Co mnie ostatnio zdziwiło

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

triPPer
Rada Techniczna

Re: Co mnie ostatnio zdziwiło

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 15:10

rozumiem że wersja Marsa o testach ostatecznie upadła ... i lansujecie teraz wersje o samowolce :) ... powodzenia ...
Łap chwile ...

Agatha
Wyjadacz

Post autor: Agatha » czwartek 23 stycznia 2014, 15:13

Niestety, k.mil - nie mogę, bo suszę paznokcie:)
Ale do rzeczy. "... bo upublicznię korespondencję..." To jest merytoryczna dyskusja? Nie sądzę.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 15:15

tripper pisze:rozumiem że wersja Marsa o testach ostatecznie upadła ... i lansujecie teraz wersje o samowolce :) ... powodzenia ...

za to Ty chyba lansujesz jakieś dziwne teorie spiskowe, pytanie po co ? bo ktoś stwierdził że jakaś zmiana którą wprowadziłeś jest tylko zbędnym wodotryskiem ? I że zrobiłeś to bez jakiejkolwiek kontroli na podstawie zgłoszenia 2-3 użytkowników forum ? może tu leży pies pogrzebany.

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 15:20

r007 ... skończyły się merytoryczne argumenty ? >> więc sięgamy po personalne ?

....żenada.... i arogancja ...
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna
Podziękował: 16 razy
Otrzymane podziękowania: 98 razy

Post autor: Silent A » czwartek 23 stycznia 2014, 15:24

odludeq pisze:
powinniśmy przed akcją zmiany login-u powiadomić zainteresowanych użytkowników
to tu w tym wszystkim chodzi o uwolnienie loginów? ;-) jakież to lukratywne loginy są zajęte, że aż taką akcję trzeba przeprowadzić pod przykrywką czyszczenia bazy? :P
Dla jednego "lukratywne" dla innego nie - zgłaszają się ludzie którzy sami przeprowadzają śledztwa że interesujące ich konto (nick) jest zajęty a nieużywany i zwracają się z prośbą do RT o interwencję. Więc problem istnieje - po co zakładać konto costam1 jak costam jest wolne ?

Problem dotyczy ok 30% wszystkich kont (ponad 20 tysięcy) więc nie jest to mało, często są to konta sprzed wielu lat więc na pewno zajmują wiele ciekawych nicków.

Nieużywane konta (nicki) trzeba w jakiś sposób zarchiwizować i to jest problem (jeszcze) do rozwiązania (w RT).

Innym problemem jest ogólny przepływ informacji/zadań pomiędzy RR (COG) a RT - tutaj trzeba by popracować nad komunikacją i współpracą bo nie jest najlepiej i to z obu stron ;-) Nie ma więc co kruszyć kopii i szukać winnych tylko zastanowić się jak powinny współdziałać RR i RT tak aby wszyscy byli zadowoleni - oczywiście najbardziej użytkownicy ;-)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Silent A za post (razem 5):
Nannetteetnamarsr00t7Olo74triPPer
Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 15:26

tripper pisze:r007 ... skończyły się merytoryczne argumenty ? >> więc sięgamy po personalne ?

....żenada.... i arogancja ...

ależ nie, To Ty wywołałes publiczną dysputę zanim cokolwiek zostało dogadane w ramach RT.

To tak jakby inzynierowie microsoftu robili nowego windowsa i szef nie zareagowałby na uwagi jednego z programistów. Następnie ten programista publikuje w gazecie artykuł, że microsoft wprowadził takie a takie rozwiązania i nie ustosunkował się do jego inżynierskiego zdania. Myślę że wizerunek MC spadłby do 0, że takie rzeczy się dzieją. A dodatkowo postronni ludzie tylko śmialiby się z tego mówiąc "boże jacy gamonie".

Zanim cokolwiek jest wdrożone jest szeroko omawiane, jezeli nie potrafisz tego zrozumieć to twój problem, ale wywalanie żali na forum publicznym nie jest sposobem załatwiania sprawy. Czepiłes sie jak rzep psiego ogona formu przymusu a nawet nie potrafisz logicznie odpowiedzieć tylko cały czas : oni kazali, oni kazali, spisek, zamach na puste konta ! masakra ! :lol:

SilentA pieknie podsumował sprawę! nie mam już nic więcej do dodania, w razie co proponuję priv.

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 15:30

r007 nie potrafisz się przyznać ze daliście d... i tu jest problem

...mam nadzieję, że ta sytuacja czegoś Was nauczyła i więcej nie wpadniecie na takie chore pomysły...

myślę, że miłym akcentem kończącym tą dyskusję byłoby ... aby RR wypowiedziała się swoim autorytetem, czy w przyszłości zamierza powtórzyć akcję bez powiadamiania zainteresowanych użytkowników
oraz zaproponowanie tymczasowego sposobu postępowania dla naszych użytkowników, w przypadku kiedy namierzył puste konto z loginem który mu odpowiada.
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
PUG-Bielany
Stały bywalec

Post autor: PUG-Bielany » czwartek 23 stycznia 2014, 16:33

Słuchajcie co byście tu nie mówili,jakakolwiek Rada (nie wiem która ,nie łapię się w tym) niech nie myśli o tym aby usuwać,lub cokolwiek robić z kontem mojego brata.Nie logował się już dawno napewno ponad rok,lecz niech ręka Boska broni coś z jego kontem kombinować.Obiecał mi że za dwa lata pójdziemy razem na skrzynki i do tego czasu,ale też później proszę nic nie zmieniać.Rozpoczynałem z nim zabawę 7 lat temu,a że teraz nie ma on czasu na zabawę to nie daje nikomu prawa w ingerencję w jego konto.Pozdrawiam.
P.S. Aha akcja mailowa nic nie da,ja zadbam żeby z jego kontem nic się stało.Nick mojego brata oczywiście podam:Hator.

Awatar użytkownika
odludeq
Nowy na forum

Post autor: odludeq » czwartek 23 stycznia 2014, 16:38

Silent A pisze: Nieużywane konta (nicki) trzeba w jakiś sposób zarchiwizować i to jest problem (jeszcze) do rozwiązania (w RT).
póki co takie działanie jest niezgodne z regulaminem OC a zmiana regulaminu w tym zakresie (która z pewnością nastąpi) powinna być podana do wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem oraz drogą mailową (w szczególności do właścicieli tych kont).
Obrazek ^ Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 16:57

PUG-Bielany pisze:Słuchajcie co byście tu nie mówili,jakakolwiek Rada (nie wiem która ,nie łapię się w tym) niech nie myśli o tym aby usuwać,lub cokolwiek robić z kontem mojego brata.Nie logował się już dawno napewno ponad rok,lecz niech ręka Boska broni coś z jego kontem kombinować.Obiecał mi że za dwa lata pójdziemy razem na skrzynki i do tego czasu,ale też później proszę nic nie zmieniać.Rozpoczynałem z nim zabawę 7 lat temu,a że teraz nie ma on czasu na zabawę to nie daje nikomu prawa w ingerencję w jego konto.Pozdrawiam.
P.S. Aha akcja mailowa nic nie da,ja zadbam żeby z jego kontem nic się stało.Nick mojego brata oczywiście podam:Hator.
takiemu kontu nic nie grozi nigdy, ma znalezienia itp. we wstępie przemyśleń chodziło o konta które mają 0 wszystkiego i brak koordów wpisanych w ustawienia

Awatar użytkownika
PUG-Bielany
Stały bywalec

Post autor: PUG-Bielany » czwartek 23 stycznia 2014, 18:22

W takim razie dzięki,jestem spokojny.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » czwartek 23 stycznia 2014, 19:02

Przyznam, że - odbiegając od słuszności lub nie przedstawianych argumentów - bawi mnie ujawniony fakt likwidacji kont (bądź tylko nieudolnej jej próby). Dlaczego ? Otóż jestem w posiadaniu oficjalnego stanowiska COG-u, wypowiedzianego przy okazji innej sprawy w grudniu zeszłego roku, mówiącego że "Tworzenie i posiadanie drugiego konta na OC, nigdy nie było zabronione...". Skoro nie było zabronione, a nic strasznego nie wydarzyło się w ostatnim czasie, nie nastąpiły też stosowne zmiany w Regulaminie (poprzedzone odpowiednią procedurą i akceptacją użytkowników serwisu), nie sypnął się serwer przeciążony fikcją, to po co była ta ruchawka ? Przecież wszystko jest OK ? Każdy ma prawo założyć "x" kont i jeżeli nie łamie Regulaminu, to sprawa jest czysta. Nie widzę też w Regulaminie zapisów, zmuszających do jakichkolwiek ruchów na koncie. Ktoś tam z góry pokusił się o świadome łamanie Regulaminu, czy może coś nie zagrało w pomysłach ?

Znowu padła komunikacja - chociaż trudno o niej mówić, bo i tak najczęściej jej nie ma, zwłaszcza ze strony tzw. "decydentów". Może przynajmniej wprowadźcie sobie w RR i COG-u jakiś dzienniczek interpretacji wysłanych do maluczkich, by potem nie wpadać we własne sidła :wink:
Obrazek Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 19:13

skoro r007 wykazuje tylko inicjatywę do obrony własnego ja ... i nic konstruktywnego nie jest wstanie wnieść do dyskusji pomimo mojej zachęty ...na ten moment proponuję co następuje:

w przypadku chęci przejęcia pustego konta... jednego na pewno nie możemy zmienić .... musi być próba kontaktu z właścicielem konta... w takich sytuacjach prosimy wysyłać taki mail z próbą kontaktu także do wiadomości RT lub COG (do RR raczej nie ma sensu) .... następnie odczekujemy 3-4 tygodnie, czy nie ma reakcji osoby zainteresowanej...następnie ponownie się przypominamy, a my (RT) w ciągu niecałej minuty finalizujemy ... dużo formalizmu ... ale tez i sprawa jest delikatna
licze na to że jednak RR zbierze się w sobie ... i ustali jakąś składną akcję ....
do tego momentu liczymy na wyrozumiałość w obecnej nietypowej sytuacji kiedy to RT musi brać (dodatkowo) na siebie ciężar obsługi takich sytuacji ...

serdecznie pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

zukikiziu
Bywalec

Post autor: zukikiziu » czwartek 23 stycznia 2014, 19:30

Ale o co jest dyskusja, regulamin użytkownika OC.PL w żadnym punkcie nie mówi o pilnowaniu czy konto nie "wygasło". Te akcje, o których piszecie to naginanie regulaminu. To tak jak ostatnio w prawie. Zniesiono karę śmierci i jakoś się nie przejmowano, że po tych 25 latach wyjdą na wolność zbiry. I teraz na chybcika łatają prawo karne.

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna
Podziękował: 16 razy
Otrzymane podziękowania: 98 razy

Post autor: Silent A » piątek 24 stycznia 2014, 12:15

Nie wiem o co się tak napinać - problem dotyczy NIGDY NIEUŻYWANYCH kont, mamy ponad 20000 kont które zostały założone i koniec, na wiele z nich nikt nigdy się już nie zalogował, części nawet nikt nie aktywował, a na żadnym nie było nigdy żadnego logu, znalezienia, czegokolwiek.
Po co to przechowywać ?
Co by było gdyby komuś się nudziło i wygenerował nam skryptem milion kont ? też należałoby je zostawić ? Co by było gdyby każdy z krytyków musiał założyć sobie konto z nickiem z cyferkami na końcu bo ktoś 5 lat temu zarejestrował jego nicka i nawet się nie zalogował do strony ?

To działanie nie jest przeciwko użytkownikom tylko dla użytkowników - tych aktywnych (nawet minimalnie), którzy chcą działać pod normalnymi nickami a nie nickami z cyferkami.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Silent A za post (razem 2):
NannetteAgatha
Obrazek

ODPOWIEDZ