to miejsce jako możliwość oznajmienia innym chęci uczestnictwa bądź nie w ewencie.

Inne przemyślenia czy własne opinie proszę kierować na priv.

Wszelkie inne wpisy czy wyrażanie własnego zdania o tym wydarzeniu zostaną usunięte.

Pozdrawiam

szanto/COG

Tym sposobem mój wpis został usuniety mimo iż zawierał informacje o tym, że w ewencie uczestniczyc nie mam zamiaru. Była to więc wypowiedź nie naruszająca żadnych zasad regulaminowych ale krytykująca przesłanie autora. Dodam iż tym autorem ewentu jest osoba kandydująca aktualnie do Rady Rejsu !
Czy nasza zabawa zaczyna na prawde schodzić na psy ? Zaczynają się liczyc tylko układy i znajomości w ramach których jednym wolno komentować a innym nie ?????
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Re: stronniczość COG-u

Post autor: krystiant »

omen1975 pisze:Chciałbym poruszyć pewny niewygodny temat który dotyczy stronniczości COG-u o której słyszy się coraz częściej. Opiszę temat na przykładzie sytuacji ,która mnie dzisiaj spotkała a mianowicie umieszczenia komentarza w jednej ze skrzynek ewentowych.

Pojawiła się niedawno skrzynka ewentowa, której treść dosyc mocno zbulwersowała trójmiejskie środowisko keszerów. Pojawiało się mnóstwo wpisów zarówno w samaym opisie ewentu jak i na fejsbukowym profilu OC Trójmiasto. Wydawało mi się, że pole komentarza w danej skrzyneczce służy własnie do zamieszczania wypowiedzi będącej komentarzem ale dzisiaj dowiedziałem się, że jednak tak nie jest.
Internetowy logbook nigdy nie był właściwym miejscem na prowadzenie dyskusji - co innego wspomniany przez ciebie facebook lub forum. Jak ja byłem w COG-u (2-3 lata temu) to też zdarzało mi się kasować zbędne dyskusje, które czasem "zaśmiecały" logi - to wszystko jest później zaciągane do gpx-a i niepotrzebnie go powiększa. Najczęściej po skasowaniu takiej dyskusji, jeśli była sensowna, kopiowałem ją na forum, a w keszu zostawiałem linka do tego wątku... Jak było to tylko zwykłe obrzucanie się błotem to po prostu kasowałem... I nie miało to nic wspólnego ze stronniczością...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

omen1975
Bywalec
Kontakt:

Po części masz rację, tylko dla czego w mojej sytuacji nie zostały skasowane WSZYSTKIE zbedne komentarze a jedynie mój ???? Wszystkie poruszają jeden i ten sam temat.
Z drugiej strony patrząc to jeśli komentowanie równoznaczne jest z zasmiecaniem logu to system działa trochę bez sensu. Niektórzy rozpisuja sie na kilkanascie linijek załączając do standardowego znacznika znalezienia lub nieznalezienia swoje przemyślenia. Czy to również powinnismy uznac za zaśmiecanie logu ???
Czuję, że w sytuacji jaką opisałem zostałem potraktowany ewidentnie stronniczo a to chyba nie jest w porządku. Albo mamy równouprawnienie i wszyscy możemy komentować albo nikt nie może bo nie chcemy zasmiecac logu. Dostosowałem się oczywiscie do zalecenia COG-u ale uważam, że to jest nie fer ! Skoro pole "komentarz" nie powinno słuzyc do komentowania to może lepiej uprościc skrypt oc tak aby każdy odznaczał jedynie pole "znaleziona" albo "nieznaleziona" , wezme udział w spotkaniu albo też nie wezmę !
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

sprawdziłam - nie tylko Twój został skasowany, więc bardzo proszę nie siej fermentu. Jeśli masz jakiś problem użyj przycisku "zgłoś problem", a nie rób na forum burzy w szklance wody
ps: byłeś dzisiaj na keszach? ja byłam, fajnie było ...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Nannette pisze:sprawdziłam - nie tylko Twój został skasowany, więc bardzo proszę nie siej fermentu.
Fakt, ale z komentarzy to tylko omen1975 i jeden COG dostąpił tego "zaszczytu"...
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

Leone
Stały bywalec
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy
Kontakt:

Post autor: Leone »

Został skasowany przeze mnie tylko wpis omena. czterokrotnie. Notatka COGu pojawiła się na moją prośbę, ponieważ zabawa w kotka i myszkę, wstawianie i usuwanie tego jednego wpisu zaczęła mnie męczyć.
a dlaczego tylko jego wpis został usunięty - otóż dlatego, że jako jedyny postanowił drążyć temat po zamknięciu przeze mnie dyskusji odnośnie opisu spotkania w logach. dyskusja przeniosła się na forum i fb (i słusznie, bo warto wysłuchać każdego głosu), jednak dalsze off-topowanie w logu jest niezasadne.
Treść skasowanego wpisu jest dostępna na tym forum oraz na facebooku, tak więc każdy ma możliwość i prawo się z nim zapoznać. omen został poinformowany przeze mnie o powyższym powodzie usunięcia logu w wiadomości prywatnej.
Odnośnie samego opisu - dopisałem disclaimer i tym samym zakończyłem wszelkie dywagacje z mojej strony.
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Dzięki za te wyjaśnienia, teraz już nie powinno być wątpliwości w tej sprawie. Jeśli zakładasz taką samą otwartość w sprawach prac RR to jesteś chyba jednym z właściwych kandydatów :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wrzos
Stały bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Wrzos »

Dla mnie sprawa jest prosta, jeżeli wpisy nie są wulgarne i nikogo nie obrażają to to nie mamy prawa ich usunąć. Można wyrazić swoje zdanie w nich, i więcej się rozpisać ale za bardzo nie widzę sensu aby tego robić.
Spotkanie założone przez kolegę jest kontrowersyjne. Jeżeli uważam że może mnie obrażać czy przynosić więcej kłopotów niż pożytku to zgłaszam sprawę do COGu przez zgłoś problem.Tam sprawa powinna zostać rozpatrzona w środowisku cogowym co by zaowocowało blokadą kesza, zmianą opisu czy pozostwieniem skrzynki bez zmian.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

@omen1975, napisz w logu spotkania, to co chcesz przekazać i oznacz wpis jako "zamierza uczestniczyć" , nikt tego nie wywali. proste rozwiązania są najlepsze :-)

Pozdrawiam - Sebastian
Obrazek

Awatar użytkownika
lenser1
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: lenser1 »

Wrzos pisze:Dla mnie sprawa jest prosta, jeżeli wpisy nie są wulgarne i nikogo nie obrażają to to nie mamy prawa ich usunąć. Można wyrazić swoje zdanie w nich, i więcej się rozpisać ale za bardzo nie widzę sensu aby tego robić.
Spotkanie założone przez kolegę jest kontrowersyjne. Jeżeli uważam że może mnie obrażać czy przynosić więcej kłopotów niż pożytku to zgłaszam sprawę do COGu przez zgłoś problem.Tam sprawa powinna zostać rozpatrzona w środowisku cogowym co by zaowocowało blokadą kesza, zmianą opisu czy pozostwieniem skrzynki bez zmian.

Ja zgłaszałem do cogu taki wpis http://zapodaj.net/608eb5719c2a7.png.html ,dostałem odpowiedz od Aghaty cytuje " COG nie zajmuje się animozjami pomiędzy użytkownikami ",zgłosiłem sprawę do RR a rada rejsu dala użytkownikowi wolki lca bana na kilka dni , czas na zmianę nicka i wgranie skrzynek.
Kolesiostwo i tyle, kilku znakomitych keszerow z dolnego śląska rozstało się z OC przez takie zagrywki.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

lenser1 pisze:
Wrzos pisze:Dla mnie sprawa jest prosta, jeżeli wpisy nie są wulgarne i nikogo nie obrażają to to nie mamy prawa ich usunąć. Można wyrazić swoje zdanie w nich, i więcej się rozpisać ale za bardzo nie widzę sensu aby tego robić.

Ja zgłaszałem do cogu taki wpis http://zapodaj.net/608eb5719c2a7.png.html ,dostałem odpowiedz od Aghaty cytuje " COG nie zajmuje się animozjami pomiędzy użytkownikami ",zgłosiłem sprawę do RR a rada rejsu dala użytkownikowi wolki lca bana na kilka dni , czas na zmianę nicka i wgranie skrzynek.
Kolesiostwo i tyle, kilku znakomitych keszerow z dolnego śląska rozstało się z OC przez takie zagrywki.
Dała bana na 2 tygodnie po rozpoznaniu sprawy. Rozumiem że nowa RR będzie dawała bany zaraz jak się zgłoszenie pojawi a dopiero potem będzie sprawdzała meritum sprawy? Super!
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
lenser1
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: lenser1 »

I dalej idziecie w zaparte (RR), i odwracacie kota ogonem.Czy standardowym działaniem RR polega na dzwonieniu do użytkownika przed nałożeniem na niego bana aby mógł sobie zmienić nicka z wolki lca na Jesteśmy na urlopie i dać mu czas na wgranie skrzynek?

Kolesiostwo ,układy i tyle.

omen1975
Bywalec
Kontakt:

Nanette - owszem - mam jakiś problem, który juz dawno zgłosiłem do COG-u. COG niestety ma już dosyć użerania się z sytuacjami podobnymi do moich i pod koniec swojej kadencji jawnie olewa tego typu zgłoszenia, na co mam dowody w postaci korespondencji mailowej. Istotne są też dla mnie opinie innych uzytkowników OC tłumaczących mi w nieskończoność zagadnienia układów , znajomości i tego komu warto sie przeciwstawiać a komu nie. Nie sieje fermentu - jestem takim samym uczestnikiem tego bajzlu jak i Ty. Ja jednak widze wiele nieprawidłowości o których nie boje się mówić/pisać a Ty siedzisz cicho chroniąc swoich kompanów.
Tak jak słusznie zwrócił uwagę Krystiant - tylko mój komentarz został usunięty. Kolejnym był komentarz COG-u który usunął się sam ????

Leone - ta zabawa w kotka i myszkę była / jest chęcią pokazania, że krzywdzisz swoimi wypowiedziami i teoriami ludzi którzy wiele uwagi przywiązuja do zabawy w OC. Próżne jest obracanie tego w żart po wypowiedziach innych keszerów, których uraziłeś. Piszesz o jakims zamknięciu dyskusji ??? Jakim ??? Ty ją zamknąłęś sam dla siebie ale temat nie został zakończony !
Nie chce mi sie zawracać nikomu głowy pierdołami ale kolega Leone absolutnie nie poinformował mnie o zasadności usuwania moich komentarzy a COG w postaci kolegi Szanta wytarł sobie tyłek zmęczeniem spowodowanym wyjasnianiem ciągłych sprzeczek na OC. CZy tak to wszystko powinno funkcjonować ????

Krystiant - nie znasz tematu kompletnie jeśli sądzisz , że Leone zakłada jakąkolwiek otwartośc. Jest jednym z właściwych kandydatów ??? **** prawda. Nic nie mam do Pana Leone personalnie ale tak jak już napisałem w kilku miejscach i tak jak uznali inni użytkownicy - pan Leone stara sie podzielić trójmiejskie środowisko OC bez wyraźnej przyczyny. Może dla tego, że nie lubi Gdynian.

Wrzos - sprawa jest nietypowa ,bowiem dowiedziałem się w dniu dzisiejszym od COG-u , że komentować na OC nie wolno poniewaz zaśmieca to log skrzynki i pliki gpx. Pozostałe dłuższe od moich wypowiedzi nie zostały jednak skasowane no ale cóż... moje ewidentnie zasmiecały konto naszego kandydata do Rady Rejsu

Sebastian - nie mogę napisac niczego w logu spotkania gdyż zgodnie z zaleceniem COG-u (Szanto) log wraz z polem komentarza NIE służy do komentowania !!!
Ostatnio zmieniony niedziela 25 maja 2014, 00:03 przez omen1975, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

lenser1 pisze:I dalej idziecie w zaparte (RR), i odwracacie kota ogonem.Czy standardowym działaniem RR polega na dzwonieniu do użytkownika przed nałożeniem na niego bana aby mógł sobie zmienić nicka z wolki lca na Jesteśmy na urlopie i dać mu czas na wgranie skrzynek?

Kolesiostwo ,układy i tyle.
Tak. Standardem przed nałożeniem bana (najbardziej jakby nie było dotkliwej kary) na kogokolwiek jest porozmawianie z nim i wysłuchanie jego racji w danej sprawie. To chyba cywilizowany sposób rozstrzygania sporów?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

omen1975
Bywalec
Kontakt:

art_noise - nie wiem jak odebrać Twoją wypowiedź . Jestem związany ze środowiskiem OC od ponad 4 lat. Przez ten czas nie uraziłem nikgo w swoich wypowiedziach a za każdym razem dostosowywałem się grzecznie do zaleceń COG-u jesli zachodziła taka potrzeba. Podoba mi się zabawa w OC i jest ona jedna z lepszych jakie znam. Wszystko tu działa bez zarzutów do czasu ,kiedy nie występuje jakiś problem i nie wchodzi się w drogę komuś ważniejszemu i jego kolesiom. Kolega Leone mimo nieprawdziwych informacji o tym, że jest jakoby za jednoczeniem środowiska OC jawie stara sie je podzielić w sposób nieuczciwy i poniżający grupę geokeszerów z Gdyni. Nie będe się po raz kolejny zagłębiał w ten temat poniewaz zrobiłem to już w kilku miejscach i zainteresowani wiedzą o co chodzi. Tamat omówiłem z COG-iem, który ma to gdzies bo lada moment kończy swoją kadencję. Lubie zabawę w geocaching ale nie boję sie mówic o błędach i niedoskonałościach funkcjonowania jej mechanizmów nawet kosztem bana na OC. Są jeszcze inne serwisy o podobnej tematyce na które zwykły uzytkownik bez znajomości i lewych układów kolezeńskich może funkcjonować normalnie.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ