[GeoŚcieżki] wymagane 500 znalezień przed założeniem

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator
Podziękował;: 340 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: [GeoŚcieżki] wymagane 500 znalezień przed założeniem

Post autor: parlando »

rredan, a jak znajdziesz słabą skrzynkę, czy projekt keszera z co najmniej 500 skrzynkami to co będzie? Wyjątek?:)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Post autor: krystiant »

Tak mi się przypomina takie przysłowie: "daj komuś palec, a on weźmie całą rękę"... I nie chodzi mi tu o żadnego konkretnego użytkownika, tylko tak ogólnie...
Na GC nie mają rozbudowanych statystyk i projektów więc użytkownicy zamiast narzekać poradzili sobie w inny sposób - utworzyli własne strony, na których są te dane (np. project-gc.com lub geocaching.pl). Może zamiast narzekać, użalać się, prowadzić jałowe dyskusje itp. zrobicie (mam na myśli tych niezadowolonych z możliwości i ograniczeń serwisu) swoje strony, na których będzie dostępne dokładnie to, czego wam potrzeba? Kilka takich stron zresztą już jest...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

parlando
Forumator

A może zamiast skrajnych rozwiązań znaleźć to kompromisowe?
Co do przysłowia, to niestety nie widzę analogii;)
Obecnie widzę to tak, że nie mam racji, ponieważ mam za mały staż, czy liczbę znalezionych skrzynek, do tego nie znam życia itd.:). Z drugiej strony broniony jest limit dobrany randomowo i dorabianie do tego uzasadnienia, które tłumaczy tyle co nic.
Władze serwisu już się "wypowiedziały" po prostu ignorując problem i wszystko co się z tym wiąże (sprzeczności, paradoksy itd.). Teraz pozostaje tylko przeczekać, aż wątek trochę przycichnie:)

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Z 21732 użytkowników dwom nie podobają się geoŚcieżki i dlatego powinniśmy je zmieniać?
parlando pisze:Obecnie widzę to tak, że nie mam racji, ponieważ mam za mały staż, czy liczbę znalezionych skrzynek, do tego nie znam życia itd.
To tylko jeden z powodów dla których nie masz racji, głównym powodem jest to, że bez obrazy, ale uważam, że jesteś pozbawiony zdolności pragmatycznego myślenia. Ubzdurałeś sobie, że użytkownicy, którzy mają mniej niż 500 znalezień nie mogą założyć geoŚcieżki. Tłumaczono na wszelkie sposoby, sugerowano jak się zakłada geoŚcieżki nie mając takiego stażu (i to wcale nie jest obchodzenie systemu, tylko to jest właśnie droga jak system działa), Więc proszę Cię skończ już marudzenia na ten temat, a ja w zamian zdradzę Coś, o czym chyba wszyscy wiedzą:
Otóż moja nieskromna osoba za tym wszystkim stoi - jestem projektantem i wykonawcom modułu. Nie RR, nie RT, nie COG, tylko ja we własnej osobie. Prawdopodobnie jestem osobą, która najlepiej wie jak ten moduł działa, jakie operacje przeprowadza, na co pozwala na co nie. Oświadczam Ci zatem i w końcu w to uwierz, że każdy użytkownik systemów opencaching.pl i opencaching.nl może założyć geoŚcieżkę.

Ponadto, oprogramowanie jest dostarczone na zasadach wolnej licencji GPL, przeczytaj sobie dokładnie tą licencję zanim ponownie zaczniesz pisać głupoty - jeden z jej fragmentów mówi, że oprogramowanie jest dostarczane tak jak jest i nie masz prawa do żadnych roszczeń wynikających z jego używania. Jeśli Ci z=się to z jakichś przyczyn nie podoba, po prostu - zgodnie z licencją - nie używaj go.

Najgorsza jest świadomość, że tyle się tu napisałem, a to i tak nie zostanie przez adresata zrozumiane.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
pan_ryba

parlando
Forumator

Właśnie dla próby próbowałem założyć GŚ i co - nie mogę...
Teraz Ty zrozum, że problem nie dotyczy tego jak system działa, ale o tę liczbę "500" i o ograniczenie dostępu w ogóle. Z resztą jakie znaczenie dla działania systemu ma to, czy będzie to wartość 100, 1000, itd?
Jeszcze raz zatem pytam skąd ta liczba 500?
Pokaż mi dowód, że użytkownicy z mniej niż 500 są niezdolni do samodzielnego ocenienia, czy GŚ, którą sobie wymyślą jest zła czy dobra.
Może zamiast pisać te dyrdymały i bzdurne uzasadnienia zrobisz filtr, który odsieje słabo ocenione GŚ z mapy, skoro tak się obawiasz niskiego poziomu GŚ.
Masz podane różne rozwiązania, ale cały czas słyszę odpowiedź "nie, bo nie", albo "moja racja jest mojsza niż twojsza" (upraszczając).
Lza pisze:Najgorsza jest świadomość, że tyle się tu napisałem, a to i tak nie zostanie przez adresata zrozumiane.
Najgorsze jest to, że dałeś ograniczenie, niepoparte żadnymi argumentami.

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

@Lza » So 12:13, 30 lis 2013
Lza pisze:Najgorsza jest świadomość, że tyle się tu napisałem, a to i tak nie zostanie przez adresata zrozumiane.
@parlando » So 12:51, 30 lis 2013 (czyli ok. pół godz. później)
parlando pisze:Właśnie dla próby próbowałem założyć GŚ i co - nie mogę...
Najgorsze jest to, że przez 5 stron forum piszemy jak to działa, a to i tak nie zostało przez adresata zrozumiane.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Przypatruję sie tej dyskusji i ja juz nawet zrozumiałem o co chodzi z limitem.
W zasadzie wiem po co tak i czemu tak. Tylko jak to zwykle bywa nie jest to wprost. Powinno być tak że limit 500 ścieżek dotyczy bycia mentorem geościezki . Cos jak przewodnik. Wiec zamiast komunikatu "nie możesz założyć geościezki" powinno być "nie jesteś jeszcze mentorem by móc samodzielnie zakładać geościezki" jełsi masz projekt zgłos się do jednego z poniższych mentorów z prośba o rejestracje geościeżki. To taki jakby drugi COG który zajmuje sie społecznie goeścieżkami.
CO do samego limitu - myśle ze kryterium posiadani 40 gwiazdek z skrzynki bedzie dobre. Dlaczego Bo aby być przewodnikiem potrzeba miec minimum 20 gwiazdek za skrzynki. Wiec jeśli przewodnik z 0 gwiazdkami za swoje kesze jest mniej wartościowy niż znalazca ponad póltysiaca ale bez ani jednego założonego....
No ale mi przeszło. Formę trzeba troche poprawić.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

Jezu Chryste...

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 158 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: Elvis7 »

Panowie, zamiast protestować przeciwko limitowi sio szukać keszy!

Jeśli ktoś nadal chce zarejestrować geościeżkę to przytoczę cytat z sekcji Geościeżki-pomoc
"Nową geoŚcieżkę może założyć każdy użytkownik, który ma na koncie 500 znalezionych skrzynek dowolnego typu. Natomiast współzałożycielem może być każdy użytkownik. Jeśli więc nie znalazłeś jeszcze 500 skrzynek, a masz pomysł na stworzenioe nowej geoŚcieżki, wystarczy, że przekonasz do pomysłu innego użytkownika, który ma znalezione 500 skrzynek."
Co z tego wynika? Istnieja przewodnicy i zwykłe dobre dusze, które Wam w tym pomogą!

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

Ajger pisze:@Belushi spokojnie :)
Jestem dziś uosobieniem spokoju
Lza pisze:Z 21732 użytkowników dwom nie podobają się geoŚcieżki i dlatego powinniśmy je zmieniać?
Mylisz się po 100kroć. Z 21732 użytkowników Opencache jest 2540 użytkowników Forum Opencache. 10x mniej. Z tego jest około 350, którzy napisali co najmniej 20 postów. Z tych 350 aktywnych jest może 2/3 co daje sumę 230. Interesujących się tym tematem niechby została połowa- 115 osób.
Widzisz różnice pomiędzy 21732 a 115 ?? A to 115 to i tak pewnie zawyżony wynik.
Dlatego potrafią przejść najgłupsze pomysły- zbyt dużo ludzi SZUKA skrzynek zamiast DYSKUTOWAĆ na ich tematy. I dobrze, bardzo dobrze.
I żeby nie było- mam projekt, czekam na realizacje, nie zależy mi na tym żeby były GŚ lub ich nie było. Mam to gdzieś. Chcę tylko, żeby nie rządziła nami statystyka, ta głupia statystyka- mam jej na codzień słuchając radia czy oglądając TV.

B
i kalkulator

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

Ja widzę tylko tyle, że globalnie użytkowników jest 21738, a globalnie niezadowolonych z działania modułu GŚ: 2 użytkowników. (Zgłaszać można też innymi drogami i ja te drogi monitoruję - tam też były zgłaszane błędy i propozycje ulepszeń ale były konstruktywne i w większości zostały zaakceptowane i poprawione)

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Łza, ostatni pomysł tez był konsultowany?

Niemniej możesz mi wyłączyć funkcje geościezek. Będzie dla mnie bezużyteczna. w projekcie mam 23 skrzynki. Nie chce bezczelnie dorabiać dwóch mikrusów w prominiu 10m aby osiągnąć limit (wtedy wprowadźcie limit jak z GC o minimalnej odległości skrzynek). Wiec, wprowadzaj więcej zamordyzmu - na pewno wasza praca nie pójdzie w błoto. Po co sie rozdrabniać, dajcie prawo pisania na forum po zdobyciu 100 skrzynek.

Reszta nie pisze, nie komentuje z banalnego powodu albo wiedza że nie ma sensu pisać bo i tak "rada*" zrobi swoje albo ich to nie interesuje. Pozostali liczą wysłuchanie :P Mnie powoli przestaje sie podobać to co sie na OC dzieje i jaki bałagan panuje i jak Powoli literka Open traci na znaczeniu i zmienia sie na G

* - każda grupa władna (programistycznie, wyborczo)
Za ten post autor Teokryt otrzymał podziękowanie:
Ala Ł

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

Tak, konsultowałem z moim kotem. Nie miauuu nic przeciwko.
Jak skończysz użalać się nad sobą, daj znać. :D
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowania (total 3):
Pawel brasiaTeokrytmuitnelis

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: kaliho »

Nie wiem czy to aż takie użalanie... niektórzy nie idą na ilość i wolą zdobywać mniejsze geosciezki niż latać i odhaczac max skrzynek dziennie i wpisywać do logu takie same teksty bo nie pamięta się co na danej skrzynce było...

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna

Skoro sprawia im to frajdę, to dlaczegóż im tego zabronić? A dla zwolenników mikroGeoŚcieżek - jest takich już wystarczająco dużo, więcej nam nie trzeba. I o to chodzi - wszyscy zadowoleni.

geoŚcieżka to powinno być coś, po co warto jechać setki kilometrów.

W geocaching naprawdę można się bawić na wiele sposobów, ale dlaczego zwolennicy sposobu A deprymują zwolenników sposobu B - nie pojmuję. Ja osobiście nie znoszę skrzynek miejskich, nie lubię urbeksów. Ale co najmniej połowa keszerów, jak nie więcej lubi, a czasem wręcz kocha. Dla wszystkich starczy miejsca, jeśli tylko potrafisz zaakceptować to, że każdy jest inny. i potrafisz nie przeszkadzać mu być innym. Nie lubisz jakichś rodzajów skrzynek, czy innej części zabawy (statystyk, geoŚcieżek) to po prostu nie zwracaj na nie uwagi, a skup się na tych aspektach, które są dla Ciebie wartościowe. Na pewno ich nie zabraknie i mogą koegzystować z tymi, które Cię nie interesują.

ODPOWIEDZ