Adwentowy Kalendarz Quizowy 2013!

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2013!

Post autor: 5nip3r »

W Bytomiu o północy padło tylko "JEST !" i wszyscy zaczęli rzucać literkami. Siedzieli już wtedy w pełnych rynsztunkach. Jestem ciekaw co pomyśleli pracownicy knajpy gdy w ciągu kilku sekund ponad 30 klientów wybiegło z lokalu, wsiadło w auta i odjechało w tym samym kierunku (mam nadzieję, ze wszyscy zapłacili ;P ) Potem kawalkada samochodów wjechała w leśno-przemysłowe ostępy i po kilku chwilach wpisywaliśmy się do logbooka. A potem ognisko na szczycie hałdy z widokiem na pięknie oświetlone miasto... Niezapomniane.
Bardzo dziękuję organizatorom AKQ, finału oraz wszystkim ,którzy pomogli mi przejść przez to (czasami) piekło :D
I prośba do następnych autorów zagadek - sugerujcie przynajmniej o co wam chodzi w swoich zadaniach :D Dziękuję :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Andrzejj
Bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Andrzejj »

Poratujcie dobrzy ludzie podpowiedziami do zagadki 21 :)
Właśnie jestem w drodze na lotnisko w Wawie i z nieskrywana przyjemnościa zaliczyłbym finał kalendarza po drodze... ;)
Awatar użytkownika
azalisz555
Bywalec
Podziękował;: 4 razy

Post autor: azalisz555 »

nie daje rady z 21 :P
Ostatnio zmieniony niedziela 22 grudnia 2013, 12:48 przez azalisz555, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
s-artur
Stały bywalec
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

finał w AKQ Krotoszynie

Post autor: s-artur »

Wielkie dzięki wszystkim, którzy przybyli do Krotka na finał :D
bardzo miło było poznać się osobiście, z "nickami" znanymi ze skrzynek,
do kolejnego spotkania :cry:
pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy skarbów
art.
Obrazek
Awatar użytkownika
glivec
Stały bywalec
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: glivec »

Dzięki wszystkim za wspólną zabawę. Pod skrzyneczką (Warszawską) o 13:01 nikogo nie spotkaliśmy. Ale wiadomo, że to nie ta pora. Skrzynkę zaliczyliśmy w teamie Kfdk7982, Ognistysandal i ja(glivec). Do następnego roku.
Obrazek Obrazek Obrazek
starypatyk
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Post autor: starypatyk »

Cześć!

Wielkie podziękowania należą się wszystkim kilkudziesięciu osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego kalendarza: autorom zagadek, chowającym skrzynki finałowe i przede wszystkim Ani i Marcinowi - czyli etna&mars-om, którzy koordynowali całość. Z doświadczenia ubiegłych lat wiemy jak wiele wysiłku trzeba włożyć, żeby zapanować na wszystkimi elementami takiego (wbrew pozorom) bardzo złożonego przedsięwzięcia. Serdecznie Wam dziękujemy!

Wszystkim życzymy radosnych świąt Bożego Narodzenia i wszelakiego (w tym keszowego) powodzenia w 2014 roku!

Ewa i Darek Olszewscy (patyki)
Za ten post autor starypatyk otrzymał podziękowania (total 2):
zyrgrrrusza
Obrazek
Awatar użytkownika
grrrusza
Stały bywalec
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: grrrusza »

To był mój pierwszy i pewnie nie ostatni AKQ.
Świetna zabawa, za którą dziękuję wszystkim Pomysłodawcom, Inicjatorom i Wykonawcom Kalendarza.

Nie dałam rady zagadkom 18 i 21 :( chociaż ta ostatnia wydawała się bardzo w moim stylu.
W 18 mam (chyba) pierwsze trzy wyrazy.
W 21 próbowałam kilku dróg, jednak albo były to ślepe uliczki, albo zabrakło cierpliwości, aby dojść do celu.
Długo zmagałam się z 17, a właściwy trop znalazłam szukając rozwiązania 20.
Doprowadzona do ostateczności proszę o podpowiedzi zanim forum opustoszeje.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!! :D

EDIT: Już mam wszystkie rozwiązania :) Wszystkim życzliwym pomocnikom serdecznie dziękuję.
Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: k.mil »

Tak jakoś czegoś mi brakuje. Dziwnie tak po prostu położyć się spać.
- Born stupid?
- Try again!
maks1823
Bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: maks1823 »

Ja szukałem we Wrocławiu i znalazłem tylko nakrętkę zwisającą z drzewa :cry:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Post autor: Karls »

Skrzynkę chowali K&J więc to nie jest coś co prosto znaleźć :) Po dwóch dniach raczej wszystko jest na miejscu. Zapoznaj z innymi skrzynkami tej drużyny, to złapiesz wprawę. Jak uda nam się rozwiązać ostatnią zagadkę jaka nam tu została to sami poszukamy.
ObrazekObrazekObrazek
Kamidek
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kamidek »

A my nie mamy 16, 17, 18 i 21... :( Z powodu braku internetu mamy zaległości a mózgi już nie mają pomysłów. Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: Olo74 »

Lepiej pisz do kogoś na PW, bo bezpośrednio na forum do tego wątku to już mało kto zagląda ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Psikiszek
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Post autor: Psikiszek »

Dorwałem sie w końcu na dłużej do komputera więc i parę słów ode mnie. Parę minut po północy zjednoczone siły Mieszka, MiszkiWu, moje, oraz telepatycznie pani Humy, uporały się z zagadką. Szybko do samochodu i jedziemy. Po drodze pada trzeźwa uwaga od kolegów "a mamy dokładne kordy"? No tak, zobaczyliśmy mniej więcej na mapie, ale jak okaże się, że finał białostocki jest dobrze schowany, to jesteśmy w głębokim, czarnym tunelu. Na szczęście okazało się, że jak dotarliśmy na miejsce to trudno było przegapić szkrzynke finałową. Otwieramy, a tu zaczyna grać muzyczka, lampki na choince się zapalają, a nam szczęki do ziemi lecą. W ten sposób udało sie zgarnąć białostockie certyfikaty. Potem dojechał Stodow, dzięki któremu był szampan (bezalkoholowy), no i zbyszaci. Fajne spotkanie po północy w centrum Białegostoku. Mieszko coś wspominał o ognisku za rok. Trzymam za słowo.
Pokuszę się tez o krótka ocenę zagadek
1. Sympatyczna zagadka na pobudzenie szarych komórek
2. Ponoć istnieją alternatywne drogi, niektóre ślepe, ale zawsze lubiłem takie zabawy, więc zagadka pierwsza klasa
3.Wpisałem pierwsze słowo, które wymyśliłem i jest, ale o co chodzi dowiedziałem sie później :)
4. Zagadka nietrudna, ale znów moja wiedza została poszerzona
5. Miła i szybka zabawa pamiętana jeszcze z dzieciństwa
6. Jak chyba wszystkim pierwsza część dała mi popalić i rozwiązałem ją już po odgadnięciu hasła. Takie rebusy to ja lubię.
7. Jedna z lepszych zagadek. Mnóstwo zabawy i uśmiech od ucha do ucha.
8. Jedna z mega hintem. Początkowo hasło wydało mi się wydumane, ale po poznaniu prawdziwej "głębi" głębokie ukłony dla autora.
9. Czyli jak osoba z wiecznym zagrożeniem z matematyki rozwiązała zagadkę. Czemu takich nie było w szkole?
10. Coś a'la sudoku czyli troche kombinowania, ale bez przesady.
11. Tego sposobu nie znałem, ale z małą pomocą poszło naprawdę szybko.
12. I znów coś a'la sudoku. Bardziej skomplikowane, więc i więcej czasy zajęło.
13. Znów z mega hintem. Tylko zastanawiam sie jak mi to nie wchodziło. Pewnie przestawiłem z dwie literki i porzuciłem najlepszy pomysł.
14. Odrobina matematyki nie straszna nawet nawet dla najbardziej zatwardziałych humanistów.
15. Tutaj bez wujka Gogla by sie nie obeszło, a zwłaszcza jednej, bardzo fajnej funkcji.
16. Hasło odgadnięte, a nie wchodzi, czyli jak alkohol wpływa na postrzeganie świata ( z pomocą forumowiczów jakoś wpisałem).
17. Znów mega hint po którym zagadka nabiera sensu. Tak to jest jak człowiek bardziej zna Dziadka Mroza, niż krasnala od colki.
18. Zagadka Wąska, która myli tropy, kluczy, zwodzi i mami, ale jednak wiedzie ku rozwiązaniu. Moim zdaniem najlepsza w całym kalendarzu.
19. Rozwiązana analogowo, czyli metodą drukowania, wycinania i układania.
20. Najbardziej niejasna zagadka. Bez hinta z forum byłaby dla mnie nie do odgadnięcia. Ale przynajmniej narodził sie nowy hit.
21. Znów mega hint, ale tym razem mam wytłumaczenie, bo trzeba był mięso na święta wędzić i choinkę z lasu ukraść. Ale przynajmniej wiedziałem jaka jest zasada.
22. Wspólna sprawa, dzięki miłości do muzyki, internetom i w jednym przypadku brutal force udało się pokonać zagadkę. Moim zdaniem wzorcową jeśli chodzi o ostatnią.

Dziękuje wszystkim za miłą zabawę. Naprawdę miło czytało się ten wątek na forum. Po odgadnięciu zagadek, tylko się uśmiechałem jak czasem niektórzy "naprowadzali" innych na rozwiązanie. Mam nadzieję, że za rok zabawa będzie równie ciekawa. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Andrzejj
Bywalec

Post autor: Andrzejj »

Andrzejj pisze:Poratujcie dobrzy ludzie podpowiedziami do zagadki 21 :)
Właśnie jestem w drodze na lotnisko w Wawie i z nieskrywana przyjemnością zaliczyłbym finał kalendarza po drodze... ;)
Jak na złość złapałem poślizg i musiałem jechać prosto na lotnisko. Dzięki paru uczynnym ludziom (za co serdecznie dziękuję), ostatnie rozwiązanie padło w samolocie... Niestety ponad 1600 km skutecznie pokrzyżowało moje plany odnośnie zaliczenia kesza...
Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Edycja 2013 zakończona a mnie już świerzbi by robić zagadki na 2014 :) Bedzie w tym roku edycja 2014?
ODPOWIEDZ