Wybory do Rady Rejsu 2014-2015 KAMPANIA WYBORCZA

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Wybory do Rady Rejsu 2014-2015 KAMPANIA WYBORCZA

Post autor: Żywcu »

Zabrakło mi tego wątku w "oficjalnych", więc zakładam. Uprawnień moderacyjnych już nie mam ale proszę o zachowanie dobrych obyczajów. Sam jako kandydat się wypowiem niebawem.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy

Re: Wybory do Rady Rejsu 2014-2015 KAMPANIA WYBORCZA

Post autor: Ranwers »

To może obecna RR popełni jakieś sprawozdanie ze swojej kadencji, tak na dobry początek?
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowanie:
chinczyk
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Ranwers pisze:To może obecna RR popełni jakieś sprawozdanie ze swojej kadencji, tak na dobry początek?
A co chcesz wiedzieć? Na ile maili odpowiedziała? Ilu Cogowiczów powołała i jak się to odbywało? Ile konfliktów rozwiązywała? Jakie usprawnienia zaproponowała? Czy może ile się z tego wdrożyło? A może ile wywiadów i "oficjalnych" odpowiedzi udzieliła?

Nie przed RR, nową czy starą - to przed Wami jest wyzwanie, w jaką stronę to pójdzie...
RR, to lipa, fasada uzasadniająca mrzonkę o demokratycznym charakterze...
Wszyscy są w iluzji, że to RR rządzi i wszystko może 8)
Przed Wami jest wyzwanie, czy uda się to naprawić - tak przed Wami, bo nie przed nową RR :!:

Nie znam odpowiedzi jak to naprawić ale myślę, że powinno się zacząć od osobowości prawnej czy w formie stowarzyszenia czy fundacji - po co nam to? Po to aby podlegać jasnym zasadom! Po to aby wolontariusz pracujący na rzecz serwisu nie zastanawiał się czy jego praca ma sens i czy jakiemuś koledze ukrywającym się za alter ego "Pani Marysi" czy innym nie przyjdą do łba imperacyjne zapędy...
Długo by pisać...
Rada Rejsu nie ma sensu w obecnej formie i nie ma sensu w tym uczestniczyć - działam bardzo nieracjonalnie uczestnicząc w tych wyborach do wystawienia marionetek. Ale chyba tylko tak mam szansę Was obudzić i wykrzesać energię do zmian. Mam nadzieję, że tak się stanie bo nadal chcę czuć radość z uczestnictwa w tej społeczności - nie chcę pakować zabawek i przenosić się do innej piaskownicy, a na dziś mam takie myśli :?

Na teraz kończę ten wywód ale jeszcze się odezwę... - jak mi Pani Marysia pozwoli :mrgreen:
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
omen1975

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

@Zywcu - ja Cie prosze... popatrz co Ty piszesz. Mowisz ze ten byt nie ma sensu - ciekawe kto by sie zajal takimi rzeczami jak ostatnio kampinos - jakby to spadlo na osoby wladajace domena to juz dawno mialbys pogaszone swiatlo a na polecenie ping opencaching.pl odpowiadaloby tylko: Destination host unrechable. Zrozum - bo chyba tego nie rozumiesz, praca RR ma byc taka by oc dzialalo, by mial kto odpowiadac na maile itp. jakby mial to robic admin oc, to juz dawno rzucilby to w cholere. Nic nie masz za te robote a kazdy obrzuca cie blotem. ze to zle tamto zle itp.
Sprawozdania ? moze na pachnacym pergaminie ? i co tam mamy napisac ? odpowiedziano na 200 maili ? powiedziano panu x ze nie ladnie zachowuje sie w stosunku do pana y ? no kurde. nikt takich statystyk nie prowadzi. jak jest cos co dotyczy calego Oc (jak kampinos ostatnio - dalismy informacje na forum - moim zdaniem to tak ma wygladac)

zgadzam sie tylko co do jednego - i tu niech dla wszystkich bedzie jasnosc : RR nic nie moze jezeli chodzi o jakiekolwiek uprawnienia, czy do forum czy do oc. guziki ma IT. tak wiec tutaj mamy zwiazane rece, jak ktos chce zamiescic rozowa swinke - zrobi to jak triPPer lajki -> bez jakiegokolwiek ustalenia.

Ta RR pracuje nad tym by to usprawnic - moze nastepna bedzie miala latwiej o ile cale RT,COG i RR przystana na wspolne rozwiazanie.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 3):
NannetteElvis7Agatha
Obrazek Obrazek Obrazek

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

r00t7 pisze: .....
Ta RR pracuje nad tym by to usprawnic - moze nastepna bedzie miala latwiej o ile cale RT,COG i RR przystana na wspolne rozwiazanie.....
I własnie o to chodzi - My ( a przynajmniej ja ) jako użyszkodnik chciałbym wiedzieć nad czym pracowała poprzednia RR, co i na jakim etapie zostawia w "spadku" następnej RR i jakie tematy wypłynęły w trakcie urzędowania obecnej RR i nie weszły jeszcze na tapetę ( i dlaczego ).
Nie interesuje mnie kto na ile @ odpisał ani tym podobne pierdoły - ja chciałbym wiedzieć "w którą stronę ten statek płynie"
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

r00t7 pisze:@Zywcu - ja Cie prosze... popatrz co Ty piszesz.
@r00t7: można się pięknie różnić, można być krótkowzrocznym i nie mieć wyobraźni - można też nie posiadać zdolności czytania ze zrozumieniem... - jakie to ma znaczenie?

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

Piostu pisze: Nie interesuje mnie kto na ile @ odpisał ani tym podobne pierdoły - ja chciałbym wiedzieć "w którą stronę ten statek płynie"
Dryfuje bokiem ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Silent A pisze:
Piostu pisze: Nie interesuje mnie kto na ile @ odpisał ani tym podobne pierdoły - ja chciałbym wiedzieć "w którą stronę ten statek płynie"
Dryfuje bokiem ;-)
bokiem do góry?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Żywcu pisze: Nie znam odpowiedzi jak to naprawić ale myślę, że powinno się zacząć od osobowości prawnej czy w formie stowarzyszenia czy fundacji - po co nam to? Po to aby podlegać jasnym zasadom! Po to aby wolontariusz pracujący na rzecz serwisu nie zastanawiał się czy jego praca ma sens i czy jakiemuś koledze ukrywającym się za alter ego "Pani Marysi" czy innym nie przyjdą do łba imperacyjne zapędy...
Jak to czytam, to mam mieszane uczucia.
Z jednej strony absolutnie się zgadzam (i sam wielokrotnie to postulowałem), że niezależnie od formy organizacyjnej i (ew.) osobowosci prawnej, jasne zasady, jawność "kto jest kim" to podstawa .
Z drugiej strony , jeśli pisze to osoba, której "imperacyjnych zapędów" na forum sam doświadczyłem kilka razy, to nie wiem czy chodzi o ewolucję w dobrym kierunku czy może tylko o znane przysłowie "Nosił wilk razy kilka..." ( :evil: )

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

miklobit pisze:
Żywcu pisze: ...Z drugiej strony , jeśli pisze to osoba, której "imperacyjnych zapędów" na forum sam doświadczyłem kilka razy, to nie wiem czy chodzi o ewolucję w dobrym kierunku czy może tylko o znane przysłowie "Nosił wilk razy kilka..."
O jedno i drugie :lol: , ale przede wszystkim o trzecie - pragmatyzm i rozwój. Z jednej strony obecna forma jest bardziej bezpieczna i łatwiejsza dla formuły opartej na wolontariacie, jest też niestety bardzo ograniczająca. W wielu sprawach nie jesteśmy i nie będziemy, w takiej formie podmiotem. W przeciwieństwie do kolegi r00t7, ja myślę że teraz łatwiej nam "zgasić światło", a sprawy takie jak KPN załatwia się trudniej i wcale nie z sukcesem :(

Awatar użytkownika
r00t7

Żywcu pisze:
miklobit pisze:
Żywcu pisze: ...Z drugiej strony , jeśli pisze to osoba, której "imperacyjnych zapędów" na forum sam doświadczyłem kilka razy, to nie wiem czy chodzi o ewolucję w dobrym kierunku czy może tylko o znane przysłowie "Nosił wilk razy kilka..."
O jedno i drugie :lol: , ale przede wszystkim o trzecie - pragmatyzm i rozwój. Z jednej strony obecna forma jest bardziej bezpieczna i łatwiejsza dla formuły opartej na wolontariacie, jest też niestety bardzo ograniczająca. W wielu sprawach nie jesteśmy i nie będziemy, w takiej formie podmiotem. W przeciwieństwie do kolegi r00t7, ja myślę że teraz łatwiej nam "zgasić światło", a sprawy takie jak KPN załatwia się trudniej i wcale nie z sukcesem :(
hmm ? mówisz że załatwiłbyś to lepiej ? to gdzie byłeś jak ustalaliśmy rozwiązanie problemu ? trzeba było zadziałać prężnie i problem rozwiązać lepiej, wtedy kłoniłbym się w pas. Ja w przeciwieństwie do Ciebie wykonałem kilkanaście telefonów, wymieniłem setkę maili i dokonałem jakiś ustaleń z resztą zespołu RR. To co nagle na końcu po 3 tygodniach ustaleń zaproponowałeś - groziło tylko rozszerzeniem problemu na inne okolice w polsce. a tak udało sie sprawę załatwić.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: snp »

IMO RR nie jest potrzeba wcale a wcale. Scedować jej jakieś tam zadania i prerogatywy na COG. Jest jeszcze RT, Pani Marysia, p. Waldek i właściciel domeny - po co więcej. Wybory do RR przemianować na Miss i Mistera OC - będzie z kim zbijać piąteczki i robić sobie zdjęcia na eventach.
Za ten post autor snp otrzymał podziękowanie:
Lza
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

r00t7 pisze:hmm ? mówisz że załatwiłbyś to lepiej ?
O czytaniu ze zrozumieniem, oby po raz ostatni :? Nigdzie tak nie napisałem. Wątek dotyczył możliwości i ograniczeń jakie mamy.
r00t7 pisze:to gdzie byłeś jak ustalaliśmy rozwiązanie problemu ?
W szpitalu, ponad 1000 km poza granicami naszego kraju...

Co do dalszej wypowiedzi, przez szacunek dla ludzi z którymi współpracowałem zamilknę. Nie będę brnął w "moje lepsze" i nie zamierzam upubliczniać żadnych informacji dotyczących pracy kogokolwiek w OC TEAM 8)

Piostu
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Piostu »

Silent A pisze:
Dryfuje bokiem ;-)
" w którą stronę" != "którą stroną"

Co do reszty postów:
Widzę coraz więcej podobieństw do punktów wymienionych w poście :
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 82#p119182

Nadal chciałbym zobaczyć sprawozdanie z pracy ustępującej RR....
Za ten post autor Piostu otrzymał podziękowanie:
zaborz
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7

Żywcu pisze:
r00t7 pisze:hmm ? mówisz że załatwiłbyś to lepiej ?
O czytaniu ze zrozumieniem, oby po raz ostatni :? Nigdzie tak nie napisałem. Wątek dotyczył możliwości i ograniczeń jakie mamy.
r00t7 pisze:to gdzie byłeś jak ustalaliśmy rozwiązanie problemu ?
W szpitalu, ponad 1000 km poza granicami naszego kraju...

Co do dalszej wypowiedzi, przez szacunek dla ludzi z którymi współpracowałem zamilknę. Nie będę brnął w "moje lepsze" i nie zamierzam upubliczniać żadnych informacji dotyczących pracy kogokolwiek w OC TEAM 8)
no więc lepiej nie zarzucaj ludziom czegoś, czego nie powinieneś zarzucać. Fakt RR ma ograniczenia o których już pisałem wyżej, ale to nie powód do wjazdu na ludzi, którzy robią coś całkowicie non-profit, a zamiast dziękuję mają tylko wjazd na głowę. Sam wiesz od środka jak to wygląda, a zaczynasz niebezpieczną dyskusję - po co ? kampania ? czy tutaj na prawdę zawsze co roku musi być 2-3 tygodnie obrzucania się nawzajem błotem ?

@snp - mówisz, że nie potrzebna, jestem ciekaw co sam COG by zrobił, zwłaszcza w miesiącach gdzie jest masę zgłoszeń/weryfikacji. Czuję że jednak będziemy dążyć do gaszenia świateł.
a już wstawka o cykaniu sobie fotek na eventach jest całkowicie śmieszna...
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ