Co mnie ostatnio zdziwiło

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

triPPer
Rada Techniczna

Co mnie ostatnio zdziwiło

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 01:37

Łap chwile ...

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Re: Co mnie ostatnio zdziwiło

Post autor: krystiant » czwartek 23 stycznia 2014, 08:31

Wyświetliło się tylko logowannie do facebooka... :(
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 08:40

Witam wszystkich

No powiem Wam szczerze nie sądziłem, że jeszcze coś mnie zdziwi w poczynaniach obecnej RR , a jednak.

Po dooobrej chwili zastanowienia, doszedłem do wniosku, iż o takim numerze to nasza brać keszerska powinna się dowiedzieć.

A więc: jakiś czas temu RR przegłosowała, iż należy usunąć tzw. „puste konta” . Co to są te puste konta zapytacie ... generalnie chodzi o konta, które nie były używane od roku, nie mają wpisu w logu, nie mają założonych skrzynek.

Na to koledzy z RT, podrapali się w głowę i pytają, o sens jakie argumenty przeważyły w głosowaniu (bo na pewno nie informatyczne – pozbycie się kilkudziesięciu tysięcy rekordów to tak jakby schudnąć o klika dekagramów), może chodzi o odzyskanie loginów zajętych przez puste konta (ale co w nich takiego niesamowitego, iż RR chce je odzyskać??? ), zagadka nie została wyjaśniona ... a plotek nie będę powielał

Ale skoro decyzja zapadła ... no to, żeby nie podważać to proponujemy (już pomijając sam aspekt pomysłu usuwania zamiast odpowiedniej modyfikacji tychże kont)...no ale słuchajcie RR, no nie można tak po prostu usunąć komuś tylko dlatego że się nie logował przez rok ... jeżeli naprawdę, ale to naprawdę chcecie zrobić, to poprzedźcie to akcją mailową i to przynajmniej na kilka tygodni przed samym procesem „likwidowania kont” ... dajcie ludziom czas reakcję... a przy okazji może ktoś sobie o nas przypomni. Poza tym to, że ktoś nie loguje się na konto nie oznacza, że nie dostaje powiadomień (innymi słowy w pewnym sensie jest to konto nadal aktywne).... można też podać i inne przykłady, ale na potrzeby tego newsa nie ma sensu się rozwodzić... (między innymi ode mnie poszedł post w tej sprawie 18.01.2014)

I co na to RR.... zgadnijcie. Wczorajj była próba, ostatecznego rozwiązania kwestii pustych kont (sic). O tak, po prostu. RR ma totalnie w nosie nasze uwagi.

„Na szczęście” operacja z przyczyn technicznych się nie udała ... a RR udaje, że tematu nie ma.

Ale obawiam się, że następna próba nacisku niebawem ...

Moim skromnym zdaniem postępując w ten sposób, tj. usuwając konta bez jakiegokolwiek ostrzeżenia (mówiąc bardzo oględnie), dajemy znać, iż bardzo niepoważnie traktujemy kolegów, którzy z jakiś nieznanych powodów nie korzystają ze swojego konta. Uważam iż stawia to nas, jako społeczność, w złym świetle. A mówiąc prościej ... no kurde ...nie jest to w porządku.

A co Wy o tym sądzicie ?

Serdecznie pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Elvis7 » czwartek 23 stycznia 2014, 08:53

triPPEr do mnie przemawiają Twoje argumenty. jestem za szeroko rozumianą akcją informacyjną w tej sprawie, również poprzez maile.

Awatar użytkownika
odludeq
Nowy na forum

Post autor: odludeq » czwartek 23 stycznia 2014, 08:59

wkleję to, co napisałem na FB (bo nie każdy ma tam konto):

usuwanie kont bez akcji informacyjno-ostrzegawczej jest nieprofesjonalnym podejściem do użytkowników serwisu.

co do teorii, że mogą to być konta geo-busters - żeby poznać kordy, trzeba się zalogować -> nie jest spełniony warunek braku logowania przez rok, więc takie konto usunięte nie będzie.

odnośnie tłumaczenia stratą zainteresowania - moje konto wisiało nieużywane przez niecałe 2 lata (po prostu po sprawdzeniu o co w tym chodzi nie miałem czasu na zabawę) - zainteresowania nie straciłem, tylko czekałem na lepsze czasy i więcej skrzynek w okolicy. na GC nieaktywnego konta też mi nie ruszyli, pomimo braku jakichkolwiek logów. nie bardzo rozumiem czemu miałaby służyć taka akcja.
Obrazek ^ Obrazek

dzazder
Stały bywalec

Post autor: dzazder » czwartek 23 stycznia 2014, 10:02

odludeq pisze:nie bardzo rozumiem czemu miałaby służyć taka akcja.
Może "trzeba coś zrobić, żeby nie mówili, że nic nie robimy" ;)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował: 40 razy
Otrzymane podziękowania: 77 razy

Post autor: Stryker » czwartek 23 stycznia 2014, 10:40

W ramach obrony RR: nie każdy musi znać strukturę tego, co siedzi pod maską OC. Ze strony RR mogą wychodzić pomysły kompletnie absurdalne z punktu widzenia RT i nie ma w tym niczego złego. Zakładam, że dostęp do bazy mają osoby, które wiedzą co robią i ew. modyfikacje wprowadzać w sposób, który da oczekiwany efekt, ale nie będzie dosłownym wykonaniem "polecenia".

To, co RR nazwała "usunięciem" można zrealizować w inny sposób, nie tracąc żadnych danych. Nawet nikomu nie trzeba pisać o *szczegółach* operacji - zainteresowani sobie znajdą.

Podsumowując: moim zdaniem czegoś, co raz zostało wprowadzone przez standardowego użytkownika, nie należy usuwać.

W podobnym przypadku (inny system) z automatu zmieniłem loginy dodając z przodu znak "|" (zwolnienie nazwy) i ustawiając odpowiednią flagę w bazie, aby uniemożliwić logowanie.

(przeniosłem do odpowiedniejszego działu)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Stryker za post:
Nannette
Obrazek

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » czwartek 23 stycznia 2014, 10:49

Rzeczywiście sprawa usunięcia nieaktywnych kont była dyskutowana w ramach RR + RT, było kilka pomysłów i projektów. Trudno cokolwiek ogłaszać, jeśli temat nie jest dopracowany do końca i tak naprawdę nie wiadomo czy oraz w jaki sposób zostanie wprowadzony.

Fakt: jeden test został przeprowadzony, po czym baza została przywrócona do poprzedniego stanu.

Co natomiast rzeczywiście może zdziwić: to, że kolega tripper ogłasza usunięcie nieaktywnych kont jako pewnik i sprawę dokonaną.
Jaki ma cel? Dezinformację i sianie zamętu?

Trzeba dodać, że po kręceniu tego testu żadne nieaktywne konto nie zostało skrzywdzone. Oraz że jak dotąd żadna ostateczna decyzja OC Team nie została podjęta.

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 11:09

Z całym szacunkiem...mówiąc kolokwialnie Kolega EtnaMars świadomie mija się z prawdą (jeżeli spróbujesz to podważyć, to udostępnię posty z wewnętrznego pseudo-forum, udowadniąjące że były naciski na RT)... to nie były żadne testy ... tylko wykonanie procedury na żywej bazie .... (sic)
ściemnianie, iż były to testy uważam za żenujące...

i gdyby baza nie odmówiła z Wami współpracy, byłoby pozamiatane (czyli konta zostałyby usunięte) ...

takimi wypowiedziami tylko się chłopie pogrążasz....

Pozdrawiam
triPPer

Ps. Przy okazji ... wczoraj wysłałem do Ciebie maila, z prośbą o zgodę na przesłanie dalej do swoich znajomych nr konta na które mamy wpłacać kasę ... do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi... ale za to znalazłeś czas aby napisać post na forum ... o PR to potrafisz zadbać ...nie powiem....
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 11:16

tripper pisze:Z całym szacunkiem...mówiąc kolokwialnie Kolega EtnaMars świadomie mija się z prawdą (jeżeli spróbujesz to podważyć, to udostępnię posty z wewnętrznego pseudo-forum, udowadniąjące że były naciski na RT)... to nie były żadne testy ... tylko wykonanie procedury na żywej bazie .... (sic)
ściemnianie, iż były to testy uważam za żenujące...

i gdyby baza nie odmówiła z Wami współpracy, byłoby pozamiatane (czyli konta zostałyby usunięte) ...

takimi wypowiedziami tylko się chłopie pogrążasz....

Pozdrawiam
triPPer

Ps. Przy okazji ... wczoraj wysłałem do Ciebie maila, z prośbą o zgodę na przesłanie dalej do swoich znajomych nr konta na które mamy wpłacać kasę ... do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi... ale za to znalazłeś czas aby napisać post na forum ... o PR to potrafisz zadbać ...nie powiem....
no nie wiem, publikowanie prywatnej korespondencji - słabe to - ale świadczy tylko o osobie :roll:

Ja tam decyzji - typu macie usunąć nie widziałem, takiej że jest decyzja i koniec dyskusji. Przypomniano tylko czy ktoś zajmuje się takim tematem, a nikt nikomu nie kazał - była prośba o opinie i czy da się to zrobić.

Mógłbym tak samo napisać o tym co kolego triPPer napisałeś o wprowadzanych przez siebie nowościach, ale pominę to milczeniem.

Proponuje zaprzestać bezsensownej przepychanki, po to jest forum rady technicznej żeby spierać się o konkretne szczegóły, osoby które szukają na forum informacji itp tylko zrażą się widząc jak się kłócimy.
Obrazek Obrazek Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 11:26

r007 ...to jeszcze napisz ...że RR wyraża zdumienie i pierwszy raz słyszy o usuwaniu pustych kont ... aa i że ta akcja nie była z RR konsultowana... i że generalnie to RR była przeciwna ....
żenada ... r007 weź się ogarnij i przeczytaj np posty Nannette moje oraz Łzy .... i nie każ mi ich cytować

podtrzymuję to napisałem wcześniej... RR wiedziała o zgłaszanych przez nas z RT wątpliwościach dotyczących usuwania kont bez powiadamiania... nic z tym nie zrobiła...
sama operacja usunięcia kont była przeprowadzana na żywej bazie ... i nie były to żadne testy...

.... ale jaja ....

triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » czwartek 23 stycznia 2014, 12:03

tripper pisze:r007 ...to jeszcze napisz ...że RR wyraża zdumienie i pierwszy raz słyszy o usuwaniu pustych kont ... aa i że ta akcja nie była z RR konsultowana... i że generalnie to RR była przeciwna ....
żenada ... r007 weź się ogarnij i przeczytaj np posty Nannette moje oraz Łzy .... i nie każ mi ich cytować

podtrzymuję to napisałem wcześniej... RR wiedziała o zgłaszanych przez nas z RT wątpliwościach dotyczących usuwania kont bez powiadamiania... nic z tym nie zrobiła...
sama operacja usunięcia kont była przeprowadzana na żywej bazie ... i nie były to żadne testy...

.... ale jaja ....

triPPer
no czytam i czytam i widzę pytanie: kiedy można usunąc? a nie MASZ USUNĄĆ to chyba różnica?
Obrazek Obrazek Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 12:16

r007: no proszę Cię ...pierwszy z brzegu post .... przez Nannette » piątek, 25 października 2013, 07:26 (...) wątek: likwidacja pustych kont....

w odpowiedzi liczę na rewanż i wskazanie przynajmniej jednego postu (już nawet nie od Ciebie, żeby było łatwiej) ale od kogokolwiek z RR, kto skomentowałby nasze (moje i Łzy wątpliwości .. zwłaszcza odnoszące się do nie informowania użytkowników którym chce się usunąć konta ... a co za tym idzie bezwzględnie to zablokował ...

r007 ...proszę, nie ma co ściemniać ... 1. akcja nie była akcją testową, 2. akcja była przeprowadzona za aprobatą RR...

Celem tej dyskusji jest też to, że może ktoś się u Was w końcu puknie w głowę ... i nie będzie już więcej takiej arogancji z Waszej strony ...

triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował: 121 razy
Otrzymane podziękowania: 142 razy

Post autor: łowca » czwartek 23 stycznia 2014, 12:29

tripper, ja Cię bardzo prosze.
Idź na spacer, znajdź z 10 skrzynek, i nie wywołuj zbędnej wojny. Nie udowadniaj (w bełkotliwy sposób, bo Twoich postów nie daje sięczytać) że ktoś coś kazał lub nie. Odetchnij. I swoje watpliwości rozwiaż w tym gronie, w którym trzeba.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi łowca za post:
Agatha
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 23 stycznia 2014, 12:30

łowca :) ...bardzo merytorycznie... a co co masz do powiedzenia na temat samej akcji ?
Łap chwile ...

ODPOWIEDZ