"Gwiazdkowe dylematy" wydzielone z Meghan (mph) a wybory

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

"Gwiazdkowe dylematy" wydzielone z Meghan (mph) a wybory

Post autor: Stryker »

tym gwiazdkom na zarchiwizowanych skrzynkach to faktycznie można by się przyjrzeć, ew. z rekomendacji zmienić nazwę (?) na "wyróżnienie", bo rekomendowanie/polecanie czegoś, co de facto nie istnieje to trochę nietrafione. ew. po archiwizacji rekomendacje mogłoby być zamieniane na owe wyróżnienia aby autorom chwałę wieczną zapewnić ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 315 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Re: Meghan (mph) a wybory

Post autor: r00t7 »

gwiazdka po archiwizacji pokazuje to że miejsce warte jest pokazania - gwiazdka za miejsce - i można tam założyć nowego kesza by dalej miejsce pokazywać
lub pokazać że autor się napracował nad keszem i należy mu się podziękowanie. Nie rozumiem zabierania gwiazdek jakiemukolwiek keszowi, a już zwłaszcza jak popadnie się w konflikt z autorem...
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Gwiazdkę - wyróżnienie - przyznaję skrzynce. Nie miejscu. Nie autorowi. Jeśli skrzynka (czyli zestaw pojemnik+lokalizacja+sposób ukrycia+sposób dotarcia) zasługuje na wyróżnienie, to sama lokalizacja już niekoniecznie. Dlaczego komplet gwiazdek mają 'Summa summarum' czy 'Czarna dziura'? Raczej nie za lokalizację, bo to środek lasu, i to nawet niezbyt interesującego, ale za sposób dotarcia, za ten wysiłek intelektualny do którego autor zmusił znalazców, i za frajdę, jaką im dostarczył.

I jeśli skrzynka znika - to co ma oznaczać gwiazdka? Co ma rekomendować w przypadku skrzynki zarchiwizowanej?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
r00t7

łowca pisze:Gwiazdkę - wyróżnienie - przyznaję skrzynce. Nie miejscu. Nie autorowi. Jeśli skrzynka (czyli zestaw pojemnik+lokalizacja+sposób ukrycia+sposób dotarcia) zasługuje na wyróżnienie, to sama lokalizacja już niekoniecznie. Dlaczego komplet gwiazdek mają 'Summa summarum' czy 'Czarna dziura'? Raczej nie za lokalizację, bo to środek lasu, i to nawet niezbyt interesującego, ale za sposób dotarcia, za ten wysiłek intelektualny do którego autor zmusił znalazców, i za frajdę, jaką im dostarczył.

I jeśli skrzynka znika - to co ma oznaczać gwiazdka? Co ma rekomendować w przypadku skrzynki zarchiwizowanej?
szacunek dla autora - ale to chyba za trudne słowo widzę.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Gwiazdka w przypadku zarchiwizowanych keszy może być wskaźnikiem, że taki keszy był kiedyś wybitny. Kesz mógł zniknąć, być może miejsce przestało istnieć, ale pamięć pozostaje. Zdarzyło mi się zakładać kesze w miejscach, gdzie kiedyś były kesze, ale zostały zarchiwizowane - trafiłem tam ponieważ zarchiwizowana skrzynka miała rekomendację. Często też szukam informacji o nieistniejących już miejscach, gdzie były gwiazdkowe - na wiele z takich miejsc trafiłem właśnie przez zarchiwizowanego kesza "z gwiazdką"

Uważam, że nie powinno się zabierać gwiazdek z jakiegokolwiek powodu, ale uważam też, że znalazca ma do tego prawo, ponieważ wpis do logu należy do znalazcy - tylko takie zachowanie jest w mojej opinii nieładne. Tak samo uważam, że nie powinno się archiwizować keszy przez "humory" właściciela, ale keszer ma do tego prawo, bo kesz należy do założyciela - takie zachowanie jest jednak prostu jest nieładne.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Meghan (mph)
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Meghan (mph) »

r00t7 pisze:gwiazdka po archiwizacji pokazuje to że miejsce warte jest pokazania - gwiazdka za miejsce - i można tam założyć nowego kesza by dalej miejsce pokazywać lub pokazać że autor się napracował nad keszem i należy mu się podziękowanie. Nie rozumiem zabierania gwiazdek jakiemukolwiek keszowi, a już zwłaszcza jak popadnie się w konflikt z autorem...
r00t, ja znam pewnego kesza, któremu zabrano gwiazki po zmianie miejsca i sposobu schowania i powiem szczerze - gdybym tam poszła zwabiona gwiazdkami i zobaczyła, co zobaczyłam - czułabym się nabita w butelkę. Gwiazdka jest dodatkową personalną zachętą dla innych do zrobienia kesza - jeżeli chcę z jakiegoś powodu tę gwiazdkę zabrać, to jest to moja decyzja i nikomu nic do tego. Nawet jeżeli jest to wynik personalnej wojny z autorem kesza, to szanuję czyjąś decyzję, że nie chce on jako on zapraszać innych do zdobywania kesza innej osoby.
Gwiazdek nie jest (i nie ma być) zbyt dużo, nie widzę powodu blokowania ich kiedy w serwisie przybywa bardzo dobrych keszy także wartych wyróżnienia. Ocena jest podziękowaniem dla autora i zostaje na zawsze, gwiazdka jest wskazówką dla innych szukających i nie musi być wieczna.
Tarzana przez Tarzana
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4147][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4147.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1541][img]http://geokrety.org/statpics/1541.png[/img][/url][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=264001eb-48c0-442c-ad6d-97a8557372be][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...i+bedzie+wiecej&uid=264001eb-48c0-442c-ad6d-97a8557372be[/img][/url]

Awatar użytkownika
r00t7

Meghan (mph) pisze:
r00t7 pisze:gwiazdka po archiwizacji pokazuje to że miejsce warte jest pokazania - gwiazdka za miejsce - i można tam założyć nowego kesza by dalej miejsce pokazywać lub pokazać że autor się napracował nad keszem i należy mu się podziękowanie. Nie rozumiem zabierania gwiazdek jakiemukolwiek keszowi, a już zwłaszcza jak popadnie się w konflikt z autorem...
r00t, ja znam pewnego kesza, któremu zabrano gwiazki po zmianie miejsca i sposobu schowania i powiem szczerze - gdybym tam poszła zwabiona gwiazdkami i zobaczyła, co zobaczyłam - czułabym się nabita w butelkę. Gwiazdka jest dodatkową personalną zachętą dla innych do zrobienia kesza - jeżeli chcę z jakiegoś powodu tę gwiazdkę zabrać, to jest to moja decyzja i nikomu nic do tego. Nawet jeżeli jest to wynik personalnej wojny z autorem kesza, to szanuję czyjąś decyzję, że nie chce on jako on zapraszać innych do zdobywania kesza innej osoby.
Gwiazdek nie jest (i nie ma być) zbyt dużo, nie widzę powodu blokowania ich kiedy w serwisie przybywa bardzo dobrych keszy także wartych wyróżnienia. Ocena jest podziękowaniem dla autora i zostaje na zawsze, gwiazdka jest wskazówką dla innych szukających i nie musi być wieczna.
Ba wiem o którym mówisz i wiem że schowanie nowe nie było winą autora tylko braku czasu do podejścia i serwisu skrzynki. ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

zyr
Forumator
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Post autor: zyr »

r00t7 pisze:
łowca pisze:Gwiazdkę - wyróżnienie - przyznaję skrzynce. Nie miejscu. Nie autorowi. Jeśli skrzynka (czyli zestaw pojemnik+lokalizacja+sposób ukrycia+sposób dotarcia) zasługuje na wyróżnienie, to sama lokalizacja już niekoniecznie. Dlaczego komplet gwiazdek mają 'Summa summarum' czy 'Czarna dziura'? Raczej nie za lokalizację, bo to środek lasu, i to nawet niezbyt interesującego, ale za sposób dotarcia, za ten wysiłek intelektualny do którego autor zmusił znalazców, i za frajdę, jaką im dostarczył.

Podobnie autor gwiazdkowego kesza może wyrażać szacunek poszukiwaczom, dokonując reaktywacji kesza.
Wg mnie sprawa prosta - rekomendacja to polecenie. A co polecać, jak kesza nie ma?

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: k.mil »

Czytam to co piszecie i głowa opada mi na ścianę.
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
r00t7

k.mil pisze:Czytam to co piszecie i głowa opada mi na ścianę.
podeprzyj ją jedną z twych kobit :P
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

I kolejna kwestia, której, mam wrażenie, by nie było, gdyby nie staty. Gwiazdki przecież również do statystyki i historii keszera wchodzą. Zarówno zwolennicy i przeciwnicy zabierania gwiazdek IMO mają swoje argumenty. Z jednej strony po co rekomendować skoro kesz jest zarchiwizowany, z drugiej, karać kogoś obniżeniem stat w momencie, gdy kesz został zarchiwizowany. Oba przemawiają do mnie w taki sam sposób.
Może zatem po prostu zostawić tak jak jest? Dając możiwość wyboru samemu szukającemu, mam wrażenie, że i Meghan będzie syta, i r00t cały :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
boberki
Bywalec
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: boberki »

Cześć,
prosze o odpowiedź na tego typu wypowiedzi we wpisach
-op 4195
"2011-10-20 alex22 Znaleziona

Nie bardzo mogę zrozumieć za co te rekomendacje? Co w tej skrzynce jest takiego zaskakającego, proponuje wybrać się do Bydgoszczy i zobaczyć jak wyglądają prawdziew gwiazdkowe kesze.

Sam kesz jest OK, nalezało by tylko wymienić logbook na jakiś normalny."

lub

Wpisy do logu Dyskobol 30x 0x 0x 1x Zobacz galerie
2012-04-24 k.mil Znaleziona

"Taki z dupy ten kesz. Zaskakujące położenie, +3 za pomysł! Dzięki za kesza! "

Czy uważasz, że RR lub COG mogłyby miec wpływ na tego typu wypowiedzi, które niejako mogłyby sprawić przykrość zakładającym keszerom? Oczywiście nie mam tu na myśli wprowadzenia zasady słodzenia sobie, lecz są inne formy zwrócenia uwagi na swój punkt widzenia. Może tu zwiększyć rolę przewodka, którego zadaniem byłoby pomóc młodemu keszerowi w utrzymaniu jakościu keszy?
Dziękuję i proszę o odpowiedź tylko Meghan, pozdr
Łączymy przyjemne z przyjemnym - Opencaching + Offroad :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: snp »

Nie widzę relacji między kandydowaniem do RR a faktem, że w Szczecinie keszerzy się nie lubia.
Za ten post autor snp otrzymał podziękowanie:
Tati
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Meghan (mph)
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Meghan (mph) »

r00t7 pisze:
łowca pisze:I jeśli skrzynka znika - to co ma oznaczać gwiazdka? Co ma rekomendować w przypadku skrzynki zarchiwizowanej?
Mamy chyba inne postrzeganie okazywania szacunku komukolwiek. Ja przede wszystkim staram się napisać cokolwiek na temat zdobytej skrzynki, czy to samego kesza, czy choćby okoliczności związanych z szukaniem. Więcej dla mnie warty jest opis w logu niż ocena czy gwiazdki (ale to pewnie wynika z tego, że ani ocen, ani gwiazdek nie dostaję), natomiast kieruję się tym, jakbym ja chciała być traktowana jako autor. Miałam kiedyś skrzynkę (oddałam do adopcji z racji odległości) i najbardziej cieszyły mnie nie oceny, tylko wpisy w logu, bo jednak w większości nie ograniczały się do suchego "TFTC". Te 4 litery to jest dopiero wyraz szacunku i docenienie wkładu pracy autora, nieprawdaż? A nie tylko gwiazdkowe kesze zasługują na parę słów.

I tu może przejdę do postu Boberków - nie zamierzam walczyć z wiatrakami. Była zdaje się rozpatrywana kiedyś propozycja, żeby system nie przyjmował pustych wpisów, żeby kazał oceniać skrzynki, ale nie przeszła i - nie oszukujmy się - nie ma o co kruszyć kopii. Tak jak autor przygotowaniem kesza, jego opisu, a potem serwisem wystawia świadectwo sobie, tak logujący znalezienie swoimi wpisami też dają znać, co o nich myśleć. Każdy ma prawo do swojej opinii i jej wyrażania, musi mieć tylko świadomość, że m.in. przez takie wpisy będzie się budowała opinia. Wy np. od paru dni piszecie tylko o swojej awersji do Alexa - ja Was nie znam i abstrahując od mojej prywatnej opinii na jego temat, Wasza krucjata nie zrobiła najlepszego wrażenia na mnie. Można wyrazić niezadowolenie, można nawet przygadać, ale wylewanie pomyj z kalosza przy każdym kroku to o Was buduje złe wrażenie, nie o Alexie, nawet jeśli macie rację.
Jeśli wpisy zawierają wulgaryzmy czy wyzwiska, można ingerować, jeśli natomiast są po prostu wyrażeniem opinii - nawet krzywdzącej - to takie prawo znalazcy, do własnej oceny.

Na koniec przyznam, że dziwi mnie tak wielki szum wokół w sumie najmniej ważnej dla działania serwisu sprawy, czyli nieszczęsnych statystyk (znalezień, gwiazdek, aktywności czy czego tam). Mogą być one dla kogoś ważnym elementem zabawy, ale niech nie będą jedynym, nie pozbawiajcie się radości z samego szukania i zwiedzania Polski i okolic.
Tarzana przez Tarzana
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4147][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4147.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1541][img]http://geokrety.org/statpics/1541.png[/img][/url][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=264001eb-48c0-442c-ad6d-97a8557372be][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...i+bedzie+wiecej&uid=264001eb-48c0-442c-ad6d-97a8557372be[/img][/url]

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Odp: Meghan (mph) a wybory

Post autor: JohnDoe »

Trochę OT
Widzę, że znów wraca temat cofania gwiazdek.
Skoro to nie o statystykę tu chodzi to ja proponuje razem z cofnięciem gwiazdki skasować wpis do logu w zarchiwizowanym keszu.
Moim zdaniem to po prostu dziecinada.
Tapnięte z Galaxy+
Za ten post autor JohnDoe otrzymał podziękowania (total 4):
alex22czajorekmeteor2017Cebulka
Obrazek Obrazek

Zablokowany