Adwentowy kalendarz quizowy 2012 !

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Pawello
Stały bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Adwentowy kalendarz quizowy 2012 !

Post autor: Pawello »

Mimo, że nie zaliczyłem żadnego z kalendarzy, uważam, że o 24 jest o wiele lepiej niż np. o 12 w pełnej widoczności.

Kapix
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Kapix »

Zobaczywszy wiadomość Marveta, postanowiliśmy dać kieleckiej skrzynce jeszcze jedną szansę i wczesnym rankiem ponownie podjęliśmy próbę podjęcia. Z przykrością stwierdzam, że cała sytuacja się powtórzyła. Tym razem nie wchodziliśmy nawet na parking żeby nie naruszać terenu prywatnego. Mimo to po kilku minutach ponownie staliśmy oko w oko z ochroniarzem. Tym samym... Ochroniarz stracił chyba do nas cierpliwość bo spisał nasze dane osobowe i po kilku groźbach wezwania policji stwierdził że jeśli coś się stanie to będzie na nas. Nie postawiliśmy nawet stopy na parkingu. Zostaliśmy poinstruowani że cały teren, łącznie z chodnikiem i pasem zieleni między chodnikiem a parkingiem jest prywatny. Jeśli więc skrzynka nie została zalana betonem na środku jezdni, na pewno znajduje się na terenie prywatnym... Gratulujemy Marvetowi powodzenia w podjęciu, widocznie miał więcej szczęścia i keszerskiego nosa niż my. Skrzynkę w Kielcach ostatecznie odpuszczamy. Lepiej już więcej nie ryzykować.

Klebek
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Klebek »

A macie plany robić jakiś kalendarz quizowy wcześniej (np. w wielkim poście) , czy dopiero AKQ '13

EGON
Bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: EGON »

Kapix pisze:Zobaczywszy wiadomość Marveta, postanowiliśmy dać kieleckiej skrzynce jeszcze jedną szansę i wczesnym rankiem ponownie podjęliśmy próbę podjęcia. Z przykrością stwierdzam, że cała sytuacja się powtórzyła. Tym razem nie wchodziliśmy nawet na parking żeby nie naruszać terenu prywatnego. Mimo to po kilku minutach ponownie staliśmy oko w oko z ochroniarzem. Tym samym... Ochroniarz stracił chyba do nas cierpliwość bo spisał nasze dane osobowe i po kilku groźbach wezwania policji stwierdził że jeśli coś się stanie to będzie na nas. Nie postawiliśmy nawet stopy na parkingu. Zostaliśmy poinstruowani że cały teren, łącznie z chodnikiem i pasem zieleni między chodnikiem a parkingiem jest prywatny. Jeśli więc skrzynka nie została zalana betonem na środku jezdni, na pewno znajduje się na terenie prywatnym... Gratulujemy Marvetowi powodzenia w podjęciu, widocznie miał więcej szczęścia i keszerskiego nosa niż my. Skrzynkę w Kielcach ostatecznie odpuszczamy. Lepiej już więcej nie ryzykować.
Na jakiej podstawie spisał te dane osobowe? Chyba nie daliście mu jakich kolwiek dokumentów? Nawet ustnie bym mu nie podał. Żaden ochroniarz nie ma takich uprawnień, by kogo kolwiek wylegitymować.

Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: marvet »

Kapix, info poszło na PW...

Cersanit = Kielecki Zarząd Dróg :?: :oops:

Wszystkim jeszcze raz Wesołych Świąt.
Obrazek Obrazek

anut
Bywalec

Post autor: anut »

Serdecznie dziękuję za wspólną zabawę.
Skrzynkę finałową podejmę na dniach, bo -11st w dniu właściwym przy moich chorych zatokach, było zbyt dużym wyzwaniem.

Składam wszystkim życzenia Zdrowych, wesołych, ciepłych i rodzinnych Świąt Narodzenia Bożego a w Nowym Roku życzę zdobycia ogromu keszy - zarówno tych zaległych, które już dawno miały być "Wasze" a także tych nowych, które dopiero powstaną ;)

Wesołych Świąt!

JakubZ
Bywalec
Podziękował;: 1 raz

Post autor: JakubZ »

a ja kiedyś wybiorę się na jakąś skrzynkę ale na razie nie mam 2 ostatnich więc proszę o pomoc bo nie daje sobie z nimi rady.

brajan74
Stały bywalec
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: brajan74 »

Będzińska skrzynka finałowa nie zawiodła oczekiwań wyśrubowanych przez zeszłoroczny katowicki finał. Co prawda ominęła nas nocna otoczka wspólnego podejmowania, ale i tak było fajnie. Dziękujemy wszystkim autorom zagadek i chowaczy skrzynek finałowych. Fajnie było główkować codziennie przez 22 dni. Nie obyło się bez podpowiedzi do 2 zagadek, ale i tak poszło dużo sprawniej niż w poprzednich latach. Powiedzmy że to nie zagadki łatwiejsze, tylko my jesteśmy coraz lepsi :D
A wszystkim na Święta życzymy Najlepszego!
brajany

JakubZ
Bywalec

da ktoś tą podpowiedź ?? do dwóch ostatnich

JakubZ
Bywalec

Świetny pomysł z tymi zagadkami, był to mój pierwszy kalendarz, skrzynki na razie żadnej nie udało się podjąć, ponieważ jestem z Podkarpacia a najbliższa jest w Krakowie, kiedyś na pewno się na nią wybiorę, pozdrawiam i wesołych świąt. :D :D
Oczywiście że wszystkie zagadki rozwiązane, ale nie obyło się bez hintów. :D :D

Awatar użytkownika
Chat Noir
Bywalec

Post autor: Chat Noir »

Tytulem podsumowania Kalendarza 2012 trochę statystyki :-)
dane za 1-28 grudnia.
Ilosc poprawnych odpowiedzi per dzien
Ilosc poprawnych odpowiedzi per dzien
logs OK per day 01.JPG (47.44 KiB) Przejrzano 1688 razy
Dziekuje wszystkim raz jeszcze za wspolna zabawę :-)
Załączniki
procent poprawnych odpowiedzi
procent poprawnych odpowiedzi
trafnosc odpowiedzi.JPG (34.63 KiB) Przejrzano 1688 razy

Pawello
Stały bywalec

Post autor: Pawello »

Ta aktywność 21 to chyba nie przez koniec świata. Każdy pewnie chciał wyjść 21:0 nie będąc pewny co się stanie?

aniaiandrzej
Nowy na forum

Post autor: aniaiandrzej »

Poddajemy się i prosimy jednak o podpowiedzi do 10 i 19. :oops:
19 sprawdzona chyba na wszystkie możliwe sposoby i nic.

Już mamy, dzięki!

Awatar użytkownika
ratowniczka
Bywalec
Podziękował;: 4 razy

Post autor: ratowniczka »

x1992x pisze:Ta aktywność 21 to chyba nie przez koniec świata. Każdy pewnie chciał wyjść 21:0 nie będąc pewny co się stanie?
Myślę, że to przez wklepywanie wyników do innego bardziej mobilnego urządzenia, zabieranego w teren / na spotkania. Sama 21 grudnia przepisywałam wszystkie poprawne wyniki z dużego laptopa do netbooka i widziałam, że inni robili podobnie :)

Awatar użytkownika
Dombie
Nowy na forum
Podziękował;: 2 razy

Post autor: Dombie »

Ciekawe, czy ktoś jeszcze zagląda do tego wątku...
Tak się składa, że zacząłem się poważniej interesować keszowaniem dość niedawno, a ponieważ lubię zagadki, więc wpadnięcie w moje ręce kalendarza było tylko kwestią czasu. Bardzo fajny pomysł :) Mam nadzieję, że w tegorocznej edycji wezmę już udział na bieżąco...
Póki co rozwiązuję sobie stare zagadki... Z 22 świeczek zdołałem zapalić 19 (przy dwóch dostałem lekkie wsparcie). Zostały trzy (7, 19, 20) - przy dwóch mam chyba mocne tropy (19, 20), jeśli chodzi o 7 - jestem kompletnie bez tropów :)
Nie chciałbym tutaj spojlerować (mimo, że sprawa już trochę przedawniona), ale może znajdzie się jakaś dobra dusza, której mógłbym przedstawić swoje domysły, która mnie trochę poratuje i dzięki której moja choinka zapali się - albo zaświeci ;) - na Wielkanoc :)
Obrazek Obrazek & Obrazek & Obrazek

ODPOWIEDZ