Wybory do Rady Rejsu 2014-2015 KAMPANIA WYBORCZA

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Re: Wybory do Rady Rejsu 2014-2015 KAMPANIA WYBORCZA

Post autor: ronja »

krystiant pisze:Naprawdę uważasz, że nienapisanie o tym, że w sprawie domeny nic się nie zmieniło jest przejawem arogancji i lekceważenia??? Rozumiem gdyby były zmiany...
Nie, komentuję już jako całość zachowań, z uwzględnieniem kontekstów. Zauważ, że słowa o rozmowie mogły paść dużo wcześniej. Dlaczego tak się nie stało ? Bo nic nikomu do tego ?
Obrazek Obrazek

Tati
Bywalec
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Tati »

ronja pisze:
krystiant pisze:Naprawdę uważasz, że nienapisanie o tym, że w sprawie domeny nic się nie zmieniło jest przejawem arogancji i lekceważenia??? Rozumiem gdyby były zmiany...
Nie, komentuję już jako całość zachowań, z uwzględnieniem kontekstów. Zauważ, że słowa o rozmowie mogły paść dużo wcześniej. Dlaczego tak się nie stało ? Bo nic nikomu do tego ?
A co ta wiedza, dla nas zwykłych userów ma za znaczenie? Czy Marcin rozmawiał o domenie, czy nie rozmawiał.. Pewnie rozmawiał on i jeszcze obecna RR o nie jednej sprawie, o której nie wiemy.
Może powinni stenogramy z każdej rozmowy dotyczącej jakiejkolwiek sprawy OC umieszczać na forum?
Kolejna kampania i kolejne absurdalne pretensje.
Za ten post autor Tati otrzymał podziękowanie:
art_noise

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Tati pisze:...A co ta wiedza, dla nas zwykłych userów ma za znaczenie? Czy Marcin rozmawiał o domenie, czy nie rozmawiał.. Pewnie rozmawiał on i jeszcze obecna RR o nie jednej sprawie, o której nie wiemy.
Może powinni stenogramy z każdej rozmowy dotyczącej jakiejkolwiek sprawy OC umieszczać na forum?
Kolejna kampania i kolejne absurdalne pretensje.
Gdyby ta wiedza była znana wcześniej, temat domeny nie pojawiałby się - szczególnie teraz, w okresie wyborczym.
Absurdalne pretensje ? No cóż, jedni akceptują bycie ślepą masą (Tati - chyba Ci to odpowiada ?), inni nie (więc pytają). Ile razy trzeba powtarzać, że RR to nie byt absolutny, który nie musi mówić ludziom, co robi ? Sprawę by załatwiał biuletyn (np. kwartalny wpis na forum lub mail do wszystkich) z informacją o działaniach. To największy zarzut do RR - brak "rozmowy" z ludźmi, którzy ją wybrali. A potem zdziwienie, że ci nie chcą współpracować lub rezygnują z dotychczasowej współpracy (a do tego jeszcze mają pytania, niedobrzy) ...
I jeszcze wrócę do tego, co ta wiedza ma za znaczenie. Ma, szczególnie gdy ludzie "z pierwszych rzędów" piszą o "zwijaniu się". Straszą, czy szantażują ? A może coś innego ? Sądzisz, że są to słowa neutralne, które wszyscy odbierają jednoznacznie, na luzie ? Zdecydowana większość użytkowników OCPL nie ma pojęcia, co się dzieje, a skoro są (jesteśmy) SPOŁECZNOŚCIĄ złączoną wokół OCPL, to nie powinni być pozbawiani prawa do informacji. Ot, prosta zasada, taka dla zwykłych ludzi.
Obrazek Obrazek

Tati
Bywalec
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Tati »

@ronja
Zasadniczo to mnie obraziłeś. Jednak temat ten pominę. Odpowiedz mi na jedno proste pytanie - z punktu widzenia osoby, która używa portalu opencaching.pl do tego, do czego został stworzony, czyli do szukania skrzynek. Czy w ciągu ostatniego roku pojawił się problem, np. serwis przestał działać, pojawiły się jakiekolwiek inne kłopoty, które byłyby utrudnieniem dla nas i dla 95% pozostałych keszerów? (chyba za wyjątkiem Ciebie). Moje pytanie nie dotyczy prac RT, bo to odrębny temat jest. Moim skromnym zdaniem nie, a dość aktywnie szukam skrzynek. Nie są mi potrzebne biuletyny, sprawozdania, stenogramy z poczynań RR. Dopóki serwis działa prawidłowo i nie wpływa to na komfort mojej zabawy, bo dalej traktuję to jako zabawę.
pozdrawiam,Tatiana

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Tati pisze:@ronja
Zasadniczo to mnie obraziłeś...
Zasadniczo pominę temat.
Tati pisze: ...Nie są mi potrzebne biuletyny, sprawozdania, stenogramy z poczynań RR. Dopóki serwis działa prawidłowo i nie wpływa to na komfort mojej zabawy, bo dalej traktuję to jako zabawę...
To, że Tobie nie są potrzebne informacje nie sprawia, że RR jest zwolniona z obowiązku udzielania takowej, a inni nie mają do niej prawa.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

ronja pisze:No cóż, jedni akceptują bycie ślepą masą (Tati - chyba Ci to odpowiada ?)
Kolego ronja, znam Cię od lat, szanuję, wiem że jesteś mądrym, inteligentnym facetem, więc skąd ten personalny atak na koleżankę, która od lat uczestniczy w naszej zabawie ? Tati wyraziła swoje zdanie, ma do tego prawo. Na pewno nie jest ślepą masą, bo odkąd została moderatorem forum, dzięki niej każdy może się w tym miejscu wypowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie - Sebastian
Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

ronja pisze: To, że Tobie nie są potrzebne informacje nie sprawia, że RR jest zwolniona z obowiązku udzielania takowej, a inni nie mają do niej prawa.
A gdzie ten obowiązek informowania wszystkich o poczynaniach RR jest zapisany? Bo ja nie wiedziałem że mam taki obowiązek.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

art_noise pisze:...A gdzie ten obowiązek informowania wszystkich o poczynaniach RR jest zapisany? Bo ja nie wiedziałem że mam taki obowiązek.
Wynika on z pewnego rodzaju umowy społecznej, jaką zawierają między sobą wybrani z wybierającymi. Wybierający obdarowują wybranych funkcją i zaufaniem, ci natomiast odwdzięczają im się dobrą relacją i informacjami, pozwalającymi na dalsze posiadanie zaufania.
@ Art - trochę mnie zaskakują Twoje słowa.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Obaj macie poniekąd rację.
Nie ma nigdzie zapisanego obowiązku zdawania relacji z pracy RR (niestety).
Natomiast społeczność OC od lat domaga się takich relacji, to raz (a kandydaci do RR deklarują wypełanianie potrzeb "ludu"), a dwa - co najmniej jeden członek obecnej RR wyraźnie obiecywał takie sprawozdania jesli zostanie wybrany. Został.
Czy dotrzymywanie wyborczych obietnic to obowiązek wybranego członka RR, czy tylko ewentualna dobre jego wola?

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

art_noise pisze: A gdzie ten obowiązek informowania wszystkich o poczynaniach RR jest zapisany? Bo ja nie wiedziałem że mam taki obowiązek.
Rozszerzając to co skomentował przedmówca (Ronja):
Załóżmy że się nie poczuwacie do produkowania takich informacji. Np. wychodząc z założenia (pominę czy słusznego) że jeśli wszystko dobrze działa, to po co to komu nadmiar informacji że tak własnie jest.
To wytłumacz teraz na jakieś podstawie ktoś z użytkowników (kto nie zna osobiście Ciebie ani większości RR) może ustalić (aby dokonać najlepszego wyboru) kto i jak sprawował swoja funkcję w RR i czy Ci co już tam są będą to robić lepiej czy gorzej od tych co tam nie byli.
Jeśli w ramach RR nie ma podziału na zakresy zadań przypisane do konkretnej osoby, to tym bardziej brak informacji co kto robił , jakie miał zdanie w różnych sprawach buduje wizerunek RR jako bezosobowego tworu który można przyjąć lub odrzucić tylko w całości.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

maryush pisze:Obaj macie poniekąd rację.
Nie ma nigdzie zapisanego obowiązku zdawania relacji z pracy RR (niestety).
Natomiast społeczność OC od lat domaga się takich relacji, to raz (a kandydaci do RR deklarują wypełanianie potrzeb "ludu"), a dwa - co najmniej jeden członek obecnej RR wyraźnie obiecywał takie sprawozdania jesli zostanie wybrany. Został.
Czy dotrzymywanie wyborczych obietnic to obowiązek wybranego członka RR, czy tylko ewentualna dobre jego wola?
i takie sprawozdanie będzie.

wiele osób nie potrafi jednak zrozumieć, że takie sprawozdanie nic nie zmieni. Jak by go nie było - źle, jak będzie ktoś zaraz napisze, ee to też źle. Moim zdaniem RR powinna pilnować by zabawa toczyła się tak jak toczyć się powinna, z ewentualnymi usprawnieniami/modyfikacjami. Poza tym - częściowo sprawozdaniem są wprowadzane ogłoszenia, jeżeli dzieje się/zmienia się coś istotnego dla zabawy. Ktoś z Was czyta ogłoszenia o aktualnym skladzie COG ? albo o zmienie definicji typu ?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

r00t7 pisze:Ktoś z Was czyta ogłoszenia o aktualnym skladzie COG ? albo o zmienie definicji typu ?
Tak
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
dzazder
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

ronja pisze:
art_noise pisze:...A gdzie ten obowiązek informowania wszystkich o poczynaniach RR jest zapisany? Bo ja nie wiedziałem że mam taki obowiązek.
Wynika on z pewnego rodzaju umowy społecznej, jaką zawierają między sobą wybrani z wybierającymi. Wybierający obdarowują wybranych funkcją i zaufaniem, ci natomiast odwdzięczają im się dobrą relacją i informacjami, pozwalającymi na dalsze posiadanie zaufania.
@ Art - trochę mnie zaskakują Twoje słowa.
Przyznam się że chciałem sprawdzić czy ktokolwiek zainteresował się wątkiem http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=19&t=7969 . Wypisaliśmy tam podstawowe obowiązki RR, które mają być pewną wskazówką dla kolejnych RR co należałoby robić. Oczywiście to wskazówka, kolejna RR może sobie wszystko przemeblować i robić po swojemu.
W liście obowiązków nie znalazło się cykliczne informowanie społeczności OC.PL z bieżących prac którymi zajmuje się RR. Byłem pewien że zwrócicie na to uwagę i być może wywiąże się dyskusja by wprowadzić tam taki punkt.
Natomiast pod tym wątkiem tylko KrystianT się wypowiedział i nikt inny (poza dwoma podziękowaniami za post). Taka to mniej więcej jest popularność ogłoszeń pisanych przez RR - tym bardziej że to ogłoszenie jest mimo wszystko dość kluczowe.
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowanie:
r00t7
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

art_noise pisze: Przyznam się że chciałem sprawdzić czy ktokolwiek zainteresował się wątkiem http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=19&t=7969 . Wypisaliśmy tam podstawowe obowiązki RR, które mają być pewną wskazówką dla kolejnych RR co należałoby robić.
art_noise pisze: W liście obowiązków nie znalazło się cykliczne informowanie społeczności OC.PL z bieżących prac którymi zajmuje się RR. Byłem pewien że zwrócicie na to uwagę i być może wywiąże się dyskusja by wprowadzić tam taki punkt.
Dyskusja się wywiązała, tyle że w innych wątkach.
M.in. w postaci mojego pytania do Ciebie (trzy posty wyżej), na które na razie nie odpowiedziałeś....

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Te zasady są fajne, ale co tam zaglądam to coś innego stoi.
Poprawki sprawa oczywista, ale dałoby radę wprowadzić nadzór nad treścią dokumentu (datę ostatniej zmiany) + krótki komentarz "np. poprawiono literówki, albo zmodyfikowano pkt. 4"

ODPOWIEDZ