Co mnie ostatnio zdziwiło

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Co mnie ostatnio zdziwiło

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 12:31

w poście o którym mówisz jest pytanie czy ktoś może się tym zając, nie ma nic o tym że ma być zrobione i nie ma słowa ale. Interpretujesz wypowiedzi na swoją korzyść tylko po to by wprowadzić niepotrzebne zamieszanie.

z innego wątku pytanie czy konta mogą zostac zlikwidowane, zostało odpisane że jest to trudne technicznie i z założeń IT się tego nie wykonuje, dalej nie widzę tam że wychodzi nakaz - macie do zrobić i już bez dyskusji. więc o co chodzi ?

jedna osoba przeprowadziła akcję próbną - ale zaraz czy było to pod wpływem nakazu ? otóż nie, po prostu wchodzę na forum i patrzę że takie coś zostało wykonane (z poziomu RR nie kazdy musi się na bazach danych znać) - stąd niektórzy przyjeli że zrobione i już bez wchodzenia w szczegóły. Była propozycja wywalenia - dział IT opiniuje że nie da się/jest to zła praktyka i ok temat do dalszej dyskusji. Pracuję trochę w IT i pierwszy raz widze żeby IT żaliło się zwykłemu userowi że coś im każą mimo że tak nie jest :roll:

sprawy techniczne powinny zostać w gronie osób decyzyjnych, a tak powstaje zamieszanie i niepotrzebne zgrzyty
Obrazek Obrazek Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 12:52

Poniżej zamieszczam jeden ze swoich post do RR, (dane wrażliwe wykropkowane w nawiasach, reszta bez zmian )
Post przez tripper » sobota, 18 stycznia 2014, 16:25
Witam

po uwadze Andrzeja ... sprawdzać datę ostatniego logowania zamiast datę utworzenia.

tak z ciekawości zapuściłem zapytanie na naszej bazie, o to wyniki:
liczba założonych kont: (....)
liczba kont w których ostatnie logowanie miało miejsce przed 2013-01-01 i które nie dokonały żadnego wpisu i nie założyły żadnego kesza: (...)

zgadzam się z Andrzejem (i nieważne czy konto jest faktycznie użytkowane czy nie) powinniśmy przed akcją zmiany login-u powiadomić zainteresowanych użytkowników o planowanej akcji (wg mnie przynajmniej na dwa tygodnie przed)

przy okazji jest to fajny sposób na przypomnienie się (dlatego akcję moim zdaniem powinno się przeprowadzić w bardziej sprzyjających warunkach pogodowych, np na kilka dni przed długim majowym weekendem) ... z prośbą o zalogowanie się, jeżeli nie chcą utracić login-u (przypominam że chodzi o login, ponieważ konto nadal będzie aktywne)

Andrzej wspomniał o roboCOG - niestety nie znam tematu i w najbliższym czasie nie zapowiada się abym miał czas zapoznać się z nim (no chyba że temat jest trywialny i znajdzie się odważny który wprowadziłby mnie w niego :) ), a to oznacza, że akcję wysyłki maili będzie musiał wziąć na siebie ktoś inny ... rozumiem, że za pomocą tego mechanizmu można z automatu wysłać maila o zadanej treści do użytkowników z user_id będących wynikiem zapytania ?

Pozdrawiam
triPPer

PS. a samo zapytanie zmieniające login ... no cóż .. napisanie go trwa krócej niż ... napisanie tego post-u :)

r007 daj mi chociaż jeden, jedyny post od RR który odniósł się do mojego postu , czy do Łzy

a efekt ... mając totalnie w d... to co Wam przekazujemy.... przeprowadzacie akcje... jestem ciekawy kiedy któryś z Was wpadnie na to, że skoro pomysłu: "słuchajcie powiedzmy że to były testy" (a to że na żywej bazie ...a co tam luzacy jesteśmy) nie da się obronić, na pomysł: ..."hej mówmy: że to była samowolka: o"

jestem powalony Waszą arogancją
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 12:59

no zaraz ! nikt się może wprost nie odniosł, ale czy to RR usuwała konta czy RT ? bo mnie się wydaje że akcję przeprowadziło RT (nikogo nie obwiniam za to że to się stało - żeby nie było)

czyli reasumując: jak ktoś wam nie napisze : nie nie róbcie - to będziecie robić ? Twoja logika pozbawiona jest sensu. Jakby ktoś pod Twoim postem napisał : Lać na to ! ma być usunięte - to co innego, ale nic tam takiego nie ma. Proszę Cię skończ już tę farsę.,

pod Twoim postem jedna z osób napisała tylko że wróciliśmy do dyskusji. nie że MACIE wprowadzać jakieś zmiany.
Ostatnio zmieniony czwartek 23 stycznia 2014, 13:04 przez r00t7, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
odludeq
Nowy na forum

Post autor: odludeq » czwartek 23 stycznia 2014, 13:02

powinniśmy przed akcją zmiany login-u powiadomić zainteresowanych użytkowników
to tu w tym wszystkim chodzi o uwolnienie loginów? ;-) jakież to lukratywne loginy są zajęte, że aż taką akcję trzeba przeprowadzić pod przykrywką czyszczenia bazy? :P

a tak swoją drogą - jestem za tym, by obrady i głosowania RR były jawne, żeby potem było wiadomo na kogo głosować, a na kogo nie.
Obrazek ^ Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » czwartek 23 stycznia 2014, 13:06

tripper pisze:łowca :) ...bardzo merytorycznie... a co co masz do powiedzenia na temat samej akcji ?
Do czasu ewentualnego komunikatu/ogłoszenia ze strony RR nic nie jest merytoryczne, tylko jest biciem piany.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » czwartek 23 stycznia 2014, 13:07

r00t7 pisze: sprawy techniczne powinny zostać w gronie osób decyzyjnych, a tak powstaje zamieszanie i niepotrzebne zgrzyty
czyli po prostu: w nosie mamy zdanie innych, bo jeszcze by chcieli napisać co o tym sądzą.

szkoda. mam tylko nadzieję, że nie jest to oficjalne stanowisko RR.

zgrzyty powstały nie w wyniku publicznej dyskusji na temat poruszony przez trippera a właśnie w skutek rozmów w zamkniętym dziale forum.

aa i jeszcze jedno: ktoś z RT wykonał *cośtam*, bo odebrał to jako decyzję RR (tak samo odbiera to tripper, więc to nie tak, że wszystko jest jasne, oczywiste i jednoznaczne)
odludeq pisze: jestem za tym, by obrady i głosowania RR były jawne, żeby potem było wiadomo na kogo głosować, a na kogo nie.
+1.
Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 13:11

dobre .... r007 :) uzgodnij z marsem wersję czy idziecie w stronę, że to były testy czy samowolka :)

.... ale jaja ....
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 13:19

tripper pisze:dobre .... r007 :) uzgodnij z marsem wersję czy idziecie w stronę, że to były testy czy samowolka :)

.... ale jaja ....

chodzi mi tylko i wyłącznie o to że nie jest tak że o ty biedny jesteś bo ktoś ci kazał operacje na bazie robić wbrew twojemu zdaniu. Napisaliście że jest to technicznie trudne, na co zostało odpisane że tylko wróciliśmy do dyskusji, nikt nie napisał że mamy w d* ostrzeżenia i chcemy to zrobić za plecami. Nikt nikomu nic nie kazał i tyle w temacie. Nikt nie ukrywa że taki pomysł był, ale ja nie widzę końca dyskusji na ten temat.
Obrazek Obrazek Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 13:28

sam fakt... że nie odnieśliście się do naszych zastrzeżeń, a z drugiej strony przeprowadziliście akcję z taką nonszalancją ... oznacza, że nasze argumenty mieliście bardzo głęboko w poważaniu ...

r007... obawiam się, że jedyną odpowiedzią jak Ci pozostała ... to to że to była samowolka ..... :) ...

teraz zacznie się tropienie winnych w RT :) .... yeeeeeeeeee

w tym jesteście genialni

i jestem Ciekawy kiedy padnie nick naszego kolegi z RT ...którego jedyną winą było to że posłuchał Waszej prośby
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 14:12

tripper pisze:sam fakt... że nie odnieśliście się do naszych zastrzeżeń, a z drugiej strony przeprowadziliście akcję z taką nonszalancją ... oznacza, że nasze argumenty mieliście bardzo głęboko w poważaniu ...

r007... obawiam się, że jedyną odpowiedzią jak Ci pozostała ... to to że to była samowolka ..... :) ...

teraz zacznie się tropienie winnych w RT :) .... yeeeeeeeeee

w tym jesteście genialni

i jestem Ciekawy kiedy padnie nick naszego kolegi z RT ...którego jedyną winą było to że posłuchał Waszej prośby

ja nie wiem jak my to zrobiliśmy - kiedy my przecież fizycznie tego nie robimy - no panie. Jak ktoś z RR mógł to niby zrobić, kiedy tego nie zrobił, jak się nie odnieśliśmy do tego co pisaliście - to po co coś było wykonywane ?
Obrazek Obrazek Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 14:31

rozumiem, że nasz kolega się cholernie się nudził i sam wpadł na pomysł..... hmmmm ...a może by tak wykasować puste konta ?????? .... i wiem.... ha zrobię to nie mówiąc nikomu o tym... zwłaszcza użytkownikom ... ale będą jaja :) - czyli co, jednak samowolka ????? >>> jeżeli mi to potwierdzisz, to nie wiem jak mu potem spojrzysz w oczy.....

r0007: no słów brakuje... odpowiedzialność za to co się stało spada na Was, na RR, jako osoby decyzyjne .... i nie udawaj, że tego nie rozumiesz...
Łap chwile ...

Agatha
Wyjadacz

Post autor: Agatha » czwartek 23 stycznia 2014, 14:43

Hmmm... ja tu widzę tylko jedną osobę, której się dzisiaj nudzi:)

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 14:48

Kolejna merytoryczna wypowiedź ....
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
k.mil

Post autor: k.mil » czwartek 23 stycznia 2014, 14:55

Agatha pisze:Hmmm... ja tu widzę tylko jedną osobę, której się dzisiaj nudzi:)
Odłóż więc lustro i zajmij się czymś.

Tripper ma niestety racje w jakikolwiek sposób by tego nie pisał. I kij już nawet z tą bazą danych, gdyby to tylko jedna sytuacja była. To jest cały schemat dotyczący wszystkiego. Posty takie jak trippera nie biorą się z wewnętrznych czy zewnętrznych problemów tylko głównie z tego, że czasem znajdzie się osoba, która nie złapie się na piękny uśmiech i się po prostu wk*rwi.
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 15:07

tripper pisze:rozumiem, że nasz kolega się cholernie się nudził i sam wpadł na pomysł..... hmmmm ...a może by tak wykasować puste konta ?????? .... i wiem.... ha zrobię to nie mówiąc nikomu o tym... zwłaszcza użytkownikom ... ale będą jaja :) - czyli co, jednak samowolka ????? >>> jeżeli mi to potwierdzisz, to nie wiem jak mu potem spojrzysz w oczy.....

r0007: no słów brakuje... odpowiedzialność za to co się stało spada na Was, na RR, jako osoby decyzyjne .... i nie udawaj, że tego nie rozumiesz...

moim zdaniem wiążąca decyzja nie zapadła, a jak ty to zrozumiałeś to już inna sprawa.
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ