[GeoŚcieżki] wymagane 500 znalezień przed założeniem

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

[GeoŚcieżki] wymagane 500 znalezień przed założeniem

Post autor: Teokryt »

Ja tu widzę w całym projekcie omijanie limitu 500 skrzynek do założenia geościeżki...

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: Cmentarz... zakopiec... i pojemnik na urynę

Post autor: parlando »

Tomanek111 pisze:Witam!
Nikt się nie pieni i nikt nie podnosi krzyku.Tomanek111
Jasne... Akurat na mapce logów trafiłem na Twój komentarz pod jedną ze skrzynek projektu, gdzie ordynarnie zaatakowałeś założycieli... Swoją drogą komentarz był przy skrzynce która była magnetykiem, ale to chyba prze pomyłkę;)
Teokryt pisze:Ja tu widzę w całym projekcie omijanie limitu 500 skrzynek do założenia geościeżki...
Ograniczenie i tak jest wzięte z kosmosu, więc w czym problem?:)
//Można założyć 500 skrzynek i ktoś kto wystartuje od 0 i "zaliczy" je będzie mógł bez pytania założyć GŚ, ale sam założyciel wspomnianych skrzynek już niekoniecznie. Dziwne to wszystko, ale nie o tym wątek...

Teokryt
Wyjadacz

W tym problem że mam dość już pewnej grupy która kombinuje i zawsze za niemal narodowa cechę uważa kombinowanie i omijanie zasad co skutkuje jeszcze większymi restrykcjami.
Na zachodzie byłby limit 500 i... było by uzasadnienie dlaczego tyle, byle była odpowiedź, konkretna. Wnioski i skargi do wprowadzającego.
Tu mamy kombinowanie - jak ominąć ten durny limit który jakaś "władza" wprowadziła bo on nie dla ludzi jest, jest chory, i w ogóle nie powinno być limitów i ze władza przed sąd...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 listopada 2013, 22:48 przez Teokryt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Teokryt pisze:W tym problem że mam dość już polactwa które kombinuje i zawsze za niemal narodowa cechę uważa kombinowanie i omijanie zasad..
Nie życzę sobie żebyś mnie od 'polactwa' wyzywał. Przeproś albo wynocha z tego forum.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: [GeoŚcieżki] wymagane 500 znalezień przed założeniem

Post autor: Stryker »

(wydzielone z wątku o cmentarzach i zakopkach)

@Teokryt, powstrzymaj się od generalizowania i - było, nie było - obrażania innych użytkowników. Zamiast tego zaproponuj swoją wersję wymagań lub/i sposoby na zapobieganie "obchodzeniu zasad" - to z pewnością będzie bardziej przydatne.
Obrazek

parlando
Forumator

Obchodzenie zasad raczej to nie jest, bo jednocześnie z wprowadzeniem GŚ dano możliwość "pytania o zgodę" szukaczy (>=500 znalezień).
To chore, że idea, w której chodzi o to by zakładać skrzynki była reglamentowana przez ilość znalezień.
I tak, ktoś kto mieszka na keszowym pustkowiu (ja mam 217 skrzynek w promieniu 50 km) musi pytać o pozwolenie kogoś, komu akurat może przyszło mieszkać w mieście, czy innej aglomeracji. Ja raczej nie skorzystam z tego dobrodziejstwa - nie uzbieram 500 znalezień, a nie uważam, by moje ewentualne pomysły wymagały dodatkowo zgody "mentora". Geościeżka, jeśli byłaby dobra, obroni się sama.

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

parlando pisze:Geościeżka, jeśli byłaby dobra, obroni się sama.
a co z tymi które nie są dobre ? Ograniczenie jest po to aby nie było zalewu geościeżek typu "wszystkie śmietniki mojej wsi" czy "latarnie górnego mokotowa" (przykład).
Jeśli masz dobry przykład na projekt to go zrób a ludzie i tak przyjadą - przyjadą założą swoje skrzynki i uzbiera się 500 znalezień.
Ilość znalezień ma ogromne znaczenie przy zakładaniu skrzynek!
Za ten post autor Silent A otrzymał podziękowanie:
chinczyk
Obrazek

parlando
Forumator

Silent A pisze:Ograniczenie jest po to aby nie było zalewu geościeżek typu "wszystkie śmietniki mojej wsi" czy "latarnie górnego mokotowa" (przykład).
Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek dla takiego założenia:) Na prawdę. Z resztą obecnie również coś takiego można zrobić, ale nie nazywając tego geościeżką. I co - ktoś widział taki projekt? Ja nie.
Limit pokazuje skrajny brak zaufania do keszera/jego intelektu. Tak, bo podobny pogląd i przykłady padały od osób odpowiedzialnych za GŚ. Można tu podaż wiele kontrprzykładów ukazujących absurd obecnego stanu, ale po co, skoro jest to oczywiste?
I tak zamiast narzędzia, które pewne rzeczy ułatwia (zwłaszcza szukającym), zrobiono coś elitarnego (przynajmniej tak mi się wmawia:))
Silent A pisze:a co z tymi które nie są dobre ?
Po to są komentarze i oceny. Jeśli jest słaba to po prostu nie zaliczasz. Chyba nie ma nic gorszego dla założyciela niż kesze, których nikt nie chce szukać:)?
Żeby nie było, to ja nie mam parcia na geościeżki, po prostu chciałbym tu widzieć jakieś zdrowe proporcje.

Teokryt
Wyjadacz

@Teokryt, powstrzymaj się od generalizowania i - było, nie było - obrażania innych użytkowników. Zamiast tego zaproponuj swoją wersję wymagań lub/i sposoby na zapobieganie "obchodzeniu zasad" - to z pewnością będzie bardziej przydatne.
Nie sądziłem ze wytkniecie wady jaką jest omijanie regulaminów kogoś obrazi. nie zamierzałem nikogo obrażać, jedynie cwaniaczków. Ostatnio mam spore przejścia z takimi cwaniaczkami którzy wyszukają jakiś kruczek prawny i uprzykrzają mi życie. Trochę poleciałem po emocjach ale zdania na temat cwaniactwa nie zmienię.

Co do sposobu rozwiązania problemu.
W zakładaniu geościezki chodzi głownie o zakładanie keszy. Prawda? Wiec trzeba wziąć wskaźnik zakładacza. Jeśli zakładacz posiada > 10 skrzynek z ogólnym wskaźnikiem rekomendacji > 50% to dostaje permanentne prawo do zakładania geościeżek.

Wskaźnik rekomendacji to ten: Stosunek liczby skrzynek rekomendowanych do wszystkich: xx%

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Teokryt pisze: Trochę poleciałem po emocjach ale zdania na temat cwaniactwa nie zmienię.
Twoje zdanie na temat cwaniaków możesz mieć, ale za generalizowanie i pisanie 'polactwo' przeproś.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Teokryt pisze: Wiec trzeba wziąć wskaźnik zakładacza. Jeśli zakładacz posiada > 10 skrzynek z ogólnym wskaźnikiem rekomendacji > 50% to dostaje permanentne prawo do zakładania geościeżek.
Wskaźnik rekomendacji to ten: Stosunek liczby skrzynek rekomendowanych do wszystkich: xx%
Sposób "obejścia" jeszcze łatwiejszy - "pożycz mi pięć rekomendacji na chwilę, bo mi do permanentnego prawa do zakładania geościeżek brakuje"..

Wg mnie: jeśli nie masz wymaganych 500 znalezień, załóż kesze, wyślij maila do COG z opisem i prośbą o możliwość założenia geościeżki (jak już koniecznie chcesz ją mieć, bo daje np. +100 do lansa).
Ew. załóż co tam masz założyć a połączysz w geościeżkę jak uzbierasz znalezień.
PPL czy inne projekty funkcjonowały z powodzeniem jak jeszcze geościeżek w planach nie było i w żaden sposób nie zmniejszało to ich "fajności", więc ciśnienia na możliwość posiadania GŚ nie rozumiem..
Obrazek

Teokryt
Wyjadacz

"pożycz mi pięć rekomendacji na chwilę,
No tak, zapomniałem o recyklingu rekomendacji :)

parlando
Forumator

Stryker, zgoda, ale w takim razie w jakim celu ustawiony jest taki limit, przecież i tak każdy kto będzie chciał znajdzie kogoś kto mu założy GŚ? Obecnie też mogę "znaleźć" wirtuale, albo w najgorszym przypadku założyć konto (czy poprosić kogoś o pomoc w tym), na którym założę i zarchiwizuję 500 skrzynek po moim "znalezieniu". Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
Wszystko to takie sztuczne, tworzy niepotrzebne podziały itd.
Sorry za porównanie, ale z dla mnie argumenty przeciw "uwolnieniu" geościeżek można zobrazować następująco http://www.youtube.com/watch?v=f6LWNQqs7TE

Natomiast w temacie ewentualnych zmian proponuję:
- zmniejszenie (albo zniesienie) limitu 500 znalezień
- uwzględnienie skrzynek już założonych
- ewentualnie kontrolę COG-u przy pierwszej geościeżce

lukas_jaceq
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: lukas_jaceq »

Teokryt pisze:
W tym problem że mam dość już polactwa które kombinuje i zawsze za niemal narodowa cechę uważa kombinowanie i omijanie zasad co skutkuje jeszcze większymi restrykcjami.
Tu mamy kombinowanie - jak ominąć ten durny limit który jakaś "władza" wprowadziła bo on nie dla ludzi jest, jest chory, i w ogóle nie powinno być limitów i ze władza przed sąd...
Teokryt, swoje komentarze i chore biadolenia zostaw dla siebie. Twoje problemy emocjonalne mam gdzieś. Nie podoba mi się że to jak odniosłeś się do mnie. Bo to do mnie pijesz.
Nie podoba mi się że za przeproszeniem byle łajza która nie ma pojęcia o tym co robimy uroiła sobie jakieś swoje chore fantazje i obraża od cwaniaków, oszustów i polaczków mnie jako pomysłodawce założenia tej i kolejnych geościeżek jak, również osoby które są od ciebie prawie 3x starsze i których nie znasz. Kwalifikujesz takimi komentarzami żeby traktować cię jak **** a nie jak partnera do rozmów. Masz problem z którąś z geościeżek to napisz do mnie normalnie jak człowiek cywilizowany a chętnie Ci odpowiem.

Ps: :twisted: Wpadasz jeszcze do Świdnika leczyć zęby? :twisted:

Przepraszam kolegów za mój post. ale po prostu krew zalewa człowieka jak czyta takie prostackie obelgi, urojone niczym w snach Macierewicza.

Pyra
Wyjadacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Post autor: Pyra »

Witam
Nie wiem, może jestem starej daty, ale mnie uczono, że w dyskusji atakuje się poglądy i temat a nie interlokutora, bo to już jest objaw braku sensownych argumentów i powinno być traktowane jako sygnał do zaprzestania dyskusji, a tu... ale cóż...
Jeśli chodzi o geościeżki, to posiadanie takowej nie jest żadnym obowiązkiem, a próby obchodzenia regulaminu, są przeze mnie zawsze źle widziane. Jak mawia klasyk: "dura lex, sed lex".
Jak już wspomniał SilentA, ograniczenie powstało po to by nie było zalewu śmieciowych geościeżek, co do ilości znalezień, to cóż, było by 100, były by protesty, było by 10, były by protesty, bo zawsze komuś coś nie będzie pasować.
Był swego czasu okres, że aby założyć kesza, nie był potrzebny limit znalezień, i co i nawet w moje okolicy powstawały skrzynki, z pudełka po serku homo, w której była karteczka, i zardzewiała śrubka. Oczywiście autor nie znalazł już żadnej skrzynki, a i swoją się nie interesuje, bo ... coś tam i tyle.
jak tak dalej pójdzie, to keszerzy przestana zwracać w ogóle uwagę na geościeżki, bo ich nadmiar zaciemni wszystko.
Kolejna dyskusja dotyczy pakowania jednej skrzynki do dwóch geościeżek, za chwilę pojawi się 5 geościeżek zrobionych z puli 9 keszy, chyba nie o to chodziło pomysłodawcom tej idei.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ