"Gwiazdkowe dylematy" wydzielone z Meghan (mph) a wybory

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

u810
Wyjadacz

Re: Meghan (mph) a wybory

Post autor: u810 » środa 30 maja 2012, 17:44

Gdyby trzymać się logiki odbierania gwiazdek archiwizowanym to również znalezienia trzeba kasować. Bo jeśli to co było gwiazdkowane pochłonęła nicość to znalezienia też. Skoro odbierać reko po reaktywacji bo to już inny kesz (?) to znalezienia przed reaktywacją również kasować.
Gwiazdkę odbierać jest tylko wtedy sens gdy kasuje się znalezienie.

Przy odbieraniu gwiazdek zaraz pojawią się kasowania logów znalazców i kolejny flame gotowy.

Kesz zarchiwizowany powinien być read only zarówno dla założyciela jak i znalazców. To nie ZSRR gdzie po zmianach dostosowywało się archiwa do aktualnej linii. Kesz archiwalny to pamiątka.

Odbieranie gwiazdek w aktywnych szczególnie u początkujących uznałbym za normalne ( tak do ~100 znalezień) - ktoś dał gwiazdkę po 30 znalezieniach, potem znalazł jeszcze 20 takich samych keszy i uznał że ten pierwszy to nic wyjątkowego. To rozumiem ale odbierać gwizdki bo lokalesi zrobili sobie 10 m od kesza śmietnisko czy dlatego że kesz ginął i założyciel stracił cierpliwość tego nie rozumiem.

Awatar użytkownika
kowsiu
Bywalec

Post autor: kowsiu » środa 30 maja 2012, 18:16

A może aby pogodzić statystyki z istotą rekomendacji, pomyśleć nad rozwiązaniem takim, że gwiazdka odebrana keszowi zarchiwizowanemu nie znika ze statystyk użytkownika który skrzynkę założył, znika tylko z opisu skrzynki?

Awatar użytkownika
k.mil
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 79 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy

Post autor: k.mil » środa 30 maja 2012, 18:58

Przychodzę na miejsce, łapie kesza, zachwycam się, daję gwiazdkę!
I do tej pory nie przyszło mi na myśl, żeby odwiedzając go jeszcze raz kiedyś zmienić mu ocenę.

Gwiazdki w keszach zarchiwizowanych? No i co tu zmieniać, co to komu przeszkadza?
Szacunek do znalazców, że kesza nie reaktywowałem? Ke?!
Zburzą mi komin na szczycie, którego był kesz i mam reaktywować komin ze względu na szacunek dla znalazców?
łowca pisze:Gwiazdkę - wyróżnienie - przyznaję skrzynce. Nie miejscu. Nie autorowi. Jeśli skrzynka (czyli zestaw pojemnik+lokalizacja+sposób ukrycia+sposób dotarcia) zasługuje na wyróżnienie, to sama lokalizacja już niekoniecznie.
Pogubiłeś się.

Komiczny ten wątek o odbieraniu gwiazdek. Takie szukanie na siły kolejnego punktu wyborczego. Bezetdura.

Jeśli dla Ciebie czy dla mnie gwiazdka nie ma znaczenia to są jednak osoby w serwisie dla których to jest JEDYNA nagroda za stworzenie dobrego kesza i motywacja do tworzenia kolejnych.
Nie zawsze warunki pozwalają aby kesza zreaktywować w tej samej formie i zapewne wie to każdy kto już trochę keszuje i zakłada.

No i smaczek:
boberki pisze: Wpisy do logu Dyskobol 30x 0x 0x 1x Zobacz galerie
2012-04-24 k.mil Znaleziona

"Taki z dupy ten kesz. Zaskakujące położenie, +3 za pomysł! Dzięki za kesza! "

Czy uważasz, że RR lub COG mogłyby miec wpływ na tego typu wypowiedzi, które niejako mogłyby sprawić przykrość zakładającym keszerom?
Kolejny już raz Boberki dostarczają nam - ludziom kochającym i rozumiejącym sarkazm - wiele radości.
Oto link do kesza: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=15605

Coś dodać? :wink:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi k.mil za post:
r00t7
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » środa 30 maja 2012, 19:25

Haha :D chyba założyciele zapomnieli że założyli kesza w d*** :D a teraz chcąc dopiec k.milowi - trochę nie wyszło :twisted:

sorka za OT
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » środa 30 maja 2012, 20:49

k.mil pisze:
łowca pisze:Gwiazdkę - wyróżnienie - przyznaję skrzynce. Nie miejscu. Nie autorowi. Jeśli skrzynka (czyli zestaw pojemnik+lokalizacja+sposób ukrycia+sposób dotarcia) zasługuje na wyróżnienie, to sama lokalizacja już niekoniecznie.
Pogubiłeś się.
E, wcale nie pogubiłem. Gwiazdkę przyznaję skrzynce jako całości. Zestawowi elementów. Całemu procesowi od przeczytania opisu na stronie OC - do wpisania logu 'znaleziona' na tejsamej stronie. Lokalizacja jest tylko jednym z elementów.
Z 13 gwiazdek, które rozdałem, tylko w czterech przypadkach lokalizacja miała głos decydujący. W innych nie.

Gdzie tu sie można pogubić?
(no, szukając skrzynki można)
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » środa 30 maja 2012, 21:08

k.mil pisze:Jeśli dla Ciebie czy dla mnie gwiazdka nie ma znaczenia to są jednak osoby w serwisie dla których to jest JEDYNA nagroda za stworzenie dobrego kesza i motywacja do tworzenia kolejnych.
Pozwoliłem sobie "pogrubić" aby precyzyjniej się wyrazić. Jeśli są takie osoby i Ty o tym wiesz, to proszę spróbuj im pomóc :!: Traktowanie gwiazdki jako "JEDYNEJ nagrody" i "motywacji do zakładania"... - wg mnie to wykracza mocno poza zabawę i raczej jest objawem schorzenia, które wymaga interwencji specjalisty 8)
... no nie wiem, przemyśl.
"jaki tu spokój, la la la la..., nic się nie dzieje la la la la... ;) "
Obrazek

Awatar użytkownika
k.mil
Podziękował: 79 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy

Post autor: k.mil » środa 30 maja 2012, 21:42

Żywcu pisze:
k.mil pisze:Jeśli dla Ciebie czy dla mnie gwiazdka nie ma znaczenia to są jednak osoby w serwisie dla których to jest JEDYNA nagroda za stworzenie dobrego kesza i motywacja do tworzenia kolejnych.
Pozwoliłem sobie "pogrubić" aby precyzyjniej się wyrazić. Jeśli są takie osoby i Ty o tym wiesz, to proszę spróbuj im pomóc :!: Traktowanie gwiazdki jako "JEDYNEJ nagrody" i "motywacji do zakładania"... - wg mnie to wykracza mocno poza zabawę i raczej jest objawem schorzenia, które wymaga interwencji specjalisty 8)
... no nie wiem, przemyśl.
Użyłem skrótu myślowego nie zaznaczając "oprócz satysfakcji", co dla mnie jest oczywiste. No ale mniejsza o moje powstałe przejaskrawienie... Zwróciłeś uwagę na ważną potrzebę specjalisty. Dodałbym również o potrzebie terapeuty emocjonalnego. Wspierajmy się wszyscy razem, to będzie najlepsza terapia. Niech zabawa będzie jeszcze piękniejszą. Znam osoby, które nie wszędzie kontrolują swoje emocje.
Żywcu, mogę Ci pomóc.
... no nie wiem, przemyśl. :wink:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi k.mil za post:
alex22
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz

Post autor: marvet » środa 30 maja 2012, 21:52

chyba to nie jest miejsce na takie dyskusje, Żywcu powinieneś wyodrębnić temat - Przydzielanie i odbieranie orderu Zielonej Gwiazdy!
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » środa 30 maja 2012, 22:05

k.mil pisze:Żywcu, mogę Ci pomóc.
... no nie wiem, przemyśl. :wink:
Możesz, wystarczy abyś nieco zmienił swoją postawę i zastosował się do tego co po mnie powtarzasz.
Za atak personalny w swojej wypowiedzi daję Ci ostrzeżenie.

Nie bardzo wiem jak "oprócz satysfakcji" zmienia kontekst Twojej wypowiedzi... - poważnie widzę problem u użytkownika tak postrzegającego zabawę... .Myślę, że takie podejście może prowadzić do innych patologicznych zachowań. No na przykład: - kasowania logów, - zawieszania ikeszy, - zmiany kordów, -wprowadzania haseł, - zabawy w multikonta i manipulację ocen...

Łącząc, że ktoś ma jedyną frajdę z gwiazdek - takie historie, mogą się przydarzyć...
marvet pisze:chyba to nie jest miejsce na takie dyskusje, Żywcu powinieneś wyodrębnić temat - Przydzielanie i odbieranie orderu Zielonej Gwiazdy!
Oczywiście :!:
Łatwo nie będzie, bo się zazębia z programem (kwestia rekomendacji) ale proszę Marcina o ciachanie - mi, ze względu na udział w OT nie wypada :oops:
Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » środa 30 maja 2012, 22:53

Żywcu pisze: Za atak personalny w swojej wypowiedzi daję Ci ostrzeżenie.
Chyba przegiołeś Żywcu z tym ostrzeżeniem... Może jestem ślepy ale ataku personalnego tu nie widzę, tylko sarkastryczną odpowiedź na twój równie sarkastyczny post...
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » środa 30 maja 2012, 23:01

art_noise pisze:
Żywcu pisze: Za atak personalny w swojej wypowiedzi daję Ci ostrzeżenie.
Chyba przegiołeś Żywcu z tym ostrzeżeniem... Może jestem ślepy ale ataku personalnego tu nie widzę, tylko sarkastryczną odpowiedź na twój równie sarkastyczny post...
Może masz rację... (inna sprawa, że sarkazmu w moim poście to można się dopatrzyć, tylko przy pewnych założeniach... - ale sam ataku personalnego, na innego użytkownika nie chcę czynić).
Tak sobie na PM z k.mil o tym gadamy i może niech tam zostanie 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował: 144 razy
Otrzymane podziękowania: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk » czwartek 31 maja 2012, 00:05

Ja się dziwię że innych ataków personalnych nie widziałeś Żywcu, np w temacie o alexe22 jechali po nim jak po burej suce a Ty nic, coś dotyka Ciebie to mając narzędzia się bronisz? Tak cały czas czy to był tylko skok adrenaliny?

Tapnięte z ZTE V9
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi chinczyk za post:
alex22
Obrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował: 174 razy
Otrzymane podziękowania: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu » czwartek 31 maja 2012, 00:19

chinczyk pisze:Ja się dziwię że innych ataków personalnych nie widziałeś Żywcu, np w temacie o alexe22 jechali po nim jak po burej suce a Ty nic, coś dotyka Ciebie to mając narzędzia się bronisz? Tak cały czas czy to był tylko skok adrenaliny?
E tam adrenaliny..., pewnie nie o tym piszesz http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=27&t=7052 , a zimną krew zachowałem...
Inna sprawa z tym co po nim tak jechali... - sam się trochę naraził ale faktycznie moderatorów zmroziło, co by nie robić męczennika "starej RR" podczas wyborów 8)
Pozdrawiam i zachęcam do "szerszego" spojrzenia.

Moderatora błagam, niech koleżance Meghan wątek uporządkuje - mnie nie wypada :(

Nadszedł czas wyborów i refleksji nad przyszłością naszego serwisu. Obecny Zespół OC dziękuje wszystkim, którzy troszczyli się o jego funkcjonowanie i całej społeczności, która w niej uczestniczyła.
Ogłaszamy czas ciszy wyborczej i prosimy nie prowadzić żadnej agitacji wyborczej oraz dyskutowania postaw, któregokolwiek z kandydatów.
Działania takie na forum będą traktowane jak łamanie regulaminu i karane ostrzeżeniami. Prosimy też o powściągliwość na innych platformach komunikacji...

To jest powód zamknięcia wątku. Prosimy nie otwierać nowych i uszanować podjęte decyzje.

Dziękujemy Zespół OC
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Żywcu za post:
chinczyk
Obrazek

Zablokowany