Szambo 2014 :-)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Szambo 2014 :-)

Post autor: Lza »

Wszystkich kandydatów do RR prosimy o zaprezentowanie swoich programów. Już czas.

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Re: Szambo 2014 :-)

Post autor: Nannette »

niebawem wrzucimy kaledarz wyborów, ze wszystkimi terminami (jest w przygotowaniu)
osoby które będą chciały startować mogą zacząć myśleć na ten temat tak jak pisał Łza
proszę na razie nie robić bałaganu na forum, wkrótce pojawią sie specjalnie do tego przeznaczone wątki

Nannette / RR
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

chyba komuś brakuje zamieszania (patrz tytuł tematu) :roll:

a tak do rzeczy : to czas na ogłoszenia jeszcze jest, wszystko nastąpi we właściwym czasie. RR nad tym pracuje
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
chinczyk
Obrazek Obrazek Obrazek

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

ja bym prosił o sprawozdanie z działalności RR w tej kadencji.
Za ten post autor Teokryt otrzymał podziękowania (total 7):
Boguś z PolskamuitnelissnieeeguPiostuchinczykmauritiusłowca

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Jako, że nie znalazłem lepszego wątku, nie powstał wątek dot. wyborczych dyskusji, pozwolę zgłosić swoją kandydaturę,
po czym zrezygnować z kandydowania.

W ramach obietnic wyborczych - po wyborach:

1. Obiecuję wyjechać na dwa lata do Zimbabwe lub Górnej Wolty, albo jakiegoś innego miejsca gdzie połączenie internetowe będzie przynoszone mi
raz na miesiąc, i to wiadrami. Obiecuję udawać, że jestem - poprzez okazjonalne trollowanie na forum, chociaż w rzeczywistości mnie nie będzie.

2. Każdemu chamowi, który mi załatwi kilkanaście głosów z multikont, obiecuję, że dam się sterować z tylnego siedzenia z drugiego
końca kraju i spełniać jego jak najbardziej absurdalne zachcianki.
Jednocześnie zobowiązuję się nie informować opinii publicznej, a nawet członków OC Team, wszystkie tajne informacje zachowywać tylko dla samego ofiarodawcy głosów.

3. Obiecuję, że na stanowiska w COG będę wybierał osoby z klucza kolesiowego, w szczególności wybierał ludzi, które totalnie się do tego nie nadają.
Obydwiema rękami będę popierał każdego prowokatora z COG, nawet jeśli zamiast pilnować spraw swojego województwa i z braku innych zajęć - będzie tworzył zadymy na drugim końcu kraju wmanewrując w to całą lokalną społeczność i cały OC Team.

4. Obiecuję, że będę wpływał na moderatorów, aby przymykali oczy na forumowe wyskoki kolegów z COG, szczególnie jeśli mają już po dwa
ostrzeżenia i kolejne by się wiązały z banem.

5. Obiecuję nie zauważać przeciążenia obowiązkami niektórych członków COG, którzy zajmują się aż czterema województwami, a także pozostawiać na ponad pół roku niektóre województwa bez obsady COG.

6. Obiecuję, że za mgłą tajemnicy ukrywał będę wszlekie działania, w szczególności zaniechania - tak, by nikt mnie na koniec nie mógł rozliczyć. Z przyjemnością będę ignorował wszelkie prośby o raport z działalności RR.

7. Obiecuję pełną aprobatę poczynań dla członka RT, którego zmiany nie będą miały żadnego przełożenia na zapotrzebowanie użytkowników, ani sensownego czy merytorycznego podłoża.
Obiecuję ignorować bałagan wynikający z tych nieprzemyślanych i niepotrzebnych zmian. Im bardziej zmiany uciążliwe - tym lepiej.

8. Obiecuję budować jeszcze większy mur niechęci z GC.com poprzez lobbowanie zwiększenia granicy wyświetlania linków do 10000 znalezień, usunięcie wszelkich widocznych i niewidocznych nawiązań do GC.com

9. Obiecuję bawić się guzikami i korzystać z uprawnień ile wlezie. Banować bez większej przyczyny i bez głębokiego rozpoznania sprawy. Od tego są przecież przyciski. Obiecuję podglądać nieopublikowane skrzynki i inne rzeczy też podglądać.

10. Obiecuję ignorować masowe odejścia osób bardzo zasłużonych dla zabawy. Ignorować zasady, pozwalając na mniejsze lub większe odstępstwa od regulaminu.
Obiecuję popierać wszystkie TWA i towarzystwa adorowania adorowanych, szczególnie jeśli są w stanie zapewnić mi sporą ilość głosów w kolejnych wyborach.

11. Obiecuję ignorować prośby osób z RT liczących na wsparcie w ustaleniu definicji i zasad dla nowowprowadzanych zmian, zasłaniając się że "nie czuję tematu"

12. Obiecuję całą korespondencję z mediami ładować przypadkiem "do spamu", tak by nikt mi nie wypomniał przypadkiem braku reakcji na pytanie pani redaktor.

13. Ponadto obiecuję ładnie leżeć i jeszcze ładniej pachnieć, a także nie mieć żadnego zdania na żadny temat. Czyli - zamiast w kabinie pilotów, siedzieć w pierwszej klasie i sączyć drinki.

Tak mi dopomóż Garminie! Jeśli nie ty, to nikt mnie nie rozliczy. Tylko daj mi władzę, a jakoś sobie poradzę.

Oczywiście wszystko powyższe, to są tylko kłamstwa wyborcze i nie powinno się doszukiwać w nich żadnego nawiązania do działalności kończącej kadencję RR.
Za ten post autor etnamars otrzymał podziękowania (total 7):
TerianxludPiostudzazderAgathaLzaŻywcu

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

jesteś idealnym kandydatem. Już przygotowuję skrypt liczący głosy :-P :D

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Post autor: krystiant »

Lza pisze:jesteś idealnym kandydatem. Już przygotowuję skrypt liczący głosy :-P :D
Chyba chodziło o skrypt dodający głosy :twisted: :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

etnamars pisze:Jako, że nie znalazłem lepszego wątku, nie powstał wątek dot. wyborczych dyskusji, pozwolę zgłosić swoją kandydaturę,
po czym zrezygnować z kandydowania.

W ramach obietnic wyborczych - po wyborach: [...]
"Świnka" jesteś, bo już chciałem zmienić tytuł wątku, korzystając z uprawnień moderatora (jako nie przystający do powagi chwili i urzędu...), a tu spoglądam w lustro... i mało..., nawet ataku personalnego się dopuszczam :oops:

Podpisuję się się pod cytatem ale wedle własnego odczucia będę moderował ten wątek 8)

EDIT: ale numer :lol:
Po tej wypowiedzi już nie jestem moderatorem :D i nawet nikt mnie o tym nie poinformował, tak się stało...
W związku z zaistniałą sytuacją zmieniam zdanie, będę kandydował :idea:

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Żywcu pisze: (jako nie przystający do powagi chwili i urzędu...)
Jak w starym dowcipie u lekarza:
Co się panu stało? - Przywiązywałem do niego zbyt dużą wagę.

Jako, że powaga urzędu jest znaczna, proponuję nie prowadzić wyborów, tylko konklawe. Zamknąć w jednym pomieszczeniu stu największych mędrców OC, a potem spalić wydruki z logów serwera i machnąć dym o właściwym kolorze na stronę główną. Kilku wybitnych specjalistów od palenia różnych przedmiotów też się tu znajdzie. :D
Żywcu pisze:
nawet ataku personalnego się dopuszczam :oops:
Dopuszczasz czy dostrzegasz? Żeby taki atak był to przede wszystkim musi być personalny, a nie bezosobowy.
Żywcu pisze:
EDIT: ale numer :lol:
Po tej wypowiedzi już nie jestem moderatorem
No rzeczywiście jest to numer. Wygląda na to że rządząca sitwa nie zauważyła że rzuciłeś papierami, i dopiero teraz jak zacząłeś machać szabelką to Ci się oberwało. Ale zgoda: chęć władania forum jest wystarczającą przesłanką do kandydowania do RR :!:

I co ciekawe: wygląda na to, że Pani Marysia wpisuje się w obecne eurowizjo-standardy, czyli jest facetem z wąsem i brodą, który podpisuje się jako kobieta.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Mały komentarz do zacnych poprzedników: zdecydowana większość społeczności OCPL nie ma bladego pojęcia, o czym piszecie i może mieć wrażenie, że załatwiacie w ten sposób swoje prywatne sprawy (żale), w żaden sposób nie mające związku z interesem serwisu. Starsi mogą - przynajmniej częściowo - czytać między wierszami. Sam tytuł wątku nie jest najszczęśliwszym, a wrzucanie pewnych tekstów w okresie wyborczym jeszcze bardziej uwidacznia brak komunikacji w toku kadencji. Może więc zamknąć ten temat ?
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 4):
miklobitzabojaart_noisegot100
Obrazek Obrazek

omen1975
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: omen1975 »

Post Etnamars jest słuszny i prawdziwy. Nie wiem czy mogę juz uznać się za starego wyjadacza ale widzę co się dzieje - nie jedni to również widzą. Gdzieś powinno być miejsce na dyskutowanie o takich sprawach - ucinanie tematów i zamykanie ich nie jest rozwiązaniem problemu wystepującego na OC od dłuższego czasu i nasilającego się od 2-3 lat. Przeciętny użytkownik serwisu szuka głównie skrzynek i je zakłada. Jesli jednak zachodzi potrzeba wyjaśnienia i rozwiązania jakiegoś problemu to tak na prawde NIE MA DO KOGO się z tym zwrócić bo układy i układziki panujące zwłaszcza w COG-u utrudniają zrobienie czegokolwiek. Robi się z tego na prawdę żenada zniechęcająca do dalszej zabawy i nikt tu nie robi niczego żeby to zmienić !
Nię będe tu przytaczał problemu który akurat mnie nurtuje ale z ciekawości powiem tylko, że dziś po wielu latach zabawy z OC dowiedziałem się od COG-u, że pole "komentarza" w logu elektronicznym nie powinno słuzyć do komentowania ! Moje wpisy zostały usuniete, lecz inne nie !
Wszystko tu bazuje na układach , znajomościach i "plecach". Syf się robi totalny więc nie wiem po co komu w ogóle Rada Rejsu. Żaden z jej obecnych kandydatów nie zaproponował uporządkowania spraw związanych z działalnością COG-u.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Whatever »

Omen1975 jest na to rada, zgłoś sie do RR i zaproponuj zmiany, zamiast płakać że syf się robi.

Pozdrawiam
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re:

Post autor: zaborz »

Whatever pisze:Omen1975 jest na to rada, zgłoś sie do RR i zaproponuj zmiany, zamiast płakać że syf się robi.

Pozdrawiam
"Wujek Dobra Rada" :mrgreen: Darował by sobie kolega :wink:

Tati
Bywalec
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Tati »

@omen1975
Założyłeś temat w związku z problemem komunikacji na linii user-COG. Proszę się wypowiadać w założonym przez Ciebie wątku.
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=30&t=7974
pozdrawiam, Tatiana

omen1975
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: omen1975 »

Whatewer - nie zgłoszę swojego uczestnictwa do Rady Rejsu poniewaz mam zbyt mało znajomości w tym środowisku. Nawet gdybym to zrobił to byłbym jedyną nezależną osobą nie uwikłaną w układy i "przyjacielskie" stosunki uczestników naszej zabawy. Mało kto poza środowiskiem trójmiejskich geokeszerów , którzy znają mnie osobiscie byłby skłonny na mnie głosowac więc odpuszczę sobie opisywanie tu swojej wizji lepszego OC.

Tati - oczywiście dostosuję się do tego ,co sugerujesz. Mam jednak prawo wypowiadać się w każdym wątku tego forum. Wiem oczywiscie, że łamanie niepisanych zasad "koleżeńskich" układów mogących spowodować zmianę obecnej chorej struktury zarządzającej i monitorującej działalność OC nie jest nikomu na rękę. Wiem również, że jesli już definitywnie spisze na straty polskie OC to mogę przejść do dowolnego innego serwisu - piszę to ot tak, żeby uprzedzić Twoją kolejną wypowiedź.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ