Wybory do Rady Rejsu 2014-2015 KAMPANIA WYBORCZA

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Re: Wybory do Rady Rejsu 2014-2015 KAMPANIA WYBORCZA

Post autor: r00t7 »

miklobit pisze:
Nannette pisze:Bardzo spodobało mi się w kampanii Leona, że pochwalił się swoja aktywnością keszerską w ostatnim czasie.
Nie ukrywam, że dla mnie jako wyborcy ma to bardzo duże znaczenie.
A jest jakiś problem z wejściem na profil każdego kandydata i zapoznaniem się z tym co kiedy znalazł, założył itd. ?
a jest jakiś problem z podaniem tego tutaj ?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Whatever »

No tak, niektórzy keszują, a inni uprawiają politykę.

Pozdrawiam
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]

Tati
Bywalec
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Tati »

Nannette pisze:W sumie nie mam, ale było by miło, gdyby to znalazło się w kampanii. Chciałabym mieć pewność, że to osoby aktywne w naszej zabawie.
PS: Weszłam na Twój profil :D Nie przemęczałeś się w tym roku.
W sumie poruszyłaś ważny temat. Nie sprawdzałam wcześniej aktywności kandydatów, ale zerknęłam teraz na statystyki miklobita i żywcu. Czy ktoś, kto znalazł 0 skrzynek w 2014 roku (tak jak żywcu) powinien być w RR? Moim zdaniem nie. Powinny to być osoby aktywne pod względem zarówno szukania, jak i zakładania keszy.
Za ten post autor Tati otrzymał podziękowanie:
muitnelis

Awatar użytkownika
r00t7

Tati pisze:
Nannette pisze:W sumie nie mam, ale było by miło, gdyby to znalazło się w kampanii. Chciałabym mieć pewność, że to osoby aktywne w naszej zabawie.
PS: Weszłam na Twój profil :D Nie przemęczałeś się w tym roku.
W sumie poruszyłaś ważny temat. Nie sprawdzałam wcześniej aktywności kandydatów, ale zerknęłam teraz na statystyki miklobita i żywcu. Czy ktoś, kto znalazł 0 skrzynek w 2014 roku (tak jak żywcu) powinien być w RR? Moim zdaniem nie. Powinny to być osoby aktywne pod względem zarówno szukania, jak i zakładania keszy.
nie wspominając o tym że przebywa 1400km dalej. W RR udział podobny do znalezień. Nie mówię że zerowy, ale..
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

r00t7 pisze:
maryush pisze:
r00t7 pisze:Lekko błądzisz, sam RRowicz nic zrobić nie może. Zmiana wymaga większości głosów. Stąd sprawozdanie może być tylko takie co dana Rada Rejsu zrobiła. .
To po coś obiecywał ludziom zmiany, skor nic nie możesz zrobić? Czemuś nie napisał szczerze w swoim programi - nic dla Was nie zrobię, bo nic nie mogę, co?? Czemuś nałgał beszczelnie jakich to zmian nie nawprowadzasz?? Naobiecywać cudów to łatwo, ale potem dotrzymać obietnic to już się nie potrafi.
Tu właśnie tkwi twój problem. Nie wiesz o czym mówisz jak i ja nie wiedziałem. RR nie może nic wprowadzić, może tylko proponować. Czasem jak widzisz że nie ma mocy przerobowej lub też RT zajmuje się tylko tym co najważniejsze (i chwała im za to - bo to dzięki nim serwis OC działa, a każdy problem jest na bieżąco w miarę możliwości poprawiany) to nie proponujesz nic. O wiele było by łatwiej gdyby pracował tu jakiś programista - ale na to potrzeba kasy, a to wiązałoby się z opłatami - a do GC upodobnić się nie chcemy..
Mój problem tkwi w tym, że Ci uwierzyłem w Twoje słodkie słówka, które okazały się puste. Zagłosowałem na Ciebie, bo obiecywałeś że zrobisz kilka rzeczy, ale nie zrobiłeś. A teraz tylko się tłumaczysz: a bo ja nie wiedziałem, a bo ja nie umiem, a bo to inni mi przeszkodzili. Bzdura. Jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz, a jak nie wiesz czy dasz radę, to nie obiecuj. Więc wiem doskonale o czym mówię - o Twoich niedotrzymanych obietnicach i zwalaniu winy na innych.
r00t7 pisze:
maryush pisze:
r00t7 pisze: skoro tak Ci źle czemu sam nie kandydujesz ? będziesz rządził/dzielił i wprowadzał zmiany, pisał sprawozdaniowe elaboraty, a póki co tylko marudzisz jaka to RR jest zła ;) Sam marudziłem rok temu, ale nie wiedziałem jak to wygląda od środka.
Kandydowałem, gdy zostałem zgłoszony. Nie obiecałem ANI JEDNEJ rzeczy, której bym nie dotrzymał. Bo albo się słowa dotrzymuje, albo się nie obiecuje.
I pewnie dlatego nie mnie wybrano, tylko tych, którzy naobiecywali rózne cuda, tak jak Ty.
to tym razem trzeba bylo samemu stanąć na czele niezadowolonego ludu. Ciekaw bym był ile zrobisz przez rok. Gdybać mogę, że po pierwszej jeździe/konflikcie - zrozumiałbyś o co chodzi.
Po pierwsze nigdy nie obiecywałbym czegoś, czego nie umiałbym dotrzymać.
A jeśliby mi nie szło, to po pierwsze od razu bym publicznie i szczerze wyznał, że nie umiem i dlaczego. I podałbym się do dymisji, i oddał miejsce w Radzie komuś skuteczniejszemu, a nie udawał że wszystko jest git i czekał do końca kadencji.

A taki się wydawałeś spoko gość zanim poszedłeś do Rady... :cry:

Awatar użytkownika
r00t7

oj maryush brniesz. i to już po pachy widzę :) zastanawiam się czemu aktywny jesteś tylko przy wyborach. Do tego mam wrażenie że inaczej wyobrażasz sobie prace w RR niż to faktycznie wygląda. Twoja sprawa. W moim podejściu do zabawy nic się nie zmieniło. Tylko przez różne obowiązki w RR jakoś na keszowanie czasu mniej.

apropo tego że nie wiesz nic o działaniu RR - bzdura - wszystko jest w ogłoszeniach/informacjach (np KPN). Nie wszystko nadaje się do upublicznienia. To co dotyczy zabawy i użytkowników jest jasne i widoczne, a pojawi się także i w podsumowaniu, które niebawem RR ogłosi.

Mnie także wydawało się, że potrafisz rozróżnić pewne sprawy, tymczasem widzę, że jest inaczej, no cóż trudno.

co do postulatów : tak nie wprowadziłem typu ekstremalna ani nano, ale nic by nie dało zrezygnowanie, bo nikt kto wszedł by na moje miejsce by tego nie zrobił podejrzewam, chyba że byłby zajebistym programistą z dużą ilością wolnego czasu. I pomógł by w RT.

biuletyn - nie było okresowo, będzie podsumowanie na koniec, myślę że to zamknie temat. Informacje o bieżących działaniach są w ogłoszeniach.

Łatwo jest kogoś opierdzielać, kiedy się tylko siedzi wygodnie za biureczkiem, a nie użera z instytucjami itp. Ale widzisz, ja chociaż chciałem działać, a Ty mówisz od razu że nie ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Nannette pisze:PS: Weszłam na Twój profil :D Nie przemęczałeś się w tym roku.
Startujemy w zupełnie innych konkurencjach...
Jeśli wyborca za główne kryterium będzie brać statystyki to może mnie z czystym sumieniem odrzucić.
Jeśli to właśnie chciałaś napisać... 8)
Edit: profil uzupełniony o informacje i linki, które pomogą podjąć każdemu właściwą decyzję.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Wiesz co R00t, smieszne i żałosne są Twoje tłumaczenia.
A sprawa jest prosta:

Obiecałeś?
TAK, obiecałeś.

Dotrzymałeś?
NIE, nie dotrzymałeś.

Czyli zrobiłeś ze swojej geby cholewę?
TAK, zrobiłeś sobie z gęby cholewę.

Koniec sprawy.
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
k.mil

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

maryush pisze:Wiesz co R00t, smieszne i żałosne są Twoje tłumaczenia.
Jeździsz po Krzyśku jak po kobyle, a ten naprawdę coś zrobił. Może nie przez cały czas w kadencji, bo i miał chwilowe zaniki, ale był jedną z bardziej aktywnych osób. I nie trzeba było czekać miesiąc na jego zdanie.
Może za bardzo się skupił na realizacji bieżących i natychmiastowych spraw, że zabrakło czasu i sił na realizację "programu".
Są sprawy ważne i ważniejsze, te pierdoły, które mu wytykasz to akurat pierdoły są.
Poza tym w takiej organizacji jak była teraz że Rada mówi jednym głosem, pielęgnuje się idiotyczną sytuację, gdy jeden robi jak się patrzy, a drugi patrzy jak się robi. W imię jakiejś niezrozumiałej solidarności można ukryć że tak naprawdę za radą w danym momencie stoją dwie, trzy osoby.
Może ta Rada tego nie zmieni, ale przyszła otwarcie będzie pisać - kto co i ile.

Żałosne są Twoje posty, maryush. Zająłbyś się czymś pożytecznym a nie zgrywaniem oszukanego, pokrzywdzonego wyborcy i mieleniem po raz kolejny tego samego.

Awatar użytkownika
r00t7

maryush pisze:Wiesz co R00t, smieszne i żałosne są Twoje tłumaczenia.
A sprawa jest prosta:

Obiecałeś?
TAK, obiecałeś.

Dotrzymałeś?
NIE, nie dotrzymałeś.

Czyli zrobiłeś ze swojej geby cholewę?
TAK, zrobiłeś sobie z gęby cholewę.

Koniec sprawy.
Jak coś do mnie masz osobiście to spotkać się możemy, a tak to takie prucie się jak stare gacie z Twojej strony. Tego co wymieniłes -> faktycznie nie zrobiłem. A dlaczego to już wielokrotnie pisałem. Nie zamierzam udowadniać że nie jestem wielbłądem. Zagubiłeś się gdzieś po drodze i dalej brniesz. Ale to już Twoja sprawa. Z mojej strony, zakończyłem z Tobą dyskusję na forum, chcesz pogadać dokładniej możemy się spotkać na piwo, bo widzę że jakies urazy masz i na forum wylewasz.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

etnamars pisze:Jeździsz po Krzyśku jak po kobyle,
Skoro idzie w zaparte, wybielając się, to mu się należy. Skoro próbuje odwracać kota ogonem to mu się należy.
etnamars pisze:Może ta Rada tego nie zmieni, ale przyszła otwarcie będzie pisać - kto co i ile.
W takim przypadku może by było widać kto działał żeby wykonać swój obiecany program, a kto przeszkadzał. W tej chwili mamy tylko dwie rzeczy do porównania - obiecane zmiany i brak efektu.
etnamars pisze:Żałosne są Twoje posty, maryush. Zająłbyś się czymś pożytecznym a nie zgrywaniem oszukanego, pokrzywdzonego wyborcy i mieleniem po raz kolejny tego samego.
Bardzo chętnie bym się zajął czymś lepszym, jak np. tym, to jest o wiele przyjemniejsze. Tylko tymczasem kolejny raz Rady Rejsu nikt nie rozliczy z obietnic. I kolejny raz pójdzie przekaz że mzna naobiecywać ludziom cuda-wianki, bo przecież potem i tak nikt się nie upomni. A jak ktoś się jednak upomni, to się go uciszy, bo wszystko ma być cacy.

EOT

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Informacja, informacja, informacja, .... itd. To ważny sygnał dla przyszłej RR. Dzięki przepływowi wiadomości już gdzieś w toku poprzedniej kadencji byłoby wiadomo, że pewne rzeczy nie są do przejścia, pewne się dało załatwić, a nad innymi ktoś pracuje, jednak droga do sukcesu jest jeszcze długa. Super podejście, którego zabrakło. A temat nabrzmiewał, by znaleźć swe ujście właśnie teraz, gdy kolejny raz trzeba wybierać. Ustępująca Rada dała pola w tym zakresie i tyle. Zdziwienie, próby odpowiedzi na zasadzie, że "u was murzynów biją", są nie na miejscu. Po deklaracjach niektórych kandydatów widać, że chcą zmienić ten niekorzystny wizerunek RR. Jest szansa, że za rok przynajmniej ten "topic" odpadnie.
r00t7 pisze:Dla wszystkich napinaczy - rzeczą do zastanowienia dla Was powinno być to że jest tyle rezygnacji, znaczy się nikt nie chce pchać się w bagno. Zamiast non stop się kłócić i spierać, zastanówcie się do czego to na dłuższą metę może doprowadzić.
"

Ludzie rezygnują z różnych powodów. Jest w nich (powodach) i bagno, ale też beton niektórych czy zwykły brak czasu. Najważniejsze jest to, że większość rezygnujących nadal jest gotowa do tego, by wspierać RR w słusznych sprawach. Byle tylko ta robiła je i chciała korzystać ze wsparcia. W przeszłości różnie z tym bywało (z naciskiem na pustkę między "różnie" a "bywało" :wink: ). Do czego to doprowadzi ? Najpewniej do zrozumienia, że współistnienie jest lepsze, niż wyobcowanie ze społeczności, z której się pochodzi. A potem będzie już lepiej :)

EDIT: literówka
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
muitnelis
Bywalec
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: muitnelis »

Proszę aby wszystkie osoby, które wycofały swoje kandydatury z wyborów do RR wykorzystały te kilka pozostałych godzin, ponownie przespały się z podjętą decyzją i zastanowiły się nad jej zmianą. Lista jest coraz bardziej uboga i nie wróży to niczego dobrego. Proponuję nie sugerować się głosami kilku szczekaczy bo nie reprezentują oni całości i podjąć decyzję zgodnie z własnym sumieniem.
Jadę na Narodowy Zjazd Schizofreników. Każdy kto jest kimś tam będzie.

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

muitnelis pisze:Proszę aby wszystkie osoby, które wycofały swoje kandydatury z wyborów do RR wykorzystały te kilka pozostałych godzin, ponownie przespały się z podjętą decyzją i zastanowiły się nad jej zmianą. Lista jest coraz bardziej uboga i nie wróży to niczego dobrego. Proponuję nie sugerować się głosami kilku szczekaczy bo nie reprezentują oni całości i podjąć decyzję zgodnie z własnym sumieniem.
Zgadzam się! Ludzie bez Was nie ma nas. Kilkadziesiąt tysięcy murem za Wami stanie, a Wy się poddajecie, bo kilku szczekających szczekaczy szczeka?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Tomanek111 pisze:
muitnelis pisze:Proszę aby wszystkie osoby, które wycofały swoje kandydatury z wyborów do RR wykorzystały te kilka pozostałych godzin, ponownie przespały się z podjętą decyzją i zastanowiły się nad jej zmianą.
Zgadzam się! Ludzie bez Was nie ma nas. Kilkadziesiąt tysięcy murem za Wami stanie, a Wy się poddajecie, bo kilku szczekających szczekaczy szczeka?
Próbuję zrozumieć przesłanie i w czyim imieniu się wypowiadasz :?
Kilkadziesiąt tysięcy to są założone konta a liczbę osób które cokolwiek interesuje (np. stanie murem za kimś) to sobie oszacuj po wynikach :
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 97#p112552
I bez kogo konkretnie Was nie ma ? Bez wszystkich zgłoszonych którzy zrezygnowali ,czy tylko bez kilku konkretnych osób które masz na myśli.

ODPOWIEDZ