Wybory do RR 2014/2015. Leone.

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Leone
Stały bywalec
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy
Kontakt:

Re: Wybory do RR 2014/2015. Leone.

Post autor: Leone »

Przeczytałem swój ostatni wpis. Trochę niesienie wyszedł. Podziękowanie za wpisy dotyczyło tematu przewodników i nie miało na celu zamknięcia dyskusji w pozostałych aspektach.
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka

omen1975
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: omen1975 »

Jak dla mnie ten program wyborczy Pana Leone jest nieudolną próbą zareklamowania swojej osoby w sposób podobny do tego, jakiego używają nasi politycy. Nie będe komentował wiekszości pomysłów i idei tu zawartych ale skupię się na jednej jedynej, która jest zaprzeczeniem podejścia Leone do tego co pisze:
Dlaczego widzę siebie w Radzie Rejsu?
Dlatego, że umiem oceniać bez emocji zgodnie z własnym sumieniem. Dlatego, że staram się integrować ludzi i z ludźmi.
Osobiście uważam, że chęć integrowania ludzi z ludźmi to pic na wodę o czym świadczyć może planowany wkrótce event ---> http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=34706 Event świadczy ewidentenie o próbie podzielenia środowiska keszerskiego Gdyni i Gdańska poprzez niesłuszną i nieprzemyślaną ocenę sytuacji. Nie docierają zarówno do mnie jak i innych geokeszerów z Gdyni próby tłumaczenia, że treść spotkania jest jakoby formą żartu. W innych miastach Polski mało kto wie o istniejącej w większym lub mniejszym stopniu rywalizacji naszych miast na różnych płaszczyznach. Osoby czytające zaproszenie na spotkania wyrabiają sobie zdanie na podstawie tej własnie treści i nie zastanawiają się czy jest to forma żartu,czy też nie. SYtuacja byłaby identyczna gdyby napisac coś podobnego, co skierowane byłoby do keszerów z dowolnego innego regionu. Nikt z nas nie zastanawiał by sie nad tym czy to żart czy nie ,tylko budował sobie w głowie własne zdanie i opinię na temat takiego tekstu oraz grupy keszy w jaki on uderza.

Moim zdaniem kandydat do RR strzelający sobie w kolano takim posunięciem jast mało wiarygodny !

Poniżej wklejam kontrowersyjną dla gdyńskiego środowiska geokeszerskiego treść zmontowaną przez Leone:
Gdynia. Miasto z morza i marzeń. Miasto, które 100 lat temu było jeszcze tylko podrzędną wsią. Miasto, które zbudowano w 10 lat. Miasto, w którym znajdziesz Meksyk, Pekin i Warszawę (choć drewnianą). Miasto, w którym niektórzy, z niewiadomych przyczyn, chcą mieszkać. Miasto, które kojarzy się z pewnym klubem piłkarskim, autobusami na drutach i słabymi keszami.
Chcę to zweryfikować.
Chcę mieć porównanie.
Chcę znaleźć jak najwięcej gdyńskich skrzynek. Właściwie, to chciałbym znaleźć tyle gdyńskich skrzynek, ile da się w jedną noc.
Dlaczego w jedną? Ponieważ obawiam się, że po dłuższej obecności w Gdyni mógłbym się już nie otrząsnąć.
Dlaczego event? Ponieważ liczę na Wasze wsparcie fizyczne, psychiczne i moralne.
Dlaczego zaczynamy od piwa? Ponieważ zupełnie na trzeźwo tam się nie da ;)

Zapraszam na projekt Gdynia Nocą. Spotykamy się pod koordami o 18:17, idziemy na "jedno szybkie", i o 18:49 ruszamy na podbój miasta.
Miasta?...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

omen1975 pisze:Osobiście uważam, że chęć integrowania ludzi z ludźmi to pic na wodę o czym świadczyć może planowany wkrótce event ---> http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=34706 Event świadczy ewidentenie o próbie podzielenia środowiska keszerskiego Gdyni i Gdańska poprzez niesłuszną i nieprzemyślaną ocenę sytuacji.
Miasto, które kojarzy się z [...] słabymi keszami.
Uderz w stół, a nożyce się odezwą? Ja bym się na taki opis w mojej okolicy nie obraził, bo na pewno nie chodziłoby o moje kesze :mrgreen: :wink: (dodałem emotkę dla lepszego zrozumienia mojego przekazu :twisted: ) Mi by do głowy nie przyszło oburzać się na taki opis... Macie w Gdyni kesze z dobrymi ocenami i gwiazdkowe? Jeśli tak, to co się przejmujecie, poza tym jeśli naprawdę byłyby słabe, to Leone nie traciłby czasu na przyjazd...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

omen1975
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: omen1975 »

Wiemy o tym ,jakie mamy kesze. Zakładam, że Leone również o tym wie - jego tekst eventowy jest jednak nie na miejscu. Pomijając już kontrowersje jakie wzbudził to wypada pamiętać że keszerzy z innych miast wyrabiaja sobie zdanie na temat komentarzy w skrzynkach oraz wszelkich opisów miejsc godnych uwagi lub tez nie. W tej sytuacji nikt nie będzie się zastanawiał co Leone miał na mysli tylko uzna , że w Gdyni mamy słabe kesze !

Nie rozumiem po co mącic kijem wodę i wypisywac takie rzeczy zapraszając jednoczesnie ludzi na spotkanie. Czy takie coś aby na pewno słuzy integrowaniu środowiska ???

p.s. Nie kazdy ma poczucie humoru takie specyficzne jak Leone. Ja na pewno takiego nie mam a sądząc po komentarzach umieszczonych na profilu FB OC Trójmiasto kilku innych keszerów również go nie ma. Nie zmienia to faktu iz treść zamieszczona w opisie spotkania ewidentnie promieniuje jakąs niechęcią do Gdyni. Jesli więc Pan Leone nie lubi tego miasta to niech tu po prostu nie przyjeżdza ani tym bardziej nie organizuje tu eventów.

... i jeszcze jedno. Gdyby treść eventu była swoistym żartem tak ,jak usprawiedliwia to autor nie muaisłby usuwać teraz niewygodnych komentarzy ,tylko zdobył sie na kilka prostych wyjasnień ! Czy taki człowiek ma mnie /nas reprezentować w Radzie Rejsu ????? To chyba jakaś pomyłka.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 98 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Tak sobie czytam bez emocji i dochodzę do wniosku, że takim stylem, to się chyba przyjaciół nie zdobywa. Chodzi oczywiście o kandydata.
Obrazek
Za ten post autor dallas otrzymał podziękowania (total 2):
tuchlinomen1975

Leone
Stały bywalec
Kontakt:

dallas pisze:Tak sobie czytam bez emocji i dochodzę do wniosku, że takim stylem, to się chyba przyjaciół nie zdobywa. Chodzi oczywiście o kandydata.
Nie myli się tylko ten, który nic nie robi.
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka

Leone
Stały bywalec
Kontakt:

Podsumowanie.

Za 4 dni rozpoczną się wybory, nastanie cisza wyborcza. Postanowiłem napisać podsumowanie "kampanii" i porównanie z mojego punktu widzenia. Myślę, że to mój ostatni wpis przed wyborami, chyba że ktoś z pozostałych kandydatów coś napisze :) Wówczas się odniosę.

Chęć kandydowania potwierdziło 15 osób, przy czym 6 napisało, jaką mają koncepcję na swój udział w pracach Rady Rejsu.
O pozostałych kandydatach (z wyjątkiem jednego) nie wiem jakie mają plany/pomysły/chęci/możliwości.

Wśród osób, które postanowiły podzielić się swoimi pomysłami, najbardziej podobają mi się pomysły Pyry, z którymi zgadzam się niemal w pełni. Mam inne zdanie tylko odnośnie mediów, gdyż uważam, że powinniśmy od czasu do czasu zainteresować ich tematem opencachingu w Polsce.
Bardzo podobają mi się propozycje Silent A, przy czym nie zgadzam się z jego pomysłem ograniczenia biernego prawa wyborczego 2/5 członków aktualnej RR i mam wątpliwości co do zakazania członkom RR moderowania forum.
Odnośnie propozycji miklobita, to zasadniczo i ogólnie się z nimi zgadzam, kwestią dyskusyjną jest kilka(naście) szczegółów.

Wiele propozycji Pyry, Silent A i miklobita jest podobnych. Nie ukrywam, że dzięki ich wpisom wiem, na kogo oddam swój głos.

Z propozycjami Żeliwnej Pięści nie zgadzam się niemal całkowicie. Nie odpowiada mi pomysł rygorystycznie szczegółowego regulaminu wkraczającego w każdy aspekt zabawy, nie uważam za potrzebne wydzielania skrzynek "ekstremalnych", ani tworzenia działu mediów w RR. Do czego się przychylam, to wyjście RR do użytkowników, tj. informowanie o działaniach.

Odnośnie Żywca, to trudno mi powiedzieć czy i jakie propozycje względem działania w nowej RR Żywcu ma, więc pozostawię to bez rozpisywania się.

Poniżej, moje autopodsumowanie.

PLANY:
Potwierdzam chęć realizacji swoich pomysłów z wyjątkiem tego o rozszerzeniu zakresu obowiązków przewodników. Od początku był to pomysł "do dopracowania". Wielu z Was wskazało możliwość osiągnięcia efektu odwrotnego od zamierzonego dla takiego działania, w związku z czym nie planuję go wdrażać, przy czym byłbym zadowolony, gdyby Przewodnicy oddolnie wyszli do ludzi i z własnej woli organizowali więcej spotkań, wspólnych wypadów i nieśli pomoc.

Podtrzymuję pozostałe pomysły i postaram się o ich jak najlepszą realizację. W skrócie to:
1. stabilne działanie serwisu OC - poprzez dobrą współpracę pomiędzy RR i RT i brak rewolucyjnych zmian. Rozwój serwisu powinien następować w sposób przemyślany, zgodnie z wcześniej wypracowanym wspólnym stanowiskiem RR.
2. aktualizacja i rozwój OpenGeoWiki lub OpenGeoInfo, przy czym osobiście wolałbym pracować na tym drugim.
3. odpowiedni dobór członków COG-u. Funkcję tą powinny pełnić osoby odpowiedzialne, o dużym doświadczeniu. Dewizą COG-u powinno być: pomagać i edukować. Jeden z kandydatów napisał, że każde województwo powinno mieć w COG-u swojego opiekuna, co popieram.
4. forum opencaching.pl powinno podlegać pod RR, a ta powinna zapewnić poprawne jego funkcjonowanie. Należy wybrać obiektywnych i pracowitych moderatorów, którzy zagwarantują rozwój tego medium.
5. Za poprawne i właściwe funkcjonowanie zarówno serwisu jak i społeczności odpowiada RR. RR powinna informować o swoich decyzjach społeczność.
6. Zmiany na serwisie powinny być dokonywane przez RT po konsultacjach z RR, z wyjątkiem sytuacji nagłych, mogących powodować "wysypanie" systemu.

MOJA DOTYCHCZASOWA AKTYWNOŚĆ:
Czytając wpisy zabrakło mi informacji o dotychczasowej aktywności kandydatów. Można wyczytać to z profilu, jednak trzeba przebrnąć przez paręnaście stron logów. Skupię się na okresie od czerwca 2013 do maja 2014.
1. Znalazłem w tym czasie 402 skrzynki
2. Uczestniczyłem w 9 spotkaniach (w Gdańsku, Gdyni, Staszowie, Mysłowicach/Katowicach, Olsztynie)
3. Założyłem 12 skrzynek.
4. Zorganizowałem (lub jestem w trakcie organizowania) 5 spotkań.
5. Przeprowadziłem serwis/reaktywację ok. 20 skrzynek.
6. Kilkukrotnie udzieliłem się jako przewodnik.
7. Udzielilem dwóch wywiadów o geocachingu.
8. Otrzymałem jedną interwencję COG odnośnie orgnizowanego spotkania.

SUKCESY:
Największym sukcesem jest bezapelacyjnie Czwarte Pomorska Kupalnocka, która mimo zmiany tradycyjnej lokalizacji zgromadziła ok 50 keszerów. Drugim dużym sukcesem, który odbył się niestety bez mojego udziału były Pingwiny, Morsy i Foczki, po którym to evencie odbyło się kultowe już afterparty. Mniejsze sukcesy to rozwiązanie AKQ 2013, udział w ID, wszystkie tripy.

PORAŻKI:
Epic fail ever, czyli nieudany, bardzo kontrowersyjny opis spotkania, które planuję na lipiec. Wiele osób poczuło się dotkniętych, sprawa otarła się o COG. Więcej szczegółów TU i TU. Niemniej mam nadzieję, że po powstaniu nowego opisu, który napiszę niebawem, spotkanie zgromadzi wielu uczestników i okaże się ono jednak sukcesem. Cóż, człowiek uczy się na błędach.

Dziękuję za uwagę.
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

Ten opis spotkania to rzeczywiście był faux pas, dobrze że kolega zmienił. Ale poza tą wpadką (kto nie popełnił jakieś większej czy mniejsze wpadki?) cała reszta mi się podoba. Trzymam kciuki!
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

fredzio
Bywalec
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: fredzio »

1. Czy jesteś za możliwością wysyłania zgłoszenia kesza do COG, bez powiadamiania autora kesza kto wysłał zgłoszenie? Uściślając, treść zgłoszenia ma iść tak jak do tej pory do COG i właściciela, z tym że po nowemu COG widzi kto zgłasza, a właściciel nie.
Cel takiej zmiany: Ochrona osoby zgłaszającej nieregulaminowość skrzynki, przed prawdopodobną kontrą, np. przed mailami z wulgaryzmami, zemstą na skrzynkach osoby zgłaszającej. Obecnie mimo nieregulaminowości już na starcie nie rzadko rezygnujemy ze „zgłoś problem”, przewidując spodziewaną reakcję czy brak kultury drugiej strony.

2. Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu adoptowania skrzynki przed jej trzema pierwszymi znalezieniami?
Cel takiej zmiany: Uniknięcie patologicznej sytuacji, gdy dwóch czy trzech młodzieńców zakłada kesza, poczym adoptuje go między sobą i przekazuje skrzynkę koledze i nawzajem okładają się rekomendacjami.

3. Czy jesteś za tym, by każda skrzynka ukryta na terenie Polski, fizycznie miała waypoint znajdujący się na jej terytorium. Skutkowało by to brakiem możliwości zmiany współrzędnych skrzynki na np. inny kontynent, niezależnie od statusu skrzynki, tego czy jest dostępna czy zarchiwizowana. Ochronie podlegałby także opis skrzynki, którego nie można by wykasować przed archiwizacją skrzynki.

4. Czy jesteś za brakiem możliwości logowania skrzynek na statusie zarchiwizowanym? Logować by można skrzynki na statusach gotowa do szukania i tymczasowo niedostępna.
Cel takiej zmiany: Przywrócenie elementarnego porządku w statusach skrzynek, by nie było jak teraz, że archiwizacja nic nie znaczy, gdy można archiwizować i odarchiwizowywać skrzynki wielokrotnie, tak jak i logować kiedy i co się chce.
Ostatnio zmieniony niedziela 14 grudnia 2014, 02:23 przez RoDaJJ, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Wątek kandydata zamknięty, w związku z ciszą wyborczą, głosowanie http://opencaching.pl/glosowanie_do_rr.php

Zablokowany