[GeoŚcieżki] wymagane 500 znalezień przed założeniem

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: [GeoŚcieżki] wymagane 500 znalezień przed założeniem

Post autor: parlando »

Pyra pisze:ograniczenie powstało po to by nie było zalewu śmieciowych geościeżek
Nie ma racjonalnych przesłanek do takiego twierdzenia... Niech mi ktoś udowodni, że osoba, która znalazła 500 skrzynek założy bardzo dobrą GŚ. Ja tu widzę bardzo słabą korelację.
Poziom skrzynek tudzież geościeżek zależy tylko i wyłącznie od samego keszera - od tego, co sobą reprezentuje itd. (nie tylko w świecie geokeszingu, ale ogólnie) i żaden limit tego nie zmieni. Po raz kolejny podkreślam, że w ogóle nie jest uwzględnione czy dany użytkownik ma już skrzynki, dalej jaki poziom one reprezentują (średnia ocen i rekomendacje), czy choćby doświadczenie w zabawie (mam tu na myśli moment rejestracji w serwisie). Nikt mi nie wmówi, że osoba z kilkumiesięcznym stażem z dużej aglomeracji, bez skrzynek założonych jest bardziej gotowa na GŚ (trochę śmiesznie brzmi;)), niż ktoś kto bawi się w to kilka lat, a licznik mu się zatrzymał w okolicy np. 200, ale za to ma wiele dobrych skrzynek założonych.

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

3 grosze ode mnie.

Nie lubię kombinacji w żadnym wypadku wiec i w tym też nie. Tak jak nie podoba mi się kombinacja pod tytułem- założę 3 skrzynki pod okiem COG a potem gniotów co niemiara. Nie podoba mi się również limit 500 znalezień (dłuższy weekend w Warszawie lub rok czasu w Międzyrzecu Podlaskim). Obie te rzeczy ktoś wymyślił i ktoś może pod naciskiem ogółu zmienić. A na końcu- nie podobają mi się te geościeżki w takim wydaniu jak są w ogóle.
Tu widzę robi się Polski rząd- każdy narzeka a reszta i tak robi swoje. Potem będą nowe wybory, nowe narzekania i nowi też będą robić swoje.

A omijanie regulaminu dlatego, że ma dziury zamiast zgłosić tą dziurę do załatania to jest faktycznie dojrzałe.

A ja coraz bliżej jestem od założenia 499 zarchiwizowanych ownów na geościeżce zwanej "szlakiem sklepów monopolowych Podkarpacia"- zgodnie i z prawem regulaminu opencache.pl

B
co jeszcze się stara czasem nie wybuchnąć

Pyra
Wyjadacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Post autor: Pyra »

Witam
parlando pisze:
Pyra pisze:ograniczenie powstało po to by nie było zalewu śmieciowych geościeżek
Nie ma racjonalnych przesłanek do takiego twierdzenia... Niech mi ktoś udowodni, że osoba, która znalazła 500 skrzynek założy bardzo dobrą GŚ. Ja tu widzę bardzo słabą korelację.
A niech mi ktoś udowodni, że keszer posiadający 100 rekomendacji założy lepszą geościeżkę od tego co ma ich 20.
parlando pisze:Poziom skrzynek tudzież geościeżek zależy tylko i wyłącznie od samego keszera - od tego, co sobą reprezentuje itd. (nie tylko w świecie geokeszingu, ale ogólnie) i żaden limit tego nie zmieni. Po raz kolejny podkreślam, że w ogóle nie jest uwzględnione czy dany użytkownik ma już skrzynki, dalej jaki poziom one reprezentują (średnia ocen i rekomendacje),...
Czyli co... uznaniowość, kto się ma tym zająć, system z automatu, czy jakieś grono keszerów, kto ich wybierze.
Oby "lekarstwo" znów nie okazało się gorsze od "choroby"...
Proponuję, zlikwidować geościeżki i problem "niesprawiedliwości" zniknie.
Pozdrawiam

parlando
Forumator

Pyra pisze:A niech mi ktoś udowodni, że keszer posiadający 100 rekomendacji założy lepszą geościeżkę od tego co ma ich 20.
Dowodu raczej nie będzie, ale w podanym przykładzie widać mocne przesłanki - zarówno dla posiadacza 100 i 20 rekomendacji, że założą lepszą niż ktoś kto nie ma ich w ogóle (lub w ogóle nie ma założonych skrzynek nawet):) Z resztą myślę, że im dalej będziemy brnąć w takie przykłady to i tak dojdziemy do konkluzji, którą chcę osiągnąć, że w ogóle limit jest zbędny;)

Co do drugiej części postu, to ja proponuję zlikwidować te sztuczne ograniczenia. Jeżeli ktoś może zakładać skrzynki, powiązać je jakimś pomysłem (projektem), to powinien mieć w tym wolną wolę i korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu. Niech każdy swoje działania firmuje swoim nazwiskiem (nickiem). W przypadku słabego poziomu odbije się to na jego reputacji, a niezadowolenie każdy szukający może wyrazić w komentarzach, ocenach itd.
Ja widzę to tak, że ograniczenie "działa" przeciwko wyimaginowanemu problemowi, do tego łatwo to ukazać za pomocą kontrprzykładów (co jest nieco żmudne z powodu ich mnogości). Ale niech będzie jeszcze jeden: nie ma racjonalnej przesłanki, że użytkownik który właśnie osiągnie 500 znalezień nie założy takiej GŚ jak podawane uprzednio - "szlakiem monopolowych" itd.
Padła klasyczna formuła "twarde prawo, lecz prawo", ale ktoś przy ustalaniu zasad GŚ zapomniał od ważniejszej zasady domniemania niewinności.
Czy na prawdę wszyscy, albo chociaż większość z mniej niż 500 znalezieniami są tak niekumaci, czy wręcz widziani przez "władzę" jako małpę w tym przerysowanym przykładzie z filmiku, która wyrządzi tyle szkód jeśli jej oddać tak "niebezpieczne" narzędzie jak GŚ?
Co takiego elitarnego jest w geościeżkach, że możliwość ich zakładania jest reglamentowana? Dla mnie to zwykła funkcjonalność, z której może bym skorzystał, a może nie. Na pewno nie miałbym parcia na zakładanie idiotycznych GŚ, tak jak obecnie nie mam idiotycznych skrzynek, czy projektu (mam nadzieję:)).

Pyra
Wyjadacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Post autor: Pyra »

Witam
Nie ja ustalałem zasady, i niestety nie mogę podać argumentacji pomysłodawców, ale może przestać by protestować, a zacząć się dostosowywać...
Co do wspomnianego "domniemania niewinności" to życie pokazuje, że normalny uczciwy człowiek zawsze jest winny, a bandyta, który potrafi prawo wykorzystywać według własnych potrzeb, chodzi wolno.
Wspomniany już przeze mnie poprzednio limit 10 znalezień, przed założeniem własnej skrzynki, jest uważam za mały. Nie chodzi mi tutaj o to, że ten kto znalazł 100 skrzynek założy lepszą od tego, który znalazł 10, ale chodzi o odsianie ludzi, dla których keszowanie jest ciekawostką wakacyjną, i którzy po znalezieniu 10 keszy w okolicy kilometra od domu, zakładają przez tydzień, 8, a za miesiąc już nie pamiętają o co w tym chodzi. Sądzę, że podobne przesłanki kierowały osobami ustalającymi limity dla zakładających geościeżki.
Kiedy nie można było logować skrzynek zarchiwizowanych, toczone były dyskusje, jakie to zło, teraz kiedy można, mamy coraz więcej "martwych dusz", logowanych przez ludzi, którzy nawet miejsca ukrycia nie widzieli na oczy, a udowodnić im barku wpisu w dzienniku nie można.
Pozdrawiam

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

Pyra pisze:Witam
Co do wspomnianego "domniemania niewinności" to życie pokazuje, że normalny uczciwy człowiek zawsze jest winny, a bandyta, który potrafi prawo wykorzystywać według własnych potrzeb, chodzi wolno.
Ale my nie jesteśmy chyba naszym kochanym państwem ?? Choć właśnie wśród niektórych widać to kombinatorstwo ;)
Pyra pisze: Wspomniany już przeze mnie poprzednio limit 10 znalezień, przed założeniem własnej skrzynki, jest uważam za mały. Nie chodzi mi tutaj o to, że ten kto znalazł 100 skrzynek założy lepszą od tego, który znalazł 10, ale chodzi o odsianie ludzi, dla których keszowanie jest ciekawostką wakacyjną, i którzy po znalezieniu 10 keszy w okolicy kilometra od domu, zakładają przez tydzień, 8, a za miesiąc już nie pamiętają o co w tym chodzi. Sądzę, że podobne przesłanki kierowały osobami ustalającymi limity dla zakładających geościeżki.
Podpisuję się pod tym obiema ręcami ;) No, choć z tymi geościeżkami to nie do końca, ale jestem w stanie zrozumieć argumentacje, że "późniejszy serwis i doglądanie..." to jest domena starych keszerów, młody może odpuścić zabawę. Tylko kto jest tym "starym keszerem" ?? Liczba znalezionych skrzynek ?? Wiek ??

B

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

To może zamiast ilości znalezionych zrobić ograniczenie w zakładaniu GŚ zależne od "stażu" w serwisie? Np. 2 lata...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

parlando
Forumator

Pyra pisze:ale może przestać by protestować, a zacząć się dostosowywać...
Nie będę komentował tej khmmm... propozycji, ale jak już coś wspomniałem o mojej okolicy - nie sądzę abym nawet za 5 lat osiągnął 500 skrzynek znalezionych. Prędzej chyba 500 założę niż znajdę:)
krystiant pisze:To może zamiast ilości znalezionych zrobić ograniczenie w zakładaniu GŚ zależne od "stażu" w serwisie? Np. 2 lata...
Jeżeli już miało by być jakieś ograniczenie, to wg mnie należy uwzględnić cały pakiet (staż, znalezienia i założenia). Przy czym wartości musiały by być w merytoryczny sposób uzasadnione (nie jak obecnie...).

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

@parlando, to (i wiele innych ograniczeń) zostało wprowadzone przez osoby, które mają kilkuletnie doświadczenie, znalazły kesze w całym kraju (i poza Polską) i wiedzą, że istnieją realne zagrożenia o których wspomniano we wpisach wyżej.

Tobie wydaje się (no offence), że mogłoby być inaczej na podstawie kilkudziesięciu znalezionych pojemników w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Proponuję zaufać "starszym" i po prostu dostosować się do zasad wypracowanych przez lata.
Obrazek

parlando
Forumator

Sorry Srtyker, ale te argumenty nie mają potwierdzenia w faktach (a przynajmniej nie są one tu przedstawiane). Z mojej perspektywy wygląda to jak wróżenie z fusów i generalizowanie. Wrzucenie wszystkich do jednego worka przy błędnym założeniu, że keszer z mniej niż 500 znalezieniami to zły keszer, niegodny założenia GŚ. Co ma do tego moje doświadczenie - czy w jakimś punkcie napisałem nieprawdę, albo się myliłem? Nikt tego nie udowodnił, a na prawdę chciałbym otrzymać jakieś sensowne wytłumaczenie tak wielkiego limitu.
Jak te zasady mają się do możliwych paradoksów, że kiedy np. założę 500 skrzynek, ktoś je znajdzie i będzie mógł założyć GŚ, a ja jako założyciel tych skrzynek tego zrobić nie mogę?
Albo kto powstrzyma geokeszera przed założeniem tych złych GŚ, kiedy limit już osiągnie? Teraz też mogę założyć "zły" projekt, który de facto będzie GŚ (bez użycia tej funkcjonalności)?
Na prawdę mógłbym zaakceptować tę sytuację, ale wobec powyższych paradoksów i braku odpowiedzi na podane przykłady jest to niemożliwe:)
Tak jak wspomniałem, każdą skrzynkę (a zatem i geościeżki), weryfikują szukający poprzez komentarze i oceny, a w sytuacjach tego wymagających można wysłać zgłoszenie do COG.

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Taki mikro wtręt w temat. Z czasem osób posiadających 500 znalezionych będzie w puli przybywać głownie za pomocą geościeżek które co by nie mówić zbiera się jakoś łatwiej (tylko takie mam wrażenie bo wcale nie musi tak być). Cz wtedy wraz z rosnąca dostępnością skrzynek na mapie - limit zostanie podniesiony?

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

@ parlando - jak założysz 500 skrzynek to obiecuję Ci, że dostaniesz możliwość zakładania geościeżek jeśli to aż tak cię boli, możemy nawet się umówić że jak założysz 100 dobrych skrzynek to będziesz mógł zakładać geościeżki.
Dyskutujesz o możliwości zakładania geościeżek a nie masz żadnych skrzynek z których mógłbyś stworzyć geościeżkę - jeden projekcik na 5 skrzynek pozwala założyć geościeżkę ale ta geościeżka nie będzie widoczna na liście (It's not a bug, it's a feature).
Powoli pojawiają się wręcz pomysły aby podnieść limit skrzynek w geościeżce (z obecnych 5).

@Teokryt - limit raczej nie będzie podniesiony, nie jest on po to aby ograniczać możliwość zakładania geościeżek do określonej liczby osób tylko aby ograniczyć tą możliwość sezonowym i krótkoterminowym keszerom.
Obrazek

Teokryt
Wyjadacz

Cóz, ja jestem długo terminowy ale zwyczajnie powoli je skubię bo keszowanie to podróżowanie a podróżowanie to pewien koszt :) Jednak niebede jakoś specjalnie narzekał, geościezke założy mi kto inny bo ja nie uzbieram brakujących 188 skrzynek do końca lutego.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Zastanawiam się, skad takie parcie na geościeżki?
Dlaczego tyle szumu i napinania się 'ja też musze mieć swoja geościeżke'. Order za to jest? Punkty do klasyfikacji? SMS o nowej skrzynce w okolicy będzie przychodził minutę wczesniej?
Już to kilka osób zauważyło - dobra seria skrzynek obroni się sama, a kiepska geościezka, choćby miała nie wiadomo jakie punkty za zdobycie, będzie tylko 'zaliczana'.

Przy obecnym zagęszczeniu skrzynek w niektórych okolicach, to 500 sztuk da radę natrzaskać w miesiac bez szczególnego wysiłku. W promieniu 20km od domu mam około tysiaca skrzynek max 2.5/2.5 .
Ja bym poszedł w inna stronę przy ograniczeniach. Niech każdy może zaproponować geościeżkę, ale pierwsze trzy geościeżki danego delikwenta weryfikuje COG. Dopiero przy trzech zaakceptowanych, czwarta może być utworzona bez takiej weryfikacji. Bo inaczej - grozi nam zalew projekcików i ścieżek typu 'wszystkie sklepy monopolowe w których kupiłem piwo'.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Teokryt
Wyjadacz

Ja nie prę na geościeżkę, projekt mam już od roku na tapecie, pojawiły się geościeżki to nie omieszkam skorzystać bo i bez tego projekt by istniał. W sumie, czemu nie wprowadzić wersyfikacji cogowej dla wszystkich geościek? przecież wysiłek do założenia nawet jednej z minimum 10 skrzynkami jest wielki i nie zakładane są ściezki na siłe. Wiekszosc która teraz jest to te które istniały zanim pojawiła sie ta funkcjonalność.

ODPOWIEDZ