Wybory do Rady Rejsu 2014-2015 KAMPANIA WYBORCZA

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Re: Wybory do Rady Rejsu 2014-2015 KAMPANIA WYBORCZA

Post autor: krystiant »

Ja nie jestem przeciwny tylko sceptyczny... Stowarzyszenie nie spowoduje, że wszyscy nagle zaczną się kochać i porzucą wszelkie kłótnie na rzecz pracy dla rozwoju naszego wspólnego hobby.
Mogę za to obiecać, że nie będę wtedy pisał: "a nie mówiłem" :D
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

IMHO sformalizowanie zbierze cały projekt do "kupy" czyli domena będzie własnością organizacji, prawo do odwoływania i przywoływania technicznych będzie miała RR. Prawo a nie życzenie. RR decyduje że ma być jakaś funkcja rozwinięta, naprawiona w pierwszej kolejności, w przypadku braku działań lub działaniu odwrotnym RR odwołuje osobę za to odpowiedzialna ze stanowiska RT. W tej chwili mam wrażenie że OC to prywatny folwark kilkunastu osób a ci co korzystają na zasadzie "kto chce niech korzysta, jak się nie podoba to "wypad". No i odpowiedzialność, nagle pojawiło by sie dopilnowywanie niektórych keszy które zakładane sa wyłącznie po to aby komuś coś na głowę spadło. RR nie powinna być funkcja towarzyską a reprezentacyjną. To nie powinien być plebiscyt nicków a realne osoby z którymi można sie skontaktować czy to jako keszer, czy to jako media które chca wiedzieć coś więcej czy jako właściciel terenu na którym jest skrzynka. Wielce enigmatyczny "rada rejsu" mail i całkowity brak informowania że "coś się dzieje" to powoduje że kto by ta nie był - będzie tylko jakimś nickiem. Poza sprawami prywatnymi wszystkie poczynania RR powinny byc jawne. Jakie media się interesowały, jakie be∂a planowane zmiany, czyj właściciel terenu sie upomina o skrzynki... Forum jest dolepione do serwisu i tak sobie spełnia funkcje informującą. Wiki też nieaktualne - i nie dlatego że nikomu sie nie chce, grzebanie w tym bałaganie - lepiej zacząć pisać na nowo niż aktualizować różne artykuły fragmentami. Dopóki nie ma odpowiedzialności to ciągle będziemy w stanie zastraszenia "jutro ktoś zgasi światło" bo np właściciel domeny się obrazi na kogoś albo komuś się już nie chce zajmować i wyjedzie do Kazachstanu nie udostępniając dostępu do swoich poczynań.

Co prawda finanse to obecnie zamknięte, ale może była by większa władza gdyby ludziom z RT zacząć jednak płacić? Nie stała stawkę, umowy o dzieło na zbudowanie określonej funkcjonalności. Żeby płacić trzeba być jednak zorganizowanym. Ja rozumiem praca społeczna, wolontariat, w wolnej chwili, ale nikt nie przyłoży się ostro "za darmo".

Tati
Bywalec
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Tati »

Teokryt, przeczytaj kilka razy co napisałeś i przemyśl to porządnie. Zastanawiałam się kto tutaj poda najbardziej absurdalne pomysły. Póki co masz pierwsze miejsce.
pozdrawiam, Tatiana

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Teokryt pisze:IMHO sformalizowanie zbierze cały projekt do "kupy" czyli domena będzie własnością organizacji, prawo do odwoływania i przywoływania technicznych będzie miała RR. Prawo a nie życzenie. RR decyduje że ma być jakaś funkcja rozwinięta, naprawiona w pierwszej kolejności, w przypadku braku działań lub działaniu odwrotnym RR odwołuje osobę za to odpowiedzialna ze stanowiska RT. W tej chwili mam wrażenie że OC to prywatny folwark kilkunastu osób a ci co korzystają na zasadzie "kto chce niech korzysta, jak się nie podoba to "wypad". No i odpowiedzialność, nagle pojawiło by sie dopilnowywanie niektórych keszy które zakładane sa wyłącznie po to aby komuś coś na głowę spadło. RR nie powinna być funkcja towarzyską a reprezentacyjną. To nie powinien być plebiscyt nicków a realne osoby z którymi można sie skontaktować czy to jako keszer, czy to jako media które chca wiedzieć coś więcej czy jako właściciel terenu na którym jest skrzynka. Wielce enigmatyczny "rada rejsu" mail i całkowity brak informowania że "coś się dzieje" to powoduje że kto by ta nie był - będzie tylko jakimś nickiem. Poza sprawami prywatnymi wszystkie poczynania RR powinny byc jawne. Jakie media się interesowały, jakie be∂a planowane zmiany, czyj właściciel terenu sie upomina o skrzynki... Forum jest dolepione do serwisu i tak sobie spełnia funkcje informującą. Wiki też nieaktualne - i nie dlatego że nikomu sie nie chce, grzebanie w tym bałaganie - lepiej zacząć pisać na nowo niż aktualizować różne artykuły fragmentami. Dopóki nie ma odpowiedzialności to ciągle będziemy w stanie zastraszenia "jutro ktoś zgasi światło" bo np właściciel domeny się obrazi na kogoś albo komuś się już nie chce zajmować i wyjedzie do Kazachstanu nie udostępniając dostępu do swoich poczynań.

Co prawda finanse to obecnie zamknięte, ale może była by większa władza gdyby ludziom z RT zacząć jednak płacić? Nie stała stawkę, umowy o dzieło na zbudowanie określonej funkcjonalności. Żeby płacić trzeba być jednak zorganizowanym. Ja rozumiem praca społeczna, wolontariat, w wolnej chwili, ale nikt nie przyłoży się ostro "za darmo".
Nikt poza KPNem nie upominał się o swój teren. o KPN była informacja.
Mnie coś si wydaje z tym spadaniem na głowę - że to twój prywatny uraz do keszy z czachą. Nie musisz ich szukać, na głowę może ci spaść doniczka jak będziesz szukać podparapetowca, tzn że takie też nie mogą istnieć ? Tutaj bawią się dorośli ludzie każdy powinien wiedzieć na co go stać, nie czujesz się pewnie - nie idziesz.
Obrazek Obrazek Obrazek

Teokryt
Wyjadacz

Mnie coś si wydaje z tym spadaniem na głowę - że to twój prywatny uraz do keszy z czachą.
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=34656
Kesz prowadzi do ruiny która grozi samozawaleniem. O takich mówię. żeby to jeszcze było cos "wartościowego".

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Teokryt pisze:W tej chwili mam wrażenie że OC to prywatny folwark kilkunastu osób a ci co korzystają na zasadzie "kto chce niech korzysta, jak się nie podoba to "wypad". No i odpowiedzialność, nagle pojawiło by sie dopilnowywanie niektórych keszy które zakładane sa wyłącznie po to aby komuś coś na głowę spadło. RR nie powinna być funkcja towarzyską a reprezentacyjną. To nie powinien być plebiscyt nicków a realne osoby z którymi można sie skontaktować czy to jako keszer, czy to jako media które chca wiedzieć coś więcej czy jako właściciel terenu na którym jest skrzynka.
Nie wiem jakie masz doświadczenie w uczestnictwie w różnych stowarzyszeniach, ale jeśli wydaje Ci się że jak będzie forma stowarzyszenia to się powyższe zmieni, to jesteś w błędzie.
Będzie ta sama sitwa, może przyjdzie inna klika, ale zawsze będzie to wybór pod kątem kolesiostwa, konkursu miss czy konkursu prześcigania się w obietnicach. Jedyny zysk to taki, że będzie to prawnie umocowane. I tylko tyle. Dalej te (lub inne) kilkanaście osób będzie pociągało za sznurki, obsadzając na miejscach w zarządzie swoich faworytów.
Teokryt pisze: Wiki też nieaktualne - i nie dlatego że nikomu sie nie chce, grzebanie w tym bałaganie - lepiej zacząć pisać na nowo niż aktualizować różne artykuły fragmentami. Dopóki nie ma odpowiedzialności to ciągle będziemy w stanie zastraszenia "jutro ktoś zgasi światło" bo np właściciel domeny się obrazi na kogoś albo komuś się już nie chce zajmować i wyjedzie do Kazachstanu nie udostępniając dostępu do swoich poczynań.
Co do Wiki - są tam najbardziej aktualne definicje, regulamin. A że mogłoby powstać kilka artykułów o nowoczesnych metodach schowania, ale nie ma takiego któremu by się chciało, miał czas i chęci do roboty. Jest druga platforma: info.opencaching. Skoro wiki jest taka zła, to trzeba było ją zakopać i rozwinąć tą drugą. Zrobiłeś coś w tym kierunku? Ja uczciwie mogę powiedzieć: kiedyś się przymierzałem, ale zabrakło mi czasu. I nie, nic nie zrobiłem. Bo trzeba zbudować bazę wiedzy od początku, aktualizując ją o to co wydarzyło się w ostatnich 5 latach, jednocześnie uwzgledniając to co siedzi w wiki.

Poza tym skąd przekonanie że właściciel domeny przekaże ją w ręce jakiegoś stowarzyszenia? Kto mu rozkaże? Domena jest jego i tyle.
Bredni o wyjeździe do Kazachstanu i rzuceniu papierami, to już mi się nie chce komentować.
Teokryt pisze: Co prawda finanse to obecnie zamknięte, ale może była by większa władza gdyby ludziom z RT zacząć jednak płacić? Nie stała stawkę, umowy o dzieło na zbudowanie określonej funkcjonalności. Żeby płacić trzeba być jednak zorganizowanym. Ja rozumiem praca społeczna, wolontariat, w wolnej chwili, ale nikt nie przyłoży się ostro "za darmo".
Wcale nie nikt. Zobacz sobie ile zmian wprowadzili koledzy z RT i cały czas pracują nad kodem. Za darmo. I przykladają się.
Brakuje chyba tylko sprytnego grafika.
Odwracając pytanie: skąd te pieniądze chcesz brać?

I jeszcze tak się nasunęło:
Żywcu pisze: Poza Miklobitem, mogę liczyć ma kogoś???
Na mnie możesz zawsze liczyć: Zapomniał Żywcu, jak w SARPie był...

Teokryt
Wyjadacz

Będzie ta sama sitwa, może przyjdzie inna klika, ale zawsze będzie to wybór pod kątem kolesiostwa, konkursu miss czy konkursu prześcigania się w obietnicach. Jedyny zysk to taki, że będzie to prawnie umocowane. I tylko tyle. Dalej te kilkanaście osób będzie pociągało za sznurki, obsadzając na miejscach w zarządzie swoich faworytów.
Licze na to że będzie lepsza szansa odwołania "nieproduktywnych szkodników". Obecnie poza okresem wyborczym nie mam sie wpływu na poczynania RR.

A co do Wiki, serwisu info, no właśnie to jest ten "śmietnik". Czy RR nie może powołać grupy roboczej ds. aktualizowania treści? Jedna osoba temu nie podoła, będzie mocno subiektywne. Dlatego taki zespół do tej sprawy wreszcie ruszy.
Poza tym skąd przekonanie że właściciel domeny przekaże ją w ręce jakiegoś stowarzyszenia? Kto mu rozkaże? Domena jest jego i tyle.
Uważam że domena jest jedną z kluczowych rzeczy do działania serwisu. Z doświadczenia własnego, mam serwis gdzie nie jestem właścicielem domeny bo autentycznie mi osoba jako właściciel domeny wyjechał do Kazachstanu. Nie mam praw do domeny, nie mogę zmienić serwera hostingowego, nic! Jedynie mogę opłacać domenę bez możliwości jej przeniesienia do tańszego rejestratora. W przypadku takiej sytuacji gdybym był stowarzyszeniem mógłbym wystąpić o sądowne przekazanie domeny poniewaz mógłbym udowodnić faktyczne jej opłacanie i zarządzanie serwisem pod który prowadzi.
Co trzeba wydziergać?
Odwracając pytanie: skąd te pieniądze chcesz brać?
Dobrowolna składka na rozwój serwisu :) Np. Łza za swoje geościezki powinien otrzymać gratyfikację - bo projekt jest naprawdę dobry od strony technicznej.

lilium
Bywalec
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: lilium »

Teokryt pisze:
Co trzeba wydziergać?
no właśnie?

bo ja może grafikiem nie jestem z zawodu ale hobby mam różne i niektóre nawet dziwne :)
Obrazek

Teokryt
Wyjadacz

O, to właśnie widzę jedna rzecz, zeby gdzieś na stronie czy coś w tym guście było "TO DO LIST" czyli co trzeba zrobić naprawić, czego brakuje, na co jest zapotrzebowanie. Niekoniecznie chodzi o wątek z błędami czy z propozycjami, tylko właśnie na co jest zapotrzebowanie ze strony RR/RT?

Tati
Bywalec
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Tati »

Uważam że domena jest jedną z kluczowych rzeczy do działania serwisu. Z doświadczenia własnego, mam serwis gdzie nie jestem właścicielem domeny bo autentycznie mi osoba jako właściciel domeny wyjechał do Kazachstanu. Nie mam praw do domeny, nie mogę zmienić serwera hostingowego, nic! Jedynie mogę opłacać domenę bez możliwości jej przeniesienia do tańszego rejestratora. W przypadku takiej sytuacji gdybym był stowarzyszeniem mógłbym wystąpić o sądowne przekazanie domeny poniewaz mógłbym udowodnić faktyczne jej opłacanie i zarządzanie serwisem pod który prowadzi.
Poczytaj o kampanii wyborczej z 2012 roku. Wtedy wielu chciało zakładać stowarzyszenia, przejmować domenę. Na szczęście nic z tego nie wyszło. Gdyby domena nie należała do obecnego właściciela, to śmiem wątpić, czy w ogóle serwis istniałby jeszcze w domenie opencaching.pl.

Tomanek111
Wyjadacz
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: Tomanek111 »

Witam!
W polityce to jest tak, że raz "Balcerowicz musi odejść", ale jak już jest się przy korycie, to jednak Leszek może pozostać. Czyli chcemy dużo dla wszystkich, a tak naprawdę dla siebie. Uprasza się zatem wszystkich Wyborców, o rozważne podejmowanie decyzji przy wyborze kandydatów do RR i kierowanie się przede wszystkim oceną pracy w terenie tudzież na rzecz serwisu OC i forum. Kto wie, kto ma w tym wszystkim swój, nawet prywatny, interes, by zasiadać w loży RR. Jest jeszcze kilku Kandydatów, którzy nie zdecydowali się na udział w wyborach, a robią niesamowicie dobrą robotę i nie uprawiają populizmu, mam nadzieję, że się jednak zdecydują.
Pozdrawiam!
Tomanek111
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Tati pisze: Poczytaj o kampanii wyborczej z 2012 roku. Wtedy wielu chciało zakładać stowarzyszenia, przejmować domenę. Na szczęście nic z tego nie wyszło. Gdyby domena nie należała do obecnego właściciela, to śmiem wątpić, czy w ogóle serwis istniałby jeszcze w domenie opencaching.pl.
Czy możesz jakoś rzeczowo uzasadnić swoje wątpliwości ?
Tzn. kto z obecnych tu (czy wtedy) ma jakiś interes w tym żeby serwis przestał działać/istnieć w domenie opencaching.pl ?
Tomanek111 pisze:Witam!
Kto wie, kto ma w tym wszystkim swój, nawet prywatny, interes, by zasiadać w loży RR.
Tomanek111
J.w. - jesli Ty wiesz to podziel się z nami tą wiedzą.
Albo przestań wymachiwać swoją czarną teczką :evil:

rredan
Stały bywalec
Podziękował;: 107 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: rredan »

miklobit pisze:rredan - rozumiem, że jesteście przeciw ale powoływanie się w argumentach na jakieś hipotetyczne działania ( o ktorych w propozycjach mowy nie było i nigdy nie będzie) to nie jest rzeczowa dyskusja tylko straszenie ludzi.
Wypraszam sobie, żadnych hipotez nie snułem, tym bardziej nikogo niczym nie straszę. Przywołałem konkretny, faktyczny przykład wyjaśniający po co i dlaczego na innym podwórku było potrzebne stowarzyszenie. Sam zauważasz, że na OCPL zagrożenia podobnymi sytuacjami nie ma i nie będzie. A to oznacza brak potrzeby powoływania stowarzyszenia. Tym bardziej, że na zadane w tym samym poście pytanie o konkretne powody jego istnienia żadnej odpowiedzi nie podałeś. Żeby nieco ułatwić i przejść do konkretów, o które się upominasz, zadam je raz jeszcze, odrobinę je przy tym uściślając:
Jaka inicjatywa OCPL będąca odpowiedzią na realne potrzeby, nad którą ruszyły jakiekolwiek prace (a nie pozostająca w sferze haseł wyborczych lub mglistych planów) rozbiła się o brak stowarzyszenia? Poproszę o dowody na to, że wyłącznie nieistnienie stowarzyszenia ukręciło tej sprawie łeb.

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

rredan pisze: Jaka inicjatywa OCPL będąca odpowiedzią na realne potrzeby, nad którą ruszyły jakiekolwiek prace (a nie pozostająca w sferze haseł wyborczych lub mglistych planów) rozbiła się o brak stowarzyszenia? Poproszę o dowody na to, że wyłącznie nieistnienie stowarzyszenia ukręciło tej sprawie łeb.
Żeby nie powielać watków może to jakoś wyjaśni mój punkt widzenia:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 67#p119525
Generalnie po lekturze tego inni piszą to uważam ciągniecie w tym wątku tematu stowarzyszenia za bezcelowe.
Po prostu ja wolę działać na jasnych i jawnych zasadach które ze swojej istoty nie są ograniczające. Obecny system tego nie zapewnia ani w żaden sposób nie zachęca do inicjatyw wykraczających poza dłubanie w kodzie albo drobne zmiany w regulaminie. Pytanie czy ty masz inny pomysł jak to można zmienić (chyba że uważasz że jest dobrze jak jest).

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

@ Miklobit
to nie jest straszenie, to jest słuszna uwaga na temat przyszłości. Również jestem zdania, że głosy węszące spisek, szybko by się odezwały.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

ODPOWIEDZ