Odnośniki do "innych serwisów"

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Odnośniki do "innych serwisów"

Post autor: pan_ryba »

Witam,

Mógłbym prosić Radę Rejsu o uzasadnienie decyzji w ramach której nowi użytkownicy (do 99 znalezień) nie będą mieli ułatwionego logowania naszych dwusystemowych skrzynek?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Re: Odnośniki do "innych serwisów"

Post autor: miklobit »

No to ja się dołączam do pytania...
Jako posiadacz skrzynek dwusystemowych uważam, że ta decyzja, w części dt limitu 99 znalezionych jest po prostu kuriozalna
i zwyczajnie głupia.
Jeśli jeszcze jestem w stanie zrozumieć jakie intencje mogły Wami kierować że chcecie ukryć linki do GC dla niezalogowanych
( że nabijają staty na googlu dla GC, że jak Oni nam to my Im, itd, itd. ) to komu i czemu ma służyc ten limit ??
Temu żeby ktoś (nowy) znajdując kesza na OC nie dowiedział się że może go zalogować na GC ?
Że niby jka znajdzie 100 keszy to już będzie bardziej świadomy o co biega z dwoma systemami i jakie niuanse (a raczej anse) się z tym wiążą ?
Oczywoście nasuwa się pytanie uzupełniające -czy linki do GC w opisie kesza (na OC) też będą fitrowane ?
Bo skoro w regulaminie nic na ten temat nie ma (na razie ?) to dlaczego mam komuś utrudniać logowanie i nie dodac takiego info.
Jak dla mnie to brak logiki i konsekwencji. PR'rowo - strzał w kolano (własne).
GC.com ta zmiana ani nie zaszkodzi ani nie pomoże, ale dla userów chowających i szukających tu i tam będzie to tylko i wyłacznie upierdliwe.
Ostatnio zmieniony środa 03 lipca 2013, 20:58 przez miklobit, łącznie zmieniany 1 raz.
Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Wyczuwam tu coś takiego typu ktoś przechodzi z GC loguje swoje 500 skrzynek i już ma prawo kandydowania do COGu mimo ze o OC nic nie wie. to taka hipoteza, ale myślę ze t właśnie dobrze że ktoś najpierw pobawi się tu a potem niech robi synchronizacje, potem mamy kuriozum jakiegoś 500 skrzynkowego keszera o którym nikt nic nie wie. Co ciekawe taki osobnik ma zestaw 50 gwiazdek przehandlowania, np znajomkom z GC i na ich skrzynki.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Teokryt pisze:Wyczuwam tu coś takiego typu ktoś przechodzi z GC loguje swoje 500 skrzynek...
Myslałem, że tu będą tylko poważne wpisy.
Ale paradoksalnie - niezrozumiałe decyzje najłatwiej rodzą spiskowe teorie.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

Też nie rozumiem takiej decyzji. RR została wybrana przez ludzi, decyzję podjęła w dziwnym trybie kapturowym, z całkowitym pominięciem (a raczej lekceważeniem) reszty. Źle zaczęliście :(
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Odp: Odnośniki do "innych serwisów"

Post autor: Stryker »

Przyłączam się do nierozumiejących.
Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy
Kontakt:

Re: Odp: Odnośniki do

Post autor: filips »

Stryker pisze:Przyłączam się do nierozumiejących.
I ja.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

A w publicznym repozytorium kodu rzeczona zmiana jest opatrzona odnośnikiem do zupełnie nie publicznego wątku na forum OC :shock:
No comments....
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Zmiana powinna być wprowadzona kilka lat temu. Cieszę się że wreszcie problem został rozwiązany. A została wprowadzona z 2 powodów:

1. Powody techniczne (pagerank),
2. Zasada wzajemności - braku dobrej woli ze strony osób zarządzających innymi serwisami.

Moim zdaniem linki powinny być permanentnie zlikwidowane, szczególnie w przypadku gdy witryna do której prowadzą należy do przedsiębiorstw czerpiących z niej pośrednie bądź bezpośrednie zyski. Opencaching.pl jest serwisem działającym dzięki dobrowolnym składkom użytkowników, więc zależność jest prosta - wszyscy płacimy na utrzymanie serwera, a dzięki linkom zarabiają na tym korporacje.

Dla zwolenników istnienia linków, to jest naprawdę duży ukłon ze strony zespołu OC, że zostały one zachowane dla zangażoawanych w geocaching użytkowników.
Ze swojej strony mogę zapewnić, że jeśli w jakimś systemie pojawią się linki do nas, na zasadzie zwykłej prostej wzajemności zostaną odblokowane również po naszej stronie.

Podsumowując opencaching nie może dłużej służyć (jak do tej pory) jako platforma do pozyskiwania klientów komercyjnych serwisów, (poprzez umieszczenie jednostronnych linków). Jeśli zamierzacie umieścić w opisie kesza odnośnik do platformy komercyjnej, proszę dla dobra serwisu zadbajcie o to, by po tamtej stronie również pojawił się równoważny odnośnik w naszą stronę.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowania (total 6):
art_noiser00t7RobMiMPyElvis7Teokryt
Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: zaborz »

:arrow:
Ostatnio zmieniony piątek 23 sierpnia 2013, 12:23 przez zaborz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

ad. 1. przypadkiem nie wystarczy "nofollow" ?

trzeba też zrobić "swojego" gpxa, bo tam straszne linki są i ogólnie słowo "groundspeak" występuje milion razy. najlepiej niech się nazywa "włóczynutka" :D

to, że Łza ma takie podejście jeszcze rozumiem, ale że zaakceptowała to RR to już jest zabawne, bo na pewno nie ma wpływu na poprawę czegokolwiek ;-)

jak "ręcznie" dodam linka do GC w opisie to COG zablokuje kesza? (pytam serio)
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Lza pisze: 1. Powody techniczne (pagerank),
2. Zasada wzajemności - braku dobrej woli ze strony osób zarządzających innymi serwisami.
Ad 1. I z tego powodu należało usunać w ogóle informację o kodach kesza w innych systemach ?
Jakby to było zrobione racjonalnie a nie politycznie to CO NAJWYŻEJ zrozumiem usunięcie odnośnika.

Ad 2. I myslisz, że taka "odwetowa" pokazówka przysporzy sympatii OC u tych , których nie interesują spory "na górze" ?

Ani 1. ani 2. nie tłumaczą limitu 99 keszy.

A ci (członkowie RR), którzy złozyli podziekowania pod postem Łzy to mają odwagę się wypowiedzieć dlaczego podjęli taką decyzję ?
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 329 razy
Otrzymał podziękowań: 309 razy

Post autor: art_noise »

Co wy tak się podniecacie tym że zniknęło linkowanie do GC? Mam wrażenie że GC to dla was guru a OC to tylko jakiś lokalny serwisik w którym przy okazji można też zarejestrować kesza - bo co szkodzi.
Zgadzam się z wypowiedzią Łzy w 100%. Nie powinno być linkowania do komercyjnego serwisu i tyle. Za tą zmianą głosowałem na tak, bo uważam że jest słuszna.
Mało tego - limit 99 znalezień gdzie po tym widać linkowanie do GC - uważam za pomyłkę. Nie powinno być wyjątku.

A tych którzy się bawią na OC/GC równolegle i tak się bulwersują tą zmianą (a raczej poprawką) - macie dostęp do forum GC - rozpocznijcie tam temat linkowania keszy do OC. Może zaczną linkować?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 369 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

art_noise pisze:Co wy tak się podniecacie tym że zniknęło linkowanie do GC? Mam wrażenie że GC to dla was guru a OC to tylko jakiś lokalny serwisik w którym przy okazji można też zarejestrować kesza - bo co szkodzi.
Zgadzam się z wypowiedzią Łzy w 100%. Nie powinno być linkowania do komercyjnego serwisu i tyle. Za tą zmianą głosowałem na tak, bo uważam że jest słuszna.
Mało tego - limit 99 znalezień gdzie po tym widać linkowanie do GC - uważam za pomyłkę. Nie powinno być wyjątku.

A tych którzy się bawią na OC/GC równolegle i tak się bulwersują tą zmianą (a raczej poprawką) - macie dostęp do forum GC - rozpocznijcie tam temat linkowania keszy do OC. Może zaczną linkować?
otóż to zgadzam się całkowicie z art_noise. Głosowałem ZA i nadal podtrzymuję swoje zdanie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: zaborz »

art_noise pisze:Co wy tak się podniecacie tym że zniknęło linkowanie do GC? Mam wrażenie że GC to dla was guru a OC to tylko jakiś lokalny serwisik w którym przy okazji można też zarejestrować kesza - bo co szkodzi.

Czy uwaźasz ,że wogule ponien być ?
ODPOWIEDZ