Wybory do RR 2012 - Program MasterGraba

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz

Re: Wybory do RR 2012 - Program MasterGraba

Post autor: marvet » czwartek 17 maja 2012, 15:10

Co do tego to
chinczyk pisze:
łowca pisze:Gwiazdka to sygnał ode mnie dla innych poszukiwaczy, że skrzynka jest wybitna. Jeśli taka ogwiazdkowana skrzynka zostanie zawieszona lub zarchiwizowana, to moje uznanie przestaje mieć dla tej skrzynki znaczenie - skrzynka jest niemożliwa do znalezienia, więc nie widzę powodu, żeby moją rekomendację podtrzymywać.
Ja w pełni zgadzam się z cytowaną wypowiedzią łowcy.
i ja się zgadzam, lecz ja odnosiłem się do:
boberki pisze:Lecz jeśli ów keszer działa nieetycznie, jest tyranem, ma kilka wirtualnych keszy, nie ma go przy wpisach do kesza, gwiazdkuje rodzinkę i siebie samego z wirtualnych logów,to odbieranie gwiazdek jest świadectwem utraty zaufania innych keszerów.
rozumiem, że jeśli ktoś zaszedł mi za skórę, to ja mu na przekór zabiorę gwiazdkę, bo przecież straciłem do niego zaufanie! Chyba nie oto chodzi??
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: MasterGraba » czwartek 17 maja 2012, 16:03

boberki pisze:Wróce do jednego z pierwszych Twoich postów o sprzeciwie wobec odbieraniu gwiazdek. Moim zdaniem to wiąże się z brakiem etyki. Otóż, zieloną często dostaje się nie tylko za to, że kesz jest w fajnym miejscu, ale umówmy się, za to ,że jest świetnie wykonany, że keszer zakładający stara się robić wszystko by znajdujących zadowolić itp itd. Lecz jeśli ów keszer działa nieetycznie, jest tyranem, ma kilka wirtualnych keszy, nie ma go przy wpisach do kesza, gwiazdkuje rodzinkę i siebie samego z wirtualnych logów,to odbieranie gwiazdek jest świadectwem utraty zaufania innych keszerów. Mają więc prawo wycofać się z rekomendowania tego keszera. Co Ty o tym sądzisz?
pozdro Danka :)
Ja przyznaje gwiazdki za konkretne skrzynki lub projekty. Nie oceniam człowieka ani jego postępowania tylko to jaką skrzynkę zrobił. Gdybym miał oceniać ludzi to rekomendacje na pewno nie były by obiektywne i mogły by wprowadzać innych w błąd. Uważam, że odbieranie po pół roku od przyznania rekomendacji tylko dlatego że keszer zalazł mi za skórę w jakiś sposób nie jest fair play. Jeśli chce nie muszę później zbierać jego skrzynek, nawet dodać wszystkie do ignorowanych ale nie widzę powodu dla którego miałbym usuwać znalezienia czy cofać rekomendacje.

Za pewne chodzi Ci o sprawę Alexa22 który ustawił swoje skrzynki w zachodniopomorskim na tymczasowo niedostępne odbierając w ten sposób ludziom którzy przybyli na majówkę zaliczenia wielu skrzynek. Uważam, że jego zachowanie nie było fajne bo część keszerów przebyła na pewno długą drogę aby móc zaliczyć te skrzynki ale według regulaminu i panujących w serwisie zasad miał do tego prawo.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » czwartek 17 maja 2012, 16:08

MasterGraba pisze: Uważam, że jego zachowanie nie było fajne bo część keszerów przebyła na pewno długą drogę aby móc zaliczyć te skrzynki ale według regulaminu i panujących w serwisie zasad miał do tego prawo.
Wg regulaminu to może i tak, ale zasad?
http://wiki.opencaching.pl/index.php/Status_skrzynki
Zdaje mi się, że nie zaistniał żaden powód do masowego ustawienia skrzynkom statusu 'tymczasowo niedostepna'.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: MasterGraba » czwartek 17 maja 2012, 16:18

łowca pisze:
MasterGraba pisze: Uważam, że jego zachowanie nie było fajne bo część keszerów przebyła na pewno długą drogę aby móc zaliczyć te skrzynki ale według regulaminu i panujących w serwisie zasad miał do tego prawo.
Wg regulaminu to może i tak, ale zasad?
http://wiki.opencaching.pl/index.php/Status_skrzynki
Zdaje mi się, że nie zaistniał żaden powód do masowego ustawienia skrzynkom statusu 'tymczasowo niedostepna'.
Wg mnie powodem było to, że Alex nie chciał aby ludzie zaliczali jego skrzynki. Nie wiem dlaczego nie chciał, nie wnikałem w przyczyny sytuacji więc nie chcę się wypowiadać. Uważam, że nawet jeśli ktoś zaszedł mu za skórę i chciał się w ten sposób na nim(lub na nich) odegrać to mimo wszystko ucierpiało na tym na pewno duże grono "niewinnych" keszerów. Zachowanie to uważam za nie fair play. A co do zasad to uważam, że jednak w pierwszej kolejności powinien być przestrzegany regulamin (który nie został złamany).

Uważam, że odbieranie gwiazdek (ustawianie swoich skrzynek na tymczasowo niedostępne na złość innym) tylko wpływa na pogarszanie się atmosfery w środowisku. Chciałbym aby ta atmosfera była dobra, ludzie oceniali natomiast po jakości skrzynek a nie po prywatnych zamiłowaniach do keszerów.

Awatar użytkownika
boberki
Bywalec

Post autor: boberki » czwartek 17 maja 2012, 19:31

Prywatne zamiłowanie ma swoje źródło w czymś, coś musiało się stać, coś co sprawiło negatywne odczucia na polu geokeszerskim. Nie wzięło się to z prywatnych doświadczeń do sąsiada, który słucha zbyt głośno muzyki a potem okazało się, że keszuje obok i dlatego z góry go nie lubię. Wybacz, ale dobrą atmosferę tworzy się nie poprzez klepanie po pleckach keszera, który nie przestrzega zasad jakichkolwiek np. etycznych, społecznych etc. Przymykanie oczu jest pozwoleniem na łamanie zasad, a tego wielu keszerów nie chce.
Łączymy przyjemne z przyjemnym - Opencaching + Offroad :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » czwartek 17 maja 2012, 20:08

dla mnie sprawa jest prosta - gwiazdka - dla kesza, nie dla Kowalskiego czy Kowalskiej, gwiazdki danej się nie odbiera bo to nie ładnie i tyle
Obrazek Obrazek Obrazek

alex22
Forumator

Post autor: alex22 » czwartek 17 maja 2012, 22:46

boberki pisze:Wróce do jednego z pierwszych Twoich postów o sprzeciwie wobec odbieraniu gwiazdek. Moim zdaniem to wiąże się z brakiem etyki. Otóż, zieloną często dostaje się nie tylko za to, że kesz jest w fajnym miejscu, ale umówmy się, za to ,że jest świetnie wykonany, że keszer zakładający stara się robić wszystko by znajdujących zadowolić itp itd. Lecz jeśli ów keszer działa nieetycznie, jest tyranem, ma kilka wirtualnych keszy, nie ma go przy wpisach do kesza, gwiazdkuje rodzinkę i siebie samego z wirtualnych logów,to odbieranie gwiazdek jest świadectwem utraty zaufania innych keszerów. Mają więc prawo wycofać się z rekomendowania tego keszera. Co Ty o tym sądzisz?
Boberki może rozwiniecie swoją myśl, skoro i tak wszyscy obrzucają mnie na forum kupskiem to jedno więcej nic nie zmieni. Może warto by było się zapytać z jakiego powodu zawiesiliśmy skrzynki, a nie wypisywać, że zrobiłem to celowo i złośliwie. Nikt z Was ( tyczy się wszystkich co mają pretensję ) nie zastanowił się, że powód zawieszenia skrzynek może być inny niż ten o którym piszecie.
Decyzję o zawieszeniu skrzynek podjęliśmy na dużo wcześniej i zupełnie z innego powodu. Skrzynki są nasze, my je założyliśmy i mamy pełne prawo robić to co uważamy za stosowne z nimi. Czy jest to etyczne czas pokaże. A czy wpisy w spotkaniowym keszu majówkowym są etyczne i nie obraźliwe? Naszych skrzynek w okolicach spotkania majówkowego jest tylko 15 z 135 jakie są na wyspach.
Bardzo mnie interesuje te kilka wirtualnych keszy i przy których keszach podczas wpisu mnie nie było?
Gwiazdkuję rodzinkę, też bardzo ciekawe... Przyznałem 128 REKOMENDACJI i pewnie wszystkie rodzinie i sobie. Ciekawi mnie też o jakich wirtualnych logach piszecie. Pierwsze słyszę, że rekomenduje się keszera a nie jego kesza, chyba przeoczyłem jakieś zmiany.
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kowsiu
Bywalec

Post autor: kowsiu » piątek 18 maja 2012, 13:52

alex22 pisze:
Boberki może rozwiniecie swoją myśl, skoro i tak wszyscy obrzucają mnie na forum kupskiem to jedno więcej nic nie zmieni. Może warto by było się zapytać z jakiego powodu zawiesiliśmy skrzynki, a nie wypisywać, że zrobiłem to celowo i złośliwie. Nikt z Was ( tyczy się wszystkich co mają pretensję ) nie zastanowił się, że powód zawieszenia skrzynek może być inny niż ten o którym piszecie.
Decyzję o zawieszeniu skrzynek podjęliśmy na dużo wcześniej i zupełnie z innego powodu. Skrzynki są nasze, my je założyliśmy i mamy pełne prawo robić to co uważamy za stosowne z nimi. Czy jest to etyczne czas pokaże. A czy wpisy w spotkaniowym keszu majówkowym są etyczne i nie obraźliwe? Naszych skrzynek w okolicach spotkania majówkowego jest tylko 15 z 135 jakie są na wyspach.
Bardzo mnie interesuje te kilka wirtualnych keszy i przy których keszach podczas wpisu mnie nie było?
Gwiazdkuję rodzinkę, też bardzo ciekawe... Przyznałem 128 REKOMENDACJI i pewnie wszystkie rodzinie i sobie. Ciekawi mnie też o jakich wirtualnych logach piszecie. Pierwsze słyszę, że rekomenduje się keszera a nie jego kesza, chyba przeoczyłem jakieś zmiany.
A więc zamiast kolejnych niedomówień napiszcie dlaczego zawiesiliście skrzynki i tym samym utnijcie spekulacje, czy to nie jest najprostsze rozwiązanie? Co do rekomendacji to kilka ich zostało w rodzinie, niektóre nawet były rodzinnymi FTFami.
http://opencaching.pl/viewlogs.php?cach ... wlogsall=y

alex22
Forumator

Post autor: alex22 » niedziela 20 maja 2012, 23:55

Spekulacje o skrzynkach utniemy w odpowiednim czasie, jak na razie czytamy co ludzie wypisują i zastanawiamy się czy dalej warto się babrać w tym błocie.
Co do rekomendacji kowsiu, czy jest gdzieś w regulaminie zakaz dawania gwiazdek komuś z rodziny?
Dlaczego mam zabraniać córce dawania gwiazdek za skrzynki które chce sobie gwiazdkować- to jest jej decyzja? Oskarżenia są bzdurne i powie Ci to każdy co ma 2 i więcej kont w rodzinie. Czy syn nie może dać ojcu gwiazdki, a brat bratu też nie może, a czy bratanica wujkowi może czy nie?
Bo rozumiem, że koleś od wspólnego keszowania kolesiowi już może...
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: MasterGraba » poniedziałek 21 maja 2012, 00:53

Chciałbym Wam przypomnieć, że jest to temat związany z moim programem wyborczym do rr :) pozdrawiam, MG

Awatar użytkownika
kowsiu
Bywalec
Podziękował: 10 razy
Otrzymane podziękowania: 7 razy

Post autor: kowsiu » poniedziałek 21 maja 2012, 14:00

alex22 pisze:Spekulacje o skrzynkach utniemy w odpowiednim czasie, jak na razie czytamy co ludzie wypisują i zastanawiamy się czy dalej warto się babrać w tym błocie.
Co do rekomendacji kowsiu, czy jest gdzieś w regulaminie zakaz dawania gwiazdek komuś z rodziny?
Dlaczego mam zabraniać córce dawania gwiazdek za skrzynki które chce sobie gwiazdkować- to jest jej decyzja? Oskarżenia są bzdurne i powie Ci to każdy co ma 2 i więcej kont w rodzinie. Czy syn nie może dać ojcu gwiazdki, a brat bratu też nie może, a czy bratanica wujkowi może czy nie?
Bo rozumiem, że koleś od wspólnego keszowania kolesiowi już może...
A czy ja piszę że to jest zabronione? Zwracam uwagę że takie sytuacje się zdarzyły. Czemu nie napisałeś nic na temat rodzinnych FTFów? Swego czasu miałeś ogromne pretensje do pewnych użytkowników za takie zachowanie...
Co do spekulacji - gdyby odpowiedni czas nastąpił wcześniej, prawdopodobnie większości nieprzychylnych dla Was postów by nie było, a tak stało się to wszystko tylko na Wasze życzenie...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kowsiu za post:
boberki

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: MasterGraba » wtorek 29 maja 2012, 23:17

Żadnych nowych pytań :) ? Pozdrawiam MG

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » środa 30 maja 2012, 16:00

MasterGraba pisze: Zakazałbym również usuwania znalezień i gwiazdek (dotyczyło by to np logów które powstały później niż np 48 godzin). Sprawiłoby to, że nie byłoby akcji z kasowaniem logów poprawnie zdobytych skrzynek na skutek jakichś zatargów między użytkownikami, albo akcji odbierania gwiazdek po długim czasie od zdobycia kesza.
Hmm.... rozumiem, że wszelkie konflikty między użytkownikami chciałbyś rozwiązywać zakazami i angażować COG? Z jednej strony postulujesz zwiększenie ekipy, a z drugiej strony chcesz dowalić Im jeszcze więcej roboty?
Załóżmy, że jest tak jak postulujesz:
Właściciel skrzynki chce skasować log. Idzie info do COGu. "Chcę skasować log, ponieważ (i tu pada przykładowa argumentacja) nie ma wpisu w papierowym LB."
Praworządny COGowiec musi napisać więc do autora loga. I otrzymuje odpowiedź "To nieprawda. Byłem tam i się wpisałem, pewnie nie zauważył, albo robi to złośliwie", No to praworządny COGowiec pisze do właściciela skrzynki "On mowi, że jest", po kilku dniach ma na mailu odpowiedź "nieprawda, wpisu nie ma". I tak mijają miesiące......

Pytanie: Jak ma się zachować COGowiec, pojechać setki km i sprawdzić naocznie? A co jeśli kesz w tym czasie zniknie? :wink:
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » środa 30 maja 2012, 16:11

Doc_with_the_dog pisze:Pytanie: Jak ma się zachować COGowiec, pojechać setki km i sprawdzić naocznie? A co jeśli kesz w tym czasie zniknie? :wink:
Poprosić o zdjęcie :D

Fotka loogbooka to żaden dowód - jaka jest gwarancja, że to, co jest na fotce, to rzeczywisty logbook ze skrzynki? W szczególności, że nie jest to sporządzony dla celów 'dowodu' spreparowany duplikat nie zawierający wpisów niewygodnych dla fotografa (albo przeciwnie, zawierający coś, czego nie było w prawdziwym logbooku)?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec

Post autor: snp » środa 30 maja 2012, 16:18

Doc_with_the_dog pisze:Pytanie: Jak ma się zachować COGowiec, pojechać setki km i sprawdzić naocznie? A co jeśli kesz w tym czasie zniknie? :wink:
Poprosić przewodnika :)
ObrazekObrazek

Zablokowany