Pokaż FTF zdobyte przez użytkownika

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Pokaż FTF zdobyte przez użytkownika

Post autor: lupi »

Widzę, że powstała nowa funkcjonalność "Pokaż FTF zdobyte przez użytkownika" i bardzo fajnie, że powstają nowe rzeczy ale czy aby na pewno taka statystyka jest przemyślna i potrzebna? Czy coś wnosi? Oparta jest pewnie na dacie i godzinie pierwszego logu. Już widzę, że rozwala się ona w przypadku FTFów grupowych ale i pewnie nie tylko - też w przypadku gdy ktoś późnej loguje itp. FTF to raczej kwestia umowna i nie da się jej sensownie "zrankingować" ...
Za ten post autor lupi otrzymał podziękowanie:
dzazder
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
snieeegu
Bywalec
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Pokaż FTF zdobyte przez użytkownika

Post autor: snieeegu »

Szukanie kesza w grupie powoduje, że statystyka się nie przydaje. Sądzę, że większość z nas interpretuje współznalezienie nowej skrzynki z innym keszerem jako "grupowy FTF". Ponadto mało kto zapisuje sobie konkretne godziny podejmowania kesza (sam akurat tak robię) a potem logowanie często jest "z pamięci". Nie bardzo również widzę przyszłość tej statystyki w takiej formie, ale fajnie chociaż, że coś się dzieje w kwestii nowości na OC :)

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

Kiedyś pisałem że aby to było chociaż trochę wiarygodne trzeba by mieć pola do zaznaczenia FTF/STF/TTF ale zakrzyczeli...

ale słabizna - on chyba bierze pierwszy log (wg wpisu w bazie) a nie wg daty i godziny. mnie nie pokazało z połowy FTFów.
Obrazek

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

Silent A pisze:ale słabizna - on chyba bierze pierwszy log (wg wpisu w bazie) a nie wg daty i godziny. mnie nie pokazało z połowy FTFów.
Jest jeszcze gorzej. W jednej skrzynce mam FTFa, jest to pierwszy log i tego nie pokazuje, podczas gdy w innej pierwszy log też jest mój, ale nie był to FTF, a tego właśnie pokazuje. Jakoś tak losowo wybierane są te logi.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: dzazder »

Silent A pisze:Kiedyś pisałem że aby to było chociaż trochę wiarygodne trzeba by mieć pola do zaznaczenia FTF/STF/TTF ale zakrzyczeli...
I to jest jedyna opcja, żeby to jakoś działało. W tej chwili to nie ma najmniejszego sensu.
Za ten post autor dzazder otrzymał podziękowanie:
Boguś z Polska
ObrazekObrazekObrazek

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 152 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Post autor: Elvis7 »

Popieram przedmówców, sama idea fajna- wykonanie troche gorsze.

Awatar użytkownika
majki93
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: majki93 »

Popieram, pomysł świetny, ale do dopracowania.

W sumie nie tak dawno usiadłem i podliczyłem sobie ręcznie wszystkie FTF'y, STF'y i TTF'y. Nie chcąc się chwalić, mam ok. 60 FTF'ów, z czego tylko 18 jest na stronie, bo oczywiście zdobywane grupowo.
Nie wiem jak inni, ale ja przy zdobywaniu wyżej wymienionych miejsc zawsze wpisuję na początku "FTF! godzina...". Jakby wszyscy tak pisali, można by zliczać posty, w których jest wyrażenie "FTF", ale wtedy każdy mógłby sobie to dopisać gdzieś w środku wpisu i nikt by na to uwagi nie zwrócił... Ciężka sprawa :P

Popracujcie nad tym, bo pomysł fajny ;)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

dzazder pisze:
Silent A pisze:Kiedyś pisałem że aby to było chociaż trochę wiarygodne trzeba by mieć pola do zaznaczenia FTF/STF/TTF ale zakrzyczeli...
I to jest jedyna opcja, żeby to jakoś działało. W tej chwili to nie ma najmniejszego sensu.
Inną opcją byłoby też przydzielenie FTF-a ręcznie przez właściciela skrzynki. Ten sposób także dopuszcza FTF-y grupowe. W zasadzie można wprowadzić obydwie opcje (tzn. użytkownicy mogą zaznaczać "FTF" przy logowaniu, jednak właściciel też może to zrobić; może też odebrać komuś FTF-a). W ten sposób z jednej strony można się zabezpieczyć przed mylnym/nieuczciwym logowaniem FTF-ów (właściciel może komuś odebrać FTF-a i przyznać komuś innemu), a także przed brakiem kontaktu z właścicielem skrzynki z drugiej strony (nie trzeba czekać, aż się odezwie i przyzna certyfikat, tylko można wziąć sprawy w swoje ręce).
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Oczywiście że oprócz miejsca do zaznaczenia przez użytkownika że to xTF to właściciel skrzynki i COG mógłby to zmieniać ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: ronja »

Lista FTF-ów: miła dla oka opcja. Czasem przyjemnie jest spojrzeć w przeszłość i przypomnieć sobie niektóre akcje. Od twórców (twórcy ?) opcji nie trzeba wymagać niczego, poza odpowiednią konstrukcją skryptu (czy jak to się tam nazywa). Wszelkie pretensje, żale, propozycje, wnioski, itp., dotyczące skuteczności wyszukiwania i uwzględniania podopcji (grupowy, niesłuszny wpis współzakładacza, itd...) należy kierować tylko i wyłącznie do nas samych i wzajemnie - albo edukować się, albo ustalać zasady późniejszego wpisu na stronie. Można losować, głosować, toczyć pojedynki, itd... - co tylko sobie tam wymyślicie. Wtedy lista Waszych FTF-ów będzie najbardziej przypominającą realia :D Zatem - do roboty, proszę Koleżeństwa !
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

... i zawsze znajdzie się jakiś dowcipniś który pójdzie w poprzek ustaleń i cały misterny plan w ...
Jeśli zliczanie xTF ma być w kodzie to powinno być jednoznaczne i bez możliwości kombinownia, można oczywiście zrobić tagowanie jak na GCu ale jest to mniej dokładne i wydajne rozwiązanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Może rzeczywiście wsparciem dla użyszkodników (nie buzujcie się, to fajne określenie, dotyczące także mnie, a mające super-zastosowanie w przypadkach dużych oczekiwań od RT i wolontariuszy "programowych" :wink: ) byłyby proponowane gdzieś wcześniej opcje zaznaczania (okienka to "tiknięcia"), kto zrobił tego F/S/T-tfa, a program by zliczał tylko i wyłącznie zapisy w tychże okienkach ? Technicznie chyba jest to do ogarnięcia i pozwalałoby przy zaliczeniu grupowym na jednoczesne uhonorowanie tego, kto pierwszy capnął pojemnik, czy najbardziej zasłużył się dla sukcesu, a pozostałej grupie na spokojne wpisanie się na pozycji "pierwszych", nie zabierając następcom STF-a lub TTF-a.

EDIT: literówka.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Ronja a teraz wyobraź sobie że siadasz i uzupełniasz swoją statystyke wstecz. :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

łowca pisze:Ronja a teraz wyobraź sobie że siadasz i uzupełniasz swoją statystyke wstecz. :mrgreen:
O nie, nigdy ! :) Mam sporo takich nieujawnionych przez system FTF-ów, jednak nie czuję potrzeby walki o nie. Dla mnie osobiście ta "statystyka" ma walor lekko sentymentalny, jak - powiedzmy - lata 20-e ubiegłego wieku dla piewców wielkości RP. Fajnie jest popatrzeć w to, co oferuje system, jednak pewne rzeczy już minęły, stały się faktami ostatecznie dokonanymi. Idzie się dalej, a jeżeli przy okazji jest możliwość spojrzenia czasem wstecz, to OK.
Niewątpliwie jest spora grupa ludzi, dla których w miarę szczelny sposób identyfikacji miejsca na podium będzie miał duże znaczenie. I skoro taki ranking się już pojawił, to można spróbować jakoś to poukładać właśnie dla nich.
EDIT: literówka
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk »

A przepraszam że tak spytam po cichu , gdzie to można zobaczyć ? Bo coś znaleść nie umiem :/
Obrazek

ODPOWIEDZ