Błąd logowania

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Błąd logowania

Post autor: Rob »

Nie potrafię się zalogować na OC czy ktoś ma podobny problem?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Re: Błąd logowania

Post autor: Rob »

Ok. Reset hasła pomógł.
ObrazekObrazek

brajan74
Stały bywalec
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: brajan74 »

Ale jaja. Już myślałem że trzeba będzie prosić o gpxa na jutrzejsze spotkanie, jak w pewnym światowym darmowym serwisie :mrgreen:
Faktycznie dopiero zmiana hasła pomogła

mandrake13
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: mandrake13 »

Dobry wieczór,
Co mogę zrobić, gdy nie mogę się zalogować, mimo że login i hasło wpisuję poprawne? Opcja odzyskania hasła nie działa - próbowałem hasło zmienić, ale serwis pokazuje Nieprawidłowy adres email, podczas gdy adres jest dobry na 100%. Napisałem email do COGu, ale podejrzewam że odpowiedź dostanę za długi okres czasu.
Czy ktoś miał podobny problem?
Pozdrawiam - mandrake13

brajan74
Stały bywalec
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: brajan74 »

U mnie zadziałało. Wpisałem maila, dostałem kod, zmieniłem hasło na dotychczasowe i hula.
Wcześniej próbowałem się zalogować z 5 razy i nic. Dopiero wpis Roba pomógł

Awatar użytkownika
BartekPL
Stały bywalec
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Nie da się zalogować...

Post autor: BartekPL »

Nie wiem jak wy... ale ja na chwilę obecną nie mogę zalogować się na stronie opencaching.pl :)
Ktoś coś robi?
ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Maleska
Bywalec
Podziękował;: 35 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: Maleska »

Też zmieniłam hasło i jest oki;) a zastanawiałam się jak to możliwe, że mi sie nie loguje jak mam zapamiętane hasło i login:P
Obrazek
Obrazek

intel
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz

Post autor: intel »

Kilka razy zresetowałem i zmieniłem hasło ale nadal nie mogę się zalogować. Co robić?
Moderacja: przeniosłem aby nie dublować tematu (komunikat, co robić już jest na stronie głównej)/Żywcu

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: siersciuch122 »

Hmmm odzywam się w sprawie przedstawionej na głównej stronie OCPL... mianowicie Sam nie czuję się na tyle ogarnięty w SQLu aby pomóc w zabezpieczaniu go oraz wyszukiwaniu dziur no ale jeden z moich znajomych jest w tej kwestii naprawdę mocno obcykany. Jeśli administracja chce mogę zwrócić się do niego z prośbą o pomoc, nie gwarantuję że się zgodzi gdyż na tą chwile jest naprawdę trochę zawalony robotą. Sam nie ma pojęcia co to caching oraz że w ogóle coś takiego istnieje i o co w tym chodzi, ale jego pomoc może wyeliminować problemy :)
Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Przydałaby się informacja o tym, że należy nie wracać do starego hasła i pozmieniać hasła we wszystkich serwisach, w których było ustawione takie samo hasło, jak tutaj. Takie włamania rzadko robi się dla zabawy i być może na jakimś rosyjskim forum właśnie łamane są nasze hasła.

Swoją drogą tutaj ustawiłbym oddzielne hasło, którego nigdzie indziej bym nie użwał. Jak stwierdza ogłoszenie, programiści są na różnym etapie i są często zawaleni robotą, więc podejrzewam, że jeśli ktoś zostawił po sobie na serwerze pamiątkę w postaci trojana, który będzie przechwytywał hasła, to prędko nie zostanie on wykryty, jeśli w ogóle. Poza tym, o ile dobrze zrozumiałem, nie wiadomo, jak doszło do włamania, a więc w każdej chwili ktoś może wykraść hasło ponownie w ten sam sposób i lepiej, żeby ono nigdzie indziej nie pasowało...
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: bechem »

Czasy się zmieniają, a kod OC stary. Trochę lipa, że jest jawna informacja jak dobrać się do kodu na głównej stronie OC. Owszem, powinno być info jak wziąć udział w rozwijaniu serwisu, ale nie wprost, tylko po przesłaniu maila na przykład. Może warto zastanowić się nad przepisaniem kodu i dopuszczeniem do niego tylko ludzi zainteresowanych rozwijaniem OC?

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Akurat o tym, że na kodzie OC można zrobić SQL Injection, będzie wiedział każdy, kto trochę interesuje się tematem, nawet bez prób, bo to jedna z najczęstszych podatności, może wystąpić w wielu miejscach i często się od niej zaczyna. Podejrzewałem, że to nie jest w naszym przypadku zbyt trudne, choć nie sprawdzałem, i tak się czasem zastanawiałem, czy komuś w końcu nie przyjdzie do głowy zrobić włamu, ale liczyłem na to, że nikt nie ma w tym interesu. Niestety się pomyliłem.

A kodu tak po prostu nie można zamknąć, bo powstał na bazie innego kodu na licencji open source, w związku z czym musi być udostępniany.
ObrazekObrazekObrazek

aniaiandrzej
Nowy na forum
Podziękował;: 0

Post autor: aniaiandrzej »

Witam, ja mam dość dziwny problem, ponieważ mimo kilkukrotnej zmiany hasła ciągle nie mogę się zalogować. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

milos12345
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: milos12345 »

Witajcie
Co mam zrobić, gdy nie mogę się zalogować, mimo że login i hasło wpisuję poprawne? :?:

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: siersciuch122 »

milos12345 pisze:Witajcie
Co mam zrobić, gdy nie mogę się zalogować, mimo że login i hasło wpisuję poprawne? :?:
Milos, użyj opcji przywracania hasła <kod przyjdzie na maila> załóż nowe hasło no i wskazane jest aby różniło się od poprzedniego.
Podobno był włam do bazy danych no i hasła trafił szlak <czyt. strona główna>. :)
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ