Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK „LUBELSKI GEOCACHING”

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

lukas_jaceq
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK „LUBELSKI GEOCACHING”

Post autor: lukas_jaceq »

W chełmskim wojskowym oddziale PTTK powstała nowa odznaka turystyczna związana z OC w województwie Lubelskim: Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK „LUBELSKI GEOCACHING”.
Odznaka 5-cio stopniowa. Szczegóły na: http://www.ow_chelm.pttk.pl/index/odznaki/od236.htm
Na razie trzeba przygotować kronikę i ją wysłać do PTTK. W przyszłości jeśli znajdzie się chętny specjalista ( i w ogóle jeśli jest to możliwe) i uda przygotować się jakiś interfejs dla weryfikatora to będzie można zmienić regulamin i załatwiać wszystko on-line.
Zapraszam do zdobywania.
Za ten post autor lukas_jaceq otrzymał podziękowania (total 5):
ŻywcuLzamiklobitElvis7triPPer

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Re: Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK „LUBELSKI GEOCACHING”

Post autor: Doc_with_the_dog »

Ha! Gratulacje! Czyli jednak się da!
Mam nadzieję, że to zakończy narzekanie na forum, że Rada nie chce, że coś tam.....
Droga wolna, skoro na Lubelszczyźnie się da, to w innych regionach również.
No to teraz marudy, zamiast siedzieć na forum do roboty :D
Oczywiście tyczy się to tych, którym zależy na odznakach ;)

Jeszcze raz gratulacje!

BTW: Na Śląsku to wymagania trzebaby chyba potroić, bo tutaj prawie każdy miałby honorową :), ale wiadomo... u nas dużo skrzynek ;)
Za ten post autor Doc_with_the_dog otrzymał podziękowanie:
chinczyk
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Brawo. Teraz widzimy kto pierdzi w stołek, a kto działa.
Jak załatwisz pozwolenie na wykorzystanie grafik, to można bez większego problemu automatycznie w profilu użytkownika wyświetlić odpowiednie odznaki po zdobyciu wymaganej ilości skrzynek na terenie woj. Luebelskiego.

triPPer
Rada Techniczna
Podziękował;: 52 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: triPPer »

Kurcze naprawdę super....
Fantastycznie że udowodniłeś, że jednak się da :)
Łap chwile ...

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 158 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: Elvis7 »

Czekałem na tego posta. Wiedziałem już od dawna o planach keszerów z Lubelskiego i się doczekałem! Dzięki wam za to!
Widzicie RR, że można nie tylko dyskutowac ale i działać? :)

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Doc_with_the_dog pisze: Mam nadzieję, że to zakończy narzekanie na forum, że Rada nie chce, że coś tam.....
Może inaczej - jeśli ktoś liczy na to że RR (szczególnie w tej kadencji) coś za niego zrobi, to lepiej żeby od razu wziął sprawy w swoje ręce.
Elvis7 pisze: Widzicie RR, że można nie tylko dyskutowac ale i działać? :)
Szczerze mówiąc to ja sobie żadnej dyskusji odnośnie odznaki (jakiejkolwiek) w tej kadencji nie przypominam. A działania, co zrozumiałe - to już w ogóle.

Elvis7

etnamars pisze: Szczerze mówiąc to ja sobie żadnej dyskusji odnośnie odznaki (jakiejkolwiek) w tej kadencji nie przypominam. A działania, co zrozumiałe - to już w ogóle.
To dla przypomnienia:
Żywcu pisze: Zapotrzebowanie na "odznakę" dostrzegamy i rozmawiamy, o tym w ramach RR 8)
Żywcem zacytowane z http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... hilit=pttk

etnamars
Forumator

Elvis7 pisze: To dla przypomnienia:
Nie zmienia to faktu, że taka dyskusja nie zaistniała. Kwestię obietnic (po)wyborczych, to lepiej wyjaśniać bezpośrednio z zainteresowanymi.

Elvis7

Żywcu był kilka razy wzywany przeze mnie do odpowiedzi i nigdy się więcej w tej sprawie nie wypowiedział. Pytałem też innych członków RR jakie są rezultaty rozmów również nikt nic nie napisał.

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Chyba niektórzy trochę opacznie zrozumieli mojego posta. Ja miałem na myśli, że jeśli komuś naprawdę zależy na odznakach, to niech sobie załatwia, a nie zdaje się na innych i wiecznie narzeka. Koledzy z lubelskiego, jak widać, załatwili. Kto chce - szuka sposobów, kto nie - powodów.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

zamiast cieszyć się możliwością uzyskania odznaki i ew. podejmować próby wprowadzenia kolejnych "uatrakcyjniających" ficzerów, szukacie (standardowo już) winnych.
brakuje jeszcze tylko deklaracji typu "gdybym ja był w RR to byłoby 30mln keszy, 10tys. km autostrad i paliwo za pół ceny!" i byłaby piękna POPiSowa szopka.
Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Stryker pisze:...szukacie (standardowo już) winnych...
Nikt by się nie czepiał gdyby nie padło hasło "dostrzegamy, rozmawiamy.." które okazało się ... [ czym to już każdy sam sobie potrafi nazwać].
Ja również (poza znalezieniem winnego :evil: ) cieszę się że kolega lukas_jaceq znalazł sponsora-promotora na odznakę i być może za jakiś czas w innych rejonach tez się tacy znajdą. Może nawet jakiś ogólnokrajowy sponsor na krajową blachę :)
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
Piostu

etnamars
Forumator

miklobit pisze: Nikt by się nie czepiał gdyby nie padło hasło "dostrzegamy, rozmawiamy.." które okazało się ... [ czym to już każdy sam sobie potrafi nazwać].
Takie klasyczne: wicie, rozumicie. Pomożecie...no. :wink:

Co do odznaki, to jest jeszcze jedna strona nomen omen medalu - i tu musimy pochylić głowy przed Oddziałem PTTK w Chełmie.
Gdy działaliśmy w DKTM to wielokrotnie przychodziło nam pochylać głowę, bo chyba tylko raz (w 2012) udało się zdobyć więcej punktów:)

Oddział za każdą stworzoną odznakę otrzymuje punkty do tzw. współzawodnictwa. Im więcej chętnych (niekoniecznie członków PTTK) otrzymuje odznaki wydane przez dany oddział, tym więcej nabija się punktów do współzawodnictwa oddziału wydającego oraz punktów dla oddziału z którego pochodzą zdobywający odznaki.
A im kto wyżej w drabince - tym większe uznanie w środowisku, no i materialnie: większe szanse na dotacje z Zarządu Głównego.
Tak to działa "od kuchni" - jest to jak najbardziej zrozumiałe i uczciwe.

lukas_jaceq
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: lukas_jaceq »

Boże widzisz i nie grzmisz... Zamiast dorabiać ideologie, przepychać się itd itp to Panowie pochylcie głowy i zróbcie odznaki dla innych województw.. Czy może dla waszych województw też mamy w Chełmie zrobić ? ;). Ten wątek miał tylko być do pokazania odznaki a staje się jak inne wątki- polem do przepychanek. A może by tak wrzucić info do aktualności co by Ci którzy tu nie zaglądają mogli się dowiedzieć o odznace? Da radę?

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

Bardzo mnie cieszy inicjatywa - gratuluję i dziękuję :!:

BTW: Trochę jestem wywoływany w tym i zbliżonym merytorycznie wątku, więc słowo wyjaśnienia - PROSZĘ ABY NIE BYŁO ZACZĄTKIEM OFF TOPU :!: (wszelkie sprawy proszę na priv - postaram się odpowiedzieć)

Często przytaczana moja wypowiedź:
Zapotrzebowanie na "odznakę" dostrzegamy i rozmawiamy, o tym w ramach RR 8)
jest z dnia 1 lipca 2013 roku, czyli z dnia rozpoczęcia kadencji obecnej RR - żadne dalsze działania w obecnej kadencji nie miały miejsca :(
Temat był poruszany w poprzedniej kadencji, jednak nie skupialiśmy swej uwagi na PTTK - raczej skłanialiśmy się ku własnej odznace, w pierwotnej fazie jako grafice, w profilu użytkownika. Dane z poprzedniej kadencji zostały skasowane, co uważam osobiście za błąd i teraz użytkownicy tamtej dyskusji mogą już "nie pamiętać"...
Moja wypowiedź była pochopna, bo w nowej kadencji temat nie został podjęty :oops:
Przepraszam za wcześniejszy brak odpowiedzi i tyle zamieszania. Nadal "walczę na froncie północnym" i sprawą osobiście się nie zajmę.
Żywiecko pozdrawiam :!:

ODPOWIEDZ